Skocz do zawartości

Mam problem z rozszyfrowaniem proszę o Pomoc !


myblackmind

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje bardzo :)

A wiesz może jakie to mogą być znaki jak nie runy ? A gdzie moge się dowiedzieć co oznacza to wszystko, może gdybym sie wybrała do jakiejś wróżki ona by wiedziała co o tym myślisz??? :icon_confused: a jak nie wróżka to kto może wiedzieć ? ja sie nie znam na tych sprawach a bardzo mi potrzebne "tłumaczenie" :nauka: Proszę o pomoc :dostal_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak się zapytam gdzie ty to znalazłeś/aś? Jest to jedna z pieczęci Salomona, bardzo niebezpieczna (insygnie piekła do przyzwania demonów, i pisząc demonów mam na myśli Belzebuba, Lucyfera itp.), i to nie są runy, tylko symbole, każdy coś oznacza. Więcej informacji mogę podać na PW bo na razie nie chce mi się tu rozpisywać, pozdrowionka :)

Edytowane przez Tomek003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ja szukalam i znalazlam, ze to jest z mangowego filmu "Hellsing" dlatego doszlam do wniosku, ze to tylko grafika musi byc. ~Nie czuj sie urazony :) Killer003 ale jestes 100% pewien?

Edytowane przez Szyla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak się zapytam gdzie ty to znalazłeś/aś? Jest to jedna z pieczęci Salomona, bardzo niebezpieczna (insygnie piekła do przyzwania demonów, i pisząc demonów mam na myśli Belzebuba, Lucyfera itp.), i to nie są runy, tylko symbole, każdy coś oznacza.

 

To samo chciałam zapytać. Jakoś nie wiem czemu symbol ten kojarzył mi się z czymś bardzo złym, a nawet z diabłem tylko tego wcześniej nie pisałam. Ja akurat myślałam, że symbole te są zapisem jakiegoś języka.

Killer czyli jest to taka pieczęć, która otwiera bramy piekła? A właśnie mógłbyś więcej napisać o pieczęciach Salomona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję się urażony, gdyż wiem że w większości filmów jest coś z prawdziwego świata, w niektórych wspominany jest Necronomicon, w innych kłódki Salomona. W filmie The Ring krąg jest przekleństwem. W filmie Darkness owa budowa domu nie do końca oznacza to co powiedzieli w nim, oznacza co innego. Po resztą sam to sprawdziłem w swojej książce o symbolach, jest to jedna z pieczęci Salomna, tak jak wyżej pisałem.

I Truskawko, ta pieczęć wygląda i odczuwa się ją jeszcze gorzej jak jest realnie narysowana, wiem coś o tym^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie naprawdę BARDZO wam dziękuje za zainteresowanie moim problemem :z_jezorem_na:

 

Że tak się zapytam gdzie ty to znalazłeś/aś? Jest to jedna z pieczęci Salomona, bardzo niebezpieczna (insygnie piekła do przyzwania demonów, i pisząc demonów mam na myśli Belzebuba, Lucyfera itp.), i to nie są runy, tylko symbole, każdy coś oznacza.

 

Jest to pieczęć którą ma na rękawiczkach bohater mangi/anime Hellsing. Jest on wampirem i używa pewnego rodzaju "czarów" np. przywołuje demony pomocnicze ale tylko gdy uwolni te pieczęci.

A bardzo mi zależało na rozszyfrowaniu tego.

Jak na to patrzyłam to też mi sie źle kojarzyło ;)

 

Jeszcze raz naprawdę dziękuje wszystkim za pomoc :icon_smile2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem... ale kazda "ciekawosc" rodzi nowa "ciekawosc"...

 

ja i tak "podziwiam", ze ktos sie o takie cos pyta... bo ja na sama mysl o demonach mam gesia skorke dlatego napisalam poprzedniego posta..

(slyszalam przypadki, ze mlodzi ludzie chcieli zabawic sie i uzyli takiej podobnej tablicy tez w ksztalcie okregu- zapomnialam fachowej nazwy- chcieli dla zabawy wywolywac duchy, demony, duchy potepione itp... skutek byl taki, ze po paru tygodniach musial wkroczyc egzorcysta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wykłucać ale kompas runiczny wygląda trochę inaczej... Musiałeś/aś się pomylić :P

 

Zgadzam się pomyliłem sie gróbo . Wylazło mi sie na idiote

Aegishjalmur masz w avatarze przynajmniej jego wariant.

Z drógiej strony nie wszystko zloto co sie świeci.

Edytowane przez no name nomad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Afuredasu znak namalowany w całości oznaczający imię jakiegoś demona czy inne coś rzeczywiście oznacza powiązanie z demonem, ale niecały znak, z brakującą najważniejszą żeczą nic nie zdziała i nic nie oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od tatuowania sobie run na ciele zdecydowanie bezpieczniej jest użyć naszyjnika lub talizmanu z runami. Zawsze można się wycofać. Dokładne zrozumienie znaczenia run, a szczególnie ich kombinacji wymaga doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asterko bez obrazy temat jest już chyba nie czynny od 6 miesięcy :P, ale tak masz rację jest to bezpieczniejsze, ale rysowanie niepełnych kręgów też jest bezpieczniejsze od rysowania całych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam jestem nowy na forum ;)

Sam się zajmuję demonologia od paru lat.

Mi się nie wydaje, żeby ta pieczęć w ogóle coś oznaczała.

Nigdy się nie spotkałem z taka pieczęcią. No tylko chyba lucyfera.

Do tego tu jest biały pentagram, a nie czarny <szatański>.

Nie chcę podważać kompetencji przed mówcy.

A mange sam oglądałem Helsing jest demono-vampirem.

I jest horrorem więc znaku muszą przerażać ;)

 

Juleńka, samo wspominanie od demonach ujawnia cię przed nimi.

Można powiedzieć że cię dostrzegają wtedy. Ale zapewne jak kazdy człowiek masz swojego opiekuna, który będzie cię bronił <dosłownie>.

 

Polecam książkę Goecji, ale trzeba z nią uważać, bardzo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Jaga_Wiedzma

Fakt to pieczęć Salomona i to jedna z tych "gorszych". Niestety nie pierwszy raz spotykam się z tym, że w filmach (także w mandze) korzysta się z autentycznych symboli, rytuałów czy znaków. często nawet zatrudnia się fachowców aby film był bardziej wiarygodny.

A tej pieczęci lepiej nie ruszać i zawierzyć intuicji, bo ona naprawdę odrzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

niegdys ta gwiazda symbolizowala wartosci*, plodnosc ,kobiecosc odp."wenus"(w formie plenety)szkoda ze zostala zepchnieta na samo dno fikcji i urojen.Jedyny symbol majacy w tym "kole"znaczenie reszta to po prostu dodatki, te "runy"to bazgroly (moga ukazywac jakies podobienstwo do pism itd...)sa jednakowo naniesione jak te po angielsku i niemiecku czyli to samo przeczytasz "rozszyfrowujac je" co juz przeczytales,niewiem co to mialo by za znaczenie hmmm?symbole zas tez nic konkretnego nie mowia ale maja niektore z nich znaczenie lecz napewno nie w tym zwiazku z tymi bazgrolami.Sprobuj sobie przedstawic tylko okregi i gwiazde bez tych pierdol a na pewno cos zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Litery poza zewnetrzym kregiem to w wiekszosci znaki alfabetu tebańskiego. wklepcie w google alfabet tebański to wam wyskocza dokladnie identyczne znaki. Jednak nie caly napis skalda sie z nich na moje oko. Reszte symboli wewnatrz kregu miedzy ramionami kojarze, ale teraz na zawolanie nie pamietam co oznaczaja,oprocz jednego znaku na samym dole wydaje mi sie ze jest to chinska litera lub znak,ale to pewnie kazdy zauwazyl;)

Znak przypominajacy swiecznik trojramienny to o ile sie nie myle symbol ktorejs z planet ale moze sie myle...musze w domu to posprawdzac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...