Skocz do zawartości

Stellium w VIII domu


magda__

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Co może oznaczać stellium w VIII domu? Mam tam Księżyc(Wodnika), Wenus(Wodnika) i Merkury(Koziorożca).

 

Znam znaczenie tego domu, ale jakoś ciężko mi to jednoznacznie zinterpretować...

 

Proszę o pomoc,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może oznaczać stellium w VIII domu?

 

Stellium jest grupą co najmniej trzech planet, które tworzą do siebie koniunkcje. Nie wszystkie planety koniecznie powinny być ze sobą w koniunkcji, ale ich wzajemne działanie jest zbliżone do serii koniunkcji. Stellium jest - i to najsilniejsze - w tym samym domu, jak i znaku. Silna koncentracja planet w danym znaku i domu sugeruje duże zainteresowanie danej osoby sprawami danego domu, jak i w dużym stopniu podkreśla jakie doświadczenia życiowe będą dominować w naszym życiu. (więcej poczytasz na stronie podanej w źródle)

 

Źródło - Astrocafe.pl - Astrologia - Horoskopy - Horoskop Urodzeniowy - Kosmogram Radix - Program Astrologiczny - Stellium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

POtrzebny caly horoskop,-gdzie sa wladcy tegoz stellium-czyli Saturn i Uran ,jakie tworza uklady w horoskopie itd it.Np-wladca Saturn w 4 domu-mozliwy spadek od rodziny,nieruchomosc,

1 dom-zagrozennie chroniczna choroba,albo jeszcze co innego -bez horoskopu nie da rady

 

pOza tym stellium jako takie oznacza silny wplyw Wodnika -umilowanie wolnosci,rownosci,indywidualizm ,itp-tak najogolniej

Edytowane przez konstancja1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Stellium w w VIII domu moze wskazywac na silne, intensywne doswiadczenia zyciowe- oczywiscie- jak wyzej- uwzglednic trzeba domy, ktorymi wladaja planety znajdujace sie w VIII domu i jego wladce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w tym "wianuszku" Merkury idzie najbliżej, począwszy od ósmego wierzchołka. On jest nadzieją na to, że Księżyc i Wenus, czyli de facto energie kobiece będziesz w stanie racjonalnością ująć i "wydobyć" z nieprzyjemnego często obszaru. A jeśli masz Bliźnięta na ASC to podkreśla Twoje "biznesowe" i "emocjonalne" wyczucie w sprawach międzyludzkich, oraz przywiązanie przeciągające się na zmianę z jakąś tajemnicą (uzależnieniem).

 

"Śmiercią" i innymi bajkami bym się nie zajmował, wolałbym widzieć całość horoskopu...

 

Pozdrawiam !

----------

Gwiazdologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witaj, znasz swoja dokladna godzine urodzenia? jestes pewna ze te Stellum lezy w domu VIII? jaki system domow stosujesz?, bo ze wzgledu na system domow, np: te Stellum moze sie przemiescic do domu VII albo IX.

 

Partner mojej kolezanki, ma stellum w domu VIII, planet osobistych jego zycie wyglada tak,ze jest to osoba ktora lubi wiele sprawy trzymac w talemnicy, ukrywac, ale nie dlatego ze cos przeskrobala, po prostu nie lubi sie dzielic swoja prywatnoscia, lubi trzymac swoja prywatnosc oadelo od wsciblsich osob. Bywa dosc podejrzliwa oraz pamietliwa. Czasem to ukrywanie wielu spraw osobie wydaje sie dla niektorych dziwne, ale ta oaoba ma juz taka nature. Itd. Bo to dom Plutona, a Pluton ukrywa, jest dociekliwy. Czasem trudno cos z niego wyciagnac jakies informacje.

 

Dom VIII to regeneracja, transformacja, seks, takze banki, kredyty, zasoby innych, tajemnice, smierc, itp.

Jak masz tam kilka waznychplanet, ta dziedzina VIII bedzie czesto aktywna w twoim zyciu.

 

Pozdrawiam, Barbara.

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jestem posiadaczem wenus, oraz ksiezyca w koniunkcji z jowiszem w domu osmym (w byku) w opozycji do plutona i im wiecej o tym czytam tym mniej rozumiem :) Rozumiem ze dziedziny zwiazane z domem, przeszloscia i emocjami (ksiezyc), wenus (zwiazki, relacje) beda aktywne, ale co z Jowiszem ? Kompletnie nie potrafie zinterpretowac jego polozenia tam, moj stosunek do wiedzy i filozofii mialby ulec zmianie czy co konkretnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dziękuję, ale ja wiem co to znaczy stellium. Nie wiem jak rozumieć moje...

 

Bardzo istotne, czy w znaku stellium znajduje się silny przewodnik (czytaj: władca znaku, lub planeta w nim wywyższona). Jeśli nie, to realizują się częściej negatywe cechy tego układu.

Ważne: stellum muszą tworzyć co najmniej trzy planety w znaku i muszą to być chociaż dwie planety osobiste. Bo co to za stellum, załóżmy składające się z Urana Plutona i Jowisza?

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...