Jump to content
katarzyna68

Ziołowe amulety i talizmany

Recommended Posts

katarzyna68

Tak jak w tytule ,interesuje się od jakiegoś czasu ziołowymi amuletami i talizmanami niby są znane od dawna a mało jest o nich na necie .

Czy ktoś ma jakieś informacje , ma ktoś jakieś doświadczenia z nimi ?

Pozdrawiam

JanJensen

Wzmacniane ziołami? W jakim sensie ziołowe? np korzeń imbiru lub kora cynamonu z runą-biorąc dosłownie?

katarzyna68

Różne mieszanki ziół odpowiednio skomponowane które są w jakimś pojemniczku lub woreczku i noszone przy sobie .

Cytuje co wyszukałam na necie między innymi "Od wieków przypisuje się im szczególne właściwości. Przodkowie wykorzystywali je jako skuteczne leki, afrodyzjaki, kosmetyki a nawet talizmany przyciągające uwagę ukochanego, zapewniające przyjaźń lub obronę przed złymi ludźmi". , jak szukałam to trafiłam też na sklepy które oferują takie talizmany i na przepisy jak je zrobić samemu .

Dlatego jestem ciekawa czy ktoś co wie więcej lub je stosował.

katarzyna68

Różne mieszanki ziół odpowiednio skomponowane które są w jakimś pojemniczku lub woreczku i noszone przy sobie .

Cytuje co wyszukałam na necie między innymi "Od wieków przypisuje się im szczególne właściwości. Przodkowie wykorzystywali je jako skuteczne leki, afrodyzjaki, kosmetyki a nawet talizmany przyciągające uwagę ukochanego, zapewniające przyjaźń lub obronę przed złymi ludźmi". , jak szukałam to trafiłam też na sklepy które oferują takie talizmany i na przepisy jak je zrobić samemu .

Dlatego jestem ciekawa czy ktoś co wie więcej lub je stosował.

Guest Viperius

Masz na myśli potpourri wykorzystując własciwości ziół w nim?

Ulf

bylica, rumianek, pokrzywa, mlecz, szalwia...

Pogadaj z roslinnymi dejvas to Ci powiedza :)

Hrefna

a przy tym magiczne działanie ziół, podobnie jak lecznicze, wynika z ich składu chemicznego - zależy co na co...

Można poczytać prace farmakognostyczne dotyczące zawartości i działania różnych roślinnych składników i per analogiam odnieść je do założonego efektu magicznego...

antubis12

dobry jest czosnek np pamięć i myślenie poprawia

a bez czarny kwiaty obniża temperaturę więc jest dobry na przeziębienia

sugarhill

A ja czytalam, ze ziarenka maku, noszone w woreczku na szyi mają przyciągać milosć