Jump to content

Grimuary Magiczne


dark_ages

Recommended Posts

Mam dostęp do grimuarów magicznych w ebookach, są o czarnej magii i przygotowaniu dżinnów, jest tylko jeden problem, książki te są po arabsku całe, nie można więc nic zrozumieć. Widziałem że są w nich kwadraty magiczne, różne figury, i chyba zaklęcia. Piszę to po to bo może ktoś zna arabski i się tym zaciekawi, jak coś to podam namiar na te książki, bo możnaby przetłumaczyć i wydać je po polsku u nas.

Link to comment
Share on other sites

Jesli nie umiesz odczytac co jest w tej ksiazce patrzac tylko na te kwadraty, to zostaw grimuary i ucz sie od podstaw.

Link to comment
Share on other sites

Guest User2

Pomijając głupie wypowiedzi przedmówcy skąd wiesz dark ages, że są akurat o czarnej magii skoro nie znasz akurat tego języku?

Link to comment
Share on other sites

AoiMizu, ponieważ przetłumaczyłem sobie folder z których pobierałem książki translatorem, i niektóre tytuły translatorem, gadałem z właścicielem folderu.

Link to comment
Share on other sites

sorry ale ile ty masz lat? myślałem że jesteś młodym człowiekiem, że masz z 19,20 lat, po sposobie w jakim pisałeś

Link to comment
Share on other sites

Convert pdf to word - Convert pdf to doc - Convert online pdf to word tym sobie przerobicie te pliki PDF do Word, następnie można skopiować tekst do translatora i przetłumaczyć na polski, angielski czy jak się chce

 

Z Pdf tez sie da kopiowac. To po pierwsze, a po drugie translator bardzo zle tlumaczy. Lepiej jak sie zna jezyk, lub nawet slabo i tlumaczy pojedyncze slowa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tutaj są grimoary magiczne w PDF, po arabsku. O czarnej magii. Najbardziej poszukuje się tak zwanej "żółtej księgi" która jest niebezpieczna, zakazana w większości krajów arabskich i którą można komuś zaszkodzić. W ogóle te książki są w konflikcie z Islamem, główną religią w krajach arabskich, bo są na temat czarnej magii. I w tych krajach można pójść siedzieć za posiadanie tych książek. Ale nie w Polsce, USA czy jakimś innym cywilizowanym kraju, bo nie jesteśmy krajem wyznaniowym, a Islam nie jest tu religią państwową.

 

black magic.rar Uploading.com

Edited by dark_ages
Link to comment
Share on other sites

Guest User2

Co nie zmienia faktu, że nie powinno się ich podawać. Nawet tzw. dobre księgi można do złych celów wykorzystać, lecz po co dawać takie które jednoznacznie są do zła czynienia? Nikt ci jeszcze nie przywalił taką magią po tym jak komuś taką księgę dałeś? Czysta głupota i brak rozsądku.

Link to comment
Share on other sites

Ja z rysunków wywnioskowałem, że tam nie tylko jest czarna magia, ale i magia miłosna czy wróżby. Ogólnie to magia u arabów.

To chyba ta sama tradycja z której pochodzi Księga Abramelina jeśli mi się dobrze zdaje, a napewno Picatrix jest taką księgą.

To najlepsze rzeczy dotychczas jakie znalazłem, temat magii arabów jest poruszony w muzyce zespołów metalowych, takich jak Luminaria, na płycie EP "Arche", wydanej do ściągnięcia za darmo na ich stronie.

 

[edit]

 

Tutaj są 2 brakujące ebooki, teraz jest już komplet: http://uploading.com/files/5578a521/2ebooki.rar/

Edited by dark_ages
Link to comment
Share on other sites

hehe powodzenia w tłumaczeniu :) po co wy sięgacie do dzieł z innych kultur ? przecież macie dużo wspaniałych grimuarów , np. taki heptameron , jest jednym z najlepszych grimuarów gdzie paru ludzi potwierdza jego praktyczność , nawet jakiś gostek do tolki napisał ,że za 1 razem udało mu się kontakt nawiązać , zresztą nie jest bardzo wymagajmy .Jeśli chodzi o mroczniejsze to przecież jest czerwony smok czy verum , lub dosyć tani spirit commado czy księgi Mojżesza . Tłumaczenie poprawne takich arabskich dzieł przez laików jest prawie niemożliwe !

Link to comment
Share on other sites

nie ma to jak być malkontentem i wiecznie narzekać, negować wszystko, jednocześnie zachowując dobry humor

NRczarnykruk przestań dywagować i zajmij się czymś pożytecznym

może nie interesują mnie hebrajskie zaklinania, tylko potrzebuję coś więcej?

oceniasz z góry że jestem laikiem, jeśli chodzi o sprawy magii to się mylisz, ale fakt że nie znam arabskiego, więc raczej nie przetłumaczę tego, ale świat ma wiele możliwości i można poszukać kogoś kto zna i przetłumaczy

Link to comment
Share on other sites

nie napisałem ,że jesteś laikiem jeśli chodzi o sztukę bo Cię nie znam , chodziło mi o arabski , mówię tylko ,że krętymi ścieżkami dążysz do celu , a w zasięgu ręki masz wielką wiedzę . Mylisz się z dzieł ,które wymieniłem większość powstałą w średniowieczu lub późniejszym okresie i dominuje tu wpływ kultury chrześcijańskiej nie licząc mojżeszowych.Coś więcej ? możliwości z tymi grimuarami są nie ograniczone ,dobra zostawiam was już i nie marudzę :).. a zajmę się czymś pożytecznym ,, praktyką .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...