Jump to content

Co to było? LD czy OOBE?


Seps
 Share

Recommended Posts

Witam...

 

Około dwa tygodnie temu czytałem to forum, ponieważ bardzo ciekawiła mnie tematyka świadomego śnienia oraz wyjścia z ciała. Niestety po przeczytaniu kilku tematów wyraźnie doczytałem, że szatan się w to wplątuje. Przestraszyłem się, ale postanowiłem spróbować. Wieczorem kiedy byłem bardzo zmęczony położyłem się do łóżka, zamknąłem oczy ręce wzdłuż pasa. Zacząłem liczyć do 30 sekund. Ok doliczyłem, otworzyłem oczy na dwie sekundy (dodam, że ze straszną obawą zobaczenia czegoś strasznego), następnie znowu do 30 sekund. Lecz moja świadomość nie pozwoliła mi otworzyć oczu. Czułem obcą osobę przebywającą w moim pokoju jakby nie z tego świata, która jakby zbliżała się do mnie, chciała coś ode mnie. Przez zamknięte oczy widziałem zakrwawione postacie. To było straszne. Jedynym wyjściem była modlitwa. Odmówiłem Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo. O dziwo pomogło. No nic zaprzestałem tej techniki do wczoraj. Położyłem się spać (przez ostatnie dwa tygodnie w cale nie myślałem o LD czy OOBE), śniłem, dokładnie nie pamiętam o czym, aż nagle zacząłem liczyć do 30sekund. Nie panowałem nad tym. Liczyłem, liczyłem. Czułem to. Ręce miałem pod głową, czułem jak ciało mi drętwieje. Zacząłem czuć jakieś straszne wibracje. To były najdłuższe sekundy w moim życiu. Otworzyłem oczy i widziałem jakieś osoby, jak to zobaczyłem to wydarłem się i w szybkim tempie przewróciłem się na bok. Tak gwałtownie, nad tym tylko zapanowałem. Po jakimś czasie się obudziłem. Uświadomiłem sobie, że ktoś mnie do tego zmusił, ponieważ śniłem o tym jak liczyłem, tylko nie jestem pewien kto. Czy to był szatan? Jak nie to kto? Dlaczego nad tym nie panowałem i dlaczego tylko to pamiętam z mojego snu...?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To czy było to oobe z perspektywy czytelnika jest ciężkie do określenia, lecz sugerując się Twoją wypowiedzią mogło to być oobe pod warunkiem że osoby które zobaczyłeś nie były w świecie snu. Pomiędzy oobe a ld jest niewielka granica aczkolwiek poznasz ją poprzez to iż w ld wszystko dzieje się w świecie snu wyimaginowanym takim jak sobie go stworzysz, natomiast w oobe może się dziać to również w świecie w którym fizycznie jesteś. Postacie zaś które widziałeś przez zamknięte oczy to moim zdaniem hipnagogi nic strasznego jeśli już zacząłeś zabawę z oobe i ld to przyzwyczaj się do nich. Co do szatana to wygrywa wtedy gdy przestanie się w niego wierzyć aczkolwiek sądze że to nie jego sprawka, zakładam że dopiero "podróże" senne zacząłeś praktykować. To jest jak z chorobą dopóki nie wiesz co to za choroba nie zauważasz wszystkich jej objawów. Tu jest podobnie, z drugiej zaś strony chyba każdy w życiu miał oobe tylko większość ludzi nazywa je "dziwnym" snem, a wiec nie ma czego sie przejmować. Wkoncu praktyka czyni mistrza

Link to comment
Share on other sites

odpowiem na pytanie z tematu: w drugim przypadku miałeś oobe, w pierwszym nie jednak ld tam nigdzie nie występowało, na resztę pytań nie jestem w stanie odpowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...