Jump to content

Czy to choroba?


wiewra_rachela
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie, bo wiem że na tym forum są osoby, które mogą mi pomóc. Mój problem jest związany z pamięcią, a właściwie jej brakiem;( do tej pory nie zdawałam sobie z niego sprawy ale teraz wszystko wywróciło się do góry nogami;( Od miesiąca mieszkam w akademiku więc moje współlokatorki zauważyły, że w nocy się budzę siadam na łóżku lub podchodzę do okna i coś mówię;( nie wszystko rozumieją więc przekazują mi tylko część tego co w nocy powiedziałam ale ja z tego nic nie pamiętam i przypomnieć sobie nie mogę;( czasami tylko budzę się i siadam na łóżku, patrzę się w jeden punkt a po paru minutach kładę z powrotem pod kołdrę. Muszę być wtedy świadoma przynajmniej w części i mieć otwarte oczy bo omijam wszelkie przeszkody. Gdy powiedziałam o tym mamie nie byla zdziwiona bo ponoc robilam tak od dawna, tylko ze ja nic o tym nie wiedzialam i teraz nie wiem do jakiego specjalisty sie udac bo zaczynaja mnie denerwowac dowcipy i parodiowanie moich nocnych ekscesow. Prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Witaj wiewra_rachela,

 

Dama Trefl ma rację, lunatykujesz.

W trakcie swoich nocnych spacerów prawdopodobnie masz otwarte oczy i widzisz, ale obraz odbierany jest przez Twoją podświadomość i w niej pozostaje.

 

Fakt, że Twoje lunatykowanie się nasiliło wynika z Twojego wzmożonego napięcia psychicznego spowodowanego rozpoczęciam studiów i nowym, obcym miejscem zamieszkania. Lunatykowanie jest odreagowaniem nagromadzonych w trakcie dnia stresów.

 

Wyjściem z tej sytuacji jest kontrolowanie swojej psychiki.

Spróbuj przed snem uspokoić swoje myśli, odprężyć się, myśleć o czymś przyjemny, czymś co nie wywołuje u Ciebie stresu, o tym co lubisz i co Cię uspokaja.

 

Więcej informacji na temat kontrolowania swojej psychiki znajdziesz w dziale Rozwój Duchowy temat Medytacja oraz dziale Filozofie i Religie temat Metoda Silvy.

 

A z koleżankami porozmawiaj. Wytłumacz im, że ten problem wcale Cię nie bawi. Szukasz rozwiązania i jeśli mogą Ci pomóc, to chętnie skorzystasz z dobrych rad.

Poproś, aby nie traktowały Twojego problemu, jako powodu do złośliwości wobec Ciebie lub złośliwych plotek wśród innych studentów, gdyż jest Ci z tego powodu bardzo przykro, po prostu Cię krzywdzą.

 

Taka spokojna, szczera rozmowa przeważnie przynosi dobre rezultaty.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witaj,

jestem obecnie zainteresowana badaniem ludzi, którym sen wymyka się spod kontroli. O ile to możliwe, chciałabym przeprowadzić z Tobą badanie i ewentualną terapię. Proszę o odpowiedź na priv w razie zainteresowania.

Link to comment
Share on other sites

Wiewra_rachela,

 

proponuję, abyś jednak skontaktowała się z bacchante i przynajmniej się z nią skonsultowała.

 

Czy skorzystasz z pomocy, to już Twój wybór.

 

Serdecznie odradzam faszerowanie siebie psycho-lekami.

 

Zawsze pozostawiają ślady, a w skrajnych przypadkach mogą powodować uzależnienie, choćby psychiczne.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

To somnabulizm. Warto odwiedzić psychologa lub psychiatrę. A mojemu znajomemu pomógł bioenergoterapeuta. On lunatykował i w dzieciństwie i jako dojrzały facet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...