Jump to content
Guest mahadeva

Święty Antoni od rzeczy znalezionych

Recommended Posts

Guest mahadeva

Dawno temu już odseparowałem się od wiary katolicjiej, ogólnie od religii jakiejkolwiek, ale nie tak do końca, wybieram po prostu z różnych wyznań samą esencję, to co mają najlepszego do zaoferowania. Nigdy też nie byłem za kultem świętych, ale jeden święty zasługuje chyba na uwagę, jak po tylule można rozpoznać, to św. Antoni. Bywa że modlę się do niego gdy nie mogę czegoś znaleźć i to najczęściej pomaga. Z punktu widzenia ezoteryki, wydaje mi się, że w świecie mentalnym istnieje dość potężny myślokształt związany z tym świętym i człowiek modląc się do niego łączy się z tym myślokształtem myślami, stąd skuteczność takiej modlitwy, jeszcze pod warunkiem, że się w to wszystko wierzy. Człowiek chyba zbytnio nie ufa swoim możliwościom, że może bezpośrednio połaczyć się ze swoją nadświadomością i potrzebuje tego typu sztuczek. Taka modlitwa to być może tylko efekt placebo, a może faktycznie to ingerencja św. Antoniego. W co byśmy nie uwierzyli i to by przynosiło pozytywne rezultaty, Chrystus by podsumował "idź, twoja wiara cię uzdrowiła".

Edited by mahadeva

Share this post


Link to post
Share on other sites
antubis12

jest wiele takich swientych co pomagają

i np ojciec Pio sa ludzie co pamientaja jego cuda

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Thanastel

Moja Babcia, która jest wierząca, często gdy czegoś szuka modli się do św. Antoniego, by on pomógł jej znaleść przedmiot. Co najdziwniejsze, moja Babcia jest wierząca i ma zadatki na medium, ponoć kiedyś słyszała wiele głosów w głowie, które jej podpowiadały. Najczęściej to co te istoty do niej mówiły się sprawdzało. Ogólnie jest dziwną chrześcijanką, akceptuje okultyzm i inne praktyki.

Co do św. Antoniego - gdy Babcia modli się do niego, zazwyczaj po kilku minutach odnajduje przedmiot.

Share this post


Link to post
Share on other sites
caliah

Chrześcijaństwo to m.in. wiara w duchowość, również w istnienie istot duchowych i możliwość kontaktu z nimi, choć niektórzy zdają się jakoś tego nie zauważać :)

Dlatego nie widzę niczego dziwnego w tym, co napisałeś o swojej Babci :)

Nie wiem tylko, co rozumiesz przez okultyzm i inne praktyki, bo ten kierunek rzeczywiście może być w pewnej sprzeczności nauczaniem chrześcijańskim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Thanastel

Caliah - poprostu okultyzm. Nie ma nic do demonolatrów, goetów, nekromantów itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...