Jump to content

2 DROGA ŻYCIA - charakterystyka


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Wszystko o wibracji, Drodze Życia, numerologicznej dwójce

 

Osoby z wibracją liczby dwa są uważane za spokojne, wrażliwe, delikatne. Posiadają umiejętność słuchania innych, jak i również udzielania trafnych, pomocnych rad. Są taktowne, dyplomatyczne, cierpliwe, opanowane, nawet w trudnych sytuacjach zachowują stalowe nerwy. Umiejętność mediacji. Dwójki są lubiane za dzięki wrodzonej łagodności, usłużności i lojalności. Można im zaufać i na nich polegać. Chętnie udzielają pomocy, potrzeby bliskich są dla nich równie ważne, jak potrzeby własne. Nie lubią się wyróżniać, są raczej powściągliwe, skromne. Ich zaletą jest również gościnność, towarzyskość, umiejętność współpracy, uczuciowość. W życiu starają się dążyć do równowagi, bezpieczeństwa uczuciowego. Ich sfera emocjonalna jest mocno rozwinięta, związki, partnerstwo są dla dwójki niezwykle ważne. Dwójki są raczej niepewne siebie i nieśmiałe, czasami utrudnia im to kontakty z ludźmi, niechętnie ryzykują i boją się nowych sytuacji. Nowe znajomości też ich stresują, mimo dużej towarzyskości dwójek. Stworzenie satysfakcjonującego związku jest dla nich bardzo ważne, sprawy materialne mają mniejsze znaczenie. Kochanie i bycie kochanym, jest dla nich sprawą priorytetową i jeśli w życiu uczuciowym pojawiają się niepowodzenia i brak satysfakcji, to niestety dwójki bardzo mocno to przeżywają, często do tego stopnia, że w rezultacie wpędzają się w depresyjne nastroje, uciążliwe huśtawki emocjonalne, płaczliwość i nadwrażliwość. Dwójki są wyrozumiałe, tolerancyjne, wybaczają krzywdy, ale nie potrafią one o nich zapomnieć, mają one skłonność do rozpamiętywania ich i roztrząsania na nowo trudnych spraw. Dwójki są przyjacielskie, mogą niestety łatwo poddawać się wpływom innych, bardziej przebojowych osób. Ich słabe strony to zbyt idealistyczne spojrzenie na związki, miłość, co może być przyczyną trudności ze znalezieniem odpowiedniego partnera/partnerki. Dwójki bardzo cenią sobie życie domowe, nie lubią hucznych imprez, wolą te bardziej kameralne, w towarzystwie swoich najbliższych, wypróbowanych przyjaciół. Dwójki są kreatywne, choć ich wrodzona nieśmiałość powoduje, że czasem boją się one pokazać, na co stać je naprawdę. Często z powodu wiary we własne możliwości realizacja ich wspaniałych pomysłów nie dochodzi do skutku. Dwójki boją się, że zostaną one skrytykowane i odrzucone, więc wolą się nie wychylać. Dwójki są nieco leniwe, ale potrafią się zdobyć do ciężkiej pracy, jeśli wymaga tego sytuacja. W sferze zawodowej ich wadą może być zbytnie poleganie na innych współpracownikach. Dwójki posiadają wybitną zdolność adaptacji, zdolności mediatorskie, chętnie wykonują polecenia. Co im grozi? Przede wszystkim muszą uważać, na to, by ludzie nie wykorzystywali ich łagodności i życzliwości. Niestety dwójki mają problemy ze stanowczym odmawianiem, czasami za dużo biorą na swoje barki, co może u nich wywołać uczucie napięcia, presji i poczucie winy, jeśli nie potrafią sprostać cudzym oczekiwaniom.

 

Źródło - Numerologia - Numerologiczna 2

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Charakter takich osób, pozostających pod wpływem cyfry 2 jest łagodność, takie osoby są skłonne do okazywania większej dbałości o uczucia innych, mają poczucie sprawiedliwości, nie są zdolni do przywództwa. Także niezdecydowanie, unikanie odpowiedzialności, brak siły przebicia.

 

Źródło opisu to: TAROT, WRÓŻKA, JASNOWIDZ - EWA STANISŁAWSKA - start - Numerologia

 

Dwójki należą do najlepszych partnerów. Są miłe, czułe i wyrozumiałe, potrafią się przypodobać. Ważne są dla nich dom, bliscy, harmonia w związku i akceptacja partnera. W głębi duszy są samotnikami, stąd czasem potrzebują odosobnienia. To też romantycy zdolni do poświęceń, więc bywają zdominowani lub wykorzystywani. Dwójki powinny zapanować nad swoją nadwrażliwością i realniej patrzeć na życie.

 

Źródło - Dobry, Lepszy, Najlepszy - IDEALNY ZWIĄZEK

 

Ludzie urodzeni pod wpływem tej Cyfra są bardziej uduchowieni od Jedynek, ale znacznie słabsi psychicznie. Są przesadnie emocjonalni i nieco histeryczni. Łatwo załamują się, popadają w melancholie i depresje nawet z błahych przyczyn ( a czasem bez widocznego powodu ). Dwójka jest chwiejna, niezdecydowana i pasywna. Nie potrafi, a przede wszystkim nie chce walczyć - "jakoś to będzie" - to jej życiowe motto. Odkłada wiele spraw na później, działa powoli i często niekonsekwentnie. Brakuje jej energii życiowej, jest ospała, działa jakby na zwolnionych obrotach, ale gdy zrozumie wagę jakiejś sprawy, wówczas zbiera się w sobie i rusza do boju. Natura obdarzyła Dwójkę rozlicznymi talentami: żywa wyobraźnią, zdolnościami technicznymi i do nauk przyrodniczych. Dwójka rzadko jednak osiąga sławę, czy tez zajmuje eksponowane stanowisko. Ma duży wpływ na otoczenie, ale zazwyczaj działa zakulisowo; bywa prawa ręka szefa - nieoceniona i... nie doceniona. Jest twórcza, miewa doskonale pomysły, ale splendor zawsze spływa na kogoś innego. Dwójka jest taktowna, uprzejma i życzliwa dla ludzi. Jej wada bywa pewna służalczość, co wykorzystuje wiele osób i wchodzi na głowę biednej Dwójce, która nie potrafi się przeciwstawić. Dwójka jest łagodna, wrażliwa i marzycielska, na pierwszym planie stawia szczęście w miłości. Tęskni za cichym gniazdkiem, w którym będzie żyć długo i szczęśliwie ze swa ślubna polowa. Jest domatorka, lubi spokój, cisze, nie uznaje gwałtownych scen. Większość Dwójek nie zwraca uwagi na swój wygląd zewnętrzny - ubiera się byle jak; nie wie co to moda, elegancja i styl. Ważniejsze SA sprawy duchowe i przede wszystkim miłość. Ale nie tylko... Dwójka jest przeczulona i drażliwa, panicznie obawia się krytyki, zastanawianie się "co ludzie powiedzą" spędza jej sen z powiek. Szczęśliwa liczba jest siódemka, dniami tygodnia - niedziela, poniedziałek i piątek, a dniami miesiąca te, których suma daje dwa, czyli 11 i 20. Kamienie fortuny to nefryt, perła i selenit, a dobre kolory to wszelkie odcienie bieli i zieleni. Uwaga: Dwójka powinna zdecydowanie unikać ciemnych barw.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Magia Liczb

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest truskawka

2 - MEDIATOR

 

Dualizm, pierwiastek męski i żeński, łączenie się przeciwieństw, dopełnianie się. Dwójka daję swoim podopiecznym szczególną wrażliwość na innych, takt, usłużność i altruizm.

Osoby te łatwo nawiązują kontakty z otoczeniem, a ze względu na swój łagodny charakter i niechęć do nadmiernego wyróżniania się są bardzo lubiane. Kochają wszelkie przejawy piękna, są wyrafinowanymi estetami. Często mają kontakt ze sztuką w różnym wydaniu. Są delikatne, powściągliwe, nieco nadwrażliwe i dyplomatyczne. Roztaczają wokół siebie aurę spokoju, delikatności i wdzięku. Ich nieśmiałość, marzycielskość, skromność i prostoduszność mogą czasem przysporzyć kłopotów w kontakcie z rzeczywistością, a szczególnie nie radzą sobie z osobnikami ordynarnymi i kłótliwymi. Urodzona subtelność nie pozwala im na podobne zachowania toteż mogą się czuć w takich sytuacjach wytrącone z równowagi. Nastroje Dwójki są ściśle związane z otoczeniem. W sprzyjających warunkach potrafią rozkwitać, tryskać radością i pozytywną energią, która w warunkach negatywnych zostaje stłamszona. Środowisko bardzo oddziałuje na nie, co powoduje, że ich konstrukcja psychiczna wydaje się niestabilna. Są podatne na wpływy i mają wiele kompleksów. Przy Całym swoim uroku osobistym są zbyt łatwowierne, co prowadzi do wyzyskiwania ich przez osoby pozbawione skrupułów. Powinny stawiać sobie mniejsze wymagania i tym samym bardziej siebie akceptować. Ze strachu przed zranieniem często ukrywają swe uczucia, co powoduje wewnętrzną degrengoladę. Ujawnienie emocji jest w tym przypadku konieczne, aby zachować spokój ducha. Dwójka powinna pamiętać, że nikt nie jest doskonały. W przypadku braku akceptacji własnej osoby Dwójce grozi depresja, apatia, żal do świata o wszystkie niepowodzenia, lęki i zazdrość. Dwójko uwierz w siebie!

Dwójki sprawdzają się we wszystkich zawodach związanych z dyplomacją, współpracą z ludźmi, mediatorstwem. Są dobrymi psychologami umiejącymi wczuć się w sytuację innych. Wyczucie piękna i harmonii uczyni z nich wspaniałych artystów lub handlarzy dziełami sztuki i kolekcjonerów. Osoby urodzone pod wpływem tej wibracji są sumiennymi i uczciwymi pracownikami. W sprawach finansowych nie są dość asertywne, często nie upominają się o coś, co im się słusznie należy. Jeżeli tylko przezwyciężą tę cechę, mogą osiągnąć całkiem dobrą pozycję materialną. Dwójka dużą wagę przywiązuje do swoich kontaktów z ludźmi. Chciałaby mieć samych przyjaciół i robi wszystko, żeby tak było. Jako partner jest najbardziej zgodna z całej skali numerologicznej. Jej szczęście jest silnie zdeterminowane szczęściem bliskich. Romantyczna, gotowa do poświęceń jest partnerem, jakiego można sobie tylko wymarzyć. Chociaż i tutaj może spotkać Dwójkę niemiła niespodzianka, gdy nie spojrzy trzeźwo i realnie na świat.

 

Najbardziej szczęśliwe Dwójki będą z 4 i 6.

1 i 8 są zbyt agresywne dla 2, choć imponują jej siłą charakteru i osobowością.

3 i 5 swoją wesołością potrafią rozluźnić 2 i pomóc jej w pełni cieszyć się życiem.

7 jest podobnie jak 2 introwertyczna, lubiąca samotność i swój świat. Jeżeli znajdą wspólne zainteresowania przy dobrej woli z obu stron może to być udany związek.

9 jest niezależna, ekstrawagancka i zbyt hałaśliwa dla stonowanej 2. Może ją też dotkliwie zranić, gdyż nie należy do najbardziej taktownych.

 

Źródło opisu - Numerologia

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Osoby z wibracją liczby dwa są uważane za spokojne, wrażliwe, delikatne. Posiadają umiejętność słuchania innych, jak i również udzielania trafnych, pomocnych rad. Są taktowne, dyplomatyczne, cierpliwe, opanowane, nawet w trudnych sytuacjach zachowują stalowe nerwy. Umiejętność mediacji. Dwójki są lubiane za dzięki wrodzonej łagodności, usłużności i lojalności. Można im zaufać i na nich polegać. Chętnie udzielają pomocy, potrzeby bliskich są dla nich równie ważne, jak potrzeby własne. Nie lubią się wyróżniać, są raczej powściągliwe, skromne. Ich zaletą jest również gościnność, towarzyskość, umiejętność współpracy, uczuciowość. W życiu starają się dążyć do równowagi, bezpieczeństwa uczuciowego. Ich sfera emocjonalna jest mocno rozwinięta, związki, partnerstwo są dla dwójki niezwykle ważne. Dwójki są raczej niepewne siebie i nieśmiałe, czasami utrudnia im to kontakty z ludźmi, niechętnie ryzykują i boją się nowych sytuacji. Nowe znajomości też ich stresują, mimo dużej towarzyskości dwójek. Stworzenie satysfakcjonującego związku jest dla nich bardzo ważne, sprawy materialne mają mniejsze znaczenie. Kochanie i bycie kochanym, jest dla nich sprawą priorytetową i jeśli w życiu uczuciowym pojawiają się niepowodzenia i brak satysfakcji, to niestety dwójki bardzo mocno to przeżywają, często do tego stopnia, że w rezultacie wpędzają się w depresyjne nastroje, uciążliwe huśtawki emocjonalne, płaczliwość i nadwrażliwość. Dwójki są wyrozumiałe, tolerancyjne, wybaczają krzywdy, ale nie potrafią one o nich zapomnieć, mają one skłonność do rozpamiętywania ich i roztrząsania na nowo trudnych spraw. Dwójki są przyjacielskie, mogą niestety łatwo poddawać się wpływom innych, bardziej przebojowych osób. Ich słabe strony to zbyt idealistyczne spojrzenie na związki, miłość, co może być przyczyną trudności ze znalezieniem odpowiedniego partnera/partnerki. Dwójki bardzo cenią sobie życie domowe, nie lubią hucznych imprez, wolą te bardziej kameralne, w towarzystwie swoich najbliższych, wypróbowanych przyjaciół.

 

Dwójki są kreatywne, choć ich wrodzona nieśmiałość powoduje, że czasem boją się one pokazać, na co stać je naprawdę. Często z powodu wiary we własne możliwości realizacja ich wspaniałych pomysłów nie dochodzi do skutku. Dwójki boją się, że zostaną one skrytykowane i odrzucone, więc wolą się nie wychylać. Dwójki są nieco leniwe, ale potrafią się zdobyć do ciężkiej pracy, jeśli wymaga tego sytuacja. W sferze zawodowej ich wadą może być zbytnie poleganie na innych współpracownikach. Dwójki posiadają wybitną zdolność adaptacji, zdolności mediatorskie, chętnie wykonują polecenia. Co im grozi? Przede wszystkim muszą uważać, na to, by ludzie nie wykorzystywali ich łagodności i życzliwości. Niestety dwójki mają problemy ze stanowczym odmawianiem, czasami za dużo biorą na swoje barki, co może u nich wywołać uczucie napięcia, presji i poczucie winy, jeśli nie potrafią sprostać cudzym oczekiwaniom.

 

Źródło - Numerologia - Numerologiczna 2

Link to comment
Share on other sites

Numerologiczna 2 – energia żeńska TAROTOWA KAPŁANKA

Wibracja sekretarek

 

 

Uposaża swego właściciela w pasywność, wycofania, energia wodna, patron księżyc , duża intuicja, prorocze sny, uwrażliwia nas na drugiego człowieka, ma wyczulone receptory na to coś co jest schowane-czyli wyczuwanie tego co jest pod „skórą”, ludzie tacy są doskonałymi lekarzami, psychologami. Mężczyźni posiadający dużo 2 mogą być spostrzegani jako mięczaki , taki potencjał mediatora. U kobiety daje wewnętrzną delikatność, która podkreśla kobiecość. W sytuacjach kiedy trzeba powalczyć taka osoba może być odbierana jako wycofująca. Wibracja sekretarek, czyli osoba która wie jak w danym momencie ma postąpić w stosunku do drugiej osoby, gdzie znaleźć co jest potrzebne, umiejętność działania na rzecz dla drugiej osoby, ogromny potencjał artystyczny, głębia emocjonalna. Nie ma parcia na sukces, taka osoba stoi z boku. Może też dawać lęk przed zmianami, przed nowym środowiskiem. 2 nie ma tej smykałki do marketingu, nie potrafi się sprzedać, ale ma super celność opisywania cech osobowości plusów w drugim człowieku. 2 otwiera nas na drugiego człowieka, są rewelacyjne w załatwianiu spraw urzędowych.

 

 

Zdrowie

2 to problemy ze stabilnością emocjonalną, nadwrażliwość, skłonność do płaczliwości, tez depresyjność, skłonność do psychoz ( kiedy jest w trudnej konfiguracji), alergie układu pokarmowego,

 

2 przy 1 patrz wyżej na opis 1

 

2 przy 3 to zaburzenia hormonalne szczególnie w układzie rozrodczym kobiety, daje ona czasami tendencje do nowotworu ( nie wpadać w panikę ) tj piersi i dolne partie , ogólnie zawirowania hormonalne , nieprawidłowa gospodarka wodna

 

2 przy 4 wrzody, problemy w obrębie stawów, historię wysiękowe , alergie skórne niewiadomego pochodzenia, tendencja do złogów, czyli piaski kamyki

 

2 przy 5 choroba lokomocyjna (potwierdzam) , problemy z zębami tudzież z korzeniami oraz tendencja do tworzenia się torbieli pod korzeniami, tendencje do uzależnień wszelkiego rodzaju(alkohol, sex, net, wszystko) TO NALEŻY SPRAWDZIC BO FILM MI SIĘ URWAŁ

 

2 przy 7 afty, zapalenia przyzębia niewiadomego pochodzenia

 

2 przy 8 zmieniony obraz morfologiczny ze skłonnością anemii, serduszko- niedociśnienie,

 

2 przy 9 nieprawidłowośż działania układu limfatycznego czyli powiększające się węzły chłonne, zaburzenie poziomu cukrów, choroby nerek, wątroby

 

 

 

bonus :

 

11 – człowiek musi ją realizować na planie głębi duchowej, inaczej kopie swego właściciela problemami psycho - emocjonalnymi, jeśli występują dodatkowo 7,6,9 – info o ucieczce w alkohol, lub w choroby psychiczne.

 

6 mają problem z podejmowaniem decyzji, najlepiej by ktoś nimi kierował, wibracja ojcowska

Przy wibracji 6 kiedy składowe to dwie 4 i 7 to informacja,że na rzecz innych ludzi bardzo łatwo będzie przychodziła działalność ( finansowe zyski)

 

 

22/4 działanie na rzecz ludzi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

2 WIBRACJA OSOBISTA

 

Liczba 2 to WSPÓŁPRACOWNIK, OPIEKUN, DAWCA, POMOCNIK, PARTNER (ekspresyjny, rozumiejący i kobiecy). Jej słowami-kluczami są: współpraca, umiarkowanie, dialog, równowaga.

 

Symbolizuje podział świata - opozycję i biegunowość. Jest to liczba przeciwności i dopełnień. Symbolizuje współpracę, przyjaźń, wrażliwość, kobiecość, łączenie się i uzupełnianie przeciwieństw, relacje międzyludzkie, związki między kobietą i mężczyzną, wzajemne dawanie i branie, które pozwala na dopełnianie się. Jest żeńską, pełną energii i chaosu częścią charakteru człowieka, refleksją, intuicją, wyobraźnią, poszukiwaniem dopełnienia w innej osobie, „świeceniem światłem odbitym”. W dobrym wydaniu jest wrażliwością, rozumieniem dualności, refleksyjnością, świadomością dopełniania się przeciwieństw. W złym: wtórnością, nijakością, nieumiejętnością bycia ze sobą, słabością charakteru i woli, podatnością, uległością.

 

Jest to liczba kobiet i Diabła, pierwsza z liczb parzystych, żeńskich i biernych. Oznacza zło, gdyż jest pierwszą liczbą, która oderwała się od Jedności, tworząc parę przeciwieństw, stan podziału i antagonizmu. Pogodzenie tych przeciwieństw, zaleczenie rozłamu, przedstawianego przez Dwójkę, przychodzi z liczbą Trzy (w małżeństwie może nią być dziecko lub ktoś trzeci).

 

Dwójką, a także liczbami 11, 20 i 29, włada Księżyc. Jego właściwości najwyraźniej widać u ludzi, których Liczba Duchowa wynosi Dwa. Jest on najważniejszą planetą dla życia na Ziemi. Niczym lustro odbija i dawkuje energię słoneczną. Mając potencjał ujemny przyciąga dodatnią i męską energię słoneczną i przekształca ją w energię ujemną, żeńską. Dzięki niej wspomaga życie biologiczne na Ziemi, zwłaszcza zioła. Zapewnia wilgoć, życiodajne jony ujemne i olejki eteryczne. Jego sanskrycka nazwa Soma znaczy nektar. Związany jest z nektarami, słodkimi płynami i ciastkami. Odżywia świat imion i form, jest życiodajną matką-energią: twórczą, magnetyczną i pozytywną. Działa na podświadomość i psychikę. Obdarza wrażliwością i sentymentalizmem, chwiejną naturą, upodobaniem do aromatów i perfum, miłością do wody, skłonnością do wychowywania, opieki, służenia. Podopiecznym przynosi pomyślność, zaszczyty, szacunek. Skłania ich do interesowania się domem i rodziną. Są oni zmiennego usposobienia, podatni na choroby skóry, przeziębienia i dolegliwości sercowe. Mają jasną karnację, okrągłą twarz i kręcone włosy (często rude lub błąd). Niższe partie ich ciała są bardziej atrakcyjne.

 

Księżyc panuje nad Rakiem, góruje w Byku, słabnie w Koziorożcu, upada w Skorpionie. Słońce, Mars i Jowisz są jego przyjaciółmi, a Merkury, Wenus, Saturn i węzły księżycowe jego wrogami. Włada lewym okiem, lewym nozdrzem, lewą stroną ciała i prawą półkulą mózgu.

 

Ludzie, których charakter określa ta liczba, są zgodni i układni, nastawieni pokojowo, czuli, zmysłowi, sprawiedliwi, poetyccy, pełni spokoju i harmonii. Kobiety są kobiece i piękne. Są raczej naśladowcami niż twórcami, łatwo dają sobą kierować i są wdzięcznymi odbiorcami rad, wskazówek i nauk. Łatwo ulegają innym i pełni są wdzięku, łagodności i sympatii; potrafią gasić namiętności. Łatwo odszukują swoją parę; potrafią łatwo współdziałać. Lubią mieć doradców i niechętnie podejmują samodzielnie decyzje. Zdarza się, że są niezdecydowani, niepewni siebie, zagubieni i dwulicowi. Lubią pasożytować na innych, korzystać z cudzej energii. Lepiej sprawdzają się jako wykonawcy niż przełożeni.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Liczba 2

 

Jeśli Dwójka jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i/ lub jest Liczbą Duchową, Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia, to poszukujesz równowagi. Nastawiony jesteś na współdziałanie z innymi ludźmi. Ważne są dla ciebie te sprawy, które możesz załatwić z innymi lub dla innych. Sarn niechętnie bierzesz się za cokolwiek, nawet, jeśli masz odpowiednie możliwo ści. Miewasz oryginalne pomysły, lecz wolisz je podpowiadać komuś innemu, zamiast realizować osobiście i osiągać twórczą satysfakcję. Chętnie wykonujesz czyjeś plany lub projekty. Potrafisz być niezłym pośrednikiem. Lubisz kiedy spotkają się i dogadają pomyślnie — np. w interesach - dwie nie znające się oso by. Nie znosisz kłótni i dysharmonii. Jesteś doskonałym mediatorem. Wprowa dzasz lad i pokój. Dzięki współczuciu, chętnie spieszysz innym z pomocą, po cieszasz ich i dodajesz odwagi. Posiadasz naturalną grację, spokój i urok. Ma jąc w sobie wiele radości i entuzjazmu, dodatnio wpływasz na otoczenie. Twoje podejście do drugiej osoby jest taktowne i pełne dyplomacji. Życic utrudnia ci chwiejność emocjonalna, nieumiejętność podejmowania decyzji i kapryśność. Brakuje ci wiary we własne siły, co prowadzi do lenistwa i marnowania talen-tów, których masz sporo.

Masz zdolność do widzenia obu stron medalu. Pragnienie fair play może działać przeciwko tobie, ponieważ ciążenie do równowagi może stać się przy czyną niezdecydowania. Poczucie sprawiedliwości, które pozwala dawać dobre rady przyjaciołom, może przeszkadzać ci w podjęciu decyzji dotyczącej wła snych spraw.

Powinieneś nauczyć się pracować z sytuacjami w taki sposób, jak się po jawiają, a nie zmieniać je według własnych życzeń. Powinieneś unikać sytu acji ekstremalnych, i takich, które wymagają podejmowania natychmiasto wych decyzji,

Jesteś uprzejmy i łagodny; masz duszę artysty. Jeśli jednak więcej będziesz myślał niż działał, to może zabraknąć ci sił do urzeczywistnienia swoich pla nów. Chociaż jesteś czarujący i posiadasz intuicję, cierpisz z powodu braku za ufania do siebie. Twoją największą wadą jest nadmierna szczodrość. Powinie neś traktować siebie tak samo, jak traktujesz innych.

Osiągasz to, co pragniesz osiągnąć bez zabiegów, ponieważ posiadasz takt i dyplomację. Hasłem przewodnim twojego życia jest współdziałanie. Osiągasz więcej sukcesów pracując z innymi niż sam. Jesteś pracowity, realizujesz trudne zadania, zwłaszcza gdy podsuwasz oryginalne pomysły. Starasz się zaprowadzać lad i pokój. Posiadasz naturalną grację i współczucie, co czyni cię odpo wiednim przyjacielem, pomocnikiem (dodajesz innym hartu ducha).

Nie jesteś agresywny i nie wymuszasz niczego. To, o co inni muszą ciężko walczyć, tobie przychodzi z łatwością. Jeśli dobrze się czujesz, promieniujesz urokiem, radością i wspaniale harmonizujesz z otoczeniem, dodatnio na nie wpły wając.

Mimo iż najlepiej pracujesz w związkach partnerskich, możesz stać na wła snych nogach. Lubisz niezależność, lecz tylko wówczas, gdy wiesz, gdzie jesteś przypisany.

jesteś człowiekiem emocjonalnym, dlatego twój zły nastrój udziela się innym. Bywasz kapryśny i niesforny. Staraj się wykorzystywać swój takt i talent.

Twoje życie przebiega kołami: te same lub podobne doświadczenia powta rzają się w regularnych odstępach czasu. Jeśli wypracujesz sobie samodyscypli nę, będzie to życic ciekawe i pożyteczne.

Twoją charakterystyczną cechą jest chęć współpracy, takt i zrozumienie in nych, co ułatwia ci wrodzona dobroć i umiejętność wczuwania się w położenie bliźnich. Jesteś utalentowany, taktowny, usłużny, miły. Prawie nigdy nie popa dasz w konflikty z otoczeniem, gdyż nie pragniesz wyróżniać się za wszelką cenę, dominować czy narzucać innym własnego zdania. Potrafisz docenić to, co subtelne, duchowe i intelektualne. Łatwo nawiązujesz kontakt z otoczeniem, aczkolwiek najbardziej interesuje cię aspekt moralny istoty ludzkiej. Czujesz wstręt do małoduszności i moralnego brudu. Ciągle się dokształcasz i doskona lisz, interesujesz światem sztuki i intelektu. Kochasz Piękno, a jego kontempla*cja stanowi dla ciebie rozkosz. Spokojny, powściągliwy i ostrożny w podejmo waniu decyzji, szukasz aprobaty u innych. Ponieważ jednak jesteś wyczulony na punkcie opinii publicznej, nie angażujesz się w nic dopóty, dopóki nie upew nisz się, na jakim stoisz gruncie. Masz umysł analityczny; zanim podejmiesz jakąś decyzję zbierasz informacje na dany temat i działasz dyplomatycznie, Umiarkowanie i mądrość, rozwaga i rozsądek, które wykazujesz w krytycznych momentach, gwarantują ci podziw i szacunek otoczenia. Dobroć, ciepło, ser deczność i wyrozumiałość sprawiają, że jesteś lubiany i akceptowany. Dlatego potrafisz manipulować innymi i sprawiać, że otoczenie patrzy na świat twoimi oczyma.

Nieśmiały, skromny, prostoduszny, dyskretny i pozbawiony pretensji, jesteś doskonałym mediatorem, potrafiącym łagodzić konflikty, podnosić innych na duchu, roztaczać wokół siebie aurę harmonii i spokoju. Dobre wychowanie i tro ska o innych przysparzają ci przyjaciół. A że jesteś chętny do pomocy, niemało jest takich, którzy to wykorzystują.

W przyjaźni jesteś szlachetny, w towarzystwie miły i zajmujący. Jesteś uro dzonym psychologiem — znawcą ludzkiej duszy.

Posiadasz dar obserwacji, wielką przenikliwość i umiejętność analizy.

 

Bardziej kierujesz się uczuciami niż rozu mem. Marzycielski, romantyczny, idealistyczny, wrażliwy, jesteś bardzo czuły, a twoje pragnienie sprawiania innym przyjemności graniczy z patologią.

Pod maska .spokoju i zrównoważenia skrywasz temperament nerwowy, po dejrzliwy i niestały. Atakowany, nie reagujesz gwałtownie; zraniony milkniesz i zamykasz się w sobie. Mimo że nie cierpisz grubiaństwa i nieliczenia się z in*nymi, ledwo ochłoniesz po doznanej krzywdzie, a już starasz się usprawiedliwić swych wrogów. Równie szybko zapominasz urazy i gotowy jesteś pogodzić się i wybaczyć.

Łagodny i pełen słodyczy, czujesz się zagubiony i wytrącony z równowagi, jeśli musisz mieć do czynienia z osobami kłótliwymi i ordynarnymi. Gotowy jesteś na wszelkie ustępstwa i poświęcenia, aby w twoim otoczeniu zapanował spokój i harmonia. Jesteś wyczulony na atmosferę, jaka panuje wokół ciebie. W miłym, pogodnym otoczeniu tryskasz radością i chęcią życia, winnym sta jesz się przybity i rozgoryczony. Powinieneś pogodzić się z faktem, że życie nie zawsze jest bajką; inaczej będziesz żył w nieustannym napięciu, przygnębieniu i zniechęceniu, co źle wpłynie na twoje nerwy.

Nie znosisz przesady i popisywania się. Zdolny jesteś do poświęcenia wła snych celów i zainteresowań i usunięcia się w cień, by mogli błyszczeć inni (ci, których kochasz). Nie czujesz oto żalu ani goryczy; wolisz odgrywać drugo rzędne role.

Jesteś prostoduszny, nigdy nic podejrzewasz innych o zle intencje. Dlatego jesteś łatwowierny i możesz stać się łupem dla osób pozbawionych skrupułów, wykorzystujących twoją naiwność. Należysz do sumiennych i odpowiedzialnych pracowników. Masz jednak tendencję do zaniżania swojej wartości i pomniej szania swych zasług. Jesteś przesadnie skrupulatny i perfekcyjny; stawiasz sobie wielkie wymagania. Wątpisz we własne możliwości; pełen kompleksów, łatwo się zrażasz i wycofujesz z obranej drogi. Cierpisz prawdziwe katusze, jeśli mu sisz stawić czoła nowym wyzwaniom. Jesteś dla siebie surowym sędzią. Aby umocnić swoją wiarę w siebie, powinieneś zrozumieć, że nikt nic jest doskona ły. Niepewność i kompleksy mogą być przyczyną niepowodzeń w twoim życiu i poczucia przegranej. Staraj się okazywać swoje emocje i praktykuj relaksację. Negatywne aspekty twojej natury mogą ujawniać w tobie takie wady, jak: nadmierna uległość, podejrzliwość, przejmowanie się sprawami bez znaczenia i kapryśność. Możesz przejawiać patologiczną chęć podobania się i posuwać się do kłamstwa, by tylko kogoś nie zranić lub nie wypaść źle. Staraj się nic być za bardzo zależnym od otoczenia i opinii publicznej. Będzie to trudne, gdyż nie zrozumiany i odrzucony popadasz w apatię, stajesz się lękliwy, niestały i chwiejny, wiodąc żywot jałowy, pełen niepowodzeń, zdominowany przez zazdrość, roz goryczenie i żal wobec siebie i świata.

Sukces możesz odnieść w każdej dziedzinie wymagającej taktu, dyplomacji i osobistej kultury. Także tam, gdzie liczą się takie cechy, jak zdolność do ana lizy, łatwość w adaptacji z otoczeniem oraz umiejętność współpracy z innymi. Zalety te, w połączeniu z głębokim poczuciem odpowiedzialności, sprawiają, że jesteś idealnym pracownikiem, zdyscyplinowanym i posłusznym. Przełożeni i współpracownicy powinni to docenić i bezustannie cię chwalić. Doda ci lo pewności siebie i odwagi. Pamiętaj, że polem twojej działalności nie jest rywali zacja, lecz współpraca i działanie w grupie. Preferujesz postawy konserwatyw ne i ostrożne; wolisz to, co znane i sprawdzone.

Masz potencjalnie kwalifikacje lekarza, psychologa, psychiatry, społecznika, okultysty i sługi. Możesz być politykiem, mediatorem, projektantem mody lub ogrodów, architektem, rzeźbiarzem, pracownikiem salonu piękności, aktorem, muzykiem, poetą, literatem, handlowcem, przedstawicielem firmy, księgowym, administratorem, pracownikiem biura podróży, pośrednikiem w handlu nieru chomościami, agentem ubezpieczeniowym, nauczycielem sztuk pięknych lub w szkole specjalnej.

Znasz wartość pieniądza; nie jesteś jednak jego niewolnikiem. Nie masz natury ciułacza. Jesteś na to zbyt uduchowiony i marzycielski, jesteś ambiwalentny w tych sprawach: rozsądny, ostrożny lub nadspodziewanie rozrzutny. Lubisz kupować ekstrawaganckie, często bezwartościowe rzeczy, by sprawić przyjemność uko chanej osobie. W sprawach finansowych nie lubisz ryzyka i niepewności. Większe sumy starasz się zainwestować w coś solidnego i pewnego. Nie potrafisz określać ceny za swe usługi, co często jest wykorzystywane. Jeśli pokonasz tę wadę, osią gniesz dobrą pozycję materialną (masz talent do robienia pieniędzy!).

Pełen słodyczy, czułości i wyrozumiałości, idziesz przez życie spokojnie, pró bując przypodobać się ludziom. Jesteś doskonałym partnerem. Dom, rodzina i harmonijne współżycie z ludźmi znaczą dla ciebie wiele. Podstawą twojego szczęścia jest grono życzliwych ci osób i akceptacja otoczenia. Z drugiej strony jednak potrafisz dostosować się do samotności lepiej niż inni, gdyż - w głębi duszy -jesteś samotnikiem. Od czasu do czasu potrzebujesz izolacji od świata (dla równowagi) i odpoczynku. Jesteś romantycznym partnerem, gotowym do największych poświęceń, by uszczęśliwić kochaną osobę. Cechy te powodują, że dajesz się zdominować i wykorzystywać. Patrz trzeźwo na świat i życie i pa nuj nad swą wrażliwością.

Największe szczęście i zrozumienie znajdziesz u innej „Dwójki", „Czwórki" i „Szóstki". „Jedynki" i „Ósemki" będą cię fascynować swoją osobowością, są jednak dla ciebie zbyt mocne i agresywne. „Dziewiątka" ujdzie od biedy, lecz będziecie musieli się starać.

Zdajesz się pytać ludzi: „czy mnie polubią?" Pragniesz miłości i aprobaty Chcesz być kochany i chroniony i zajmować ważne miejsce w życiu innych lu-dzi. Tłumisz własne potrzeby, by podobać się innym. Ukazujesz przy tym wiele twarzy; zmieniając je według potrzeb. Masz poczucie, że rodzina i znajomi nie mogą się bez ciebie obejść.

DROGA DWÓJKI to droga współpracy i przyjaźni, na której możesz osią gnąć sukces i harmonię, lecz możesz być także targany przez wątpliwości i stwa rzać niejednoznaczne sytuacje, które zatrzymywać cię będą w rozwoju, jest to droga wykonawców czyichś planów i urodzonych doradców, mediatorów, sza rych eminencji. Życie bez wchodzenia w relacje z innymi ludźmi jest dla ciebie bez wartości, gdyż spełniasz się poprzez kontakt i stalą wymianę energii. Rów nocześnie posiadasz dużą niezależność psychiczną i świetnie sobie radzisz sam tam, gdzie inni poszukują pomocy i towarzystwa. Jesteś znakomitym słucha- . czem, wiernym, lojalnym przyjacielem, utrzymującym w sekrecie powierzone ci tajemnice. Jesteś szczery j przyjaźnie nastawiony do świata. Twoja rezerwa, która często odczytywana jest jako chłód, służy za twój ekran ochronny, gdyż jesteś nieśmiały i uczuciowy. Masz wielką potrzebę kochania i bycia kochanym. Żywisz się spokojem, harmonią i ciszą. Jesteś zdolny do kompromisów.

Brak ci talentów przywódczych. Jesteś jednak niezastąpionym współpracow nikiem stanowiącym ogniwo na linii szef— zespół. Staraj się panować nad swo imi negatywnymi cechami: nadwrażliwością, nadmiernym introwertyzmem, nie-zrównoważeniem, niestałością, uległością, brakiem wiary w siebie, zagubieniem kierunku wżyciu, pesymizmem, naiwnym optymizmem, nonszalancją, hipo kryzją, beztroską, lenistwem, pasywnością, biernością wobec zdarzeń, senty*mentalizmem, wylewnością, gadatliwością, natrętnością, histerią i złością.

Ponieważ nie potrafisz z niczego zrezygnować, z powodu nieumiejętności pod jęcia decyzji, możesz stać się kolekcjonerem. Obdarzony jesteś talentem arty stycznym (zdolności muzyczne, literackie lub poetyckie). Wewnętrzne niepo koje związane z brakiem wiary w siebie powodować mogą dolegliwości psycho somatyczne. Powinieneś szukać spokoju i ciszy na łonie natury (las, woda), odpowiedniej diety i towarzystwa Boga.

 

WIDZENIE SWIATA.

Życie traktujesz jak wyzwanie i jesteś przekonany, że każdemu potrafisz dobrze doradzić. Swoją energię skupiasz na związkach, kie rujesz ja na zewnątrz, ku potrzebom i uczuciom innych. Masz naturę ciepłą (jak płomień domowego ogniska) i przyjemną. Łatwo jest się do ciebie zbliżyć i otrzymać twą pomoc (przyciągasz zziębnięte dusze, spra gnione uwagi i zainteresowania).

 

DZIAŁANIE W ŚWIECIE.

Wydaje ci się, że świat składa się z ludzi potrze bujących, którym musisz pomóc. Na ogół jednak problemy innych są lustrzany- mi odbiciami twoich własnych, nie spełnionych i ignorowanych potrzeb. Oce niasz swoje działania pod względem przydatności dla innych. Skłonny jesteś służyć ludziom i udzielać im pomocy (działać społecznie).

Trudno ci przychodzi wykorzystywanie zdolności analitycznych. Powinieneś uczyć się obiektywizmu i umiejętności całościowego widzenia świata. Nie jesteś dobrym wodzem. Bardziej liczy się dla ciebie pojedynczy człowiek. Wolisz być pomocnikiem i jesteś świetnym pracownikiem i kolegą. Potrafisz zatroszczyć się o każdego, kto tego w danej chwili potrzebuje. Twoje wybory nic zawsze są jednak trafne.

 

ŻYCIE W RODZINIE I WŚRÓD PRZYJACIÓŁ.

Nie lubisz prosić o pomoc (czujesz się winny). Twoją potrzebą jest odpowiadanie na cudze potrzeby. Po siadasz silną empatię. Wytwarzasz wokół siebie skłaniającą do zwierzeń atmos ferę szczerości. Potrafisz okazywać anielską cierpliwość; zdajesz się być „świę tym człowiekiem".

W związkach przyjacielskich i intymnych nie potrafisz się otworzyć i sponta nicznie okazywać uczuć. Potrafisz jednak omotać innych i uzależnić ich od sie bie. Wpływanie na życie bliźnich mile łechcze twoją próżność i rozdyma ją. Twoje życie jest nieustanną walką o tożsamość i poczucie własnej wartości. Możesz być nazbyt wylewny i zarzucać innych komplementami, mając nadzieję, że znaj dzie się ktoś, kto odpłaci ci tym samym. Bardzo rani cię niewdzięczność. Sta rasz się sprawiać ludziom radość i przyjemność. Nie powinieneś ich jednak trak tować jak swoją własność.

Gdy dojrzejesz, ujawnisz następujące dobre cechy: dobroć, wrażliwość na potrzeby bliźnich, zrozumienie ludzkiej natury, takt, umiejętność współpracy opartej na szczerości, talent przyciągania do siebie ludzi i współodczuwania, dyplomację, sprawiedliwość, przyjacielskość, umiejętność doradzania, łagod ność, tolerancję, łagodny i miękki głos, aurę domowego ciepła i bliskości, mi łość i szacunek do ludzi.

Powinieneś troszczyć się o siebie, korzystając z rad i wskazówek, których udzie lasz innym. Nie powinieneś zaniedbywać własnego, wewnętrznego rozwoju.

Jesteś wyposażony w zdolności tworzenia atmosfery pokoju, harmonii i ładu, a tak że pełnienia roli mediatora w każdej sytuacji konfliktowej.

Twoim przeznaczeniem jest niesienie pomocy i zrozumienia bliźnim, dawanie im poczucia bezpieczeństwa oraz bycie pociechą i ostoją dla tych, którzy przeżywają ciężkie chwile.

 

źródło:Henryk Rekus "Numerologia-Portret numerologiczny"

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Wibracja 2

 

 

Charakter - osobowość

Liczba 2 symbolizuje łączenie się i uzupełnianie przeciwieństw, relacje międzyludzkie, związki między kobietą i mężczyzną, a także wzajemne dawanie i branie, które pozwala na dopełnianie się.

Cechą najbardziej charakterystyczną dla osób o tej wibracji jest chęć współpracy, takt i zrozumienie innych, co ułatwia im wrodzona dobroć i umiejętność wczuwania się w położenie bliźnich.

Są to osoby obdarzone talentami najbardziej ze wszystkich liczb, taktowne, usłużne i miłe. Reprezentant tej Liczby prawie nigdy nie popada w konflikty z otoczeniem, nie usiłuje bowiem wyróżnić się za wszelką cenę, dominować nad innymi, czy narzucać im własnej woli.

2 jest liczbą zdecydowanie żeńską, a ci, którzy znajdują się pod wpływem tej wibracji, potrafią docenić to, co subtelne, duchowe i intelektualne.

2 łatwo nawiązują kontakt z otoczeniem, aczkolwiek najbardziej interesuje je aspekt moralny istoty ludzkiej. Osoby te czują wstręt do wszelkich przejawów małoduszności i moralnego brudu. Najczęściej są to jednostki wykształcone, interesujące się światem sztuki i intelektu. Kochają Piękno, a jego kontemplacja stanowi dla nich najwyższą rozkosz.

Spokojne, powściągliwe i ostrożne w podejmowaniu decyzji, szukają oparcia i aprobaty u innych, a ponieważ są bardzo wyczulone na zdanie opinii publicznej, nie angażują się w nic, dopóki nie upewnią się, na jakim stoją gruncie.

Posiadają umysłowość typu analitycznego, zanim podejmą jakąś decyzję, zbierają najpierw wszelkie informacje na dany temat, a potem działają dyplomatycznie. Umiarkowanie i mądrość, rozwaga i rozsądek, które wykazują w krytycznych momentach, gwarantują 2 szacunek i podziw ze strony otoczenia.

Charakteryzujące je dobroć, ciepło, serdeczność oraz wyrozumiałość sprawiają, że 2 są zawsze lubiane i w pełni akceptowane. Z tego też względu, choć w sposób nieuświadomiony i często niezamierzony, potrafią doskonale manipulować innymi i sprawiać, że otoczenie patrzy na świat ich oczami. Wszystkie te cechy sprawiają, że przed 2 otwierają się niejedne drzwi, zamknięte dla innych.

Nieśmiałe, skromne, prostoduszne, dyskretne i pozbawione pretensji, są doskonałymi mediatorami, potrafiącymi łagodzić wszelkie spory i konflikty, podnosić innych na duchu, krótko mówiąc, osoby o tej wibracji roztaczają wokół siebie aurę harmonii i spokoju.

Dobre wychowanie i troska o innych przysparza im wielu przyjaciół, a ponieważ zawsze chętne są do pomocy, niemało jest takich, którzy to wykorzystują.

W przyjaźni szlachetne, w towarzystwie miłe i zajmujące, 2 są urodzonymi psychologami i znawcami natury ludzkiej. Posiadają przy tym dar obserwacji, niezwykłą przenikliwość i umiejętność analizy.

Niewątpliwie 2 kierują się raczej uczuciami niż rozumem. Marzycielskie, romantyczne, idealistyczne i wrażliwe, są niezwykle czułe, a ich ogromne pragnienie sprawiania przyjemności innym, graniczy nieraz niemal z patologią. Dlatego w ich Portrecie Numerologicznym powinny znaleźć się wibracje bardziej "twarde" i "silne".

Pod maską spokoju i zrównoważenia, skrywają temperament bardzo nerwowy, podejrzliwy i niestały. Atakowane, nigdy nie reagują w sposób gwałtowny, zranione milkną i zamykają się w sobie. Mimo że nie cierpią grubiaństwa i nieliczenia się z innymi, ledwo ochłoną po doznanej krzywdzie, już starają się usprawiedliwić swych wrogów. Równie szybko zapominają urazy i gotowe są pogodzić się i wybaczyć.

Łagodne i pełne słodyczy, 2 czują się zagubione i wytrącone z równowagi, jeśli muszą mieć do czynienia z osobami kłótliwymi i ordynarnymi. Gotowe są wówczas na wszelkie ustępstwa i poświęcenia, aby w ich otoczeniu na nowo zapanował spokój i harmonia.

2 są niezwykle wyczulone na atmosferę, jaka panuje wokół nich. W miłym, pogodnym otoczeniu tryskają radością i chęcią życia, w przeciwnym wypadku, stają się przybite i rozgoryczone. Powinny zatem pogodzić się z faktem, że życie nie zawsze jest bajką, inaczej będą żyły w nieustannym napięciu, przygnębione i zniechęcone, co na dłuższą metę niekorzystnie odbije się na ich systemie nerwowym.

Osoby o tej wibracji nie znoszą wszelkiej przesady czy popisywania się. Zdolne są do poświęcenia własnych celów i zainteresowań, gotowe usunąć się w cień, aby mogli błyszczeć ci, których kochają. Nie czują żalu ani goryczy, jeśli ich praca nie jest zauważona lub należycie doceniona, wprost przeciwnie - wolą odgrywać w życiu drugorzędne role.

Dwójki są łatwowierne i prostoduszne, nigdy nie podejrzewają innych o złe intencje. Dlatego też biorą za dobrą monetę i wierzą we wszystko, co się im powie. Nic więc dziwnego, że Dwójki są łatwym łupem dla osób pozbawionych skrupułów, wykorzystujących ich naiwność.

Osoby będące pod wpływem tej wibracji, należą do sumiennych i odpowiedzialnych pracowników. Mają jednak często tendencje do zaniżania własnej wartości i pomniejszania swych zasług.

2 są wręcz przesadnie skrupulatne i perfekcyjne; na ogół stawiają sobie zbyt wielkie wymagania. Prawie zawsze wątpią we własne możliwości; pełne kompleksów, łatwo się zrażają i wycofują z obranej drogi. Cierpią prawdziwe katusze, jeśli muszą stawić czoła nowym wyzwaniom.

Bez wątpienia 2 są swymi najsurowszymi sędziami.

Aby umocnić wiarę w siebie, powinny zrozumieć, że nikt nie jest doskonały. W przeciwnym razie zawsze będą wątpiły w swoje możliwości i stale się wahały, zamiast działać. Niepewność i kompleksy mogą być przyczyną niepowodzeń życiowych i, w konsekwencji, poczucia przegranej.

Wspomnieliśmy już, że 2 mają skłonność do ukrywania swych uczuć. Jeśli więc pragną zachować wewnętrzny spokój, powinny nauczyć się okazywać swe emocje. Zaleca się również relaksację.

Jeśli 2 dopuszczą do głosu negatywny aspekt tej wibracji, dadzą się ujarzmić takim wadom, jak nadmierna uległość, podejrzliwość, a także przejmowanie się sprawami bez znaczenia oraz kapryśność.

Osoby te często przejawiają patologiczną wręcz chęć podobania się i mogą posunąć się do kłamstwa, aby tylko kogoś nie zranić albo nie wypaść źle. Radzimy im więc, by nie były tak bardzo zależne od otoczenia i tzw. opinii publicznej. Zdajemy sobie sprawę, iż będzie to bardzo trudne zadanie, gdyż nie zrozumiane i odrzucone 2 popadają w apatię, stają się lękliwe, niestałe i chwiejne, i wiodą żywot jałowy, pełen niepowodzeń, całkowicie zdominowane przez zazdrość, rozgoryczenie i żal wobec siebie i całego świata.

 

źródło: Gladys Lobos

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • Administrator

DROGA ŻYCIA nr. 2

WSPÓŁPRACOWNIK

Współpraca, umiarkowanie, dialog, równowaga

 

Droga współpracy i przyjaźni, na której możesz osiągnąć sukces i harmonię, ale możesz być także targany przez wątpliwości i stwarzać niejednoznaczne sytuacje, które zatrzymują cię w miejscu.

 

Jest to droga wykonawców czyichś planów, a także urodzonych doradców, mediatorów, tzw. szarych eminencji.

 

Jesteś z natury osobą wrażliwą, uczuciową, łagodną, nastawioną pacyfistycznie i podchodzącą do wszystkiego z rezerwą.

Liczba 2 jest liczbą współzależności, współpracy, pracy w zespołach, umiesz więc podtrzymywać ducha grupy, ułatwiasz kontakty i koncentrację wysiłków dla osiągnięcia wspólnego celu. Dlatego też nie znosisz żyć w samotności.

Życie bez wchodzenia w relacje z innymi jest dla ciebie nic niewarte, gdyż spełniasz się poprzez kontakt i stałą wymianę energii.

 

Równocześnie posiadasz dużą niezależność psychiczną i świetnie radzisz sobie sam tam, gdzie inni poszukują pomocy i towarzystwa.

Jesteś znakomitym słuchaczem, wiernym, lojalnym przyjacielem, utrzymującym w sekrecie powierzone ci tajemnice. Jesteś szczery i przyjaźnie nastawiony do świata. Twoja rezerwa, która często odczytywana jest jako chłód, służy za ekran ochronny, gdyż osoby spod „dwójki" z reguły są nieśmiałe i bardzo uczuciowe. Masz ogromną potrzebę kochania i bycia kochanym.

Żywisz się spokojem, harmonią i ciszą. Masz także niespotykaną u innych osób umiejętność dokonywania kompromisów.

 

Co prawda brak ci agresywności i talentów przywódczych, jesteś jednak niezastąpionym współpracownikiem stanowiącym ogniwo na linii szef - zespół.

Bez ciebie często szefowie nie byliby szefami.

 

Negatywnymi cechami wywołanymi przez tę wibrację są nadwrażliwość, nadmierny introwertyzm, niezrównoważenie, niestałość, podporządkowanie, uległość. Brak ci wiary w siebie i nie umiesz wybrać kierunku w życiu, zdecydować się na cokolwiek.

Jesteś pesymistą albo naiwnym optymistą, którego optymizm nie wynika z rozpoznania własnej sytuacji, lecz raczej z braku refleksji.

Można cię poznać po nonszalancji i hipokryzji.

Żyjesz beztrosko, leniwie, pasywnie, podporządkowany otaczającym cię ludziom i bierny wobec zdarzeń.

Nagromadzone emocje eksplodują w wybuchach złości.

Jesteś niepewny siebie i możesz stać się zbyt sentymentalny, wylewny, gadatliwy i natrętny.

 

Ponieważ nie potrafisz z niczego zrezygnować (przede wszystkim z powodu nieumiejętności podjęcia decyzji)

często stajesz się kolekcjonerem.

 

Zwykle obdarzony jesteś jakimś talentem artystycznym - masz zdolności muzyczne, literackie lub poetyckie.

We wszystkich dziedzinach, gdzie niezbędna jest intuicja, empatia, umiejętność słuchania innych, talent mediatora i doradcy, „dwójki" znajdą swe właściwe miejsce.

Pola twojego działania to medycyna, psychiatria, psychologia, pomoc socjalna, biura matrymonialne.

 

Wewnętrzne niepokoje związane z brakiem wiary w siebie powodują dolegliwości psychosomatyczne.

Ratunkiem dla ciebie jest spokój, kontakt z naturą, cisza i odpowiednia dieta.

 

źródło: N. Czarmińska "Liczby losu"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...