Skocz do zawartości

Czy można nie mieć Anioła Stróża?


Angellore

Rekomendowane odpowiedzi

Już to widzę.

Wchodzisz na allegro a tu ogłoszenia.

Sprzedam Anioła 250 z wysyłką 275 Kup Teraz!

 

A z boku działy

akcesoria anielskie

ubrania anielskie

itp.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że są takie akcesoria nie przesądza o tym, że wielu ludzi nie wie w kogo wierzy i dlaczego, i że u wielu osób ich obecności się nie uświadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest usprawiedliwienie.

 

I pierwszy raz słyszę żeby być z Opiekunami w złych stosunkach. Generalnie osoby, które sobie nie życzą go w życiu nie będą mieć z nim do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można go sprzedać kazdy ma go

słabszego czy mocnego ale go ma

 

 

ANIOŁOWIE STRÓŻOWIE

 

B.: Są tu wszystkie Chóry Aniołów objęte, do wszystkich razem. Naturalnie, szczególnie trzeba wzywać Anioła Stróża, a jeżeli ma się ich więcej, trzeba wzywać ich wszystkich. Wy kapłani macie mianowicie więcej aniżeli jednego. Są tacy, którzy mają dwóch albo trzech Aniołów Stróżów. Jeżeli jeden jest przy anielskim dziele, według tego jakie ma do wypełnienia obowiązki, ale także... nie chcemy już więcej mówić...

 

E.: W Imię...!

 

B.: ... ale także pozostali kapłani otrzymują przy święceniach kapłańskich drugiego Anioła Stróża. Jeżeli jednak mają mało do zarządzania, to wystarczy jeden, który jest wielki i kompetentny. W większości wypadków otrzymują kapłani drugiego.

 

E.: Czy biskupi otrzymują jeszcze więcej Aniołów Stróżów?

 

B.: Tak, według tego jak wielki jest ich urząd i ich odpowiedzialność. Wtedy otrzymują Aniołów... Ja myślę, że Aniołowie Stróżowie są wszyscy wielcy, ale nie wszyscy posiadają jednakową moc i moc ochrony. Jest, znajduje się to w Bożych rękach i porządku, że są różnego rodzaju. U dzieci, które dorastają, dzieje się tak, że Anioł, który dotychczas stał u boku dziecka, przechodzi do ochrony, opieki nad innym dzieckiem, a temu człowiekowi, który dorasta udzielany jest inny Anioł o większej mocy, potędze czy nawet jakiś Archanioł (z wyższego Chóru itd.)

 

Człowiek dorosły potrzebuje do ochrony, jak i dorastający Anioła o większej potędze, mocy. Tak postępuje z wami Bóg (Ten tam u góry, wskazuje w górę). Czyni On wszystko dla waszego dobra, On porządkuje, robi i reguluje wszystko, o czym wy nawet nie wiecie. Tak czuwa Jego Ojcowskie oko nad wami, a my tam na dole (wskazuje w dół co mamy? strasznie jęczy). Ach my bardzo niechętnie mówimy o Aniołach.

 

E.: Wolno ci było opowiedzieć nam cudowne rzeczy o Aniołach, jesteśmy za to winni Matce Bożej szczególną wdzięczność.

 

B.: Ona chce przez cały czas zawsze coś takiego, co sprzeciwia się naszym planom.

 

Prawda Jedyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już was zmusiłam do myślenie to podam przykład. Wierzę w istnienie czegoś takiego jak anioł uwięziony w ludzkim ciele (lub demon). Więc gdyby założyć, że taki twór istnieje to taki twór, np demon, nie mógłby mieć anioła stróża, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można go sprzedać, ale to działa na innej zasadzie.

 

Dla pewności spytałem swojego

 

"Czy wy Anioły, przychodzicie na świat z człowiekiem?"

 

W odpowiedzi dostałem

 

"Tak."

 

Jeżeli macie jakieś pytania w sprawie tych bytów to postaram się odpowiedzieć rozmawiając z nim de facto, lecz nie mam aż tak rozwiniętej komunikacji aby odpowiadać na skomplikowane pytania jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antubis a mógłbyś podać źródło, z którego to zaczerpnąłeś?

 

"Wierzę w istnienie czegoś takiego jak anioł uwięziony w ludzkim ciele (lub demon). Więc gdyby założyć, że taki twór istnieje to taki twór, np demon, nie mógłby mieć anioła stróża, prawda?" - właśnie, że będą mieć Opiekunów Duchowych. Problem nie leży po tym czy będzie się miało czy nie, lecz czy dana osoba wyraża zgodę na ich działanie. Nie mam pojęcia jak to się ma w stosunku do negatywnych bytów co zostały w upośledzone ciało inkarnowane, za karę, lecz w mojej ocenie będzie taki Anioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na tym poziomie anioły upadłe nie inkarnują się. Możesz mieć jedynie młodzieńcze-ego wyobrażenie aby podbudować swoją wartość i nabrać otoczki tajemniczości, tak robią bardzo zgubieni ludzie, którzy szukają zaczepienia w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W procesie inkarnacyjnym jest reguła, że wstępując w ludzkie ciało zapomina się siebie samego (przeszłe wcielenia, rodowód duchowy, wiedzę, umiejętności itp.) a właściwie wszystko jest w odpowiedni sposób pieczętowane. Kolejna rzecz, że inkarnując się w ciało i zapominając siebie samego pozbawiłby się swojej siły a co za tym idzie w okresie aktywności każdego dnia wystawiałby się na działania istot mu przeciwnych (mam tu na myśli Anioły z Góry), inaczej ujmując każdy by miał okazję by prać taką jednostkę. I choć do końca nie jestem sam przekonany do tego twierdzenia to bardziej do mnie dociera, że Upadli Aniołowie sprawują zbyt ważne funkcje by sobie ot tak schodzić na ziemię i się inkarnować w ludzkie ciała i zapominać samego siebie. Nie chcę nawet myśleć co by się mogło dziać i w ogóle czy by się działo gdyby Samael, Lucyfer, Lewiatan i Belial zeszli na ziemię by sobie ot tak pożyć po ludzku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli myślisz, że kierując się zasadą "Co moje to zostaw, ale chętnie zjem wasze" zyskasz cokolwiek? Jeżeli interesujesz się kontaktami z różnymi bytami to te mocno Cie oszukują.

Edytowane przez BezimiennyMag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi ktoś mówi, że zna jedyną i właściwą prawdę to już na wstępie podchodzę negatywnie do sprawy. Nie ma jedynej i słusznej drogi ani prawdy. To co jest złe prędzej i później musi upaść a w momencie gdy Pan pozwolił Upadłym zniszczyć kościół widać już było źle. Prawda poza tym jest taka, że Oni nie muszą się wysilać by zniszczyć kościół chrześcijański a wręcz nie muszą robić czegokolwiek bo kościół sam siebie niszczy.

 

"Angellore musisz odróżniać romantyczne baśnie od rzeczywistych spraw." - nie jest to bardziej romantyczne od mitu o wojnie Trojańskiej gdzie i ludzie i Bogowie walczyli, albo właściwie sytuacji, która spowodowała konflikt czyli jabłka niezgody. Nie widzę w tu powodu do wyśmiewania Angellore. Jest tyle istot o różnych imionach, że nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że Upadła Amitiel istnieje naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...