Jump to content

Pozycja czwarta - Diabeł (XV)


Cosmo
 Share

Recommended Posts

Diabeł to karta, która wskazuje na wyjątkowo destrukcyjne i trudne do przepracowania problemy. Informuje o urazach powstałych w wyniku molestowania seksualnego, gwałtu, o uleganiu wpływom sekt i grup przestępczych, uprawianiu czarnej magii. Może wskazywać na głębokie uzależnienia od seksu, skłonność do perwersji i dewiacji w tej sferze lub do całkowicie odmiennej inklinacji – pełnej blokady tej dziedziny życia, pruderii, zakłamania, fałszywego wstydu, co w ogromnym stopniu rzutuje na życie intymne tak właściciela Portretu, jak (co oczywiste) i jego partnera.

 

W łagodniejszej formie karta ta może mówić o tym, że człowiek nie umie prawidłowo gospodarować posiadaną energią i albo ją marnotrawi na bezsensowne działania, albo korzysta z niej w stopniu minimalnym.

 

Źródło: kwartalnik dostępny dla zalogowanych użytkowników na stronie internetowej Tarot Karty Tarota Książki Runy Ezoteryka - AS2.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

XV – Diabeł – negatywna strona Diabła; pani Chrzanowska pisze o gwałtach, pedofilii itp - owszem nie wykluczam, ale nie spotkałam sie z tym. Spotkałam się za to ze strachliwymi dziećmi i dorosłymi mającymi Diabła na tej pozycji tzn. boją się nieznanych dźwięków, obcych osób, są skrępowane same z siebie a nie dlatego, ze tresowali ich rodzice. Trzeba pamiętć, ze Diabeł sam w sobie jest cieniem i niekiedy na tej pozycji mówi o poddaniu się lub o nieustannej walce ze sobą i swoimi demonami, obsesjami.

 

Tarot Qmieczy

  • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...