Skocz do zawartości

Manifestacja Boga, manifestacja Chrystua


hekate20

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry chcę powiedzieć, że nie jest moim zamiarem obalanie wiary chrześcijańskiej ani nic w tym stylu.

 

 

Skoro Bóg jest wszechmocny dlaczego do tej pory się nie objawił? Nawet w ST nie jest napisane nic o jego manifestacji w fizycznej formie...

Jezus Chrytus owszem objawił się kilkukrotnie np. Św. Siostrze Faustynie w Krakowie, ok i co dalej? Owszem napoczątku uznali ją za wariatke, ale wkrótce potem kanonizowano ją. Domyślam się, że Jezus nie "wystraszył" się po tamtym wydarzeniu. Czemu teraz w naszych czasach nie ma już objwaień?

 

Zauważyliście, że najczęstszym przykładem obajwień jest Matka Boska? (figury krwią płaczące itp.)

 

 

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz nie wiem co napisać najlepiej przytaknąć. A jak ma sie dużo dopowiedzenia to najlepiej milczeć. Ja czytałem coś takiego kiedyś że bóg cały czas się rozwija ehh tylko nie wiem jak to przyłatać do tego pytania dlaczego się nigdy nie objawił. Trudne pytanie nie jestem znawcą Jahwe nawet samo imię jest tajne przynajmniej nic nie mówiące. Ale na dobrą sprawe to jet według mnie tak jak wieżysz w boga to weż mi udowodnij że on jest nawet księdza możesz o to poprosić i będzie w mocny dylemacie. Własnie na tym się opiera religia chrześcijańska na bogu którego trudno udowodnić że jest. Łatwiej chyba udowodnić innych bogów niż Jahwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus Chrytus owszem objawił się kilkukrotnie np. Św. Siostrze Faustynie w Krakowie, ok i co dalej? Owszem napoczątku uznali ją za wariatke, ale wkrótce potem kanonizowano ją. Domyślam się, że Jezus nie "wystraszył" się po tamtym wydarzeniu. Czemu teraz w naszych czasach nie ma już objwaień?

 

Zauważyliście, że najczęstszym przykładem obajwień jest Matka Boska? (figury krwią płaczące itp.)

 

To co się objawia to według mnie tylko wyobrażenie danej osoby. Np. W objawieniu wymienionej Św. Faustyny mamy typowo "katolickiego Jezus'a. A czy Jezus zakładał jakąś religię...

 

Co do figur płaczących itp. trzeba to zobaczyć "na żywo", to również może być dosłowna ściema. Nie można brać wszystkiego do siebie zanim się tego nie sprawdzi.

 

Objawienia są przyczyną jakiejś wielkiej sensacji. Ludzie udają się w miejsca gdzie występują owe objawienia i tam zwykle za pomocą modlitwy dostają cudownych uzdrowień. "Proście a będzie wam dane." To bardzo proste. Nie trzeba tak się tak ekscytować że coś się gdzieś objawiło. "Zjawy" Najczęściej chcą przekonać do jakiejś religii np. katolickiej. "A ten kto sprzedaje ci system wierzeń jest twoim wrogiem.". Dodatkowo zdarza się że zjawy chcą aby je czczono, modlono się do nich. To wszystko je wzmacnia i mogą objawiać się dalej i tworzyć jeszcze więcej sensacji.

 

Nie wierzyłbym żadnej objawionej istocie jeśli chciałaby mnie do czegoś przekonać. Tak mniej więcej uważam na temat objawień. Chętnie dowiem się co na ten temat inni powiedzą.

 

pozdrawiam.

Edytowane przez xmoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry chcę powiedzieć, że nie jest moim zamiarem obalanie wiary chrześcijańskiej ani nic w tym stylu.

 

Takim argumentem (niestety!:D) nie uda Ci się obalić wiary.

 

Pewnie znasz przypadek niewiernego Tomasza, prawda?

''Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli''.

I to chyba jest odpowiedź na Twój post.

To jest pożywka dla chrześcijan, bo w co mieliby wierzyć, gdyby istnienie Boga było pewne?

 

Jeśli chodzi o moją odpowiedź na to pytanie... Mogłabyś podać przykład w jakiej formie Bóg miałby się ukazać? Wierzysz, że jest on staruszkiem siedzącym na chmurce? Według mnie On ma niezrozumiałą postać dla naszego ograniczonego umysłu. Oczywiście, mógłby sobie ''wybrać'' jakąś postać, ale uwierz mi, ludzie i tak by nic sobie z tego nie robili. Nawet gdyby jakimś cudem wszyscy zobaczyli i uwierzyli, to po kilku latach rozeszłoby sie to po kościach, a następne pokolenie nadal miałoby wątpliwości. Swoją drogą Bóg mógłby sie ukazywać codziennie, ale według mnie to byłoby żałosne widząc Boga mówiącego ''Hej ludzie, tu jestem! Ja istnieję naprawdę! Patrzcie, umiem stzelać błyskawicami i zamieniać kamienie w cukierki! Ale jestem fajny, co?''

Czemu my, ludzie, uważamy się za pępek Wszechświata? A może tak naprawdę Boga nic nie obchodzi co my tu wyprawiamy na Ziemi?

 

 

Pozdrawiam,

Mati

Edytowane przez Sejkus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Bóg jest wszechmocny dlaczego do tej pory się nie objawił? Nawet w ST nie jest napisane nic o jego manifestacji w fizycznej formie...

A w jakiej formie chciałabyś ujrzeć Boga, który jest "Wszystkim we wszystkich"?

Co do ST, to w kilku miejscach jest wspomniane objawienia się Pana:

 

"Wtedy ukazał mu się Anioł Pański w płomieniu ognia, ze środka krzewu. [Mojżesz] widział, jak krzew płonął ogniem, a nie spłonął od niego. Wtedy Mojżesz powiedział do siebie: «Podejdę, żeby się przyjrzeć temu niezwykłemu zjawisku. Dlaczego krzew się nie spala?» Gdy zaś Pan ujrzał, że [Mojżesz] podchodził, żeby się przyjrzeć, zawołał <Bóg do> niego ze środka krzewu:..." Wj 3, 2-4

 

"A Pan szedł przed nimi podczas dnia, jako słup obłoku, by ich prowadzić drogą, podczas nocy zaś jako słup ognia, aby im świecić, żeby mogli iść we dnie i w nocy." Wj 13, 21

 

Można również zwrócić uwagę na miejsca, w których napisano: "i ujrzeli chwałę Pana", gdyż bardzo często takim komentarzem opatrzone są fragmenty mówiące o objawieniu w wizji.

 

Czemu teraz w naszych czasach nie ma już objwaień?

Może dlatego, że przy obecnej modzie na sensację stałyby się bardziej szkodliwe niż pomocne dla życia duchowego ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...