Skocz do zawartości

Karmiczne za Alathea - teraz pewnie w to wsiakne


solweig

Rekomendowane odpowiedzi

rozkład "Najważniejsze wcielenie"

cała talia

 

s - sygnifikator / Eremita

1,2- czasy, w których żyłem/ 4 miecze + Smierc + Umiarkowanie

3,4 - kim byłem/ 2 miecze + 10 pentakli

5,6 - warunki, w jakich żyłem/ Rydwan + 7 pentakli

7,8 - co przeżywałem w świecei zewnętrznym/ Gwiazda + 8 pentakli

9 - moje ówczesne wnętrze/ 9 mieczy + 6 mieczy

10,11 - to, co czyniłem wtedy źle/ Kolo Fortuny + Rycerz pucharow

12,13 - moje karmiczne obciązenia wynikajacez tego wcielenia/ 5 bulaw + Rycerz Mieczy

14 - sposób ich rozwiązania w tym wcieleniu/ Krolowa pentakli

 

zaczne od tego, ze mnie ciary przeszly przy tym rozkladzie. Co ciekawe zanim zaczelam rozkladac, zobaczylam dwor sredniowiczny, jakis rycerzy okraglego stolu, siebie w zbroi i w kapturze i wojne. Wiedzialam, ze wyciagne Pustelnika jako sygnifikator.

 

Na cala sytuacje wplywa wiec postawa mysliciela, samotnika, mnicha, filozofa - wolnomysliciela, zakonnika moze.

Czasy: sredniowiecze, najpierw rozejm, potem wojna - transformacja, koniec dawnego porzadku, pozniej adaptacja do zmian - jakis mediator chyba ze mnie.

Bylam rycerzem - intelektualista;))) z bogatego rodu.

warunki: wojna, strateg, wybory.

Swiat zewnetrzny: prowadzila mnie moja szczesliwa gwiazda i misja - inspiracji za gory. Bylam w 100% skoncentrowana na celu, nieublagana i bardzo precyzyjna w wykonywaniu tej misji.

Wnetrze: fatalne, duzo watpliwosci czy sie uda, sytuacja pozornie bez wyjscia. Uracona milosc.

Zle bylo igranie z losem oraz wyrzeczenie sie milosci albo przygodne kobiety, jak w ruletce;)

Karma z tamtego wcielenia: konfliktowosc i ostry jezyk - bezkompromisowe stawianie na swoim.

Sposob rozwiazania: Zastosowanie jakosci Q of P. w praktyce. Nota bene to Krolowa, ktora najslabiej czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow coz za rozkład!

Pierwszy raz takowy widze,

Tak po krótce,widać iż napewno żyłaś w średniowieczu,może za czasów zarazy nawet.

Obiecuje przyjżeć się rozkładowi,jak wróce,Bo bardzo ciekawy jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1, 2 - Nie wiem jak się oznacza czasy, w których się żyło, ale skoro zobaczyłaś to średniowiecze, to zapewne tak było ;) Dlaczego tam są 3 karty, jak pozycje są dwie? 4 miecze w połączeniu z umiarkowaniem to brak równowagi między sprawami materii i ducha, Śmierć z kolei oznacza traumatyczne przeżycia typu inkwizycja, holokaust, które nie złamały Twego ducha.

3,4 - kim byłem/ 2 miecze + 10 pentakli - posiadałaś dużą wiedzę i zdolności intelektualne, ale nie dzieliłaś się nią, wykorzystywałaś do własnych osobistych celów, miłowałaś życie i luksusy, 10 denarów paradoksalnie oznacza równowagę między duchem a materią ;)

5,6 - warunki, w jakich żyłem/ Rydwan + 7 pentakli - żyłaś w oderwaniu od realiów i sfery finansowej jako wędrowiec, podróżnik, może rycerz wojujący

7,8 - co przeżywałem w świecei zewnętrznym/ Gwiazda + 8 pentakli - uzdolniona byłaś artystycznie, przeszłaś transformację, miałaś świadomość karmy, podążałaś ścieżką rozwoju duchowego.

9 - moje ówczesne wnętrze/ 9 mieczy + 6 mieczy - miałaś przesadne mniemanie o swym intelekcie, nieobiektywnie oceniałaś innych uważając ich za głupszych

10,11 - to, co czyniłem wtedy źle/ Kolo Fortuny + Rycerz pucharow - rozumiałaś prawa karmy, ale nie do końca się do nich stosowałaś, używałaś intelektu i wiedzy ezoterycznej w złych intencjach, byłaś czarnym magiem.

12,13 - moje karmiczne obciązenia wynikajacez tego wcielenia/ 5 bulaw + Rycerz Mieczy - lubisz jak dużo się dzieje, jak jest wokół Ciebie zamieszanie, w kolejnych wcieleniach siałaś bunt, byłaś anarchistką, powinnaś jednak dążyć do większego spokoju, wręcz monotonii,

14 - sposób ich rozwiązania w tym wcieleniu/ Krolowa pentakli - powinnaś być praktyczna, rzetelna i solidna.

 

Posiłkowałam się książką Alli Alicji Chrzanowskiej "Tarot a karma". Nadmienię, iż na codzień nie używam kart odwróconych, jednak w rozkładach karmicznych wydaje mi się to niezbędne. Inaczej wychodzą takie sprzeczności, jak u Ciebie z tym duchem i materią ;) Choć nie jest gwarantowane, że nie wyjdą ;) Przed robieniem rozkładu karmicznego zaleca się głębokie wyciszenie, a nawet trzy dni postu i medytacji ;) Tuż przed rozkładem należy trzy razy oczyścić dłonie nad płomieniem świecy. Sygnifikator wybiera się z trzech losowo wybranych kart wg własnego odczucia. Karty przekłada się lewą ręką od siebie.(Wszystkie te wskazówki również pochodzą z książki ww.)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KatiJo, no teraz to sie niemal nie udlawialam cola...jak robilam ten rozklad to drzaly mi rece; Pustelnika wiedzialam, ze wyciagne...chyba gdybym wyciagnela inny sygnifikator, uznalabym ten rozklad za niewazny...3 karty sa, bo ta smierc mnie przestraszyla...tu z kolei mialam wizje jakis Katharow planacych na stosach...sprzecznosc miedzy duchem a materia to nie jest sprzecznosc...mam szamanski dlug karmiczny...mam tez dlug karmiczny wojownika/ najemnika/rebelianta...no tak to sa w ogole bardzo glebokie kwestie i rozklady...mocno duchowe...zapalilam biala szalwie, a wczesniej sprzatalam;), wiec sporo tego oczyszczania bylo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KatiJo, sciagnelam sobie Chrzanowska - dziekuje za kolejna sugestie do pracy :), ale przyznam, ze troche sie pogubilam...wszystkie AW wskazuja na bardzo wysoki stopien przepracowania karmy + mozliwosc wyboru wcielenia; w zasadzie wyglada na to, ze nie mam nic do przepracowania? :) To, czym mam sie zajac, to sie zajmuje, za wyjatkiem nudnego zycia i krolowej pentakli;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz bogatsza w sciagawke z Chrzanowskiej, sprawdzam swoje pierwsze wcielenie, ktore jakos bardzo lubie, bo tym razem zobaczylam Egipt albo jakis Babilon; w kazdym razie cieplutko, a nawet goraco :)

 

s - sygnifikator / Ksiezyc

znowu jakies ezo albo sztuka, z kaplanem w Egipcie mi sie ten ksiezyc kojarzy

 

1,2,3 - czasy i tło historyczne/ 3 miecze + Rycerz Mieczy + 9 bulaw

tlo tradycyjnie nie bardzo - jakis podzial krolestwa?

 

4,5 - kim byłem/ 5 pentakli + 6 bulaw

raz zebrakiem a raz krolem, z parweniusza na tron?

 

6,7- samoświadomość/ 10 bulaw + Giermek Pucharow - bardzo wysoka; umiejtnosc uczenia sie na wlasnych bledach - znowu to oswiecenie przez cierpienie;

 

8 - stosunki rodzinne i partnerske/ Krolowa Mieczy - wladcze, moc roztrzygania

 

9 - stosunek do Boga/Abslutu/Istoty najwyższej/ Smierc - no kaplan...

 

10 - stosunek do spraw materialnych/ 9 mieczy + Gwiazda+ 6 mieczy - tu jest jakies igranie z ogiem

 

11 - jak wykorzystałem wcielenie (dobrze, źle, ...)/ Umiarkowanie + 8 pentakli - dobrze bardzo; znowu ta smierc w stanie laski

 

12 - jaką karmę wyniosłem z tego wcielenia/ Swiat - brak karmy negatywnej, otwarcie na swiat i dowolny wybor przyszlego wcielenia;

 

Szkoda bardzo, ze nie moge tej ksiazki przekopiowac tutaj, bo mam ja w pdfie...zastanawia mnie natomiast, ze ciagle przewijaja mi sie te same AW, z ktorych wszystkie wskazuja na wysoka samoswiadomosc duchowa i mozliwosc wyboru kolejnego wcielenia...

Na materie ciagne wiecej, bo to moja pieta Achillesa; natomiast, podobnie jak wszystkie, robie te rozklady intuicyjnie, czyli jak czuje, ze powinnam wziac wiecej kart, to biore wiecej...w tym przypadku czulam, ze sygnifikatorem bedzie Ksiezyc albo znow Eremita ze wskazaniem na Ksiezyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solweig - bo niski stopień i brak przepracowania jest w tych odwróconych ;)

 

To mam je specjalnie poprzekladac?;))) Nie wychodza mi odwrocone; chociaz ich specjalnie nie ukladam; ostatnio odwrocone mi wyszly u Sheiny (ale nie w karmicznym). Po prostu ostatnio odworocone mi wychodza coraz rzadziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daffne

Rozkłady na wcielenie sprawiają mi ogromną trudność, ale postaram się cosik naszkrobać :D

 

rozkład "Najważniejsze wcielenie"

cała talia

 

s - sygnifikator / Eremita - no tak, stara dojrzała dusza w Tobie, która wciąż osiąga mądrość wyższą

1,2- czasy, w których żyłem/ 4 miecze + Smierc + Umiarkowanie -średniowiecze - przyszłaś na świat w trudnych czasach, ale później sytuacja się zmieniła i zapanował spokój

3,4 - kim byłem/ 2 miecze + 10 pentakli - początkowo osobą bezsilną na to co się działo, a później poczułaś harmonię , spokój i poczucie bezpieczeństwa i dostatek w życiu

5,6 - warunki, w jakich żyłem/ Rydwan + 7 pentakli ogólnie dobre, dostatnie warunki. Niczego Ci materialnie nie brakowało, byłaś odważna, waleczna, wytrwała jak prawdziwy rycerz :D

7,8 - co przeżywałem w świecie zewnętrznym/ Gwiazda + 8 pentakli byłaś idealistką, która walczy, pokonuje przeszkody dla jakiejś idei :)

9 - moje ówczesne wnętrze/ 9 mieczy + 6 mieczy - samotna walka, bunt przeciw cierpieniu i negatywnym wydarzeniom jakie miały miejsce

10,11 - to, co czyniłem wtedy źle/ Kolo Fortuny + Rycerz pucharów kierowałaś się emocjami, ideałami, sercem co nie zawsze dobrze się kończyło

12,13 - moje karmiczne obciążenia wynikające z tego wcielenia/ 5 buław + Rycerz Mieczy - hmm w tym życiu masz za zadaniem walczyć o swoje, ale kierować się rozumem, logiką, rozsądkiem.

14 - sposób ich rozwiązania w tym wcieleniu/ Królowa pentakli - dążyć do stabilizacji życiowej i poczucia bezpieczeństwa kierując się rozsądkiem co pozwoli odpracować obciążenia karmiczne

Edytowane przez Daffne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stosujesz je? Czy całą talię masz prosto ułożoną?

 

Tak. Odczytuje karty w rewersie jako zablokowane energie albo negatywna strone spektrum znaczenia karty. Po prostu nie wyszyly mi rewersy w rozkladach karmicznych - bardzo mocno pracuje nad karma :)

Nie wychodza mi tez w naszych cwiczeniach. Jak stawiam ludziom to roznie. W rozkladach na siebie czesto mi sie przewija Rycerz mieczy w rewersie i swietnie wiem, jaka strone mojej osobowosci on pokazuje;). Jak maglowalam temat wspolpracy z grupa - jest taki watek w rozkladach - to tez mi sie rewersy pojawialy, a tu czysciutko. Sygnifiaktor - jak dotad - konsekwetnie z AW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daffne, bardzo mi sie podoba ostatnie zdanie :) Dziekuje bardzo! :serce: Niesamowicie mnie ten temat wciagnal i czuje duzy niedostyt...kusi mnie ten rozklad olbrzymi...:)

 

Jak okreslilas czasy? Ja zupelnie bez kart - po prostu mialam taka wizje.

Nota bene mam tego pdfa Chrzanowskiej - przeslac Ci? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s - sygnifikator/ Mag

czytany bezposrednio szaman, choc Chrzanowska podaje dodatkowo jeszcze inne znaczenia powiazane, ja tu widze alchemika, kogos, kto dzialaniem przeksztalca cos, czego jeszcze nie ma

1 - najstarszy z motywów przewijajacy się przez moje wcielenia/

7 pentakli + Rydwan + 8 bulaw + Ksiezyc (tu doslownie wysypaly mi sie 4 karty) - gwaltowna zmiana kierunku, udanie sie w mroki podswiadomosci, nalogi

2,3 - okoliczności w jakich się pojawił po raz pierwszy/ As pucharow + Krolowa pentakli - milosc do materii, do kobiety - opiekunki, do matki? do starszej kobiety; utrzymanek?

4,5 - sposób, w jaki mozna nad nim pracować/ Giermek pentakli + 2 puchary - milosc z rozsadku? realistyczne podchodzenie do milosci czyt. nieidealistyczne

6 - najtrudniejszy z motywów karmicznych przewijający się przez moje wcielenia/ 4 miecze...tu ciarki, kalectwo, uszkodzenia ciala, unieruchomienie

7,8 - okoliczności, w jakich pojawił się po raz pierwszy/ 7 bulaw + Krolowa mieczy/ wojna

9,10,11 - jak można nad nim pracować/ Rycerz pucharow + Swiat + Umiarkowanie...ufff...czysta milosc, otwarcie sie na innych, podroze, poznawanie innych kultur, umiar, znalezienie rownowagi pomiedzy tym, co na zewnatrz a zwiazkiem ( to by do mnie pasowalo)

12 - motyw przepracowany w poprzednich wcieleniach/ 10 bulaw

branie na siebie zbyt wiele (dlatego tak sie “lenie” he he;)))

13 - co przepracowałem już w tym życiu / 6 mieczy - tu celnosc dzika, trauma przepracowana, delokcje, zmiana scenerii, depresje, poczucie oderwania od korzeni, motyw everywhere is not home zamieniony na wszedzie gdzie jestem, jest moj dom

14, 15 - jakie bieżące problemy zyciowe rozwiązę dzieki pracy nad karmą/ 8 pentakli + Gwiazda - pracoholizm, dazenie do doskonalosci, potrzebe harmonii; inspiracji i wewnetrznego prowadzenia nie musze rozwiazywac, choc zawsze moge to udoskonalic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daffne
Daffne, bardzo mi sie podoba ostatnie zdanie :) Dziekuje bardzo! :serce: Niesamowicie mnie ten temat wciagnal i czuje duzy niedostyt...kusi mnie ten rozklad olbrzymi...:)

 

Jak okreslilas czasy? Ja zupelnie bez kart - po prostu mialam taka wizje.

Nota bene mam tego pdfa Chrzanowskiej - przeslac Ci? :)

 

Czas określiłam po całości rozkładu, ale zasugerowałam się tym, że w tamtych czasach kierowano się wzniosłymi ideałami, buntowniczością i walką i imię dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...