Skocz do zawartości

Rekonstrukcja zwiazku - ZAKOŃCZONE


solweig

Rekomendowane odpowiedzi

No to kolejne cwiczenie z serii analitycznych ;:_kotek:

 

Zapraszam :wesoly_na:

 

1. W jakich okolicznosciach para sie poznala?

2. Co ich polaczylo?

3. Jak przebiegal zwiazek?

4. Co ich rozdzielilo?

5. W jakich okolicznosciach sie rozstali?

6. Kto zakonczyl zwiazek?

7. Jak rozstanie wplynelo na pania?

8. Jak na pana?

7. Co pani ukrywala w zwiazku?

8. Co pan ukrywal w zwiazku?

9. Czy maja ze soba teraz kontakt?

10. Czy sa teraz w nowych zwiazkach?

Edytowane przez NeoNówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne, trudne, ale z drugiej strony dla mnie sa latwiejsze takie anlalityczne, bo zawsze pokazuja pewne spektrum niz pytanie o bardzo konkretny konkret;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gaja11

1. W jakich okolicznosciach para sie poznala? Sąd ostateczny - być może poprzez rodzinę, może ich rodziny się znały, albo oni znali się od dziecka

2. Co ich polaczylo? - Cesarz - no to zależy jak na to spojrzeć... jakieś podobne przejścia życiowe, albo jakieś wspólne sprawy które załatawiali urzędowo albo szkolnie, albo to że pani uważała tego pana za ideał...

3. Jak przebiegal zwiazek? Królowa monet - pod dyktando pani.... to co ona chciala tak musiało być...

4. Co ich rozdzielilo?- 8 pucharów- oddalili się od siebie po prostu...

5. W jakich okolicznosciach sie rozstali? 4 pucharów- pogadali i doszli do wniosku że związek stanął w martwym punkcie

6. Kto zakonczyl zwiazek? diabeł - myślę że jakoś tak w kłótni obydwoje mieli dosyć tego ale może bardziej też pan był do tego przychylny

7. Jak rozstanie wplynelo na pania? wieża - zawalił jej się cały świat

8. Jak na pana? 10 mieczy - załamał się również

7. Co pani ukrywala w zwiazku? 2 buław - jakieś swoje niezdecydowanie, sama do końca nie była pewna czy chce być z nim czy może chce być wolna

8. Co pan ukrywal w zwiazku? kochanowie- to samo co pani, niezdecydowanie, sam nie wiedzial czy to dobry zwiazek czy moze lepiej byłoby mu samemu

9. Czy maja ze soba teraz kontakt? 4 buław -tak

10. Czy sa teraz w nowych zwiazkach? - Król buław - pani jest w nowym zwiazku, a pan nie, cieszy się wolnością (król monet) i stawia teraz na prace i w tym sie realizuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszedł czas i na mnie...:) mam nadzieję, ze tym razem pójdzie mi zdecydowanie lepiej niż przy ostatnich ćwiczeniach:)

 

1. Jedno z nich miało problemy finansowe, tak się szarpało z tymi sprawami, chciało je jak najszybciej zakończyć... Mogło to być przy okazji załatwiania jakiejś istotnej sprawy związanej z finansami, generalnie ze sprawami urzędowymi, papierkami i dokumentami... może szukało pomocy w tej sprawie... (4 monet, 5 buław, 6 mieczy)

 

2. Oboje mieli jakieś wspólne przeżycia... może byli na tym samym etapie w życiu kiedy każdemu z nich świat trochę stanął na głowie i szukali może trochę swojego miejsca, może trochę nowego sensu... to był taki moment stagnacji kiedy oboje się nad sobą zastanawiali... (Wisielec)

 

3. Jeden z tych związków gdzie wielka namiętność równa się równie wielkim awanturom... na pewno się działo... każde miało silny charakter i próbowało sobie ułożyć to drugie... często się nawzajem ranili... mogę zaryzykować, że byli świetnie dopasowani w łóżku... jak było dobrze to wznosili się aż do nieba... ale jak było źle, to na całego... może przesadzam ale mam wrażenie, że był to związek wręcz filmowy... z wyrzucaniem rzeczy, wyprowadzaniem się trzaskaniem słuchawką i drzwiami, niezwykle emocjonalny... ale z wieloma na prawdę pięknymi chwilami, które warto potem pamiętać... (moc, 3 mieczy)

 

4. Jakieś problemy finansowe... jedno z nich było bardzo rozrzutne, może oboje... lub jedno z nich chciało mieć zbyt dużą kontrolę nad drugim (6 monet)

 

5. - 6. To ona zakończyła związek... chciała się przed czymś bronić... może na jaw wyszło coś co nie powinno... była zimna i opanowana chociaż buzowały w niej emocje, może zrobili to przy okazji jakiejś imprezy kościelnej, może ślubu, lub gdzieś w miejscu szkoły, podczas studiów (królowa buław, Arcykapłan)

 

7. Pani doceniła co straciła... wygląda na to, że stanęła na życiowym rozdrożu... (2 kielichów, 2 buław)

 

8. On podszedł do tego bardzo emocjonalnie... czuł się zraniony, ale nie wpłynęło to w szczególny sposób na jego życie (umiarkowanie, as kielichów)

 

9. Pani ukrywała swoje prawdziwe zainteresowania, ale wygląda na to, że chyba miała po drodze jakiegoś innego mężczyznę (król kielichów)

 

10. Pan ukrywał, że ma rodzinę... być może ma żonę, albo dziecko lub najprawdopodobniej jedno i drugie (10 kielichów)

 

11. Jeśli mają to bardzo chłodny i raczej zgryźliwy, jedno drugiemu szpilkę wbija, ale myślę, że kontaktują się ze sobą chociaż przez znajomych jedno wie co u drugiego się dzieje (5 kielichów, 7 kielichów)

 

12. Czy są w nowych związkach? Pani nie, jest w tej chwili sama... próbuje poukładać swoje życie... przechodzi wewnętrzną transformację (Mag, Śmierć)

Pan wygląda na to, że jeśli jest w związku to czuje się osamotniony, natomiast sądzę, ze jest sam i korzysta z życia pełną piersią... albo kogoś dopiero poznał (6 buław, 9 monet, as monet)

 

No to popłynęłam coś tak czuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, nic sugerowac nie bede, zeby pozostali/pozostale tez mieli wyzwanie;), czyli tajemnicza zostane, choc w srodku az sie buzuje ;) Jednoczesnie od razu informuje, ze odpowiedzi raczej beda nie wczesniej niz w pon, bo od czwartku do niedzieli wlaczenie bede prawdpodobnie bez kompa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, troche offtopowo, ale nie do konca ogarniam dzialanie forum...czy moge jakos odpowiadac na wpisy w profilu? I pisac artykuly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daffne
czy moge jakos odpowiadac na wpisy w profilu?

 

Możesz odpowiadać wpisując zwyczajnie coś w profilu swoim albo wchodząc na czyjeś konto i również wpisując co się podoba :)

 

A czy możesz pisać artykuły?

 

Na forum jest dwóch redaktorów. Jednym jest Erza, którą mam w kontaktach, trzeba jej zapytać jak to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałam wczoraj, ale mi nie szło. Wychodziły mi bzdury... Jutro mam nadzieje, że mi wyjdzie :P

 

Daffne, moze bzdury sa na rzeczy?;))) Tzn. zalezy co zdefinujemy jako bzdury;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daffne
Daffne, moze bzdury sa na rzeczy?;))) Tzn. zalezy co zdefinujemy jako bzdury;)))

 

heh bzdury czyli moje emocje, które zaraz rozpoznam po kartach, gdy rozkładam komuś po cięższym dniu. Często mi się to zdarza, a wtedy stawiam karty później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daffne

Zobaczymy co mi tu wyjdzie :)

 

1. W jakich okolicznosciach para sie poznala? Król Monet, as mieczy - stawiam, że poprzez pracę

2. Co ich polaczylo?Królowa pucharów - połączyło ich uczucie, ale także wspólna chęć poradzenia sobie z jakimś problemem

3. Jak przebiegal zwiazek? Cesarzowa dominowałaś w tej relacji, miało być tak jak Pani chciała albo by wychodziło w relacji na jej :P

4. Co ich rozdzielilo? Rydwan, królowa kijów - Pani musiała wyjechać gdzieś albo drogi obojga zwyczajnie się rozeszy

5. W jakich okolicznosciach sie rozstali? Gwiazda, Kapłan - w ciepłych okolicznościach, dając sobie wzajemnie słowo, że kiedyś przy okazji jeszcze się spotkają w ramach chociażby przyjaźni :)

6. Kto zakonczyl zwiazek? Głupiec, 9 pucharów - ktoś kto udał się gdzieś w podróż solo, 9 pucharów to energia męska więc stawiam, że Pan

7. Jak rozstanie wplynelo na pania? 9 buław, 8 mieczy - czuła się bezsilna wobec okoliczności, jednocześnie mając cichą nadzieje, że coś jeszcze może kiedyś..

8. Jak na pana? Sąd, rycerz mieczy, 9 mieczy - Pan starał się sobie wytłumaczyć wszystko racjonalnie, ale i tak przejmował się i cierpiał

7. Co pani ukrywala w zwiazku? Świat, Wieża - wahania co do bycia w relacji, raz była otwarta na znajomość, innym razem myślała o jej zakończeniu z powodu nie dostrzegania sensu jej istnienia

8. Co pan ukrywal w zwiazku? Diabeł, rycerz buław - że relacja Pana i Pani jest ukrywana, że to romans, Pan chyba był zajęty stąd ukrywanie.

9. Czy maja ze soba teraz kontakt? Koło Fortuny, 6 monet - mają stały kontakt

10. Czy sa teraz w nowych związkach? Pan jest w związku, Pani spotyka się z kimś z przeszłości, obecnie relacja na etapie koleżeństwa bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiem, czy czekac na kogos jeszcze czy juz dawac? Bo juz moge, ale pisalam, ze do poniedzialku czekam, bo moglo sie tak okazac...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne cwiczenie z serii analitycznych ;:_kotek:

 

Zapraszam :wesoly_na:

 

1. W jakich okolicznosciach para sie poznala?...8 mieczy....w momenie kiedy nie mogła wykonać ruchu...może to być szpital,więzienie,klinika...coś zamkniętego

2. Co ich polaczylo?...9 mieczy...stres ,nie przespane noce

3. Jak przebiegal zwiazek?...giermek mieczy....burzliwie....chyba często się kłócili

4. Co ich rozdzielilo?...8 denarów...szkoła,praca...lub kurs...jedno z nich się dokształcało...

5. W jakich okolicznosciach sie rozstali?...na przełomie wiosny i lata,miała być szansa na coś wspólnego i nie wyszło...

6. Kto zakonczyl zwiazek?...Królowa Pucharów...Ona...

7. Jak rozstanie wplynelo na pania?...10 buław....trochę ją przybiło...obciążające to dla niej było...

8. Jak na pana?Królowa mieczy...ochłodziło jego relacje ale też rozmyślał nad tym dlaczego im nie wyszło...

7. Co pani ukrywala w zwiazku?...6 pucharów...przeszłość...

8. Co pan ukrywal w zwiazku?7 pucharów,sprawiedliwość,albo sprawy prawne,albo jakieś nierealne plany,może chorobę....

9. Czy maja ze soba teraz kontakt?...kochankowie...mają - sporadycznie...

10. Czy sa teraz w nowych zwiazkach? ...2 buław...myślę,że mają...w każdym razie jedno z nich....obstawiam kobietę....

Edytowane przez Arivo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W jakich okolicznosciach para sie poznala? Znali sie od dziecka

2. Co ich polaczylo?/ dzika namietnosc!!! ;)))

3. Jak przebiegal zwiazek? Burzliwie!!! ;)

4. Co ich rozdzielilo?/ wszystko to, co ich nie laczylo;)

5. W jakich okolicznosciach sie rozstali?/ dramatycznych!, ciagle sie rozstawali i ciagle do siebie wracali – telenowela normalnie;)))

6. Kto zakonczyl zwiazek?/ pani, ktora nastepnie zmienila zdanie

7. Jak rozstanie wplynelo na pania?/ wieza jak nic

8. Jak na pana?/ wieza jak nic, ale szybko zracjonalizowal calosc

7. Co pani ukrywala w zwiazku?/ pani tez poznala innego pana, ale tylko sie z nim zakolegowala ;)

8. Co pan ukrywal w zwiazku?/ pan ukrywal pania w pracy, poniewaz pani byla jego zwierzchnikiem

9. Czy maja ze soba teraz kontakt?/ nie, chociaz nadal znaja swoje rodziny

10. Czy sa teraz w nowych zwiazkach?/ pan oficjalnie jest, skrzetnie ukrywa informacje na swoj temat, ale robi szeroki wywiad na temat pani

 

 

Magdalena07

 

1. W jakich okolicznosciach para sie poznala? Sąd ostateczny - być może poprzez rodzinę, może ich rodziny się znały, albo oni znali się od dziecka/

2. Co ich polaczylo? - Cesarz - no to zależy jak na to spojrzeć... jakieś podobne przejścia życiowe, albo jakieś wspólne sprawy które załatawiali urzędowo albo szkolnie, albo to że pani uważała tego pana za ideał...*

3. Jak przebiegal zwiazek? Królowa monet - pod dyktando pani.... to co ona chciala tak musiało być...

4. Co ich rozdzielilo?- 8 pucharów- oddalili się od siebie po prostu...

5. W jakich okolicznosciach sie rozstali? 4 pucharów- pogadali i doszli do wniosku że związek stanął w martwym punkcie

6. Kto zakonczyl zwiazek? diabeł - myślę że jakoś tak w kłótni obydwoje mieli dosyć tego ale może bardziej też pan był do tego przychylny

7. Jak rozstanie wplynelo na pania? wieża - zawalił jej się cały świat

8. Jak na pana? 10 mieczy - załamał się również

7. Co pani ukrywala w zwiazku? 2 buław - jakieś swoje niezdecydowanie, sama do końca nie była pewna czy chce być z nim czy może chce być wolna

8. Co pan ukrywal w zwiazku? kochanowie- to samo co pani, niezdecydowanie, sam nie wiedzial czy to dobry zwiazek czy moze lepiej byłoby mu samemu

9. Czy maja ze soba teraz kontakt? 4 buław -tak

10. Czy sa teraz w nowych zwiazkach? - Król buław - pani jest w nowym zwiazku, a pan nie, cieszy się wolnością (król monet) i stawia teraz na prace i w tym sie realizuje

 

 

Rozrabiara

 

1. Jedno z nich miało problemy finansowe, tak się szarpało z tymi sprawami, chciało je jak najszybciej zakończyć... Mogło to być przy okazji załatwiania jakiejś istotnej sprawy związanej z finansami, generalnie ze sprawami urzędowymi, papierkami i dokumentami... może szukało pomocy w tej sprawie... (4 monet, 5 buław, 6 mieczy)

 

2. Oboje mieli jakieś wspólne przeżycia... może byli na tym samym etapie w życiu kiedy każdemu z nich świat trochę stanął na głowie i szukali może trochę swojego miejsca, może trochę nowego sensu... to był taki moment stagnacji kiedy oboje się nad sobą zastanawiali... (Wisielec)

 

3. Jeden z tych związków gdzie wielka namiętność równa się równie wielkim awanturom... na pewno się działo... każde miało silny charakter i*próbowało sobie ułożyć to drugie... często się nawzajem ranili... mogę zaryzykować, że byli świetnie dopasowani w łóżku... jak było dobrze to wznosili się aż do nieba... ale jak było źle, to na całego... może przesadzam ale mam wrażenie, że był to związek wręcz filmowy... z wyrzucaniem rzeczy, wyprowadzaniem się trzaskaniem słuchawką i drzwiami, niezwykle emocjonalny... ale z wieloma na prawdę pięknymi chwilami, które warto potem pamiętać... (moc, 3 mieczy)

 

4. Jakieś problemy finansowe... jedno z nich było bardzo rozrzutne, może oboje... lub jedno z nich chciało mieć zbyt dużą kontrolę nad drugim (6 monet)

 

5. - 6. To ona zakończyła związek... chciała się przed czymś bronić... może na jaw wyszło coś co nie powinno... była zimna i opanowana chociaż buzowały w niej emocje, może zrobili to przy okazji jakiejś imprezy kościelnej, może ślubu, lub gdzieś w miejscu szkoły, podczas studiów (królowa buław, Arcykapłan)

 

7. Pani doceniła co straciła... wygląda na to, że stanęła na życiowym rozdrożu... (2 kielichów, 2 buław)

 

8. On podszedł do tego bardzo emocjonalnie... czuł się zraniony, ale nie wpłynęło to w szczególny sposób na jego życie (umiarkowanie, as kielichów)

 

9. Pani ukrywała swoje prawdziwe zainteresowania, ale wygląda na to, że chyba miała po drodze jakiegoś innego mężczyznę (król kielichów)

 

10. Pan ukrywał, że ma rodzinę... być może ma żonę, albo dziecko lub najprawdopodobniej jedno i drugie (10 kielichów)

 

11. Jeśli mają to bardzo chłodny i raczej zgryźliwy, jedno drugiemu szpilkę wbija, ale myślę, że kontaktują się ze sobą chociaż przez znajomych jedno wie co u drugiego się dzieje (5 kielichów, 7 kielichów)

 

12. Czy są w nowych związkach? Pani nie, jest w tej chwili sama...*próbuje poukładać swoje życie... przechodzi wewnętrzną transformację (Mag, Śmierć)

Pan wygląda na to, że jeśli jest w związku to czuje się osamotniony, natomiast sądzę, ze jest sam i korzysta z życia pełną piersią... albo kogoś dopiero poznał (6 buław, 9 monet, as monet)

 

No to popłynęłam coś tak czuję:)

 

Daffne

 

 

1. W jakich okolicznosciach para sie poznala?*Król Monet, as mieczy*- stawiam, że poprzez pracę

2. Co ich polaczylo?Królowa pucharów*- połączyło ich uczucie, ale także wspólna chęć poradzenia sobie z jakimś problemem

3. Jak przebiegal zwiazek?*Cesarzowa*dominowałaś w tej relacji, miało być tak jak Pani chciała albo by wychodziło w relacji na jej :P

4. Co ich rozdzielilo?*Rydwan, królowa kijów*- Pani musiała wyjechać gdzieś albo drogi obojga zwyczajnie się rozeszy/ pani wyjechala, ale nie to bylo powodem rozstania przynajmniej z punktu widzenia pani;)

5. W jakich okolicznosciach sie rozstali?*Gwiazda, Kapłan*- w ciepłych okolicznościach, dając sobie wzajemnie słowo, że kiedyś przy okazji jeszcze się spotkają w ramach chociażby przyjaźni :)

6. Kto zakonczyl zwiazek?*Głupiec, 9 pucharów*- ktoś kto udał się gdzieś w podróż solo, 9 pucharów to energia męska więc stawiam, że Pan (to byla pani:)

7. Jak rozstanie wplynelo na pania?*9 buław, 8 mieczy*- czuła się bezsilna wobec okoliczności, jednocześnie mając cichą nadzieje, że coś jeszcze może kiedyś..

8. Jak na pana?*Sąd, rycerz mieczy, 9 mieczy*- Pan starał się sobie wytłumaczyć wszystko racjonalnie, ale i tak przejmował się i cierpiał

7. Co pani ukrywala w zwiazku?*Świat, Wieża*- wahania co do bycia w relacji, raz była otwarta na znajomość, innym razem myślała o jej zakończeniu z powodu nie dostrzegania sensu jej istnienia

8. Co pan ukrywal w zwiazku?*Diabeł, rycerz buław*- że relacja Pana i Pani jest ukrywana, że to romans, Pan chyba był zajęty stąd ukrywanie.

9. Czy maja ze soba teraz kontakt?*Koło Fortuny, 6 monet*- mają stały kontakt

10. Czy sa teraz w nowych związkach? Pan jest w związku, Pani spotyka się z kimś z przeszłości, obecnie relacja na etapie koleżeństwa bardziej :)

 

Arivo[/color]

1. W jakich okolicznosciach para sie poznala?...8 mieczy....w momenie kiedy nie mogła wykonać ruchu...może to być szpital,więzienie,klinika...coś zamkniętego

2. Co ich polaczylo?...9 mieczy...stres ,nie przespane noce (ale nie ze stresu;)))

3. Jak przebiegal zwiazek?...giermek mieczy....burzliwie....chyba często się kłócili

4. Co ich rozdzielilo?...8 denarów...szkoła, praca...lub kurs...jedno z nich się dokształcało...

5. W jakich okolicznosciach sie rozstali?...na przełomie wiosny i lata,miała być szansa na coś wspólnego i nie wyszło...

6. Kto zakonczyl zwiazek?...Królowa Pucharów...Ona...

7. Jak rozstanie wplynelo na pania?...10 buław....trochę ją przybiło...obciążające to dla niej było...

8. Jak na pana?Królowa mieczy...ochłodziło jego relacje ale też rozmyślał nad tym dlaczego im nie wyszło...

7. Co pani ukrywala w zwiazku?...6 pucharów...przeszłość...

8. Co pan ukrywal w zwiazku?7 pucharów,sprawiedliwość albo sprawy prawne albo jakieś nierealne plany, może chorobę....

9. Czy maja ze soba teraz kontakt?...kochankowie...mają - sporadycznie...

10. Czy sa teraz w nowych zwiazkach? ...2 buław...myślę,że mają...w każdym razie jedno z nich....obstawiam kobietę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha...znali się od dziecka...może razem w kojcu siedzieli...:D stąd to ograniczenie ruchu...:)

 

Dziękuję za ćwiczenie...gratulacje dziwczyny...dobrze poszło wszystkim...:)

Edytowane przez Arivo
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:brawa_na::brawa_na:Poszlo Wam swietnie! :slonko: Chyba daje za latwe cwiczenia;))) Przy okazji, jak widac, jakies dziwne rzeczy mi sie dzieja z edytorem textu, jak przeklejam z Worda wszystko musze od nowa podkreslac...:kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha...znali się od dziecka...może razem w kojcu siedzieli...:D stąd to ograniczenie ruchu...:)

 

Dziękuję za ćwiczenie...gratulacje dziwczyny...dobrze poszło wszystkim...:)

 

Ha!Ha! :) niestety kojec to nie byl ;) juz chodzili luzem;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow to jednak aż tak nie popłynęłam jak mi się wydawało:) poszło dobrze i to nawet bardzo, prawie w każdym pytaniu coś ustrzeliłam:) solweig więcej takich ćwiczeń... to dla mnie ulubiony rodzaj:)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, nie wiem, ktorej dac punkt - podobnie jak poprzednio :) Wszystkie macie te sama celnosc - duza!, chyba jestem bardzo przejrzysta energetycznie;) Natomiast wyczuwam intucyjnie, ze Rozrabiara ma niesamowiata umiejtnosc rozgryzania relacji! Rozrabiara, jakbys czytala napisany przez emocje scenariusz, ktory ktos umiescil przed Twoimi oczami! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...