Jump to content

dwa komary spalone w płomieniu świecy

mika43
 Share

Recommended Posts

Już kiedyś opisywałam ten zlepek snów, ale jakoś nikomu nie udało się zrozumieć, pewnie za dużo.

W pamięci utkwił mi obraz: mężczyzna, starszy podał mi czerwoną, okrągłą świecę, zapaloną. W jasnym płomieniu świecy spaliły się dwa komary, każdy do połowy. Jeden komar trzymał drugiego jakby w tańcu, jakby to była para.

Jak wy to rozumiecie?

Musze przyznac, ze Twoj sen mnie rozbawil:) Dwa komary w tancu...tylko podswiadomosc moze cos takiego stworzyc:) A co do istoty snu- mysle, ze mowi on o milosci, namietnosci, wzajemnej fascynacji erotycznej,pożądaniu o ktorym czasami mowi sie, ze potrafi "spalac". Taki rodzaj relacji, w ktorym nie zwaza sie na nic-na jakies obawy czy glos rozsadku.

• Like 1

A mnie się kojarzy z dwoma osobami, które kiedyś mnie skrzywdziły, a teraz podobno między nimi się popsuło ... Nie mam z nimi bezpośredniego kontaktu, wiem tyle, co usłyszałam. Wcześniej porównywałam ten płomień do spraw osobistych innego typu, ale czerwona świeczka też nakierowała mnie na uczucia.

Dziękuję :)

PS. Jeden komar (chudszy) kurczowo trzymał się drugiego, dlatego obydwa się spaliły :)

Prosze, ciesze sie, ze moglam pomoc:)

To co piszesz, wiele wyjasnia...Bo piszac o tej wielkiej namietnosci to te komary mi nie pasowaly...Bo to nielubiane, dokuczliwe zwierzatka, przy tym krwiopijcy:) A to tak celnie Twoja podswiadomosc okreslila Twoich krzywdzicieli. Zreszta, caly sen jest jedna wielka, niesamowicie trafna metafora ich relacji i przyczyny rozstania.

Pozdrawiam