Skocz do zawartości

mój sen prosze o pomoc


jeanne

Rekomendowane odpowiedzi

śnilo mi sie że razem z moim bratem musialam z jakiegos powodu wyjechac z domu, musielismy sie ukrywac, cala moja rodzina,ale mama zostala w domu. Powiedzial nam gdzie mamy jechac, z kim się spotkac w konretnym miescie. Jechalismy pociagiem. Wysiedlismy na stacji i poszlismy tak jak powiedzial nam mama czyli w lewo od stacji i za rogiem byl dom do ktorego mielismy wejsc i sie ukryc. tam mielismy dostac dalsze wskazowki. Oczywiscie jechalismy pociagiem w nocy tak aby nikt nas nie zobaczyl (bo sie ukrywalismy nie wiem czemu). Weszlismyu do mieszkania z walizkami i torbą. Zostaliśmy mile przyjeci i powiedziano nam ze zaraz ktos po nas przyjdzie. Przyszedl najpierw 1 pan ktory kazal dac sobie walizki. dalam mu tylko torbe podreczna w ktorej nie bylo waznych rzeczy, dlatego ze nikomu nie ufalam, brat rowniez. Potem przyszedl kolejny pan, ktory byl mily w porownaniu z poprzednim. Z nim poszlismy do niego do domu. Okazalo sie ze ta torbę podręczną to nam ukradziono, tzn. ktoś się podszył pod pomagających nam, na szczęście nic waznego tam nie było. Później już żyliśmy w spokoju. Nie wiem czemu al;e miałam świadomość że jesteśmy gdzies poza granicami polski. Za kilka lat zaproponowalismy mamie zeby przyjechala bo dale3j sie ukrywala. My juz nie musielismy bo bylismy w tym miejscu o ktorym pisze. Mama przyjechala pociaagiem, ale nie pamietam czy jej udalo sie przejsc przez tych ludzi.

 

\

Dziwi mnie ten sen dlatego prosze o wypowiedzi, najlepiej gdy będą to osoby znajace się na tym. ja niestety nic o snach nie wiem. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...no dziwny sen....ale wiesz co wydaje mi sie ze to ma odzwierciedlenie swoje....czyli w snie ukazalo Ci sie cos co dzieje sie lub dzialo w rzeczywistosci..ten pociag mogl byc symbolem Twojego biegnacego zycia....ta ucieczka Ci ludzie....wydaje mi sie ze moze msz jakies konflikty lub wokol Ciebie znajduja sie osoby,ktorym nie ufasz,ktore stanowia dl Ciebie jakies zagozenie(niekoniecznie fizyczne mam tu na mysli)i ta ucieczka wlasnie to moze oznaka tego ze gdzies podswiadomie hccialabys uciec od tego co Cie otacza,gdzies gdzie bedziesz czula sie bezpieczna i bedziesz potrafila zaufac innym...nie wiem czy sie przyda to co tutaj pisalam ale warto sprobowac;) pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W śnie który przedstawiłaś widocznie zwrócić uwagę na kilka szczegółów. po pierwsze motyw ukrywania sie, ucieczki, szukania dla siebie odpowiedniego miejsca. Bardzo interesujący jest fakt, że przestrzeń snu obejmuje kilka lat! jestem ciekawy, jak zostało to przedstawione, to jest niezbyt często spotykane...Nagły skok do przodu o kilka lat?

Za kilka lat zaproponowalismy mamie zeby przyjechala bo dale3j sie ukrywala.

Zastanawiające...czy to była senna retrospekcja? Zaburzenie jedności czasu...podczas snu. W każdym razie niewątpliwie sen ten obrazuje w jakimś stopniu kształt Twojego i Twojej rodziny życia. Zwróciłbym uwage na to, iż miałaś przeczucie, ze jestes za granicami Polski. Może czeka Cie wyjazd za granice...te symbole bagaży, pociągu, ucieczki wskazywałyby właśnie na to.

Inną sprawą są postaci, które przedstawione zostały we śnie. Najpier złodziej, osoba fałszywa, która podszywała sie za "przyjaciela i pomocnika", a potem już ten właściwy symbol pomocy. Podkreśliłaś we śnie swe obawy i nieufność, miałaś świadomość, ze możesz zostać oszukana, co śwadczy o tym, ze jestes przewrażliwina na sprawy zaufania, przyglądasz sie uważnie komuś, zanim mu zaufasz. Oczywiście sen może mieć swoje specyficzne podłoże, które niewiele bedzie miało wsplnego z tym co napisałem, zawsze jest takie ryzyko, podczas interpretacji, jeśli nie zna sie ostatnicgh wydarzeń z życia śniącego i całej przeogromnej otoczki metafizyczno psychicznej, która zakodowana jest w jego głowie. Może ten sen był zaledwie ilustracją jakiegoś obrazu sytuacji, w której sie znalazłaś, bądź wydarzenia, której byłaś świadkiem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...