Jump to content

Kosztowny łańcuszek

Damian907
 Share

Recommended Posts

Witam,

Co może oznaczać sen, w którym moja matka informuje mnie o tym że kupuje sobie bardzo kosztowny naszyjnik (chyba złoty?).

Pozdrawiam,

Damian

Twoja mama jest samotną kobietą?

Łańcuszek może symbolizować więź, relację międzyludzką. Kosztowność przedmiotu świadczy o dużej wartości jaką owa więź może mieć dla Twojej mamy.

Twoja mama jest samotną kobietą?

Jest właśnie po rozwodzie, powiedzmy że obecnie spotyka się z kimś.

Łańcuszek może symbolizować więź, relację międzyludzką. Kosztowność przedmiotu świadczy o dużej wartości jaką owa więź może mieć dla Twojej mamy.

Ok, a czy może mieć znaczenie fakt że (we śnie) nie widziałem tego łańcuszka (to chyba był łańczuszek, ale mogło chodzić również o biżuterię), tylko słyszałem o jego bardzo wysokiej (dla mnie) cenie?

Ok, a czy może mieć znaczenie fakt że (we śnie) nie widziałem tego łańcuszka

Ma to takie znaczenie, jakby mama informowała Cię o jakiejś relacji, jakbyś był jej świadom ale jeszcze nie do końca docierało to do Twojej świadomości.

to chyba był łańczuszek, ale mogło chodzić również o biżuterię

Łańcuszek symbolizuje więź, ale (być może na razie) nie bardzo zobowiązującą - co na przykład mogłaby symbolizować obrączka, czy pierścionek. Rodzaj biżuterii ma spore znaczenie we śnie. Nie każda odzwierciedla relacje; może również być ozdobą.

tylko słyszałem o jego bardzo wysokiej (dla mnie) cenie?

Twój sen to "rzeczywistość" której Ty sam jesteś kreatorem. Jest na wskroś subiektywny więc to co dla Ciebie ma wysoką cenę, również dla Twojej mamy (we śnie) ma duże znaczenie.