Jump to content

Dusza


Tero Kir
 Share

Recommended Posts

Badania nad naturą duszy są integralną częścią absolutnie każej szkoły magicznej. Jednak manipulacja przy samej duszy, jest już czymś charakterystycznym dla sztuki nekromancji w swym najbardziej podstawowym poziomie (badanie duszy jest fundamentem praktyki). Z tego wniosek że każdy nekromanta powinien posiadać ogromne zainteresowanie w nauce o stanach i aspektach duszy. Jednak aby poznać stany itd. trzeba najpierw zdefiniować, co rozumiemy pod pojęciem "dusza".

 

Definicja duszy ma wiele form ale dla celów nekromancji, musi być jasno określony aspekt życia zwierząt. Ciała materialne, które są namacalnym aspektem wszystkich istot, są podstawą naszego istnienia na płaszczyźnie fizycznej. Wiele można osiągnąć przez całe życie, nigdy świadomie nie współdziałając z żadnym aspektem istnienia w niematerialnym świecie, co pozwala zakładać, że poziom materialny jest zasadniczo naszą naturalną sceną wpływów.

Nekromanta widzi poprzez życie – dalej, uznając również wpływ śmierci na wszystkich żywych istot. Śmierci nie rozpatruje się jedynie na tym poziomie.

Jest postrzegana przez efekty łatwo widoczne, ze względu na utratę witalności i początkowych warunków zbliżonych do letargu, oraz wiele ogólnych form fizjologicznych chorób.

 

Zdarzenia które wywołują te warunki mogą być odczuwalne na poziomie instynktownym bądź intuicyjnym.

Mając na uwadze takie fakty oraz próby mieszania ich z zeznaniami widmowych swiadectw pojawiania się projekcjij ducha w świecie materialnym – oraz świadectwa nekromantów, mediów, wróżbitów, spirytystów i religijnych pogłądów wszelkiego rodzaju można dojść do ostatecznego wniosku, że istnieje więcej niż jedna warstwa tego świata.

 

Osoby doświadczające OOBE i projekcji astralnych również zgodzą się z tym pojęciem, a ponadto z tym, że istnieje również sporo spekulacji ze strony środowiska naukowego badaniach fizyki kwantowej, że może rzeczywiście być inne poziomy tego istnienia (na przykład współczesna teoria strun). Wielowarstwowa rzeczywistość staje się dość popularną teorią fizyki. Nekromanci doszli do tego wniosku dawno temu, choć o wiele mniej naukowo, bo przecież korzystali z możliwości jakie były dostępne w ludzkiej psychice do interakcji z tamtym poziomem.

 

Próba określenia tego zjawiska; co to dokładnie jest „dusza” staje się niezwykle ważne.

Niewiedza, pozwala nam nieco pobłąkać się lekko po adresach wspólnych i niefortunnych skojarzeniach: duszy, jak określono w nekromancji, nie jest tym samym co "duch".

Jest to możliwe, a nawet bardzo prawdopodobne gdyż w niektórych przypadkach nekromantów, opowiadających się za istnieniem duszy, mówi się, że nie wierzą oni jednak w istnienie ducha.

Dusza i duch są proponowanym aspektem ludzkiego istnienia, co było potencjalnie istotną emanacją, która manifestuje się w ciele materialnym a , która jest powszechnie uważane za odpowiednio wznoszących się w trójwymiarowym modelu rzeczywistości (podobnie jak Galleana model stożkowy; zwykłe znalezienie wierzchołka w poznaniu lub podobne pojęcia).

W odniesieniu do nekromancji natomiast, duch wydaje się być w konwencji używany prawie wyłącznie przez religie lub tych, mówiących o życiu pozagrobowym z religijnej konotacji.

Jej charakter jest znany i nie wiadomo, w jaki sposób ludzkość kiedykolwiek doszła do wniosku, że duch istnieje.

Wyjątkiem może być próba sprawdzenia różnych wierzeń religijnych do jednego mianownika. Duch chowający się za nieistotne rzeczy, w których jest niema nic poza manipulacją i kontrolą sanu, poza wszelkie zrozumienie podejrzeń, to nawet nie istnieje.

Dusza jednak w nekromatycznych definicjach, jest podobna do tego, że stała się znana jako "ciało eteryczne".

Dusza jest niematerialną istotną emanacją naszego ciała fizycznego, która obrazuje się nam na poziomie cielesnym. Jest to siła życiowa, która płynie przez nasze a jego cechy są identyczne dla umysłu (nie mózgu!) i jest zazwyczaj uważana za to samo.

 

 

 

Dlaczego to takie ważne?

 

Znając charakter duszy - ciało eteryczne pozwali nam to zrozumieć mechanikę duszy.

Objawienia natury duszy pozwalają przypuszczać, o tym i dzięki temu oprzeć się na przykładach praktycznych.

Pierwszym z nich jest to, że dusza może mieć rzeczywisty wpływ. Na ten przykład: Aura, która jest jedną z technik niektórych nekromantów ucząca rozwijać się, pokazuje, że metafizyczne ciało jest w stanie ciągłego strumienia.

Staramy się osiągnąć równowagę w duchowy sposób, spożywając energie, która utrzymuje nas na wyższym poziomie, ciało materialne jednak - nie.

Możemy stworzyć nawet łańcuch ergregoryczny grupy, jednak materialne ciało nieustannie próbuje negować te efekty i powrócić do normalnego przebiegu wzrostu i dojrzewania do przygotowań na śmierć.

Nawet w sztukach Szekspira, w greckim obrządku pogrzebowym, w szamańskich kultach, ostatniego namaszczenia rzymskokatolickiego, obrządku pogrzebowego i egipskich wyraźnie widać i trzeba to podkreślić, że dusza musi być odpowiednio przygotowana - na odpoczynek, a nie oddzieli się od ciała w wyniku choroby lub przedwczesnego zniszczenia materialnego ciała.

Takie zdarzenie może być teoretycznie przedwczesnego przerwania duszy okres inkubacji, wyrzucając go z powrotem w zaniedbany stan chaosu przed w pełni przygotowane do radzenia sobie z krainy umarłych.

Dusza jest naturalnie dojrzewającym sensem przekazów rezonansywnych i nie jest w stanie przetrwać jako jednostka samowystarczalna.

W tym sensie "sens życia", dla nekromanty, jest stanem duszy w ciągu jej życia tak długo, jak długo jest wystarczająco silny, aby przetrwać trudy ciała. Przejście ducha (śmierć) i umiejętnie dostosowanie się do sfery duszy bez pomocy fizycznej kotwicy. Nekromanta może być uznany za psychologa jako, że para się zajęciami służącymi do przygotowania zmarłych do ich ostatecznej Podróży.

 

Wielu uważa taki pogląd na życie jest trudny i w tym zakresie jest to fatalizm.

Umiejętności głębszego spojrzenia, rozwinięty jest u nekromanty. Ogólne nastawienie do życia jest mniej niż radosne, często jawnie oznaczone jako ponure.

Jednak tchórzostwo tych, którzy unikają prawdy – jest bledem, ponieważ nie potrafią docenić i zrozumieć; nie są warci faktów, zważając np. na rolą fizycznej śmierć jako końca naszego okresu przygotowawczego.

Wielu nekromantów studiuje teorie reinkarnacji, aby wyjaśnić, co dzieje się z duszą nieprzygotowaną (np. starożytnych Greków w szczególności). Inni po prostu mówią uczciwie, że nie niewiedzą, co jest całkowicie dopuszczalne. Los przygotowany dla dusz jest nieznany, choć proces warunkowania duszy skupia się na przyznając ruchu i woli. Jeśli sztuka nekromancji działa tak jak jest ona przeznaczona do miejsca przeznaczenia duszy jak do jednostki. W uszczerbku dla bojaźliwych i słabych w żaden sposób nie umniejsza walorów użytkowych nekromancji.

 

Nekromanta stara się odnależć dogłębną wiedzę na temat mechaniki duszy, nie tylko aby zdobyć ich zakres jak psychopompowie, ale także jako herofanci. Wiedząc, że komunikacja między żywymi i umarłymi jest możliwa, pozostawia klucz do wiedzy w rękach przebiegłego nekromanty.

Będąc w stanie przemierzać świat materialny, jak każdy inny człowiek (posiada punk oporny), ale także zdolność do przemierzać krainy śmierci oferuje wiedzę i moc, niewykorzystany przez ogół ludności lub zaprawdę nawet większość magów. Wypełnianie roli herofantow, nekromanta rozumie krainę umarłych przez własne doświadczenia bezpośredniego podczas transu nekromancji lub za pośrednictwem komunikacji z innymi, które znalazły wystarczającej jasności w tej dziedzinie, aby móc wrócić do świata żywych... Obecnie mieszkają - Co może być bardziej satysfakcjonującego niż pełną wiedzę, gdzie jesteś i dokąd zmierzasz?

 

Z większym bezpieczeństwem niż jakakolwiek religia przewiduje, nekromanta opiera się w pewien sposób na swoim stanowisku w tym i przyszłym świecie pozwalają im na niespotykany dotąd poziom bezpieczeństwa w połączeniu z wolności moralną. Ponadto, nawigacje poprzez pustkę śmierci nie są sterylne i wyłączne umiejętności, które nekromanta musi spłacić. Umiejętności i możliwości dostępnych w Otchłani są bezpośrednio stosowane do tego królestwa, jak również poprzez manipulacje wykonywane na duszy wybranym celem, nekromanta jest również zdolny do kierowania własnym duszewnym jestetstwem do jego manipulacji. Podobne do aspektu hierofantowi, nekromanta posiada wiedze o duszy, nabytą w drodze osobistego doświadczenia i badania zdolności związany z krainą umarłych, pozwala im również zachować niepowtarzalną zdolność jasnowidza i wróżbity tajemnic przyszłości. Podobnie jak tkane gobeliny, nekromanta może analizować wątki, które wiążą się rzeczywistość z punktami widzenia redukcjonistyczne.

Dusze zmarłych i tych co odeszli na krótki czas na zebranie informacji, są skłonni podzielić się zdobytymi informacjami. W życiu jak w śmierci, osobowości są w różnych smakach i zawsze będzie każdy szczep ducha dostępne dla komunikacji. Nekromanta może znaleźć ukojenie i radę w apelu o pomoc przodków, demonów otchłani jako "tłumaczy się", lub, ku uciesze poglądów aspołecznych, można nawet częściowo odłączyć własnej duszy od ciała do podziemi na tor własnych.

 

Moc zrozumienia tak powierzchownie prostych pomysłów, jak natura duszy ma głębokie implikacje, które mądry uczeń nekromancji może już nawet wykorzystać w początkowych fazach.

 

Tekst powstal w oparciu o dyskusje na rosyjskim forum nekromancji Gray’a

Przetułmaczenie (na ludzki) i redakcja Katamaradze, której składam wielkie podziękowania.

 

P.S. Teks - W ZADNYM WYPADKU NIE NAKŁANIA DO SAMOBÓJSTWA!!!!!!!!

Edited by Tero Kir
Dziekuje Auril za korekte ;]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...