Jump to content

Magia animalistyczna

graba999
 Share

Recommended Posts

Witam czy ktoś moze mi powiedzieć coś na temat tej magi? Dla nie wiedzących polega ona na "zaczerpnięciu" od zwierząt niektórych ich zdolności:)

Więc jeśli ktoś coś wie to bardzo proszę o info

• 2 weeks later...

Z tego co wiem, to magia animalistyczna występuje w szamanizmie. Przede wszystkim polega na tym, aby duchowo scalić się ze zwierzęciem, zrozumieć jego naturę, i w ostateczności przejąć ją, objawiając zwierzęce instynkty.

Ulfie, czepiasz się słówek... dla niektórych to jeden pies - też animal :PPP

graba - tu faktycznie chodzi o animizm. O duszę/ducha. I o umiejętność korzystania z mocy ducha zarówno istot żywych, jak i przedmiotów nieożywionych (tak, tak, dla szamana, podobnie zresztą jak dla druida, ducha ma wszystko, kamień i taboret też, tyle że kamień ma go samoistnie, a taboret tchniętego przez jego twórcę/twórców).

Kwestia treningu. Nikt Ci nie poda gotowych sposobów, bo przede wszystkim kwestia jest we własnej pracy, w nauczeniu się słuchania tego, co nas otacza i nawiązywania z tym kontaktu... A później nie tyle "wykorzystujesz różne moce", ile współpracujesz z różnymi hm... istotami - to zawsze jest umowa typu coś za coś.

Masz psa/kota? Spróbuj mentalnie się z nim porozumieć (hyhy, brzmi ezomezo, ale się da). Słuchaj drzew, ziemi... na necie jest też pełno opisów "rytuału zwierzęcia mocy" - wybierz jakiś dla siebie. Naucz się wchodzić w trans - dla początkującego dobra będzie indukcja hiperwentylacją albo zmęczeniem fizycznym... potem pójdzie intuicyjnie ;)

(dzisiaj postanowiłam być prze chwilę dyżurną dobrą druidką, mam dobry humor :P)

Edited by Hrefna