Jump to content

Prana, oczyszczanie aury w uzdrawianiu pranicznym.


Cadaveris
 Share

Recommended Posts

Witam!

 

Często ludzie na tym forum pytają o sposoby oczyszczania własnej aury. Sposobów jest wiele i wiele już zostało przedstawionych na tym forum. Teraz chciałbym napisać jak na ten problem postrzega technika uzdrawiania pranicznego ;)

 

W uzdrawianiu pranicznym mówi się o tak zwanym wymiataniu,a także o czesaniu aury. Wymiatanie wykonuje się z złączonymi palcami u dłoni w kształt miseczki, natomiast czesanie z rozstawionymi palcami. Na wstępie jeszcze warto napisać, że w uzdrawianiu pranicznym ludzka aura składa się jakby z 3 części, aury wewnętrznej, promieni zdrowie i aury zewnętrznej. Wymiatanie ma na celu wydobywanie chorobowej energii z ciała( zwłaszcza aury wewnętrznej ), natomiast czesanie prostuje pokrzywione promyki zdrowia, co przyśpiesza przekazy energii,zapobiega wycieką energii i przyśpiesza naturalną zdolność organizmu do samoleczenia.

 

Przejdźmy teraz do samego oczyszczania...

 

Oczyszczanie ogólne będzie miało na celu oczyścić całe ciało z toksycznej, chorobowej energii oraz spowoduje rownomierniejsze rozmieszczenie energii w naszym organizmie. Oczyszczanie to polega na przesuwaniu rąk ( na przemian pozycjami dłoni na wymiatania i czesanie ) od głowy ( a dokładniej około 15 cm nad nią ) do stóp,a następnie strzepywaniu rąk do pojemnika na negatywna energie np. wiaderko z słoną wodą. Wygląda to tak jakbyśmy ściągali rękami brud z aury. Ruchy te wykonujemy wokół całego ciała. Strzepywanie rąk należy zrobić za KAŻDYM razem jak zjedziemy z głowy aż do stóp przy ustawieniu rąk na wymiatanie. Oczyszczanie to przeprowadzamy aż odczujemy że aura zrobiła się lżejsza i jakby bardziej " przewiewna". Czasami osoba na której wykonujemy to oczyszczanie może poczuć się senna,co jest spowodowane skierowaniem energii w dolne części ciała. W takim przypadku jeżeli już mamy pewność że oczyściliśmy aurę możemy zrobić wymiatanie do góry, co powinno przywrócić równowagę. Na koniec dodam, że oprócz samych czynności jest ważna także wola i intencja uzdrowiciela, należy ciągle myśleć o tym, że chcemy pomóc danej osobie - możemy nawet afirmować w tym celu podczas oczyszczania.

 

Oczyszczanie miejscowe nie różni się zbyt wiele od oczyszczania ogólnego. Przy oczyszczaniu miejscowym można odpuścić sobie czesanie i skupić się bardziej na wymiataniu, dopiero po oczyszczaniu miejscowym należy wyczesać całą aurę danej osoby. Wymiatając w jednym miejscu możemy to robić nie tylko w pionie ale także w poziomie ,w skos itp. oraz nie musimy strzepywać rąk za każdym razem - wystarczy co 3-5 ruch. Ważne by nie zapominać o strzepywaniu rąk do pojemnika na chorobową energie, w innym wypadku energia może szybko wrócić i nadal szkodzić.

 

Jak są jakieś pytania to proszę pisać :)

Pozdrawiam!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ooo bardzo fajny pościk, a czy po wymiecieniu energii chorobowej wskazane jest energetyzowanie fioletowym płomieniem oczyszczającym? I czy zaprogramowany kryształ górski, energią reiki może zdjac blokady?

Link to comment
Share on other sites

Ważne by nie zapominać o strzepywaniu rąk do pojemnika na chorobową energie, w innym wypadku energia może szybko wrócić i nadal szkodzić.

 

Warto jeszcze wspomnieć, że przy tym "strzepywaniu rąk" do pojemnika z soloną wodą palce powinny być sztywne, jednak nie wyprostowane tylko lekko zgięte. Nie powinno się ich zginać do wnętrza dłoni ze względu na to, że energia którą właśnie ściągnęliśmy w pacjenta może przerzucić się na nasze dłonie co może spowodować późniejsze problemy. :)

 

Ooo bardzo fajny pościk, a czy po wymiecieniu energii chorobowej wskazane jest energetyzowanie fioletowym płomieniem oczyszczającym? I czy zaprogramowany kryształ górski, energią reiki może zdjac blokady?

 

Szczerze mówiąc na początek odradzam Ci korzystanie z kolorów. Popracuj najpierw z energią białą, jasną która właściwie jest uniwersalna. Kolorami można sobie zrobić kuku. :)

Z blokadami sama Reiki sobie poradzi.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem też że przy białej energii mam wyrazić intencję ? Np jeśli mam problem z nadnercza, wydziela się więcej kortyzolu niż powinno, to mam wysyłać niebieski kolor aby uspokoić tamten obszar czy wysyłać biały z intencją załagodzenia ? :P

 

Niby proste a jednak takie skomplikowane :P

Edited by tranquil
Link to comment
Share on other sites

Hmm intencja jest bardzo ważna. :P Nie ma tu nic skomplikowanego. Decyzja należy do Ciebie. Ja jestem zwolennikiem początkowej pracy z białą energią. Nie ćwiczę długo uzdrawiania pranicznego i kolory dopiero wchodzą w mój repertuar.

Link to comment
Share on other sites

Mówisz że nie ćwiczysz długo, ale jednak energię widzisz ? Polega to na tym samym co dostrzeganie aury dzieki widzeniu perferyjnemu czy raczej nie?

Było by to dla mnie taaakim uproszczeniem niż działanie na ślepo :)

Link to comment
Share on other sites

Na początku chyba każdy działa na ślepo. Też mnie to denerwowało. Jeśli ktoś nie widzi energii to musi znaleźć sobie jakiś punkt zaczepienia. Na przykład uwrażliwić sobie dłonie, popracować z czakrami w dłoniach. Naucz się swoich reakcji. Na pewno masz jakieś odczucia kiedy przesyłasz energię.

 

To, że nie ćwiczę długo pranicznego nie ma nic do widzenia aury czy energii. Nie wytłumaczę Ci tego, po prostu zacząłem widzieć i już. :{ Lepiej uczyć się odczuwania niż widzenia.

 

Napisz może na pw jeśli chcesz pogadać. Robimy offtop.

Edited by Belen
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Napisałem taki artykuł na podstawie swoich doświadczeń.

Mam nadzieję że pomoże to użytkownikom forum na określenie czego właściwie potrzebują :)

 

Oczyszczanie aury

Edited by sosnowiczanin
Link to comment
Share on other sites

  • Makrela changed the title to Prana, oczyszczanie aury w uzdrawianiu pranicznym.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...