Jump to content

1 DROGA ŻYCIA - charakterystyka


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

1 - INICJATOR

 

Twoja wibracja określa zdolności przywódcze i twórcze. Siła charakteru, indywidualność, poczucie humoru, oryginalność, twórcza osobowość, niezależność, nieprzeciętność, dar przekonywania, odwaga i duma to główne pozytywne cechy Jedynki. Jednak tak jak wszystkie pozostałe liczby Jedynka posiada również negatywne strony: szorstkość, brak dyplomacji, dyktatorstwo, złośliwość, uszczypliwość, a w niektórych przypadkach ce****ą ją nawet agresja i okrucieństwo. Przy całym wachlarzu zalet i wad nie można Jedynce odmówić szczególnych umiejętności rządzenia. Świetnie czuje się będąc sobie "sterem, żeglarzem, okrętem", trochę gorzej, gdy przyjdzie jej podporządkować się nakazom i zakazom innych. Wtedy mogą ujawnić się takie cechy jak cynizm, egoizm, agresywność i chęć dominacji za wszelką cenę. Jedynki są bardzo ambitne a umiejętne wykorzystanie tej cechy powoduje, że są dobrymi i sumiennymi pracownikami. Mają błyskotliwy umysł, dużo pomysłów, co w połączeniu z dynamizmem i charyzmą tworzy mieszankę osobowości nadającej się do kierowania ludźmi. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest znajomość natury ludzkiej, intuicja, entuzjazm i odpowiedzialność. Jako szefowie Jedynki potrafią być zadziwiające, ale również szokować nagłymi zmianami nastrojów. Nie jest to łatwe do zniesienia dla podwładnych, toteż Jedynka nie należy do najłatwiejszych współpracowników. Skłonność do wychodzenia poza przeciętność, pragnienie nieograniczonej wolności często powoduje wręcz anarchistyczne zachowania Jedynek. Potrafią być wtedy nieprzejednane i bardzo zacietrzewione w swoich poglądach. Natomiast ryzykanctwo nadaje koloryt ich życiu i częściowo zaspokaja potrzebę niezależności. Jednak wychylanie się tak dalece w przyszłość jak to czyni Jedynka, może spowodować klęskę projektu z powodu nadmiernego entuzjazmu, pośpiechu i niecierpliwości. Silna wola, odporność fizyczna predysponują Jedynkę do aktywnego życia i spełniania się w niebezpiecznych profesjach. Przeszkody są dla tej Wibracji raczej bodźcem do działania niż powodem do rezygnacji i poddania się. Porażki, jeżeli już do nich dojdzie, są natomiast dla Jedynek źródłem depresji. Wątpi wówczas we wszystko i we wszystkich, a sceptyczne nastawienie doprowadza niekiedy do nadmiernego krytykanctwa, a nawet agresji i nerwowości wobec otoczenia. Nie jest wówczas przyjemnym kompanem. W uczuciach Jedynka jest porywcza i namiętna. Łatwo zdobywa obiekt pożądania, gdyż ma wyjątkowy dar przekonywania. Jednak, podobnie jak w innych dziedzinach życia, również w miłości potrafi być zaborcza. Im bardziej kocha, tym bardziej pragnie dominować. Zmienny charakter powoduje, że potrafi przejść od wielkiej czułości do oschłości, a nawet brutalności w bardzo szybkim tempie.

Szczęście znajdą Jedynki z osobami o wibracji 2 lub 3, 4, 6. Muszą jednak pamiętać, aby panować nad swoją zaborczością i nadmiernym krytycyzmem. Mniej szczęśliwe mogą być z 5 i 7. Unikać natomiast powinny osób o wibracji 8 i 9 oraz 1 z powodu ciągłej walki.

 

Sławne Jedynki:

Napoleon Bonaparte, Alfred Nobel, Arystoteles Onassis, Paco Rabanne, Michaił Gorbaczow, Karol Marks, Lew Tołstoj, Charlie Chaplin.

 

Źródło opisu: Numerologia

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Jedynki to osoby ambitne i niezależne, o bardzo silnym charakterze i mocnej indywidualności. Mają wiele pomysłów, są odważne i nie boją się początkowych trudności. Ich zadanie to inspirowanie innych, bo dla Jedynek nie ma rzeczy niemożliwych. Jedynki zamierzają pozostawić po sobie trwały ślad. Są niezastąpione wszędzie tam, gdzie trzeba doradzić, dodać odwagi, podtrzymać na duchu. Ich pomysły bywają zaskakujące, jednak Jedynki nie mają problemu ze znalezieniem chętnych do realizacji nawet najbardziej szalonych projektów. To urodzeni przywódcy, dumni ze swoich sukcesów i znający swoją wartość. Cudze rozkazy wykonują niechętnie, a wszelka dyscyplina i zakazy prowokują je do buntu. Z tego powodu Jedynki miewają w młodości spore problemy z przystosowaniem się do norm życia społecznego. Zdecydowanie i brak kompleksów sprawia, że postrzegane są jako osoby dumne i agresywne. Bywają nierozważne, ale chętnie godzą się na ryzyko i mocno wierzą w swą szczęśliwą gwiazdę. Jedynki często podróżują, zmieniają miejsce zamieszkania i pracy. Nie cierpią nudy i zawsze są czymś zajęte. Lubią wesołe towarzystwo, ale nie plotkują i stronią od intryg. Są bystre i mają cięty język, co chętnie wykorzystują w sytuacjach konfliktowych. Argumenty, jakimi można je przekonać muszą odwoływać się do logiki. Tak w przyjaźni, jak i w miłości chcą same o wszystkim decydować, często nie liczą się specjalnie z uczuciami innych. W sprawach materialnych często ryzykują i choć mają szczęśliwą rękę do pieniędzy. Wydają bardzo dużo, kupują luksusowe dobra i sportowe samochody. W miłości fascynuje je zdobywanie, są urokliwe i podobają się innym. Powinny jednak uważać, bo przemożna chęć dominacji nad partnerem może doprowadzić do rozpadu związku. Wedle tradycji związek z Jedynką dobrze znoszą osoby spod Dwójki i Szóstki. Problemy nieść mogą związki z Ósemkami i Dziewiątkami, a także z Jedynkami.

 

Źródło - Charakter numerologicznej Jedynki

 

Tych, którzy znajdują się pod wpływem Monady, ce****e wielka wytrwałość, samodzielność w podejmowaniu decyzji, władczość, wiara we własne siły, nieustanna chęć działania. Urodzony przywódca, niezależny, przedsiębiorczy czasem zarozumiały. Także upór, czasem brak tolerancji.

 

Osoby z wibracją cyfry 1, to urodzeni przywódcy, którzy nie znoszą autorytetów nad sobą i za wszelką cenę pragnące zachować swoją niezależność. Pewne siebie, przebojowe, skuteczne w działaniu, pełne charyzmy jedynki, mają w sobie naprawdę duży potencjał energetyczny i poczucie samodzielności. Odczuwają silną potrzebę samodoskonalenia się. Są bardzo kreatywne, potrafią wykazywać własną inicjatywę, nie mają problemów z komunikatywnością, potrafią wspaniale przemawiać. Najlepiej wychodzi im realizacja krótkoterminowych działań. Siła charakteru, indywidualność, chęć tworzenia, twórczość, dominacja, śmiałe pomysły,dar przekonywania, charyzma i wybitne zdolności przywódcze pomagają im w zjednywaniu ludzi, którym jedynki wskazują drogę postępowania. Jedynki zazwyczaj cieszą się dużym autorytetem i często stanowią wzory postępowania dla innych. Posiadają zmysł praktyczny, silną wolę, zdolności organizacyjne, ale mniejsze zdolności wykonawcze. Są to natury dynamiczne, ce****e ich spontaniczność, skłonność do ryzyka. Numerologiczne jedynki to osoby ambitne, posiadające umiejętność samorealizacji i talent organizacyjny. Są one przedsiębiorcze i inteligentne, odczuwają wysoką potrzebę władzy,osiągnięcia wysokiej pozycji społecznej. Jedynki dążą do perfekcji, są samokrytyczne. Źle znoszą krytykę ze strony innych. Ich słabe strony, to apodyktyczność, skłonność do egocentryzmu,dominacji,arogancji, ryzykowne zachowania, skłonność do narzucania własnych opinii, niecierpliwość. Niepowodzenia potrafią wywołać w nich uczucie frustracji, zbytnią nerwowość i wybuchowość. W partnerstwie łatwo okazują uczucia, czują wielką potrzebę docenienia, mogą być nadmiernie zazdrosne, wręcz zaborcze. Ciężko jedynkom zdobyć się na kompromis, wolą one narzucić swoje poglądy i sposób widzenia.

 

Źródła opisów to: http://tarot-ewa.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=59&Itemid=49 i Numerologia - Numerologiczna 1

 

Jedynki są osobami zmiennymi, niezależnymi i lubiącymi polegać na sobie. Zwykle czułe i wyrozumiałe potrafią też być gwałtowne, zaborcze i zdystansowane zwłaszcza wtedy, gdy są w kłopotach. Miłość jest dla nich ważna. Nie sposób ich zastraszyć, poskromić czy też oszukać. To silne osobowości, które często pracą udowadniają, że niemal wszystko jest możliwe. W związku zwykle dominują i to tym bardziej, im mocniej czują się związane z partnerem.

 

Źródło - Dobry, Lepszy, Najlepszy - IDEALNY ZWIĄZEK

 

Jedynka - To liczba wynalazców, pionierów i odkrywców. Ludzie urodzeni pod jej wpływem są wyjątkowo oryginalni i niekonwencjonalni. Nie znoszą konformizmu, wszelkich przejawów dulszczyzny i sztywnych reguł postępowania. Ich zachowanie bywa prowokujące; żyją i myślą po swojemu, pozornie nie licząc się z opinia otoczenia. W gruncie rzeczy jednak pragną być zauważeni, marzą o sławie, lubią komplementy i pochlebstwa, chcą być w centrum zainteresowania. Wychodza z założenia, iż nie ważne co ktoś o nich mówi, ważne ze mówi. Jedynka to silny i twórczy charakter, odwaga przekonań, zdecydowanie, aktywność i ogromny upór. Nieustannie dąży do wytyczonego celu, nie zważa na przeszkody, po prostu nic nie może jej odstraszyć. Pociąga ja ruchliwe życie, bogate w urozmaicone wydarzenia. Przesadnie wierzy we własne siły, jest trochę zadufana w sobie, próżna i egoistyczna. Czasem okazuje lekceważenie osobom stojącym niżej na drabinie społecznej, czy tez mniej inteligentnym. Nie bierze pod uwagę rad, a już tym bardziej krytyki, nie uznaje działań zespołowych; robi wszystko sama i według własnego projektu. Szare życie i szare uczucia to nie dla niej; albo kocha albo nienawidzi, bywa gwałtowna i agresywna. Uwielbia komfort, ale potrafi żyć bardzo skromnie i łatwo adaptuje się w każdej sytuacji. Jedynka jest bardzo mocno osadzona w realiach życia, nie buja w obłokach, nie pociąga jej poezja ani sztuka. Dobre dni to niedziela i poniedziałek; kolor: brąz, zloty i żółty; kamień: topaz, bursztyn i żółty diament.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Magia Liczb

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Numerologiczna 1 – Przewodniczący PZPR ( potencjał słowa)

energia męska

Wprowadzenie

 

Mówi ,że każdy w nas nosi w sobie zdolność kierowania innymi ludźmi, to wibracja słoneczna, ognia , siły twórczej, pomysłów. Daje nam ona pęd do działań, by zmienić naszą rzeczywistość. Patrzymy na nią również jako liczbę składową, nie tylko jako cyfrę z drogi życia. Jeśli ona występuje to informacja, że jesteśmy osobami kreatywnymi, pomysłowymi, takimi które noszą znamiona wynalazcy, twórcy, bez słuchania innych.

Jeśli ta liczba jest mocno schowana i wiedząc jaki w niej drzemie potencjał warto jest po nią sięgnąć…

Można ją porównać do karty MAGA, pomimo tego że jest to jedynka potrzebuje tego cienia, czyli kogoś obok. Wielkość Maga realizuje się w oczach drugiego człowieka, potrzebuje oklasków,

Daje ona lekkość w nauce języków obcych, dzieci wyposażeni w dużą ilość jedynek będą miały lekkość przyswajania tej wiedzy, potencjał humanistyczny- głębie tego daje wsparcie wibracjami 9 i 2 , będą potrafiły również pięknie recytować. Może czasami popychać do pobieżnego traktowania zadań, które zostały nam powierzone, a nadmiernego przywiązania do zadań które my sami powierzamy –szanuj Mnie tak jak ja Ciebie szanuję! . Daje również słomiany zapał, przy dużej ilości 1 musimy pracować nad konsekwencją.

U mężczyzn duża ilość 1 daje brak porozumienia w obrębie swojej płci .Mężczyzna wierny.

 

Negatywne wpływy to brak wiary w siebie, człowiek potrzebuję zachęty ze świata zewnętrznego, potrzebuje pochwały. Wtedy nie poddawajmy się destrukcji i autodestrukcji. Również istnieje tendencja do kłamstw, tzn. tworzenie alternatywnej rzeczywistości ,obcesowość, nie branie pod uwagę drugiego człowieka, u mężczyzn może występować tendencja do poniewierania innych, u kobiet natomiast szermierka słowna wynikająca z wpływu znajomości łacińskiego. Zagrożenie samotności idola, czyli człowiek sukcesu który odczuwa brak ludzi obok siebie. W pierwszym wyzwaniu jeśli pojawia się 1 wskazuje na problem z energią męską, czyli problem z ojcem i również to informacja, że występowała dominacja w domu mężczyzny nad mężczyzną .W dorosłym życiu może taki mężczyzna przybierać postawę – nie pozwolę się już nikomu zdominować.

 

8 przy 1 – ja jestem siłacz

 

Zdrowie:

Problemy z głową, wzrokiem, dalekowzroczność, nieco problemów ze stygmatyzmem , choroby nerwu zwrokowego, dysfunkcja obwodowego układu nerwowego, pas barkowy, oigraniczona funkcjonalność dłoni, zwyrodnienia.

 

1 przy 1 urazy głowy.

 

1 przy 2 zaburzenia obrębu głowy na poziomie płynów, problemy z oczami ale od strony podrażnień spowodowanych nieprawidłowością nawilżenia oka, może wskazywać na problemy z zatokami, z płynem w obrębie aparatu słuchu, zaburzenia błędnikowe, bóle głowy wywołane nadciśnieniem czaszkowym, nadciśnienie w dnie oka, wskazanie na nieprawidłowość płynu mózgowo-rdzeniowego, czyli tendencja do zapalenia opon mózgowych, problemy z krwawieniem dziąseł, nieprawidłowość funkcjonowania strun głosowych.

 

1 przy 3 zaburzenie na poziomie przysadki, zaburzeń hormonalnych ( szczególnie u kobiet) –niekoniecznie tarczyca, może dawać bóle głowy wywołane wahnięciami hormonalnymi w okresie cyklu miesięcznego

 

1 przy 4 problemy stawowe, zwyrodnienia stawowe, kamienie nerkowe.

 

1 przy 5 pełna urazowość, urazy głowy szczególnie nosa, czyli skrzywienie przegrody nosowej wrodzone albo pourazowe, nie ma poważnych wypadków, przy dodatkowej obecności 3 czy 6 może wskazywać na kruchość naczyń, skłonność do pękania naczynek w obrębie twarzy, problemy z zębami z poziomu ich nadmiaru

 

1 przy 6 to problemy w obrębie gardła, tarczycy-nadczynność, skłonności alergicznych wirusowych, tzn. wirusowe zapalenia krtani, układ krążenia, może dawać problemy z poziomem cukrów w organizmie

 

1 przy 7 wypadkowość drobna, czyli potknięcia , kolizje drogowe pod wpływem impulsów, czasami daje informacje że jesteśmy z powodów zdr. uzależnienie od drugich osób ( fukcjonowanie )

 

1 przy 8 magnes, potas, elektryka serca, dający obraz arytmii, problem na poziomie zastawki, lecz mało grożne (mitralne), bóle głowy przeciążeniowo stresowe

 

1 przy 9 podłoża reumatyczne, problemy na poziomie strun głosowych, np. polip na strunach.

 

 

 

Bonus:

 

Przy 6 na górze i 2 na minusie problemy z gardłem , zatoki, ropne stany zapalne.Facet prostata

 

17/8 z dnia- lojalność oparta o białe- czarne.

 

15/6-karma związków, info że mamy do przepracowania relacje z drugim człowiekiem.

 

11 – człowiek musi ją realizować na planie głębi duchowej, inaczej kopie swego właściciela problemami psycho - emocjonalnymi, jeśli występują dodatkowo 7,6,9 – info o ucieczce w alkohol, lub w choroby psychiczne.

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Życie uczuciowe Jedynek

Jedynki są uczuciowe, porywcze i namiętne. Z łatwością podbijają serca płci przeciwnej, co zawdzięczają elokwencji i wyjątkowej umiejętności przekonywania.

W miłości, podobnie jak innych dziedzinach życia, są zaborcze i dominujące; im bardziej kogoś kochają i czują się z tą osobą związane, tym bardziej pragną nad nią dominować.

Jedynki są bardzo zmienne, od największej czułości i delikatności potrafią przejść do oschłości, a nawet brutalności. Na ogół czułe i wyrozumiałe, stają się zimne i odległe, gdy na swej drodze natrafią na problemy czy trudności.

Szczęście i zrozumienie znajdą z osobami o Wibracji dwójki lub szóstki, a także z Trójkami i Czwórkami, jeśli zdołają opanować niektóre wady, jak zaborczość i nadmierny krytycyzm.

Mogą być także szczęśliwe z 5 i 7, mimo ze nie są to wibracje wyjątkowo harmonijne. Zdecydowanie natomiast powinny unikać bliższych związków z 8 i 9, a także z osobami o tej samej wibracji. W tym ostatnim przypadku mielibyśmy do czynienia z nieustanną walką dwóch jednakowo silnych osobowości.

Dzieci urodzone pod wpływem tej wibracji zwykle buntują się przeciw rodzicielskiej władzy, zwłaszcza jeśli ma ona charakter autorytarny. Jednakże same, będąc rodzicami, nieświadomie starają się narzucić dzieciom swą wolę. Mimo tych skłonności, są święcie przekonane, iż ich związek z własnymi pociechami oparty jest na tolerancji i wzajemnym zrozumieniu.

 

Inne informacje

Życiową misją osób o tej wibracji jest nie tylko poleganie na własnych siłach i rozwijanie swych licznych zalet. Ich życiowe zadanie polega również na inspirowaniu i przewodzeniu innym, których zarażają swym entuzjazmem i zachęcają do działania. Swym przykładem Jedynki powinny uczyć innych, że nie ma rzeczy niemożliwych, a dzięki uporowi i wytrwałej pracy można osiągnąć wszystko, czego się zapragnie.

 

Planeta: Słońce

Kamień: rubin, diament

Metal: złoto

Znak zodiaku: Lew

Dzień: niedziela

Kolory: żółty, zloty, pomarańczowy

Szczęśliwe liczby: 1, 3, 9

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

1 WIBRACJA OSOBISTA

 

Liczba 1 to PIONIER, PRZEWODNIK, PRZYWÓDCA, PEDANT, PERFEKCJONISTA. Symbolizuje Boga, Wszechświat, człowieka, Całość i Nieskończoność. Jest twórczą prasiłą, centrum bytu i kosmosu.

 

Słowami-kluczami Jedynki są: początek, akcja, spełnienie, realizacja.

 

Jest to liczba Boga, pierwszej przyczyny, stwórcy wszystkich rzeczy, początku i odrodzenia, zaczynania czegoś i tworzenia. Symbolizuje wiosnę, narodziny dziecka (objawienie Boga), świeżość, spontaniczność, jedność świata, całość, niewinność, siły witalne człowieka i natury, biologiczną całość człowieka, radość życia, początek, zainicjowanie, ruch, męskość. Informuje o zmianach.

 

Władcą Jedynki jest Słońce. Włada ono ludźmi urodzonymi 1, 10, 19 i 28 każdego miesiąca, oraz tymi, których Liczba Urodzenia (Drogi Życia) lub Imienna wynosi Jeden. Jej właściwości najwyraźniej widoczne są u ludzi, których Liczba Duchowa wynosi Jeden. Zaznaczają się również u ludzi z dominantą Jedynki w portrecie numerologicznym; gdy występuje jako Liczba Duszy, Liczba Ekspresji Zewnętrznej, Liczba Celów Życiowych lub liczba dominantowa w KARMIE.

 

Słońce jest królem planet i Układu Słonecznego. Dostarcza mu sił życiowych, światła i ciepła. Jest miejscem zamieszkania przodków i pierwszym z ośmiu vasu (siedlisk świadomości). Personifikacją świadomości Słońca jest król-wojownik. Daje ono stanowczą, niezależną i dumną naturą. Jest męską energią oczyszczającą. Daje stabilną i bezinteresowną naturę, siłę, stanowczość, apodyktyczność, władczość i szacunek. Włada Wschodem. Jego przyjaciółmi są Księżyc, Jowisz i Mars, a wrogami Saturn, Wenus i węzły księżycowe (Rahu i Ketu). Merkury jest neutralny.

 

Najwyższą moc uzyskuje Słońce w znaku Barana; najmniejszą w znakach Wagi i Ryb. Rządzi znakiem Lwa, w którym przejawia się najpełniej.

 

Wywiera wpływ na intelekt, wzmacnia górną część ciała, zapewnia sławę i stanowiska. Obdarza temperamentem żółciowym. Zawiaduje prawym okiem, prawym nozdrzem, prawym kanałem rdzeniowym (pingala nadi), prawą stroną ciała, lewą półkulą mózgu.

 

Ludzie oznaczeni liczbą Jeden są indywidualistami (są niezależni i niepokorni). Mają w sobie ducha pionierów. Lubią mieć w życiu jasno wyznaczone cele. Nie tracą energii ani na zbyt rozległe zainteresowania, ani na zbyt szerokie kontakty społeczne. Wiodą życie surowe i twarde, bez wygód i wczasów. Jako szefowie są stanowczy, jako podwładni trudni. Mają wolę tworzenia, choć nie są łatwi we współżyciu.

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...

Liczba 1

 

Jeśli Jedynka jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i/ lub jest Liczbą Duchową (Podświadomości), Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia, to jesteś człowiekiem odważnym, zdecydowanym, aktywnym, potężnym, nowatorskim, przodującym, kreatywnym, z inicjatywą. Posiadasz zmysł orga nizacyjny i techniczny. Masz naturę przywódczą i wiesz, czego pragniesz. Je steś władczy, dominujący, ambitny, niezależny, samodzielny, gniewny, niecier pliwy dla przeciwników, hojny dla popleczników. Przypominasz tym Stwórcę świata ze „Starego Testamentu". Lubisz być w centrum uwagi, na pierwszym miejscu. Jesteś urodzonym przywódcą, o talencie kierowniczym. Sprawiasz, że wszyscy cię słuchają i w naturalny sposób ci się podporządkowują. Jesteś domi nujący i wymagający, zarówno w stosunku do siebie, jak i do innych. Możesz wymagać od innych (podwładnych i najbliższych) zbyt wicie, tak że nikt nie będzie w stanic sprostać tym wymaganiom, co będzie dla ciebie nie do przyję cia. Nie jesteś w stanie tolerować ludzi, którzy nie chcą cię słuchać, sam zaś nie potrafisz zaakceptować najmniejszej nawet krytyki pod swoim adresem. Masz duży temperament i możesz być agresywny. Lubisz sport i fizyczną aktywność. Jesteś silną indywidualnością. Nie potrafisz się podporządkować innym. Chęt nie udzielasz pomocy innym, jednak sam decydujesz o tym, jak, gdzie i kiedy będzie udzielona. Potrafisz poradzić sobie w każdej sytuacji, jesteś pomysłowy, twórczy i oryginalny. Dlatego umiesz znaleźć rozwiązanie tam, gdzie inni się poddali. Silna wola i zdecydowanie pomagają ci zwycięsko przejść przez życie. Problemy stwarza nieumiejętność ugięcia się i podporządkowania się drugiej osobie (nawet wtedy, gdy jest to konieczne), zbyt duża autorytarność, skłon ność do tyranizowania otoczenia i narzucania mu swojego zdania, niecierpli*wość, pośpiech i pozostawianie za sobą niedokończonych spraw.

Realizował będziesz wiele śmiałych pomysłów, wskazując drogę innym. Nie ustannie ulepszał będziesz metody pracy i wdrażał nowości. Pragniesz pozosta wić po sobie trwały ślad i wyróżnić się z otoczenia. Działając pozytywnie bę dziesz tworzył, doradzał, dodawał odwagi, zachęca! do działania, buntował się przeciwko wszelkiej władzy i dominacji. Twoją misją jest rozkazywanie, a nie bycie posłusznym i uległym. Masz osobowość twórczą, niezależną, dynamiczną, błyskotliwą, genialną, kontrowersyjną. Dynamizm i twórcza postawa sprawią, że dokonasz czegoś niezwykłego. Ciągle będziesz spędzał czas na podróżowa niu, zwiedzaniu i planowaniu czegoś nowego. Umysł będziesz miał ciągle ak tywny. Pomysły będą się rodzić jeden po drugim; nie zaznasz nudy. Plany urze czywistnisz w sposób oryginalny, z korzyścią dla siebie i otoczenia.

Masz naturę badacza, odkrywcy, wynalazcy. Kariera zawodowa lub wybrana działalność pochłaniać będzie więcej twojej energii niż związki uczuciowe. Dążył będziesz do samodoskonalenia.

Twoje ideały są iście purytańskie. Uważasz, że na ulgę trzeba sobie zasłużyć. Cnota jest sama dla siebie nagrodą, a przyjemność należy odraczać dopóty, dopóki wszystko nie zostanie zrobione. Nie dbasz o przyjemności życia. Przy jemne jest to, co otrzymujesz od Boga. Wolny czas poświęcasz zajęciom kon struktywnym i pouczającym. Jeśli nie masz bezpośredniego kontaktu z wewnętrz nym nauczycielem, to z pewnością go słyszysz (wewnętrzny glos). Ocenia on wszystko, co myślisz i czynisz. Masz w sobie system kontrolny, który śledzi każdą twoją myśl, słowo i czyn. W myślach oskarżasz się za złe myśli, słowa i czyny i pragniesz doskonałości. Czujesz potrzebę dobrego zachowania i oskarżasz w duchu tych, którzy zasad nie przestrzegają. O relaksie będziesz mógł sobie pomyśleć, gdy uporządkujesz swoje życic i wywiążesz się z zobowiązań.

Twój czas jest ściśle określony i zaplanowany. Mieści się w nim wszystko, co stanowi o w pełni zrównoważonym i uporządkowanym życiu: czas na odpoczynek, gimnastykę, modlitwę, naukę, muzykę, poezję, odwiedziny u chorego. Czas ten kontrolowany jest przez rubryki w kalendarzu, efemerydy planet, liczby, hierarchię spraw do załatwienia itp. Uważasz, że każda sytuacja ma tylko jedno słuszne rozwiązanie.

Z własnego gniewu nie zdajesz sobie sprawy. Nic akceptujesz go i starasz się go tłumić. Żyjesz podwójnym życiem, w „podwójnym" domu, w którym na gó rze mieszka Bóg (sędzia), a na dole ty, człowiek, zalewany uczuciami i pragnie niami, zamkniętymi w piwnicy nieświadomości, które musza być rozładowywa ne — najczęściej poprzez gimnastykę, taniec, ruch, twórczość.

Rozwijają się w to bie dwie osobowości: jedna dla sytuacji, „gdy mnie znają", druga dla sytuacji „z dala od domu".

Jesteś wytrwały i konstruktywny, jeśli chodzi o naprawianie błędów. Cieszysz się z dobrze wykonanej pracy i czujesz za to Boską wdzięczność.

Przecierasz nowe szlaki. Nie pozwalasz sobą sterować. Lubisz być w cen trum zainteresowania i chwalić się sukcesami. Ludziom to się podoba. Nie lu bisz skomplikowanych sytuacji i dwuznaczności. Twoją zasadą jest zwięzłość. Znasz cel, który chcesz osiągnąć i dążysz do niego z determinacją. Wiesz, co jest dla ciebie dobre i pożyteczne. Niełatwo zmieniasz zdanie. Nie uznajesz dłu godystansowych planów i czynów. Żyjesz teraźniejszością, jesteś pozytywnym (choć stanowczym i przesadnie ambitnym), uczciwym i wielkodusznym nowa torem. Chętnie zawierasz trwałe przyjaźnie, jesteś wierny i godny zaufania. Pod kreślanie twoich zalet sprawia ci przyjemność.

Masz naturę pozytywną, silny charakter i indywidualność, ambicję, odpor ność fizyczną, lotny, błyskotliwy, przenikliwy, bystry i oryginalny umysł, intu icję, urok osobisty, jesteś inteligentny, twórczy, oryginalny, pracowity, odpo wiedzialny, zdecydowany, śmiały, dynamiczny, niezależny, ekstrawertywny (prywatnie - introwertywny), niebanalny, entuzjastyczny, nieprzeciętny, ener giczny, dumny, uparty, egocentryczny, zdolny, logiczny, sprytny, szybki, szla chetny, uczciwy, spontaniczny, rozsądny, krytyczny, wymagający, przekonu jący, nie znoszący sprzeciwu, porywczy, namiętny, uczuciowy (cechę tę skry wasz).

Powinieneś pokonywać negatywne skłonności swojej osobowości: brak zde cydowania w działaniu, wiary w siebie, lenistwo, uległość wobec otoczenia, ego izm, nietolerancję, agresywność, chęć dominacji, niezdolność przyznawania się do błędów, pragnienie nieograniczonej wolności, wyniosłość.

 

 

Na swej DRODZE ŻYCIA możesz spełnić swoje ambicje, określić własną indywidualność, zrealizować zamiary, pomyślnie dokonać planowanych prze mian. Jest to droga sukcesów i awansu. Poprowadzi cię ona ku przedziwnym doświadczeniom. Będziesz szedł przez życie, sam sobie tworząc warunki i gło sząc swoje idee. Twoje życie będzie bardzo konstruktywne.

 

Masz głód poznania. Dążysz do maksymalnie zindywidualizowanego odbio ru rzeczywistości, co sprawia, że czujesz się inny, lepszy, nie rozumiany przez otoczenie i samotny. Masz zdolności kierownicze, umiesz prowadzić innych, zapewniać im pracę, która rozwija ich możliwości. Lubisz być w centrum uwa gi. Chcesz być zawsze pierwszy. Umiesz kierować przedsiębiorstwami i własną rodziną. Działasz według własnych planów i pomysłów, choć potrzebujesz afirmacji innych. Nadmierna niezależność pcha cię ku samotności.

Lubisz życic aktywne i urozmaicone. Przeszkody bardziej cię ekscytują niż przerażają. Nie znosisz porażek. Wprawiają cię one w melancholię. Udziela ci się nastrój innych, jesteś wrażliwy bardziej niż chcesz się do tego przyznać. Gdy ci się nie wiedzie, stajesz się agresywny, zarozumiały, nerwowy, ekscentryczny i rozkojarzony. Jeśli jesteś zaawansowany duchowo, możesz panować nad tymi skłonnościami. Możesz stać się ofiarą własnych decyzji, podjętych na fali entu zjazmu, nie do końca przemyślanych. Trudno ci jest się z nich wycofać.

Musisz nauczyć się twórczego dysponowania swą energią i aktywnością i na rzucania woli silą. Polegaj na sobie, nie buduj muru wokół siebie. Żyj teraźniej szością, nie wychylaj się w przyszłość i kończ rozpoczęte plany. Nie przesadzaj z pośpiechem i entuzjazmem. Nie odrzucaj wiedzy z przeszłych doświadczeń i nie spełniaj życzeń ego. Jeśli chcesz być wielki, musisz pozbyć się wyobrażeń o swojej wyjątkowości, nauczyć się słuchać, być otwartym na rady innych, po głębiać swą wiedzę i pokorę.

Twoje słabe punkty w ciele, to: głowa, serce, system nerwowy, układ krąże nia i oczy.

Za atrakcyjne uważasz zajęcia, w których konieczna jest dobra organizacja i drobiazgowość: nauczanie, księgowość, organizowanie struktur, planowanie długofalowe, sytuacje regulowane przez etykietę, protokół i formalne procedu ry towarzyskie, prace twórcze. Lubisz systemy wymagające dokładnego prze strzegania reguł.

Za nieatrakcyjne uważasz zawody, w których istnieje ryzyko błędu decyzyj nego. Nic lubisz różnych punktów widzenia. Pragniesz doprowadzić rzeczywi stość do stanu doskonałości. Oddajesz się słusznym sprawom. Zależy ci na na prawianiu świata. Cenisz doskonałość i jesteś

świetnym nauczycielem. Konflikt między osobistymi pragnieniami a potrzebą sztywnego trzymania się zasad w sto sunkach z innymi, prowadzić cię może do nieprzystosowania. Nie znasz kom pleksu niższości. Czujesz, że jesteś doskonały lub/i nieprzeciętny. Lubisz ryzy ko. Wiedziesz życie pełne przygód. Nic podążasz utartymi szlakami, lecz własną drogą. Pragniesz być zaakceptowany przez otoczenie i lubiany. Instynktownie odgadujesz słabości przeciwników i możesz ich zniszczyć w każdej chwili. Znasz naturę ludzką i prawa rządzące Wszechświatem. Jesteś szlachetny, uczciwy, spontaniczny, pełen humoru.

Największe sukcesy odniesiesz jako szef, kierownik lub przywódca. Idąc przez życie narzucał będziesz otoczeniu własne pomysły i warunki. Sam będziesz walczył o zdobycie upragnionych celów. Sukces odniesiesz w każdej dziedzinie i osiągniesz każdy cel.

Odznaczasz się wyjątkowym talentem do „robienia" i wydawania pieniędzy. Lubisz luksus i przepych. Łatwo podbijasz serca pici przeciwnej (dzięki elo kwencji i umiejętności przekonywania). Jesteś zmienny i stały. Szczęście i zro zumienie znajdujesz z osobami o wibracji 2, 6, 3 i 4.

 

WIDZENIE ŚWIATA.

Koncentrujesz swą energię na sobie i swoich spra wach. Czując, że nie potrafisz zmienić społeczeństwa, ciężko pracujesz, by utrzy mać porządek w swojej przestrzeni osobistej, zatrzaskując drzwi przed zgieł*kiem świata.

Twoje życie wewnętrzne jest pod ścisłą kontrolą, sterylnie czyste i uporząd kowane. Nagłe zmiany są niemile widziane. Możesz utrzymać równowagę mię dzy zaspokajaniem potrzeb własnych i cudzych oraz między pracą a wypoczyn kiem. Motywacja zmusza cię do perfekcjonizmu. Podstawową sprawą w twoim życiu jest porządek, a uzależnieniem — gniew. Najbardziej zniewolony jesteś niedoskonałością. Dlatego za wszelką cenę chcesz jej uniknąć.

 

DZIAŁANIE W ŚWIECIE.

Posiadasz rozwiniętą energię instynktowną; jesteś spontaniczny, impulsywny, skupiony, niecierpliwy. W pracę mogącą przynieść ci korzyści (lub bliskim) angażujesz się bez reszty. Przejawiasz inicjatywę, jesteś w ruchu, lecz za bardzo się rozdrabniasz i tracisz mnóstwo energii. Nie potrafisz zostawić spraw ich własnemu biegowi i niecierpliwie rozpoczynasz coraz to nowe przedsięwzięcia. Możesz mieć problem z ich kończeniem.

Nigdy nie jesteś zadowolony z istniejącego stanu rzeczy — ciągle wprowa dzasz poprawki. Poruszają cię zlo, niegodziwość, niesprawiedliwość, chaos (otwarcie się im przeciwstawiasz). Głęboko odczuwasz potrzebę czynienia do bra i porządku. Obawiasz się jednak, że jeśli okażesz irytację lub złość, ludzie odwrócą się od ciebie. Jesteś głęboko niezadowolony, gdy postąpisz wbrew swoim zasadom lub rozminiesz się ze swoim wyobrażeniem o ideale. Oceniasz siebie bardzo surowo; brak ci poczucia własnej wartości, co może prowadzić do de presji. Jesteś więźniem zasad moralnych i przepisów; nic potrafisz z nich zrezy gnować. Możesz grzeszyć drobiazgowością i potępiać siebie za niedociągnię cia. Perfekcja jest twoją obsesją. Określasz ją według własnych standardów. Naci wyra/, cenisz sobie dokładność, precyzje i drobiazgowość. Strukturalizujesz życie. Nic powinieneś jednak doprowadzić do jego skostnienia. Powinieneś być mniej sztywny i nie przeceniać tego, co robisz. Naucz się akceptować krytykę (zdrową) pod swoim adresem; pomoże ci ona w doskonaleniu się. Zbieraj dobrą, obiektywną i fachową informację.

Preferujesz zadania, których rezultaty są namacalne i osiągalne szybko. Przed ich rozpoczęciem wszystko dokładnie planujesz, studiując dostępne materiały i biorąc pod uwagę „za" i „przeciw". Zmuszony jesteś dokonywać priorytetów; im poświęcasz całą swoją energię; inne obszary życia pozostawiasz nie w pełni uporządkowane. Skłonny jesteś podwyższać poprzeczkę otoczeniu. Sądzisz, że każdą rzecz można zrobić prawidłowo lub nieprawidłowo, lepiej lub gorzej. Twoje poglądy są zdecydowane. Możesz być nietolerancyjny i dominujący. Pod ważać lub uściślać możesz każde zdanie.

Podchodzisz do życia poważnie. Jesteś nauczycielem i pragniesz wydobyć z siebie i innych co najlepsze. Wiedzę swą prezentujesz w sposób wyważony i rzetelny. Unikasz błędów i nic marnujesz czasu na odkrywanie czegoś, co zo stało już odkryte i sprawdzone.

 

ŻYCIE W RODZINIE I WŚRÓD PRZYJACIÓŁ.

Poddajesz się ścisłej kontro li i dlatego trudno ci jest się otworzyć przed innymi. Jesteś powściągliwy. Ścisła kontrola tłumi twoje emocje i intuicję (możesz mylnie oceniać ludzi). Starasz się tłumić swój gniew (wyrażasz go w zachowaniu pasywno-agresywnym).

Tworzysz związki trwałe i głębokie. W miłości oddajesz się bez reszty. Jesteś wierny i łatwo cię zranić. Postępujesz moralnie, dbając o to, by zapewnić swym bliskim wszelkie szanse fizycznego, intelektualnego i duchowego rozwoju. Uni*kasz związków uzależniających. Nie chcesz, by ktokolwiek uzależnił się od cie bie i cierpiał. Wysoko cenisz pracę i osiągnięcia. Może to uszczuplać twoje rela cje społeczne i związki międzyludzkie. Mimo niepewności i poczucia niedopa sowania w grupie, emanujesz humor i urok osobisty. Jesteś zadbany i elegancki.

Gdy dojrzejesz, ujawnisz następujące dobre cechy: ambicję, zaradność, in spirujący wpływ na ludzi, oddanie dla pracy i przyjaciół, wymowność, energię, przywódczość, subtelność, taktowność, sprawiedliwość, uczciwość, bezpośred niość, bezstronność, zrównoważenie, łagodność, jasno określone wartości, lo jalność i oddanie w przyjaźni, oryginalny i twórczy styl życia, umiejętność prze widywania, wyobraźnię, trzeźwą ocenę rzeczywistości.

Twoją życiową misją jest poleganie na własnych siłach i rozwijanie rozlicz nych zalet. Twoje życiowe zadanie polega na inspirowaniu i przewodzeniu in nym, których możesz zarazić swym entuzjazmem i zachęcić do działania. Swym przykładem możesz uczyć innych, że nie ma rzeczy niemożliwych, a dzięki upo rowi i wytrwałej pracy można osiągnąć wszystko, czego się pragnie.

 

 

źródło:Henryk Rekus "Numerologia-Portret numerologiczny"

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Wibracja 1

 

Charakter - osobowość

Zgodnie z naukami ezoterycznymi, l jest liczbą Stworzenia, prapoczątków i źródeł wszelkiej energii. Liczba ta symbolizuje przyczynę wszystkiego. Rozpoczynająca numerologiczną skalę 1, daje siłę charakteru oraz indywidualność właściwą przywódcom.

Osoby posiadające tę wibrację realizują wiele śmiałych pomysłów, dzięki czemu wskazują drogę pozostałym. Nieustannie dążą do ulepszania metod pracy. Są to urodzeni przywódcy. Chcą pozostawić po sobie trwały ślad i wyróżnić się z otoczenia.

Pozytywna Jedynka to osoba, która tworzy, doradza, dodaje odwagi i zachęca do działania. Jednocześnie buntuje się wobec wszelkiej władzy czy dominacji: jej misją jest rozkazywanie, a nie bycie posłusznym i uległym. Jedynki posiadają osobowość twórczą, niezależną, dynamiczną i błyskotliwą, czasem nawet genialną, ale zawsze kontrowersyjną.

Ich dynamizm i twórcza postawa wobec życia sprawiają, że osoby te dokonują czegoś niezwykłego. Wiecznie będąc w ruchu, 1 spędzają czas na podróżowaniu, zwiedzaniu albo planowaniu czegoś nowego. I nawet jeśli ich ciało chwilowo znajduje się w bezruchu, umysł jest ciągle aktywny; pomysły rodzą się jeden za drugim, a nuda jest dla nich pojęciem zupełnie obcym. Posiadają przy tym cechy niezbędne do urzeczywistnienia tych planów w sposób oryginalny i przynoszący korzyści zarówno im samym, jak i otoczeniu.

 

1 zawsze jest odważna, niebanalna, ekstrawertywna i pełna entuzjazmu, dumna z siebie i z własnych sukcesów. Jest świadoma faktu, iż wyrasta ponad przeciętność, czuje, że wyróżnia się spośród otoczenia, co daje jej szczególną satysfakcję. Pragnie rozkazywać i przewodzić innym. Najczęściej jej się to udaje, toteż wśród 1 znajdziemy wyjątkowo dużo osób wpływowych i znaczących.

Osoby charakteryzujące się tą liczbą są energiczne i pozytywnie nastawione do życia. Promieniują pewnością siebie i posiadają ogromny dar przekonywania, graniczący z charyzmą, dzięki czemu łatwo wywierają wpływ na otoczenie.

Prawdziwa, czysta 1 nie zna kompleksu niższości, jeśli nie uważa się za doskonałą, to przynajmniej za nieprzeciętną. Dzięki umiejętności panowania nad sobą (czym szczyci się przy każdej okazji), zwykle wywiera korzystne wrażenie na otoczeniu i cieszy się opinią osoby godnej zaufania. Jednakże jej wyniosłość i chęć dominowania nad otoczeniem są przyczyną wielu nieporozumień i ataków ze strony osób nie tolerujących pychy i zarozumiałości.

Życie wielu 1 obfituje w ryzyko; często znajdują się na krawędzi przepaści. Nigdy nie tracą jednak nadziei, iż w ostatniej chwili coś albo ktoś wyzwoli je z opresji. Bez względu na wiek, młode duchem 1 wiodą życie intensywne i pełne przygód, życie jakiego nigdy nie zaznają osoby nieśmiałe czy, po prostu, bardziej rozważne.

Jedynki nie chcą podążać znanymi, utartymi szlakami, wolą raczej iść drogą, którą wyznaczą sobie same. Zmuszone do prowadzenia przeciętnej czy monotonnej egzystencji, popadają we frustrację i zgorzknienie i czują się głęboko nieszczęśliwe.

Osoby o tej wibracji to indywidualiści, ludzie uparci i egocentryczni. Posiadają własny, jasno określony światopogląd i niełatwo ulegają jakimkolwiek wpływom. Nie znoszą wtrącania się do ich życia, ingerowania w ich projekty. Potrafią bronić swych przekonań. Jako szefowie nie tolerują jakiegokolwiek sprzeciwu.

Prawie zawsze posiadają spryt i zdolności, które pozwalają im pokonywać wszelkie przeszkody i zdobywać to, czego tylko zapragną. Nie należą do tych, którzy przegrywają, są przy tym ambitne, reagują i działają szybko i z wyobraźnią. Ce****ąca je lotność umysłu i wrodzona inteligencja. Sprawiają, że gdy na czymś im szczególnie zależy, stają się niezwykle przekonującymi mówcami.

Osoby te uznają i praktykują zasadę: Żyj i pozwól żyć innym i same starają się nie wtrącać w sprawy innych.

1, jak już wspomnieliśmy, generalnie odznaczają się usposobieniem ekstrawertywnym, w życiu prywatnym natomiast zdecydowanie przypominają introwertyków. Żyją w swoim świecie, zdanie otoczenia zupełnie ich nie interesuje. Nawet jeśli same krytykują czasami innych, rzadko zdarza się, aby były małoduszne, czy rozmiłowane w plotkach.

Na ogół są to jednostki szlachetne, uczciwe i spontaniczne. Ce****e je przy tym doskonałe poczucie humoru; zawsze mają w zanadrzu szybką i ciętą ripostę. Dlatego też, mimo pewnej szorstkości w obejściu i, nierzadko, rażącego braku dyplomacji, łatwo zdobywają wiernych i oddanych przyjaciół.

W przyjaźni zaś odznaczają się lojalnością, wspaniałomyślnością i zdolnością do poświęceń. Jednak i na tym polu mają tendencje do dominacji. Skłonność ta nierzadko czyni z nich istnych dyktatorów. Jako wrogowie są nieprzejednani. Jeśli w ich Portrecie Numerologicznym nie ma wibracji łagodzących, to osoby te ce****e mściwość, a czasami wręcz okrucieństwo. Atakowane, stają się sarkastyczne, złośliwe i uszczypliwe. W instynktowny sposób odgadują słabości przeciwnika i jednym zdaniem potrafią go zniszczyć.

Mimo iż 1 często nie liczą się z uczuciami innych, zwykle są bardzo wrażliwe na własnym punkcie. Wbrew temu, co okazują, pragną być zaakceptowane przez otoczenie i nie znoszą krytyki, którą można je łatwo zranić. Cechę tę traktują jako niegodną ich słabość charakteru, toteż za wszelką cenę starają się ukryć ją przed innymi, a nawet przed samym sobą.

Postępowanie z 1-dzieckiem lub nastolatkiem zawsze powinno opierać się na logice, zdrowym rozsądku oraz odwołaniu się do jego inteligencji. W ten sposób uzyska się lepsze efekty wychowawcze. 1 bowiem od dziecka nie znoszą władzy despotycznej czy dyktatorskiej i zawsze będą się przeciw niej buntowały. Tak więc, próby zdominowania ich siłą, spowodują jedynie bunt, agresję i upór.

Jeśli 1 w sposób pozytywny wykorzystają swą wspaniałą energię, zdolności twórcze, zdeterminowanie i oryginalność, mogą osiągnąć każdy cel, jaki sobie wyznaczą. Jednakże te same cechy użyte w złych celach staną się wadami, mogącymi przynieść nieszczęście im i otoczeniu.

 

Do tej pory mówiliśmy o pozytywnych aspektach Liczby 1. Nie należy jednak zapominać, że wibracja liczby l, podobnie jak wszystkich pozostałych, może oddziaływać zarówno w sensie dodatnim, jak i negatywnym. Negatywny wpływ tej wibracji, oznacza brak zdecydowania w działaniu, wiary w siebie, lenistwo lub nadmierną uległość wobec otoczenia. Ujemny aspekt tej wibracji przejawia się również w cechach takich, jak: nietolerancja, egoizm, cynizm, agresywność, chęć dominacji za wszelką cenę. Jednocześnie, całkowita niezdolność do przyznawania się do własnych błędów, a także pragnienie nieograniczonej wolności sprawiają, że 1 nierzadko ma trudności w dostosowaniu się do norm społecznych. Dlatego 1 to często prawdziwi anarchiści. 1 negatywne są osobami aroganckimi i wyniosłymi, nie przebierającymi w środkach, które mogą zapewnić im osiągnięcie własnych planów i zamierzeń. Jak już wspomnieliśmy, niezwykle istotną rolę w życiu 1 odgrywa ambicja. Powinny jednak być ostrożne, gdyż źle pojęta, uczyni z nich ludzi nie liczących się z innymi, egoistów, nie cofających się przed zniszczeniem tego, kto stanie na ich drodze.

 

źródło: Gladys Lobos

 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 years later...
 • Administrator

DROGA ŻYCIA nr.1

PIONIER

Akcja, spełnienie, realizacja.

 

Jest to droga pionierów, na której możesz spełnić ambicje, określić własną indywidualność, zrealizować

zamiary. Jest to droga sukcesów i awansu. Ta wibracja daje ci nieustanny głód poznania, obdarza olbrzymim

potencjałem twórczym i wielką ambicją.

 

Dążysz do maksymalnie zindywidualizowanego odbioru rzeczywistości, co może stać się przyczyną

wyobrażania sobie, że jesteś tak bardzo inny, może lepszy, a w każdym razie nie rozumiany przez otoczenie i

skazany na samotność.

Jesteś osobą obdarzoną zapędami kierowniczymi, chcesz prowadzić innych, zapewniasz im pracę, która rozwija ich możliwości.

Lubisz być podziwiany i znajdować się w centrum uwagi, chcesz być zawsze i wszędzie pierwszy. Jesteś urodzonym liderem, szefem, potrafisz równie dobrze pokierować wielkim przedsięwzięciem, jak i sprawami swojej rodziny.

Robisz wszystko według własnych pomysłów, ale potrzebujesz potwierdzenia tego od innych.

Czasami stajesz się więźniem swego nazbyt rozwiniętego pragnienia niezależności, które sprawia, że nie umiesz współżyć z nikim i rzeczywiście zostajesz w końcu sam.

 

Masz silną wolę i dużą odporność fizyczną. Lubisz aktywne życie. Przeszkody raczej cię ekscytują niż przerażają, natomiast nie znosisz porażek i odpowiadasz na nie depresją.

Żywo reagujesz na otoczenie i ulegasz nastrojowi zniechęcenia lub zwątpienia innych. Jesteś skłonny do krytyki i dużych wymagań wobec innych, ale bardzo trudno jest ci przyjąć krytykę czy brak akceptacji twojej osoby.

Jesteś wrażliwy bardziej, niż chcesz się przyznać. Gdy ci się coś nie udaje, stajesz się agresywny, zarozumiały, nerwowy, ekscentryczny i rozkojarzony.

Twoja dotychczasowa aktywność zamienia się w lenistwo, a talent organizacyjny w despotyzm. Stajesz się

zazdrosny i całkowicie lekceważysz innych, gdyż tylko w ten sposób umiesz ratować poczucie własnej wartości

w obliczu klęski lub błędu, jaki popełniłeś.

Niekiedy stajesz się ofiarą własnych decyzji, podjętych na fali entuzjazmu, nie do końca przemyślanych. Nie

umiesz się z nich wycofać nawet wtedy, gdy widzisz już, że były niesłuszne.

 

Aby wykorzystać możliwości, jakie obiecuje L.D.Ż nr. 1, musisz nauczyć się twórczego dysponowania swoją aktywnością oraz unikać narzucania woli siłą.

Opieraj się tylko na sobie samym, ale nie buduj muru wokół siebie.

Żyj teraźniejszością, nie wychylaj się bezustannie w przyszłość, wyobrażając sobie realizację coraz to nowych planów, zanim nie dokończysz tego co zacząłeś.

Wiele z twoich przedsięwzięć może ponieść klęskę właśnie z powodu nadmiernego pośpiechu, entuzjazmu i niecierpliwości.

Nie odrzucaj wiedzy płynącej z doświadczeń przeszłości, one nie są za tobą, one są w tobie. Dobrze by było, gdybyś zrozumiał zasadę z własnej woli i na własną odpowiedzialność. Jeśli ta własna wola jest zgodna z twoją indywidualną drogą rozwoju oraz głębokim poczuciem uczciwości wobec samego siebie - będziesz piął się wzwyż, osiągając kolejne szczeble zrozumienia i poszerzając zakres poczucia własnej odpowiedzialności.

Natomiast jeśli twoja wolna wola stanie się samowolą posłuszną żądaniom ego, twoja osobowość może stać się dla ciebie więzieniem.

Aby zostać autentycznym liderem, szefem, przewodnikiem, czyli kimś, za kim inni podążają nie pod presją

strachu, lecz w uznaniu twojej wiedzy i słuszności drogi, jaką zmierzasz, musisz porzucić wyobrażenia o twojej

wyjątkowości, nauczyć się słuchać, być otwartym na rady twoich współpracowników, wyzwalać ich twórczą

aktywność, a także nieustannie pogłębiać swoją wiedzę i pokorę wobec wiedzy innych.

Nie ma niepodważalnych autorytetów, jest tylko indywidualne dochodzenie do prawdy, które wyraża się w unikalnych aktach twórczych, stanowiących wkład do całości ludzkiego dzieła.

 

Słabe punkty, jeśli chodzi o ciało i zdrowie to: głowa, serce, system nerwowy, układ krążenia i oczy.

 

źródło: N. Czarmińska "Liczby losu"

 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 5 years later...

Karmiczna wedrowka Jedynki

 

Patrząc na wszystkie osoby, których Droga Życia, Dzień Narodzin, Warunek Wcielenia, motywacja do działania lub pierwszy cykl Formujący Osobowość płynie w wibracji 1, wiemy, iż mamy do czynienia z przewodnikiem, nowatorem. Karmiczne więzy łączą istoty, które wprowadzały w życie swoje i swego otoczenia innowacje, rozbudzały ambicje i aspiracje. Inteligencja, przedsiębiorczość oraz jedność myśli i czynu tworzą autorytet przewodnika. 

 

W przeszłych wcieleniach zdolności przywódcze były największym atutem jednostek, które własnym wizerunkiem świata potrafiły zjednać innych i pokierować nimi w realizacji własnych celów. Sztuka ta trudna dla innych wibracji, dla jedynki jest naturalną zdolnością wyniesioną z wielu doświadczeń poprzednich reinkarnacji. 

 

Wielokrotnie doskonalona zdolność posługiwania się energią i siłą grupy dla osiągnięcia własnych aspiracji niosła niebezpieczeństwo nadużywania władzy. Tam, gdzie jednostka żądna władzy manipulowała otoczeniem dla kariery, powstała konieczność nauki we wcieleniu z zaplanowaną spłatą zaciągniętego długu karmy. Dziś w programie tej osoby znajdziemy wibracje długu karmicznego 19, który powstał, gdy ambicja i żądza prestiżu stanęły nad misją przewodnika. 

 

W spłacie tego długu należy okazywać otoczeniu, a zwłaszcza zależnym od nas osobom sympatię, dobroć i szacunek. Chodzi o to, aby prowadzić ich ku samorealizacji i wspierać ich poczucie własnej wartości. To praca w doskonaleniu jednostki, tak aby każdy, z kim pracujemy, czy to zawodowo, czy na planie partnerskim, miał w nas wsparcie. 

 

 

Spisane z: Numerologia, klucz poprzednich wcieleń. Kody reinkarnacji 

 

P.S Mogłam zrobić literówki ;p 

Edited by runoutofbreath
 • Like 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...