Jump to content

4 DROGA ŻYCIA - charakterystyka


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Wszystko o wibracji, Drodze Życia, numerologicznej czwórce

 

Pod wpływem Czwórki kształtuje się osobowość flegmatyczna, wykazująca się niezachwianą lojalnością i stałością w poglądach w każdym prawie okolicznościach. W pracy odznacza się dużą rzetelnością, wytrwałością. Zaznacza się tu często spory pracoholizm. Czwórki są praktyczne oraz konserwatywne. Także apatyczność, nieprzystosowanie.

 

Czwórki to osoby poważne i wytrwałe. Dzięki umiejętności organizacji

i koncentracji osiągają w życiu sukces. Ich wyzwanie to zapewnienie bezpieczeństwa sobie i ludziom, których kochają.

 

Czwórki są ambitne i wytrwałe w dążeniu do obranego celu.

Ich marzenia wykraczają poza przeciętność. Umiejętność logicznego myślenia i narzucenia sobie dyscypliny jest domeną Czwórek.

Mają też poczucie moralności i sprawiedliwości, potrafią aktywnie protestować przeciwko krzywdzie. Zawsze dotrzymują danego słowa

i nie zostawiają przyjaciół w potrzebie.

 

Czwórki nigdy nie ryzykują. Kalkulacja jest ich żywiołem, angażują się jedynie w dobrze przemyślane i opłacalne przedsięwzięcia. Kierują się rozsądkiem i mocno stoją na ziemi. Ce****e je zdolność do analitycznego myślenia i inteligencja, choć w dzieciństwie uczą się powoli.

Są uparte i trudem zmieniają swoje poglądy.

 

Bardzo konkretne Czwórki irytuje rozmowa o niczym, zazwyczaj też nie mają wielu przyjaciół. Bywają spięte, nie pragną publicznych wystąpień

i pochwał. Interesuje je materialna strona życia, a rozważania duchowe pozostawiają innym. W głębi serca są konserwatywne, nie lubią zmian

i z trudem przystosowują się do zmieniających się okoliczności.

 

Osiągają w życiu sukces dzięki cierpliwości i upartemu działaniu.

Czwórki są wyjątkowo sumienne i pracowite, nie znoszą narzekania

i lenistwa. Są wymagające, potrafią jednak nagrodzić ciężką pracę.

Nie tolerują spóźnień i bałaganu. Odpowiednie dla Czwórki zawody to urzędnik, księgowy, inżynier, lekarz, mechanik, ekonomista, a także doradca czy krytyk. Są dobrymi żołnierzami i sędziami.

 

W miłości Czwórki są stałe i odpowiedzialne. Lojalność wobec partnera jest ich przyrodzoną cechą. Uczucia wyrażają z pewnym trudem, potrzebują czasu aby nabrać swobody i zaufania. Boją się odrzucenia swoich uczuć, dlatego są nieśmiałe i powściągliwe. Rzadko zako****ą się od pierwszego wejrzenia. Bardzo dbają o całą swoją rodzinę i dzieci, są też trochę zazdrosne i zaborcze.

Nie mają zbyt wielu przyjaciół, bo męczące życie towarzyskie

nie pociąga Czwórek.

Odpowiedni partnerzy dla Czwórki to Dwójki, Szóstki i Siódemki.

 

Źródła opisów - http://tarot-ewa.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=59&Itemid=49 i Charakter numerologicznej Czwórki

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

Numerologiczna 4

 

Element stałości, pracy, wyraża się poprzez panowanie 4 żywiołów. Patronem jest planeta saturn , jest ciężką planetą, zatrzymuje ona na pewnym etapie pewne aspekty naszego życia .Czwórka to rzetelność, stabilność, tu buduje się metodycznie krok po kroku, bez szalonych pomysłów. Swoich posiadaczy ugruntowuje w pewnym miejscu, ona nas goni do utworzenia bezpiecznej przestrzeni przede wszystkim materialnej, lecz to co nas kotwiczy potrafi również ograniczać. To informacja o doświadczaniu nas związanych z materią, z pracą, nieruchomościami, pojawiając się w naszym portrecie informuje nas o nabywaniu, a w negatywnym aspekcie o traceniu praw własności do ziemi, do gruntu, do przestrzeni do których nie mamy prawa. Ta 4 często też daje dziedziczenia po naszych rodzicach, dziadkach, w zależności od ilości tych 4 może to być większa przestrzeń materialna, bądź przykładowo mieszkanie. To informacja, że wszystko jest poukładane, nie ma zrywów nagłych, wyposaża właściciela w metodykę działania. Osoby które są z 4 dnia będą pracownikami rzetelnymi , pracowitymi , będzie osobą niemalże drobiazgową, nieco pedantycznym. Szef taki będzie szalenie wymagający, nie będzie skory do podwyżek, będzie uparta i w pewnym sensie nieczuła emocjonalnie, każdy plan musi być wykonany perfekcyjnie. Ogromna metodyka w dążeniu do celu, w konkretnej formie, 4 również daje ostrożność w podejmowaniu decyzji , minusach może to dawać powściągliwość w decyzjach, a nawet skostnienie w sytuacjach . W plusach dodatkowo nie ma miejsca na coś na zasadzie: jakoś to będzie, wszystko jest skonstruowane w planie, wszystko jest zaplanowane. 4 to tez oszczędność nawet do skąpstwa, również słowa i uczuć. Walorem jest to, że osoby mając te 4 wiedzą co mówią, wyważenie słowa, słowo wypełnione jest głębią mądrości. To potrzeba dyscypliny i rygoru wobec innych i siebie, osoby mające np. 4 z pierwszego pkt zwrotnego nie będą lubiły czestych zmian np. pracy , w ogóle zmian zamieszkania, jeśli zmiany to wtedy kiedy podnoszą standard życiowy. 4 wypowiada i układa zdanie wobec doświadczeń własnych, nie innych, to co zostanie utrwalone sytuacyjnie np. zdanie na czyjś temat będzie trwałe, zmieniają się wtedy kiedy również materia, czyli nowe sytuacje. To są osoby z umiejętnością planowania, kształtowania, planowania. 4 nie lubią narzucania zdania na każdy temat, ona sama musi dotrzeć do tego. Wiedze pozyskuje od podstaw, po nitce do kłębka, nie jest to powierzchowna nauka. Jest doskonałym uczniem ale też nauczycielem.

U kobiet 4 będą manifestowały się tym, iż takie kobiety będą musiały czuć niezależność, pewność jutra., bardzo dobre jako zony, nie trwoniące kasy męża. Kobiecie będzie dawało siłę przebrnięcia nawet przez ciężkie sytuacje, będzie dawała cierpliwość i trwanie pomimo, będzie znosiła pewnego rodzaju wybryki małżonka, ale tylko do momentu zdrady! Jako matki dają pewnego rodzaju surowość.

U mężczyzny będzie dawała egocentryzm , będzie on potrzebował ciągłych pochwał, musi on w domu stanowić prawo. Pomimo nieumiejętności mówienia o swoich uczuciach będzie potrzebował kobiety niemalże jak powietrza, lecz czasami potrafi być również zaborczy by „zamknąć” swą partnerkę w domu .Nie jest to mężczyzna skory do dzielenia się tym co zdobył, uwielbia być chwalony. Skąpstwo materialne i emocjonalne, uwielbia partnerki z posagiem.

 

Negatywnie ogranicza nas , prowadząc do skostnienia poglądów, upór. Trudność w panowaniu nad materią, czyli skąpstwo do granic możliwości- taki kaczor Donald icon_wink.gif . Może tez być trwonienie pieniędzy, lokowanie w niewłaściwe miejsca. Skrajny radykalizm. Pracoholizm .Trwanie przy swego rodzaju dziwactwach, rytuałach codziennych, czasami plan ważniejszy jest od realizacji , lub też musi być wszystko realizowane tak jak dana osoba sobie rozplanuje inaczej zabiera zabawki i idzie do innej piaskownicy . Daje tendencje do narzucania swoich poglądów, zarozumiałość, nagłe zmiany nastrojów, tendencje do krętactwa, do tworzenia dziwnych zasad, nie poleca się czwórkom hazardu – tam gdzie oszustwo gra pierwsze skrzypce.

Bardzo niebezpieczna dla 4 jest wibracja 1,5,3 ,które będą rozbijały stabilność czwóreczki.

 

Zdrowie:

Problemy z układem pokarmowym szczególnie jelita, skłonność do alergii.

 

4 przy 1 daje problemy z krążeniem, nadciśnienie lub nadciśnienie, problemy z zębami – przyzębia, dziąsła, osłabienie kończyn órnych , problem ze słuchem,

 

4 przy 2 alergie, problemy z układem wydalniczym, tendencje do przerzedzania się włosów,

 

4 przy 3 choroby skórne o podłożu hormonalnym, czyli trądzik dość uporczywy, zaburzenia przemiany materii, tendencje do podwyższonego cukru i cholesterolu, u kobiet tendencje do tworzenia się torbieli w organizmie,

 

4 przy 5 stawy

 

4 przy 6 skłonności do nadwagi i otyłości, ropnie np. zatok,

 

4 przy 7 urazy, złamania, meteo patia,

 

4 przy 8 krążenie, serce, tendencja do żylakowatości, do hemoroidów

 

4 przy 9 reumatyzm,

 

4 przy 11 ataki paniki

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Osoby z numerologiczną wibracją cyfry cztery, to osoby poważne, powściągliwe, przywiązane do rutyny, dbające o porządek, doceniające wartość pracy. Czwórki mają łagodne usposobienie, są raczej zamknięte w sobie, ostrożne, solidne i godne zaufania. Są pracowite, skrupulatne i systematyczne. Mają duże pragnienie spełnienia w pracy. W uczuciach ważna jest dla nich stabilność, trwałość, bardzo cenią wierność, są oddane. Czwórki mogą mieć problemy z wyrażaniem uczuć, ludzie często odbierają je jako osoby niedostępne, wręcz chłodne. Raczej trudno im mówić o swoich potrzebach, często są zdominowane przez partnera, a to za sprawą ich bardzo łagodnego charakteru i uległości. Nie lubią konfliktów, więc wiele spraw wolą przemilczeć, zamiast otwarcie wyrażać swoje niezadowolenie.

Czwórki są dobrze zorganizowane, zdyscyplinowane, wytrwałe w dążeniach, w pracy potrafią zachować zimne nerwy, są opanowane. Posiadają zmysł praktyczny, są sumienne, odporne na stres. Muszą szczególnie uważać, by nie popaść w pracoholizm.

Zalety czwórek to również efektywność, przedsiębiorczość, profesjonalizm w swoich dziedzinach. Z powierzanych im zadań wywiązują się sumiennie, nie znoszą odwlekania czegoś na później. Ponadto są one punktualne, trzymają się ustalonych terminów, nie znoszą, gdy ktoś nie pojawia się na czas. Potrafią być bardzo surowe. Bardzo ważna jest dla nich stabilizacja, bezpieczeństwo, równowaga w każdej dziedzinie. Ich słabą stroną jest trzymanie się na uboczu, często brak fantazji, spontaniczności, trzymanie się ustalonych reguł. Każde odstępstwo od ich zasad, wywołuje poczucie winy i frustrację. Są bardzo wymagające wobec siebie i otoczenia. Ponadto czwórki uważane są za osoby uczciwe, uparte, konsekwentne w działaniu, umiejące dostrzegać szczegóły. Nie lubią zmian, są konserwatywne przyjaciół dobierają ostrożnie, są nieufne. Czwórki są wierne, zdolne do poświęceń i ciężkiej pracy, mającej na celu dobro najbliższych. Bardzo źle znoszą odrzucenie i mają skłonność do zbytniego rozpamiętywania przeszłości, analizowania, tego co było, często za niepowodzenia obwiniają siebie. Często popadają w melancholijne nastroje i pesymizm.

 

Źródło - Numerologia - Numerologiczna 4

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

4 - REFORMATOR

 

Czwórka to sumienny, pracowity, skuteczny, ambitny, dokładny, czasem wręcz pedantyczny aktywista. Posiada niezwykłą umiejętność analitycznego myślenia, planowania, organizowania. Przy tym całym wachlarzu zalet jest jeszcze lojalny, wierny, odpowiedzialny i godny zaufania jako partner życiowy oraz jako współpracownik. Sceptycyzm połączony ze zdrowym rozsądkiem czyni z Czwórek osobowości praktyczne, solidne i niezwykle poważne. Nie dla nich ryzyko, nieoczekiwane zmiany i przewroty życiowe. Stabilizacja jest im niezbędna do spokojnego, systematycznego i metodycznego działania. Jednak mimo niezaprzeczalnych walorów Czwórek powinny one uważać, aby nie popaść w rutyniarstwo, ciasnotę umysłową, fanatyzm i nadmierny krytycyzm, co może doprowadzić do frustracji, konfliktów z otoczeniem a także nieobliczalnych i agresywnych zachowań. Staną się wówczas despotami, mało tolerancyjnymi, nie przebierającymi w środkach osobnikami. Ich bystry, przenikliwy umysł nie znosi indolencji, głupoty i lenistwa. Mając do czynienia z tymi cechami u innych, Czwórki mogą stać się surowe, ostre, a nawet wulgarne. Wówczas narażają się na wrogość otoczenia, brak komunikacji z innymi, co może doprowadzić do izolacji, zamknięcia w sobie i wyalienowania.

Ten kto ma Czwórkę za przyjaciela, partnera życiowego lub w interesach może śmiało stwierdzić, że wygrał los na loterii. Oddanie połączone z sumiennością, pracowitością powoduje, że jest wiernym, odpowiedzialnym człowiekiem. Nie cierpi również na braki materialne, ponieważ prawie zawsze pracowitość połączona z cierpliwością daje pozytywne efekty.

Pewna surowość w obyciu nie pozwala Czwórkom na powierzchowne kontakty uczuciowe. Jeśli już zaangażują się w jakiś związek można oczekiwać, że będzie to długotrwała "inwestycja". Przy jednoczesnej niechęci do zmian Czwórka to odpowiednia osoba do zbudowania trwałych więzi, konserwatywna, biorąca pełną odpowiedzialność za stworzone przez siebie stadło. Nie będzie zbyt przesadnym stwierdzenie, że sensem istnienia osób o tej wibracji jest zapewnienie najbliższym poczucia bezpieczeństwa, stabilizacji uczuciowej i materialnej.

Jeżeli Czwórka pozwoli, aby jej Wibracja wyrażała się negatywnie, może sprowadzić na siebie chaos, który spowoduje lenistwo, obsesję nadmiernej ambicji, potrzebę dominacji, autorytatywność, nerwowość oraz kłótliwość. Wówczas owe cechy mogą zahamować rozwój i zamienić życie jej oraz najbliższych w pasmo smutku i niepowodzeń.

Odporność na niedogodności życiowe i iście mrówcza praca czyni z Czwórek tzw. "twarde sztuki", które niełatwo się poddają mimo to, że przeważnie dopisuje im mniej szczęścia niż innym Wibracjom.

Wspólnego języka Czwórki powinny szukać z osobami charakteryzującymi się podobnym zrównoważeniem, spokojem i lojalnością. Odpowiednimi partnerami będą więc 2, 6 i 7, z którymi to numerami związek ma szansę długotrwałego powodzenia.

Związek Czwórki z 4 nie będzie należał do specjalnie romantycznych i namiętnych, lecz zapewni obu stronom należną im długotrwałą satysfakcję.

1, 8 i 9 są zbyt zaborcze i agresywne dla Czwórki, lecz przy odrobinie dobrej woli z ich strony związek ze wszystkimi wyżej wymienionymi Wibracjami ma szansę powodzenia.

Lekkomyślność i "bujanie w obłokach" 3 i 5 może na dłuższą metę drażnić poważną Czwórkę.

Uciążliwość takiego związku jest widoczna dopiero po jakimś czasie, ponieważ początkowo powyższe Wibracje fascynują Czwórkę swą odmiennością i niefrasobliwością.

 

Źródło - Numerologia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest truskawka

Czwórki są przede wszystkim lojalne i godne zaufania. Z trudem okazują uczucia, więc wolą je potwierdzać czynami. Są to osoby powściągliwe i rozważne, stąd dłużej wybierają i poznają swojego partnera. W związkach Czwórki są raczej wierne, ale bywają zaborcze i zazdrosne. Lubią dom i dbają o dobre warunki życia rodziny. Ich związków nie postrzega się jako namiętnych czy romantycznych, ale Czwórki potrzebują miłości i potrafią ją przeżywać w sobie.

 

źródło - Dobry, Lepszy, Najlepszy - IDEALNY ZWIĄZEK

 

Czwórka to wieczny buntownik i anarchista, nie odpowiada jej żaden ustrój i żadna władza. Ma silnie wyrobiony światopogląd, ale jej spojrzenie na rzeczywistość w znacznym stopniu odbiega od opinii otoczenia, czym nie przysparza sobie zwolenników. Jest niespokojnym duchem - zawsze w ruchu, wciąż cos buduje albo... burzy. Przepełniają ja niezliczone pomysły, jest twórcza i odważna. Bardzo łatwo się zraza, wyolbrzymia trudności i zbyt szybko składa bron. Dąży do doskonałości w każdej dziedzinie życia, ale trochę dziwnymi drogami - przeważnie chce po prostu iść na skróty. Czwórka to typowy nastrojowiec, zachłystuje się jakąś sprawą, by przy pierwszym niepowodzeniu popaść w melancholie. Jeśli nie osiągnie poważniejszych, życiowych sukcesów, staje się zgorzkniała. Pragnie, by jej życie opierało się na solidnych podstawach, a tymczasem przechodzi jej zmagać się z przeciwnościami, przeżywać kłopoty finansowe i choćby "mała stabilizacja" staje się marzeniem. Nierzadko to wina samej Czwórki, gdyż brakuje jej odwagi, by podjąć błyskawiczną decyzje i wykorzystać splot okoliczności. Bywa krytyczna, złośliwa i podejrzliwa, przez co ma kłopoty z nawiązaniem bliższych kontaktów z otoczeniem. Przesadnie emocjonalna, komplikuje życie sobie i innym. Jest inteligentna, oczytana i żadna wiedzy. Ma duże szansę na sukces, ale raczej w pracy samodzielnej, bez dozoru kierowników i naczelników. Dobrymi dniami tygodnia dla tego znaku są: sobota, niedziela i poniedziałek, miesiące zaś te, których suma daje 4. Kamienie fortuny to szafir, opal i onyks; sprzyjające barwy - bez, popielaty, błękit i srebrzysty.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Magia Liczb

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Życie uczuciowe Czwórek

 

Czwórki posiadają cechę, która przejawia się we wszelkich kontaktach z ludźmi; jest nią lojalność. Mimo że z trudem przychodzi im ujawnianie swych uczuć, są całkowicie godne zaufania; można polegać na ich szczerości i lojalności Na ogól nie czują się najlepiej w licznym towarzystwie, wolą nieliczne grono przyjaciół podzielających ich zainteresowania.

Związkom Czwórek z płcią przeciwną brakuje, być może, romantyczności i wielkich namiętności. Myliłby się jednak ten, kto zarzuciłby im oziębłość i nieczułość.

Nic bardziej fałszywego. Czwórki bowiem potrzebują miłości i potrafią ją przeżywać, są jednak zbyt nieśmiałe i zamknięte w sobie, aby okazywać swe uczucia. Za miast o nich mówić, wolą potwierdzać je czynami. Jako osoby ostrożne i powściągliwe, ośmielają się wyrazić to, co czują jedynie wtedy, gdy upewnią się, że nie zostaną odrzucone. Jednak i w takim przypadku ich zabiegi miłosne charakteryzuje rozwaga i powolność. Dlatego też nie często zdarza się im zakochać „od pierwszego wejrzenia". Dużo czasu bowiem zajmuje im poznanie i rozkochanie w sobie wybranej osoby, nie mówiąc już o wyznaniu jej uczuć czy zaproponowaniu małżeństwa.

Jako małżonkowie, Czwórki są wierne i lojalne, aczkolwiek trochę zazdrosne, a nawet zaborcze. Lubią ciepło domowego ogniska i zawsze gotowe są walczyć polepszenie warunków życia swej rodziny.

Niewątpliwie Czwórki najszczęśliwsze będą z osobami tak samo jak one poważnymi, zrównoważonymi i spokojnymi.

Zrozumienie i „pokrewieństwo dusz" powinny szukać u Dwójki, Szóstki i Siódemki, które są równie poważne i spokojne, jak Czwórki. Związek z którymś z tych numerów, mimo że w niczym nie będzie przypominał burzliwych i namiętnych romansów filmowych czy powieściowych, na pewno okaże się solidny i trwały, zwłaszcza jeśli Dwójki i Szóstki zdołają pokonać zbytnią podejrzliwość, tak charakterystyczną dla ich wibracji.

Jedynka, ósemka lub Dziewiątka osiągnie harmonię i szczęście z Czwórką jedynie wówczas, gdy ujarzmi swój zaborczy i bojowy charakter.

Ogromna żywotność, dynamizm i gorący temperament Trójki i Piątki niewątpliwie olśniewają naszą czwórkę, ale związek z którymś z tych numerów może na dłuższą metę okazać się dla niej uciążliwy. Osoby te są poza tym zbyt lekkomyślne, aby mogła je zaakceptować rozsądna Czwórka.

Dzieci o tej wibracji są spokojne, poważne i posłuszne. Mimo że sumienne i odpowiedzialne wypełniają swe obowiązki ,zawsze będą stanowiły pewną zagadkę dla swoich rodziców, którzy z trudem przedzierają się przez "skorupę" aby poznać prawdziwe myśli swoich introwertycznych pociech. Jakkolwiek wydawać by się mogły obojętne i mało wylewne, powinno się je traktować z czułością i zrozumieniem, w przeciwnym wypadku staną się uparte i krnąbrne.

Jako rodzice Czwórki są bardzo odpowiedzialne i pragną zapewnić swym dzieciom wszelkie wygody. Niemniej, często okazują skłonność do zbytniej surowości, a ponieważ ich dzieci mogą pomylić tę surowość z brakiem miłości, Czwórki rodzice powinny starać się, aby ich uczucia były bardziej widoczne.

 

 

Źródło "Magia Numerologii" Gladys Lobos

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

4 WIBRACJA OSOBISTA

Liczba 4 to BUDOWNICZY, EKSCENTRYK, TRAGICZNY ROMANTYK. Jej słowami-kluczami są: równość, sprawiedliwość, twórcza praca, ograniczenia, organizacja, wysiłek.

 

Składa się z dwóch Dwójek (22) lub z Jedynki i Trójki (13, 31). Symbolizuje ziemię, pracę, materię, podstawę, ukrzyżowanie, dysharmonię, napięcie, zmianę, destrukcję. Odnosi się do najprostszej bryły, stąd jest liczbą stałości i materii, konstrukcji rzeczy, bryłą ograniczoną czterema głównymi punktami. Oznacza stabilność, monotonię, nudę, posępność, niepowodzenia, nierozgarnięcie, mozolenie się, harówę, napady gniewu, melancholię. Reprezentuje silną i praktyczną naturę, całość, cztery pory roku, cztery żywioły. Nadaje nowy wymiar znanym, podstawowym elementom.

 

Liczba ta jest testem dla ludzkiej zdolności radzenia sobie z napięciami. Niczego nie daje od siebie, wymaga stałej czujności i pracy.

 

Lekcja Czwórki, jeśli jest przyjęta i przyswojona, daje odporność, zdolność radzenia sobie w każdych warunkach, mądrość życiową wypływającą z doświadczenia, rozumienie słabości innych ludzi. Negatywna, nieprzepracowana, daje charakter gwałtowny i pełen sprzeczności, niezrównoważony psychicznie i nerwowo, załamujący się pod byle problemem.

 

Władcą Czwórki jest Rahu - północny węzeł księżycowy (według koncepcji Zachodniej: Saturn, Uran, Merkury). Opiekuje się on ludźmi urodzonymi 4, 13, 22 i 31 każdego miesiąca, oraz tymi, których Liczba Drogi Życia lub Imienna wynosi Cztery. Najwyraźniej jest widoczny jednak w Liczbie Duchowej Cztery.

 

Jako że liczba ta posiada pewne cechy Jowisza (którego przypomina kształtem), uważa się czasem, że Czwórką włada Jowisz (ma na to wpływ także to, że Strzelec, którym włada Jowisz, jest czwartym znakiem Zodiaku licząc od Ryb w prawo, czyli czwartym polem Drogi Życia).

 

Rahu jest jednym z dwubiegunowych węzłów Księżyca (Północnym). Związany on jest z ekspansją i życiem społecznym. Węzły te to ruchome punkty w opozycji, w których orbita Księżyca przecina płaszczyznę Ekliptyki. Ulegają one stałej retrogradacji (poruszają się w kierunku przeciwnym do ruchu planet) i wyznaczają daty zaćmień Słońca i Księżyca (dochodzi do nich w pobliżu węzłów).

 

W Indiach Rahu przypisuje się dynamiczne, lecz niszczące działanie, o niskiej wibracji. Na Zachodzie - pozytywne. Cechuje go hedonizm i niezadowolenie. Dzięki temu jego podopieczni są leniwi, ospali, apatyczni i nielogiczni. Zostają rewolucjonistami, konspiratorami, szpiegami i detektywami. Przynosi im zamęt, ignorancję, fobie, wrogość i wielkie plany, na których realizację trzeba długo czekać. Sprawia to, że ciężko pracują i zbierają złą karmę. Korzystne wpływy obdarzają ich talentem malarskim, pisarskim i umiejętnościami przydatnymi wydawcy. Przynoszą sławę i sukcesy, atrakcyjność fizyczną, piękno, inteligencję, śmiałość i skrytość. Dostrzegają oni niewidoczne strony życiowej Prawdy.

 

Gdy Rahu jest w koniunkcji z Jowiszem lub Wenus, daje dostęp do nauk tajemnych. Z natury jest apatyczny, lecz może być pobudzony. Ma wielki wpływ na kości, siłę fizyczną, tłuszcz, tkanki i skórę. Skłania do podróży zagranicznych i żeglugi. Gdy jest nieharmonijny, niszczy zdolność trzeźwego osądu i wrażliwość, przydaje egocentryzmu, samolubności, pesymizmu, apatii i agresji. Jego podopieczni mogą zostać uwięzieni lub zejść do podziemia. Przynosi im trudności, przeciwności, cierpienia i upokorzenia.

 

Jest energią silną, obdarzającą nietuzinkowym charakterem i zdolnością widzenia spraw z wyjątkowej perspektywy. Daje odwagę, cierpliwość i inteligencję, która musi być używana do pomagania bliźnim (zwłaszcza uciskanym).

 

Rahu włada Panną (wraz z Merkurym), góruje w Bliźniętach, a upada w Strzelcu. Nieprzyjazny jest mu Rak i Lew. Mocny jest w trzecim, szóstym, ósmym, dziewiątym, dziesiątym i jedenastym Domu horoskopowym. Jego żywiołem jest Powietrze (jest jak dym lub mgła; mimo braku natury i kształtu może zasłonić każdą rzecz).

 

Ludzie zdominowani przez liczbę Cztery są wytrwali, pracowici, uparci i przywiązani do rutyny i stałych wzorców postępowania. Mają zdrowy rozsądek i dobre wyczucie rzeczywistości. Brakuje im jednak fantazji i rozmachu, wiary w siebie, przekonania o własnej wartości, radości życia, wigoru i spontaniczności. Dlatego sukces nie przychodzi im łatwo i wiele muszą się w życiu natrudzić. Lubią iść wielką masą. Czują się solą ziemi, najwartościowszą odmianą człowieka, chociaż nie zawsze mają się czym pochwalić. Szybko się irytują, używają niecenzuralnych słów, tracą kontrolę nad nerwami i stają się destruktywni.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Liczba 4

Jeśli Czwórka jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i/ lub jest Liczbą Duchową, Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia, to masz zdol ność do szybkiego przyswajania nowych idei. Twój temperament sprawia, że pragniesz je studiować dokładnie.

Twoje główne cechy to uczciwość, solidność, cierpliwość, wytrwałość i pra cowitość. Jesteś niezrównany pod względem precyzyjności i zdolności organi zacyjnych. Twoją zasadą jest stabilność i bezpieczeństwo. Masz precyzyjny umysł, jesteś konkretny, cierpliwy i pracowity. Twoja droga bywa ciężka i żmudna, lecz solidna. Można na ciebie liczyć. Wykonasz każdą pracę i dotrzymasz słowa. Lekkomyślność, powierzchowność i nieuczciwość są ci obce. Jesteś świetnie zorganizowany i nie przeraża cię wysiłek. Wiesz, że im większy wkład, tym więk sza nagroda. Problemy rozwiązujesz pomału i spokojnie, metodą krok po kro ku. Działasz logicznie i metodycznie. Jasno widzisz swój cel i dążysz do niego wytrwale, utrzymując porządek w sobie i wokół siebie. Raz rozpoczęte rzeczy doprowadzasz do końca. Praca sprawia ci radość i daje satysfakcję. Jesteś do brym, uczciwym, wiernym, lojalnym i odpowiedzialnym przyjacielem. Rzadko mówisz o swoich uczuciach i przywiązaniu. Z reguły się na tym nie skupiasz, gdyż są to dla ciebie sprawy ulotne i nieuchwytne. Nie jesteś zbyt towarzyski; raczej zamknięty w sobie. Nie lubisz tracić czasu na pogawędki. Ce****e cię poczucie sprawiedliwości.

Twoją wadą jest przesadna oszczędność i brak poczucia humoru.

Nie lubisz być poganiany. Wolisz najpierw wszystko spokojnie przemyśleć, a potem działać. W stosunku do swych osiągnięć jesteś powściągliwy i skrom ny. Drobiazgowość, zamiłowanie do porządku i pedanteria utrudniają ci życie. Chłód emocjonalny i skrytość nie sprzyjają kontaktom z ludźmi. Brakuje ci fan tazji, polotu i elastyczności. Silna wola, granicząca z uporem, przesadna suro wość i kłótliwość mogą prowadzić do całkowitego wyizolowania i powodować niechęć otoczenia.

Często widzisz wszystko w innym świetle, co czyni cię buntownikiem, czło wiekiem niekonwencjonalnym. Nic interesują cię sprawy materialne, choć do ceniasz wartość pieniądza. Trudno ci zawrzeć przyjaźń (możesz czuć się odizo*lowany), choć potrafisz być wiernym przyjacielem, na którego można liczyć. Stawiasz bezpieczne fundamenty dla siebie i innych. Nie demonstrujesz przy wiązania, co wskazuje, że jesteś dobrym przyjacielem. Życie wypełnia ci praca, która sprawia radość. Działasz cierpliwie i logicznie. Metodą posługujesz się jako narzędziem. Niekiedy podejmujesz ryzyko, stosując konserwatywne meto dy działania. Zdarza się, że zajmujesz się drobiazgami i przez to tracisz z pola widzenia ważne cele. Często płyniesz z prądem, nie wiedząc, że nie trzeba z nim walczyć, a jedynie zmienić jego kierunek.

Jeżeli unikasz narzucania innym pewnych swoich pomysłów, by usunąć z drogi przeszkody i wyeliminować zatargi, możesz zaprzepaścić sukces. Duże możliwo ści, które posiadasz, wyrażasz odpowiednia formą. Może się zdarzyć, że koncep cję kogoś innego (artysty, architekta itp.) wyobrażasz sobie inaczej. Obowiązki wypełniasz sumiennie i nie przejmujesz odpowiedzialności nałożonych na innych.

Do dyspozycji jesteś zawsze tam, gdzie potrzebny jest niezawodny człowiek. Wszystkie prace wykonujesz sumiennie, czysto, dokładnie i twórczo. Dzięki swym skłonnościom masz szansę osiągnąć wielki sukces, ponieważ budujesz na tym, co już zostało zbudowane. Nie będzie to jednak wynik prac wstępnych (bo te zostały rozpoczęte wcześniej), lecz finał. Staraj się nie przegapić okazji.

Jesteś odpowiedzialnym, solidnym, poważnym, stabilnym, skutecznym, am bitnym, sprawiedliwym, logicznym i zdyscyplinowanym człowiekiem. Nie masz czasu na marzenia i chimery, choć czasem biorą cię w posiadanie. Jesteś nie*ustannie zajęty pracą (służbą) i organizowaniem wszystkiego. Odczuwasz pa tologiczny lęk przed ryzykiem, przygodą i nieoczekiwanymi zmianami. Ce****e cię ostrożność i umiarkowanie. Zanim przystąpisz do działania, starasz się wszyst ko przebadać i przemyśleć. Ryzykujesz tylko wtedy, gdy jesteś pewny swego (wygranej). Będąc analitykiem, kierujesz się rozumem i rozsądkiem; masz przy tym zdolność podejmowania właściwych decyzji. Upartość sprawia, że nic po rzucasz raz obranego kierunku (celu czy ideału). Postawa ta może być godna szacunku, jeśli nie prowadzi do przesady. Zdarza ci się to jednak nagminnie. Wskutek przesadnej ostrożności i powolnego działania możesz zatracić istotę sprawy, przegapić moment najwłaściwszy przy podejmowaniu decyzji itp.

Na ogól jesteś spokojny, łagodny i powściągliwy. Nic lubisz wielkich wystą pień i uzewnętrzniania uczuć. Brakuje ci radości i luzu. Masz wiele zahamo wań, nad czym pracujesz. Niewiele możesz jednak zrobić, gdyż rozluźnienie się czy pójście za głosem serca przerasta twoje możliwości. Nic odznaczasz się wielką elokwencją; rozmowa z tobą nic jest łatwa. Wypowiadasz się rzeczowo i zwięźle, lecz dość szorstko. Potrafisz być nawet niegrzeczny i uciąć ostro jed nym słowem konwersację, która wydaje ci się nieinteresująca. Nie lubisz osób niekonkretnych. Sam mówisz na temat, nie owijając w bawełnę.

Jesteś konserwatystą, o smutnym obliczu, kierującym się w życiu rozumem (rozsądkiem). Wierzysz w prawdy oczywiste i nie martwią cię sprawy duchowe i metafizyczne. Stoisz mocno na ziemi i nie dajesz się łatwo porwać przez entu zjazm, nie poparty solidnymi podstawami.

Nie masz skłonności do panowania nad otoczeniem i nie jesteś chciwy i za chłanny. Jeśli jednak na coś się zdecydujesz, nie rezygnujesz z raz obranej dro gi. Z odwagą i determinacją stawiasz czoła wszelkim problemom i nie istnieją dla ciebie przeszkody nic do pokonania. Nic dziwnego, że osiągasz swoje cele i łatwiej niż inni odnosisz sukcesy. Pomaga ci w tym silna wola, zdyscyplinowa nie i umiejętność panowania nad sobą. Sumienność i pracowitość powodują, że gdy chwilowo nie masz zajęcia, czujesz niepokój i wyrzuty sumienia. Dlatego ciągle pragniesz być aktywny, fizycznie i intelektualnie.

Odznaczasz się bystrym i przenikliwym umysłem. Jesteś jednak drażliwy (łatwo cię urazić). Stajesz się wtedy ostry, surowy i wulgarny. Nie znosisz lenistwa i indolencji, jesteś wymagający wobec siebie i innych. Postawa taka przysparza ci kłopotów z otoczeniem. Możesz zdobyć opinię despoty o malej tolerancji. Jeśli dodamy do tego surowość i ostrość sformułowań, zrozumiemy, czemu miewasz wrogów. Staraj się akceptować swych bliźnich takimi, jakimi są.

Możesz być fanatykiem porządku, precyzji i sumienności. Lubisz rzeczy ja sno określone. Nic mając poczucia humoru, jesteś milczącym obserwatorem. Denerwują cię osoby o dużym temperamencie, gadatliwe i powierzchowne, o nic-dających się przewidzieć reakcjach. Choć brak ci wyobraźni, szybkości, elo kwencji i czaru i jesteś przywiązany do spraw materialnych, jesteś człowiekiem uczciwym, stałym, solidnym, miłującym prawdę, o głębi uczuć i myśli. Można na tobie polegać. Jeśli coś obiecasz, dotrzymasz słowa, choćby miało cię to wiele kosztować. Jako przyjaciel jesteś wierny, lojalny i godny zaufania. Nienawidzisz plotkarstwa. Masz niewielu, za to dobrych i wypróbowanych przyjaciół. Dzia łasz na innych stabilizująco, stwarzając atmosferę bezpieczeństwa i spokoju.

Twoje reakcje są powolne. Nic chwytasz w lot wszystkiego i potrzebujesz cza su, by poznać szczegóły. Masz za to dobrą pamięć. W razie niesprawiedliwości społecznej reagujesz natychmiast. Doprowadzony do ostateczności stajesz się radykalny i despotyczny. Wykorzystując swą wolę do buntu wobec wszystkich i wszystkiego lub dążąc do realizacji swych celów za wszelką cenę, możesz po nieść porażkę. Stracisz wtedy zalety, jakimi jesteś obdarzony lub staną się one dla ciebie zgubne.

Negatywne wibracje ujawniają w tobie cechy stanowiące odwrotność twoich zalet: niesolidność, gnuśność, brak koncentracji, tchórzostwo, lenistwo, ma łostkowość, skrajna nieufność. Musisz uważać, by nic popaść w ciasnotę umy*słową, nadmiar surowości i chłodu, zawziętość, fanatyzm i skąpstwo.

Aby się wybić, musisz umiejętnie wykorzystać swoje zdolności, jakimi obdarza cię Czwórka. Powinieneś szukać zajęć wymagających koncentracji, dokładności i cierpliwości. Pracować musisz wytrwale i systematycznie, stawiając czoła mo notonii. Szukać musisz czynności rutynowych, wymagających metodyczności i tro ski o szczegóły. Unikać musisz nieprzewidzianych zmian, burzących porządek.

Może ci brakować natchnienia i twórczych zdolności, jako że przywiązany jesteś do świata materialnego - do tego, co konkretne i realne. Wszystko za wdzięczasz swojej wytrwałości i sile charakteru. Nie wycofujesz się z zamiarów; ich realizacji oddajesz się ciałem i duszą.

Możesz mieć zdolności w takich dziedzinach, jak mechanika, budownictwo, elektronika. Z łatwością potrafisz obsługiwać maszyny, narzędzia i przyrządy. Na sukcesy możesz liczyć w literaturze (jako eseista, dramaturg, krytyk literac ki i teatralny), matematyce, ekonomii, bankowości, księgowości. Dobra jest dla ciebie praca biurowa, szczególnie w sekretariacie, dziale organizacji i zarządza nia lub archiwum. Masz predyspozycje do zawodu jubilera, zegarmistrza, drukarza, fabrykanta, handlowca, krawca, administratora, szefa produkcji, lekarza (chirurga, traumatologa), żołnierza zawodowego, adwokata, sędziego.

W wolnych chwilach powinieneś wykorzystywać swoje zdolności manualne: rzeźbiąc, grawerując lub wymyślając nowe, praktyczne urządzenia domowe. lako urzędnik jesteś godny zaufania. Nie potrzebujesz kontroli i nadzoru: sam dla siebie jesteś surowym sędzią. Dobrze wykonana praca jest twoim celem i napawa cię dumą i satysfakcją. Jako szef jesteś wymagający. Nie znosisz leni stwa, niedbalstwa i niedokładności. Mimo powściągliwości, starasz się być spra wiedliwy wobec podwładnych. Zawsze zauważasz i doceniasz sumiennych pra cowników. Nie masz natomiast zrozumienia dla tych, którzy nie traktują po ważnie swojej pracy i nie oddają dla niej wszystkich swoich sil i energii.

W sprawach finansowych jesteś konserwatywny i uporządkowany. Musisz ciężko pracować na pieniądze. Cenisz je nie ze względu na możliwość beztro skiego życia, lecz z powodu stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa. Żyjesz z myślą o jutrze. Brak pieniędzy przysparza ci cierpienia. Możesz stworzyć korzystne interesy. Dobrą sytuację materialną zawdzięcza! będziesz swemu rozsądkowi, systematyczności i zręczności w administrowaniu oszczędnościami. Będziesz jak mrówka, która troszczy się o to, by nic nie zostało zmarnowane.

W kontaktach jesteś lojalny i szczery. Nic lubisz jednak licznego towarzy stwa. W związkach z płcią przeciwną brakuje ci romantyzmu i namiętności. Nie jesteś jednak oziębły czy nieczuły. Potrzebujesz miłości i potrafisz ją przeżywać, jesteś jednak nieśmiały i zamknięty w sobie. Zamiast mówić o miłości wolisz potwierdzać ją w czynach. Poznanie i rozkochanie partnera zajmuje ci wiele czasu. Z wyznaniem uczuć jest jeszcze gorzej.

Jako małżonek jesteś wierny, lojalny, choć trochę zazdrosny i zaborczy. Lu bisz ciepło domowego ogniska i poprawianie warunków życia rodziny.

„Pokrewieństwo dusz" znajdujesz w ,.Dwójkach", „Szóstkach" i „Siódem kach". Jedynka", „Ósemka" lub „Dziewiątka" też będzie odpowiednia, musi jednak ujarzmić swój bojowy charakter.

Jako rodzic bądź mniej surowy i okazuj uczucia.

 

DROGA CZWÓRKI to droga pracy i wysiłku.

Konstrukcje stworzone przez nią są solidne. O to w tym wcieleniu chodzi: żeby nauczyć się konstruować bazę, organizować życie, budować rzeczywistość od podstaw (w ograniczonym zakre sie, odpowiadającym potrzebom), Jasno widzisz swoje cele i umiesz kończyć roz poczęte sprawy, utrzymywać porządek w sobie i wokół siebie i postępować meto dycznie. Musisz się jednak wystrzegać fanatyzmu i pedanterii; są one przykryw kami niepewności i lęku. Jesteś człowiekiem praktycznym, wytrwałym i uczci wym we wszystkim co robisz. Umiesz znajdować metody na wszystkie problemy i we wszystkim. Ostrożnie dobierasz przyjaciół, zachowujesz spokój i dystans wobec problemów życia codziennego. I woja zachowawczość, przywiązanie do prze szłości i owoców swojej pracy powoduje brak elastyczności i ograniczoność, któ re nic pozwalają ci na zmiany i utrudniają rozwój. Staraj się nie przesiąkać rutyną, nic dominować, nie kłócić się i nie wywoływać podskórnych konfliktów. Ważne jest dla ciebie, abyś był otoczony przez ludzi praktycznych i życzliwych, pełnych entuzjazmu, którzy będą dodawać ci odwagi.

Masz wrażliwe drogi oddechowe, struny głosowe, tarczycę i system trawien ny. Powinieneś zmniejszyć obfite posiłki i wyeliminować środki rafinowane, tok syczne i pobudzające (wino, kawę, papierosy itp.) Wtedy staniesz się reforma*torem życia we wszystkich dziedzinach.

Twój wewnętrzny stan ducha znajduje odbicie w literackim prototypie tra gicznego romantyka, który osiągnąwszy uznanie i powodzenie w sferze mate rialnej, niezmiennie koncentruje się na miłości utraconej, niedostępnej lub tej, która nadejdzie i wyobraża sobie szczęście, które daje uczucie.

Z powodu depresji potrafisz przeleżeć w łóżku kilka dni, rozważając taki czy inny, niedający się naprawić błąd z przeszłości. „Gdybym tylko postąpił inaczej. Gdybym miał jeszcze jedną szansę". Rozumiesz czarny nastrój tej chwili. Mo żesz przyjmować ją jako zrządzenie Losu i uciekać w wewnętrzną izolację. Możesz też walczyć z nią aktywnością, będąc w ciągłym biegu lub kanalizować swoje emocje w głębokich artystycznych poszukiwaniach w mrocznych obsza rach ludzkiego doświadczenia. Nastrój melancholii możesz uważać w tym kon tekście nawet za atrakcyjny. Może on być jednak dla ciebie koślawym schronie niem emocjonalnym, powstałym na skutek straty i cierpienia. Melancholii może towarzyszyć też nastrój słodkiego żalu. Depresja może wypływać z postrzega nia straty. Nastrój może w niej ulegać przemianie. Może zostać zasnuty tajem niczymi mgłami, działającymi emocjonalnie i ożywiające

Najważniejszym problemem jest dla ciebie strata i wynikające z niej obniże nie samooceny. Możesz być przekonany, że istniało w tobie źródło miłości, któ re zostało ci odebrane. Odczucia porzucenia odżywać będą w życiu dorosłym w postaci kompulsywnego pociągu do tego co niedostępne i (nieświadomego na ogół) odrzucania tego, co łatwo przychodzi. Nieświadomie zwracać będziesz uwagę na subtelniejsze aspekty tego, czego dostać nie możesz. To co dostępne nie będzie atrakcyjne. Tęsknił będziesz do związku namiętnego i dającego speł nienie. Będziesz smutny z powodu utraty miłości i romantycznie oczekiwał bę dziesz idealnego partnera w przyszłości.

Gdy osiągniesz coś w życiu, twoja uwaga przesunie się ku temu, czego ci brak. Jeżeli zdobędziesz satysfakcjonującą pracę, będziesz chciał się spełnić w partnerstwie. Gdy spełnisz się w partnerstwie, zapragniesz być sam. Gdy zo staniesz sam, zapragniesz znów pracy i partnerstwa. I tak w koło.

Uwaga twoja skupiać się będzie na najlepszych aspektach tego, czego nie ma. To co będziesz miał, wydawać ci się będzie nudne i bezwartościowe. Sabotował będziesz praw dziwe zdobycze. Konieczność dostosowywania się do czyjegoś braku gustu wy woływać będzie w tobie wściekłość i wzmożoną potrzebę ochrony siebie dla przy szłego przebudzenia poprzez miłość. Podlegał będziesz ciągłym rytmom przy ciągania i odpychania. Trzymał będziesz życic w bezpiecznej odległości. Rze czywista intymność może wyzwalać w tobie lęk przed ujawnieniem własnych braków i porzuceniem. Możesz czuć się wyalienowany z codzienności, unikal ny i odmienny, jak aktor przechadzający się po scenach własnego życia.

Możesz czuć się zraniony cudzymi niedopatrzeniami, a luźno rzucone słowo może doprowadzić cię do odsunięcia się od znajomych. Możesz wyolbrzymiać własne emocje, wypierając autentyczne przeżycia i zastępując je wrażeniem emocjonalnej intensywności. Intymne związki możesz psuć skupianiem uwagi na złych stronach tego, co się w danej chwili dzieje.

Możesz wierzyć, że twoje prawdziwe „ja" ujawni się wtedy, gdy będziesz kochany, że wewnętrzny dramat przycichnie, a ty staniesz się osobą nieskom plikowaną i zadowoloną.

Aby rozwijać poczucie pełni musisz najpierw nauczyć się skupiać uwagę na czasie teraźniejszym, znaleźć w nim pozytywy i przyjąć je jako wystarczające. Pomóc ci w tym może pozytywna strona twojej osobowości: chęć utrzymania intensywnych kontaktów z otoczeniem (dzięki której potrafił będziesz pomóc drugiej osobie przetrwać kryzys, nie lękając się jej wściekłych wybuchów emocji czy rozpaczy) i docenianie estetycznych aspektów związku (kochasz piękno, niedomówienia, atmosferę, wygląd). Wiesz, że ludzie z czasem się zmieniają: wszystko rozwija się poprzez kolejne fazy.

Autorytety drugorzędne ignorujesz, obdarzając „wielkie" ogromnym szacun kiem, zwłaszcza jeśli dzięki nim czujesz się kimś niezwykłym, przynależnym do elity. Chętnie zostajesz powiernikiem ekscentrycznego geniusza lub kogoś wybit*nego. Potrafisz wyczuć talent i bogactwo uczuć innych ludzi. Twoją wadą jest skłonność do rywalizacji o względy wielkiego autorytetu i mściwość w przypadku przegranej. Atrakcyjne może ci się wydawać łamanie konwencji społecznych.

Lubisz dreszczyk związany z potajemnym rozrabianiem, balansowanie na granicy skandalu.

Igranie z nieszczęściem, ekscentryczność czy kapryśność, podniecają cię i wy muszają specjalne traktowanie. Kapryśność zaspokaja masochistyczną potrze bę odgrywania roli nieznośnego dziecka, nie zasługującego na miłość. Wraz z uczuciem bycia osobą niegodną idzie w parze gniewne pragnienie wyrówna nia rachunków z osobami, które czerpią z życia więcej. Czujesz pogardę dla przepisów i zakazów; dążysz do bezkarności.

Przekonanie, że ktoś inny osiąga emocjonalne zadowolenie, podsyca twoją zazdrość. Poczucie deprymacji łagodzisz zmieniając scenerię, strojąc się lub otaczając pięknymi przedmiotami. Zazdrość jest dla ciebie silą napędową. Masz wiele energii do parcia naprzód, póki sukces nie przybiera realnych kształtów, Gdy przybiera, twoja uwaga kieruje się ku innym twoim zainteresowaniom.

Kontakt z cierpieniem powoduje, że jesteś predestynowany do pracy z ludź mi przeżywającymi kryzys lub będącymi w żałobie. Z wielkim samozaparciem potrafisz pomóc innym przejść przez ciężkie etapy życia, kryzysy emocjonalne i towarzyszyć im w ich długiej drodze ku odzyskaniu równowagi. W ten sposób odwracasz uwagę od własnych problemów i potrzeb. Mylnie sądzisz, że związki beztroskie są bezwartościowe. Czujesz się autentyczny, gdy życie i śmierć idą ze sobą w parze.

Pociąga cię psychologia głębi i metafizyka. Szukasz więzi z wyższymi obsza rami umysłu. Możesz być obrońcą praw zwierząt lub doradcą osób w żałobie. Pociąga cię religia, rytuał i sztuka.

Za nieatrakcyjne uważasz tuzinkowe zawody w zwyczajnym otoczeniu. Nie korzystna jest dla ciebie współpraca z osobami, które pracują więcej, by więcej mieć. Źle się sprawdzasz w usługach i zajęciach anonimowych - gdzie nie moż na ujawnić swych talentów. Żyjesz przeszłością lub przyszłością. Wiele czasu i wysiłku poświęcasz próbom osiągnięcia czegoś atrakcyjnego, by wykryć w tym wady, z chwilą gdy znajdzie się to w zasięgu twojej ręki. Chęć posiadania i po-trzeba odrzucania pojawia się równocześnie.

Aby przełamać depresję i wyciszyć huśtawki nastrojowe możesz podejmować terapie i medytacje.

 

WIDZENIE ŚWIATA.

Żyjesz emocjami, skoncentrowany na własnych do znaniach i potrzebach. Przesadne pielęgnowanie i podsycanie głębokich uczuć służy ci do utwierdzania się we własnej wyjątkowości. W twoim świecie nic ma miejsca dla nikogo i nie można upajać się zapachem kwiatów. Możesz ugrzę znąć w swoich przekarmionych uczuciach i stać się niezdolnym do wyrażania swojej własnej niepowtarzalności.

Chcesz uniknąć wszystkiego co pospolite, zwykłe, i za wszelką cenę szukasz oryginalności. Podstawową sprawą w twoim życiu jest uzyskanie wglądu w na turę rzeczy, a głównym uzależnieniem: zazdrość.

 

DZIAŁANIE W ŚWIECIE.

Tworzysz emocjonalne więzi z ludźmi. Naduży wasz jednak swych możliwości i nie potrafisz wykształcić w sobie dostatecznej dyscypliny, równowagi wewnętrznej i praktycznego podejścia do życia. Siła twojego charakteru wyraża się w upartej, subtelnej niezależności. Wszystko pró bujesz naginać do swojej wizji. Bez końca rozpamiętujesz przeszłość, którą po strzegasz jako ciąg tragicznych rozczarowań i zdrad doznanych od osób będą cych dla ciebie autorytetami. Przeszłość jest dla ciebie punktem odniesienia dla przyszłości.

Zależy ci na popularności i zrozumieniu, lecz odpowiedzialność za drugiego człowieka i za utrzymanie związku napełnia cię przerażeniem.

Gdy dojrzejesz, ujawnisz następujące dobre cechy: wyczucie smaku, elegan cję, piękno, urok osobisty, lojalność wobec przyjaciół, zdolność wczuwania się w położenie innych i rozumienia ich bez słów oraz wyczulenie na cudzy ból, zdolność precyzowania myśli i uczuć, jasny umysł, stałość, samodyscyplinę, ory ginalność, logikę, intuicję, zdolność trafnej i praktycznej oceny sytuacji.

Powinieneś wykorzystać jak najlepiej swoje obecne życie i zwracać uwagę na różnicę pomiędzy autentycznymi uczuciami i emocjami udramatyzowanymi.

Twoją misją życiową jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i stabiliza cji osobom cię otaczającym. Powinieneś dokładać starań, aby siła charakteru, wysoki poziom moralności i inne wspaniale zalety, jakimi się odznaczasz, sta*nowiły inspirację dla bliźnich do poważnego i odpowiedzialnego życia.

 

źródło:Henryk Rekus "Numerologia-Portret numerologiczny"

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Wibracja 4

 

 

 

Charakter - osobowość

Liczba ta nadaje nowy wymiar znanym, podstawowym elementom. Odzwierciedlający ją kształt - kwadrat - informuje nas o hermetyzmie i władzy, która, wzmacnia sama siebie, nie pozwalając na utratę własnej energii.

Osoby o tej wibracji są odpowiedzialne, solidne, poważne. Każdą pracę wykonują z całkowitym skupieniem i precyzją, a wziąwszy pod uwagę ich wytrwałość, nie dziwi, że odnoszą same sukcesy. Osoby te nie mają czasu na marzenia czy chimery, gdyż są nieustannie zajęte pracą i organizowaniem wszystkiego. Czwórka symbolizuje również stabilność i skuteczność, ambicje, sprawiedliwość, logikę i dyscyplinę.

Praktyczne, solidne, poważne i pracowite 4, odczuwają patologiczny niemal lęk przed ryzykiem, przygodą i nieoczekiwanymi zmianami. Ce****e je ostrożność i umiarkowanie. Zanim przystąpią do działania, muszą wszystko dokładnie zbadać i przemyśleć. Niczym święty Tomasz, który nie uwierzył, dopóki nie ujrzał i nie dotknął. 4 ryzykują jedynie wtedy, kiedy są pewne wygranej.

Analityczne, zawsze kierujące się rozumem i zdrowym rozsądkiem, posiadają zdolność podejmowania właściwych decyzji. Są przy tym na tyle uparte, że nigdy nie porzucają raz obranego celu czy ideału.

Niewątpliwie postawa taka jest godna szacunku, pod warunkiem jednak, że nie prowadzi do przesady, co - niestety - zdarza się osobom o tej wibracji. Podobnie, nazbyt ostrożne lub powolne działanie 4, może doprowadzić do zagubienia istoty sprawy, do przegapienia momentu najwłaściwszego przy podejmowaniu decyzji.

4 to zawsze osoby spokojne, łagodne i powściągliwe. Nie lubią publicznych wystąpień ani uzewnętrzniania swych uczuć. W ich życiu często brakuje radości i luzu. Zwykle mają wiele zahamowań, z czego sobie zdają sprawę i nad czym ubolewają. Niewiele jednak mogą zmienić, gdyż rozluźnienie się czy pójście za głosem serca przerasta ich możliwości.

Zwykle osoby o tej wibracji nie odznaczają się zbyt wielką elokwencją, a rozmowa z nimi, szczerze mówiąc, nie należy do łatwych i przyjemnych. Ich wypowiedzi są rzeczowe i zwięzłe, a czasami wręcz szorstkie. Potrafią nawet uciąć jednym słowem konwersację, która, ich zdaniem, nie jest interesująca. Nie lubią obcować z osobami niekonkretnymi, same zaś zawsze mówią na temat, nie owijając niczego w bawełnę. Argumentacja 4 jest zawsze logiczna i spójna.

Na ogół są to konserwatyści, kierujący się w życiu rozumem i zdrowym rozsądkiem. Wierzą jedynie w tzw. prawdy oczywiste i nie poruszają ich duchowe czy metafizyczne rozważania. Stoją na ziemi tak mocno, że niełatwo dadzą się porwać przez złudne i próżne chimery lub przez entuzjazm, nie poparty solidnymi podstawami.

Mało jest osób tak wytrwałych, upartych i zdecydowanych, jak 4. Na ogół nie mają one skłonności do dominacji nad otoczeniem, nie są też chciwe czy zachłanne. Jeśli jednak na coś się zdecydują, to już nie odstępują z raz obranej drogi. Z odwagą i determinacją stawiają wówczas czoła wszelkim problemom i nie istnieją dla nich przeszkody nie do pokonania. Nic dziwnego więc, że zwykle osiągają swe cele, że łatwiej niż inni odnoszą sukcesy.

Wibracja ta wskazuje również na siłę woli, zdyscyplinowanie i umiejętność panowania nad sobą.

4 są wyjątkowo sumienne i pracowite, a jeśli chwilowo nie mają żadnego zajęcia, czują niepokój i wyrzuty sumienia. Dlatego też przez całe życie zachowują aktywność, zarówno fizyczną, jak i intelektualną.

Odznaczają się bystrym i przenikliwym umysłem. Są przy tym dosyć drażliwe, łatwo je urazić, a wówczas stają się ostre i surowe. Nie znoszą lenistwa ani indolencji i zawsze są bardzo wymagające wobec siebie i innych. Postawa taka przysparza im często kłopotów i konfliktów z otoczeniem. Niejednokrotnie też mają opinię despotów i osób mało tolerancyjnych. Jeśli się doda do tego surowość i ostrość w ich sformułowaniach, zrozumiałym się staje, dlaczego często miewają wrogów. Powinny zatem zmusić się do akceptowania swych bliźnich takimi, jacy są, gdyż, niestety, nie wszyscy mieli to szczęście, że urodzili się jako 4 i posiadają tyle niezwykłych zalet.

W kontaktach z 4 zawsze można liczyć na ich punktualność, dokładność i sumienność. Osoby te często są wręcz fanatykami porządku, lubią, aby każda rzecz była na swoim miejscu.

"Czyste" 4, nie zmodyfikowane przez inne wibracje, są zawsze milczącymi i pełnymi rezerwy obserwatorami. Lubią rzeczy jasno określone. Nie posiadają zbyt wielkiego poczucia humoru i denerwują je osoby o wybujałym temperamencie, gadatliwe, powierzchowne, o nie dających się przewidzieć reakcjach.

Ktoś mógłby im zrzucić, że są pozbawione wyobraźni, że są powolne, nudne czy zbyt przywiązane do spraw materialnych.

Niemniej, nikt nie zakwestionuje ich uczciwości i solidności, umiłowania prawdy ani głębi uczuć i myśli, a także stałego charakteru. Na 4 można zawsze polegać; jeśli coś obiecuje, na pewno dotrzyma danego słowa, choćby miało ją to wiele kosztować.

Również jako przyjaciele 4 są wierne, lojalne i godne zaufania. Poważne, dyskretne i powściągliwe, nienawidzą wszelkich plotek. Ich przyjaźnie mimo, że nieliczne, trwają zwykle całe życie. Inaczej mówiąc: mają niewielu, ale za to dobrych, wypróbowanych przyjaciół. Często sama obecność osób o tej wibracji daje poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, a otoczenie docenia ich energię, wytrwałość i wewnętrzny pokój.

Reakcje 4 bywają najczęściej powolne, nie chwytają w lot wszystkiego, jak osoby o innych wibracjach, potrzebują czasu, aby przyswoić sobie szczegóły sprawy. Natomiast przewyższają pozostałe wibracje, jeśli chodzi o pamięć, gdyż rzecz raz przyswojona, pozostaje na stałe w umyśle.

Istnieją jednakże sytuacje, w których osoby te reagują z niezwykłą dla nich szybkością. Dzieje się tak wobec wszelkich przejawów niesprawiedliwości społecznej. Prawie zawsze znajdzie się jakaś 4 stojąca w opozycji wobec niesprawiedliwych rządów czy dyktatur. Oddaje się wówczas sprawie z tą samą stanowczością i wytrwałością, jaka ją charakteryzuje w innych dziedzinach życia. Nie ma wtedy osoby bardziej radykalnej, a nawet despotycznej, niż 4 doprowadzona do ostateczności.

Ktoś mógłby się spytać, jak to możliwe, aby osoby tak pracowite, wytrwałe i nieugięte mogły ponosić jakiekolwiek porażki. Otóż, stanie się tak w przypadku, gdy wykorzystają swą ogromną siłę woli, buntując się wobec wszystkich i wszystkiego lub dążąc do realizacji swych celów za wszelką cenę. Wówczas liczne i wspaniałe zalety, jakimi obdarzona jest ta osoba, mogą stać się dla niej zgubne. Powinny zatem uważać, aby nie popaść w ciasnotę umysłową, nadmiar surowości, zawziętość, a także fanatyzm, agresję czy skąpstwo. 4 negatywne, mogą posiadać również cechy stanowiące odwrotność zalet, charakterystycznych dla tej wibracji, takie jak: niesolidność, gnuśność, brak koncentracji, tchórzostwo, lenistwo, małostkowość czy skrajna nieufność.

 

źrodło: Gladys Lobos

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Charakter – osobowość

 

Liczba ta nadaje nowy wymiar znanym, podstawowym elementom. Odzwierciedlający ją kształt – kwadrat – informuje nas o hermetyzmie i władzy, która wzmacnia sama siebie, nie pozwalając na utratę własnej energii.

 

Osoby o tej wibracji są odpowiedzialne, solidne, poważne Każdą pracę wykonują z całkowitym skupieniem i precyzją, a Wziąwszy y pod uwagę ich wytrwałość, nie dziwi, że odnoszą same sukcesy. Osoby te nie mają czasu na marzenia czy chimery, gdyż są nieustannie zajęte pracą i organizowaniem wszystkiego. Czwórka symbolizuje również stabilność i skuteczność, ambicje, sprawiedliwość, logikę i dyscyplinę. Praktyczne, solidne, poważne i pracowite Czwórki odczuwają patologiczny niemal lęk przed ryzykiem, przygodą i nieoczekiwanymi zmianami. Ce****e je ostrożność i umiarkowanie. Zanim przystąpią do działania, musza wszystko dokładnie zbadać i przemyśleć. Niczym święty Tomasz, który nie uwierzył, dopóki nie ujrzał i nie dotknął, Czwórki ryzykują jedynie wtedy, kiedy są pewne wygranej. Analityczne, zawsze kierujące się rozumem i zdrowym rozsądkiem, posiadają zdolność podejmowania właściwych decyzji. Są przy tym na tyle uparte, że nigdy nie porzucają raz obranego celu czy ideału. Niewątpliwie postawa taka jest godna szacunku, pod warunkiem jednak, że nie prowadzi do przesady, co – niestety – zdarza się osobom o tej wibracji. Podobnie, nazbyt ostrożne lub powolne działanie Czwórki może doprowadzić do zagubienia istoty sprawy, do przegapienia momentu najwłaściwszego przy podejmowaniu decyzji.

 

Czwórki to zawsze osoby spokojne, łagodne i powściągliwe. Nie lubią publicznych wystąpień ani uzewnętrzniania swych uczuć. W ich życiu często brakuje radości i luzu. Zwykle mają wiele zahamowań, z czego sobie zdają sprawę ł nad czym ubolewają. Niewiele jednak mogą zmienić, gdyż rozluźnienie się czy pójście za głosem serca przerasta ich możliwości.

 

Zwykle osoby o tej wibracji nie odznaczają się zbyt wielką elokwencją, a rozmowa z nimi, szczerze mówiąc, nie należy do łatwych i przyjemnych. Ich wypowiedzi są rzeczowe i zwięzłe, a czasami wręcz szorstkie. Czwórki potrafią nawet uciąć jednym słowem konwersację, która, ich zdaniem, nie jest interesująca. Nie lubią obcować z osobami niekonkretnymi, same zaś zawsze mówią na temat, nie owijając niczego w bawełnę. Argumentacja Czwórek jest zawsze logiczna i spójna.

 

Na ogół są to konserwatyści, kierujący się w życiu rozumem i zdrowym rozsądkiem. Wierzą jedynie w tzw. prawdy oczywiste i nie poruszają ich duchowe czy metafizyczne rozważania. Stoją na ziemi tak mocno, że niełatwo dadzą się porwać przez złudne i próżne chimery lub przez entuzjazm, nie poparty solidnymi podstawami.

 

Mało jest osób tak wytrwałych, upartych i zdecydowanych, jak Czwórki. Na ogół nie mają one skłonności do dominacji nad otoczeniem, nie są też chciwe czy zachłanne. Jeśli jednak na coś się zdecydują, to już nie odstępują z raz obranej drogi. Z odwagą i determinacją stawiają wówczas czoła wszelkim problemom i nie istnieją dla nich przeszkody nie do pokonania. Nic dziwnego więc, że zwykle osiągają swe cele, że łatwiej niż inni odnoszą sukcesy.

 

Wibracja ta wskazuje również na siłę woli, zdyscyplinowanie i umiejętność panowania nad sobą. Czwórki są wyjątkowo sumienne i pracowite, a jeśli chwilowo nie mają żadnego zajęcia, czują niepokój i wyrzuty sumienia. Dlatego też przez całe życie zachowują aktywność, zarówno fizyczną, jak i intelektualną.

 

Czwórki odznaczają się bystrym i przenikliwym umysłem Są przy tym dosyć drażliwe, łatwo je urazić, a wówczas staja się ostre, surowe i często wulgarne. Nie znoszą lenistwa ani indolencji i zawsze są bard/o wymagające wobec siebie i innych. Postawa taka przysparza im często kłopotów i konfliktów z otoczeniem. Niejednokrotnie też mają opinię despotów i osób mało tolerancyjnych. Jeśli się doda do tego surowość i ostrość w ich sformułowaniach, zrozumiałym się staje, dlaczego Czwórki często miewają wrogów. Powinny zatem zmusić się do akceptowania swych bliźnich takimi, jacy są, gdyż, niestety, nie wszyscy mieli to szczęście, że urodzili się jako Czwórki i posiadają tyle niezwykłych zalet.

 

W kontaktach z Czwórkami zawsze można liczyć na ich punktualność, dokładność i sumienność. Osoby te często są wręcz fanatykami porządku, lubią, aby każda rzecz była na swoim miejscu.

 

„Czyste” Czwórki, nie zmodyfikowane przez inne wibracje, są zawsze milczącymi i pełnymi rezerwy obserwatorami. Lubią rzeczy jasno określone. Nie posiadają zbyt wielkiego poczucia humoru i denerwują je osoby o wybujałym temperamencie, gadatliwe, powierzchowne, o nie dających się przewidzieć reakcjach. Ktoś mógłby im zrzucić, że są pozbawione wyobraźni, że są powolne, nudne czy zbyt przywiązane do spraw materialnych.

 

Niemniej, nikt nie zakwestionuje ich uczciwości i solidności, umiłowania prawdy, ani głębi uczuć i myśli, a także stałego charakteru. Na Czwórce można zawsze polegać; jeśli coś obiecuje, na pewno dotrzyma danego słowa, choćby miało ją to wiele kosztować.

 

Również jako przyjaciele Czwórki są wierne, lojalne i godne zaufania. Poważne, dyskretne i powściągliwe, nienawidzą wszelkich plotek. Ich przyjaźnie, mimo że nieliczne, trwają zwykle całe życie. Inaczej mówiąc: Czwórki mają niewielu, ale za to dobrych, wypróbowanych przyjaciół. Często sama obecność osób o tej wibracji daje poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, a otoczenie docenia ich energię, wytrwałość i wewnętrzny spokój.

 

Reakcje Czwórek bywają najczęściej powolne, nie chwytają w lot wszystkiego, jak osoby o innych wibracjach, potrzebują czasu, aby przyswoić sobie szczegóły sprawy. Natomiast przewyższają pozostałe wibracje o niebo, jeśli chodzi o pamięć, gdyż rzecz raz przyswojona, pozostaje już na stałe w umyśle Czwórki.

 

Istnieją jednakże sytuacje, w których osoby te reagują z niezwykłą dla nich szybkością. Dzieje się tak wobec wszelkich przejawów niesprawiedliwości społecznej. Prawie zawsze znajdzie się jakaś Czwórka stojąca na czele opozycji wobec niesprawiedliwych rządów czy dyktatur. Oddaje się wówczas „sprawie” z tą samą stanowczością i wytrwałością, jaka charakteryzuje Czwórkę w innych dziedzinach życia. Nie ma wtedy osoby bardziej radykalnej, a nawet despotycznej, niż Czwórka doprowadzona do ostateczności. Ktoś mógłby się spytać, jak to możliwe, aby osoby tak pracowite, wytrwałe i nieugięte mogły ponosić jakiekolwiek porażki. Otóż, stanie się tak w przypadku, gdy wykorzystają swą ogromną siłę woli, buntując się wobec wszystkich i wszystkiego lub dążąc do realizacji swych celów za wszelką cenę. Wówczas liczne i wspaniałe zalety, jakimi obdarzona jest ta osoba, mogą stać się dla niej zgubne. Powinny zatem Czwórki uważać, aby nie popaść w ciasnotę umysłową, nadmiar surowości, zawziętość, a także fanatyzm, agresję czy skąpstwo. Czwórki „negatywne” mogą posiadać również cechy stanowiące odwrotność zalet, charakterystycznych dla tej wibracji, takie jak: niesolidność, gnuśność, brak koncentracji, tchórzostwo, lenistwo, małostkowość czy skrajna nieufność.

 

Powołanie – zawód – praca – interesy

 

Aby wybić się w jakiejkolwiek dziedzinie, osoby te muszą umiejętnie wykorzystać zdolności, jakimi obdarzyła je Wibracja Urodzenia. Każda wibracja wskazuje na główne tendencje i cechy charakteryzujące daną osobę. Znajomość tych właściwości jest zatem bardzo istotna również przy wyborze działalności, jakiej chcemy się poświęcić. Zajmowanie się tym, co nas interesuje, co lubimy i do czego jesteśmy szczególnie powołani, z pewnością ułatwi nam osiągnięcie sukcesu.

 

Osoby o tej wibracji powinny szukać zajęć wymagających koncentracji, dokładności i cierpliwości. Pracują wtedy wytrwale i systematycznie i potrafią stawiać czoła zadaniom monotonnym, przed którymi inni uciekają. Nie zraża ich ciężka praca, przeciwnie, wolą wykonywać czynności rutynowe, wymagające metodyczności i troski o szczegóły. Nie lubią nagłych, nieprzewidzianych zmian, burzących ustalony porządek.

 

Czwórkom często brakuje natchnienia czy twórczych zdolności. Przywiązane są do świata materialnego, do tego, co konkretne i realne. Na ogół wszystko zawdzięczają własnej wytrwałości i sile charakteru. Nigdy się nie wycofują z raz powziętych zamiarów, a ich realizacji oddają się całym ciałem i duszą. Osoby o tej wibracji odznaczają się wyjątkowymi uzdolnieniami takich dziedzinach, jak: mechanika, inżynieria, budownictwo czy elektronika. Dużo Czwórek jest robotnikami budowlanymi, stolarzami i mechanikami, ponieważ potrafią z łatwością obsługiwać wszelkiego rodzaju narzędzia i przyrządy. Jeśli poświecą się literaturze, mają szansę odnieść sukcesy jako eseiści, dramaturdzy lub krytycy literaccy i teatralni. Wibracja ta rodzi również doskonałych matematyków, ekonomistów, bankierów i księgowych.

 

Bardzo odpowiednia jest dla nich praca biurowa, tak znienawidzona przez inne wibracje. A zatem Czwórki świetnie sobie radzą jako sekretarki, archiwiści i, ogólnie, urzędnicy biurowi. Dzięki niezwykłej dokładności i cierpliwości posiadają wyjątkowe predyspozycje do takich zawodów, jak: jubilerstwo, zegarmistrzostwo czy drukarstwo.

 

Również w świecie biznesu Czwórki mogą osiągnąć znaczne sukcesy jako fabrykanci czy handlowcy, a także jako konstruktorzy, producenci wyrobów żelaznych, mebli czy wyposażenia biur. Równie dobrze poradzą sobie w przemyśle tekstylnym, jako krawcy, administratorzy lub sprawując nadzór nad jakością produkcji. Jasny umysł, zmysł analityczny i systematyczność pozwolą Czwórkom wybić się jako prawdziwe „mózgi” kampanii wyborczych i wielkich przedsięwzięć politycznych. Te same zalety sprawiają, że osoby o tej wibracji potrafią znaleźć odpowiednie środki (często drastyczne i radykalne), aby doprowadzić do szczęśliwego końca przedsięwzięcie znajdujące się w zagrożeniu.

 

Na polu medycyny Czwórki wyróżniają się jako chirurdzy, traumatolodzy i specjaliści od wczesnej diagnozy. Ciekawość świata, umiłowanie prawdy i konkretu, a także cierpliwość i przenikliwość czynią z Czwórek szczególnie uzdolnionych naukowców i badaczy.

 

Stałość i niugiętość, połączone z umiłowaniem porządku i dyscypliny, tak charakterystyczne dla tej wibracji, sprawiają, że Czwórki częściej niż inne Liczby decydują się na karierę wojskowa. Dzięki wrodzonej obiektywności i respektowaniu prawa, osoby te będą na pewno doskonałymi adwokatami i sędziami. Czwórki mają duże zdolności manualne. Jeżeli praca zawodowa nie daje możliwości ich wykorzystania, mogą to robić w domu, zajmując się rzeźbą, grawerstwem, miniaturami oraz wymyślając nowe, praktyczne urządzenia domowe lub dbając o utrzymanie w dobrym stanie domu i jego wyposażenia.

 

Nie ma bardziej godnych zaufania urzędników niż Czwórki: poważne, pracowite i odpowiedzialne, akceptują każdą zleconą im pracę i nie spoczną, póki jej nie ukończą. Nie potrzebują żadnego nadzoru, gdyż to one same są swymi najsurowszymi sędziami, a dobrze wykonywana praca napawa je dumą i prawdziwą satysfakcją. Jako szefowie, Czwórki często bywają zbyt wymagające, nie tolerują bowiem lenistwa, niedbalstwa czy niedokładności. Mimo swej powściągliwości, starają się być sprawiedliwymi wobec podwładnych, zawsze zauważają i doceniają sumiennych pracowników. Z drugiej jednak strony, nie mają żadnej wyrozumiałości dla tych, którzy swej pracy nie traktują poważnie i nie oddają dla niej wszystkich swych sił i energii.

 

Sytuacja materialna

 

Osoby urodzone pod wpływem tej wibracji są w sprawach finansowych, podobnie jak we wszystkim ,konserwatywne i uporządkowane, zdobycie majątku na ogół nie przychodzi im z łatwością, a ponieważ same muszą ciężko pracować, aby zdobyć pieniądze, ostro krytykują tych, którzy są rozrzutni lub przedkładają rozrywkę nad pracę. Pieniądz jest istotną sprawą w życiu Czwórek, jednak nie cenią go ze względu na możliwość beztroskiego życia, lecz z powodu stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa, które daje. Czwórki żyją z myślą o jutrze, tak więc posiadanie pewnych rezerw finansowych daje im poczucie pewności siebie i wiarę w przyszłość. Czwórka, bardziej niż inna Liczba, cierpi z powodu braku pieniędzy. Dlatego, jeśli je ma, potrafi wyciągnąć z nich jak największe korzyści. Zanim jednak zdecyduje się na inwestycje czy kupno, dokładnie bada ewentualne zyski i straty, angażując swe oszczędności w interesy pewne i przynoszące korzyści.

 

Wśród osób o tej wibracji nie spotykamy graczy i hazardzistów, Czwórki bowiem nie ryzykują pieniędzy w grach hazardowych i ryzykownych operacjach.

 

Mimo że zazwyczaj los nie rozpieszcza Czwórek, z czasem ich sytuacja jest prawie zawsze lepsza niż osób mających więcej szczęścia. Dobrą sytuację materialną zawdzięczają własnemu rozsądkowi, systematyczności i zręczności w administrowaniu oszczędnościami. Osoby o tej wibracji są niczym mrówki – wiecznie, zajęte i troszczące się, aby nic nie zostało zmarnowane.

 

Życie uczuciowe

 

Czwórki posiadają cechę, która przejawia się we wszelkich kontaktach z ludźmi; jest nią lojalność. Mimo że z trudem przychodzi im ujawnianie swych uczuć, są całkowicie godne zaufania; można polegać na ich szczerości i lojalności.

 

Na ogół nie czują się najlepiej w licznym towarzystwie, wolą nieliczne grono przyjaciół podzielających ich zaintersowania.

 

Związkom Czwórek z płcią przeciwną brakuje, być może, romantyczności i wielkich namiętności. Myliłby się jednak ten, kto zarzuciłby im oziębłość i nieczułość. Nic bardziej fałszywego. Czwórki bowiem potrzebują miłości i potrafią ją przeżywać, są jednak zbyt nieśmiałe i zamknięte w sobie, aby okazywać swe uczucia. Zamiast o nich mówić, wolą potwierdzać je czynami.

 

Jako osoby ostrożne i powściągliwe, ośmielają się wyrazić to, co czują jedynie wtedy, gdy upewnią się, że nie zostaną odrzucone. Jednak i w takim przypadku ich zabiegi miłosne charakteryzuje rozwaga i powolność. Dlatego też nie często zdarza się im zakochać „od pierwszego wejrzenia”. Dużo czasu bowiem zajmuje im poznanie i rozkochanie w sobie wybranej osoby, nie mówiąc już o wyznaniu jej uczuć czy zaproponowaniu małżeństwa.

 

Jako małżonkowie. Czwórki są wierne i lojalne, aczkolwiek trochę zazdrosne, a nawet zaborcze. Lubią ciepło domowego ogniska i zawsze gotowe są walczyć o polepszenie warunków życia swej rodziny. Niewątpliwie Czwórki najszczęśliwsze będą z osobami tak samo jak one poważnymi, zrównoważonymi i spokojnymi.

 

Zrozumienie i „pokrewieństwo dusz” powinny szukać u Dwójki, Szóstki i Siódemki, które są równie poważne i spokojne, jak Czwórki. Związek z którymś z tych numerów, mimo że w niczym nie będzie przypominał burzliwych i namiętnych romansów filmowych czy powieściowych, na pewno okaże się solidny i trwały, zwłaszcza jeśli Dwójki i Szóstki zdołają pokonać zbytnią podejrzliwość, tak charakterystyczną dla ich wibracji.

 

Jedynka, Ósemka lub Dziewiątka osiągnie harmonię i szczęście z Czwórką jedynie wówczas, gdy ujarzmi swój zaborczy i bojowy charakter.

 

Ogromna żywotność, dynamizm i gorący temperament Trójki i Piątki niewątpliwie olśniewają naszą Czwórkę, ale związek z którymś z tych numerów może na dłuższą metę okazać się dla niej uciążliwy. Osoby te są poza tym zbyt lekkomyślne, aby mogła je zaakceptować rozsądna Czwórka.

 

Dzieci o tej wibracji są spokojne, poważne i posłuszne. Mimo że sumiennie i odpowiedzialnie wypełniają swe obowiązki, zawsze będą stanowiły pewną zagadkę dla swych rodziców, którzy z trudem przedzierają się przez ich „skorupę”, aby poznać prawdziwe myśli swych introwertycznych pociech. Jakkolwiek wydawać by się mogły obojętne i mało wylewne, powinno się je zawsze traktować z czułością i zrozumieniem, w przeciwnym wypadku staną się uparte i krnąbrne.

 

Jako rodzice Czwórki są bardzo odpowiedzialne i pragną zapewnić swym dzieciom wszelkie wygody. Niemniej, często okazują skłonność do zbytniej surowości, a ponieważ ich dzieci mogą pomylić tę surowość z brakiem miłości, Czwórki-rodzice powinny starać się, aby ich uczucia były bardziej widoczne.

 

Uwagi dodatkowe

 

Misją życiową osób urodzonych pod wpływem tej wibracji jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji osobom je otaczającym. Powinny dokładać starań, aby siła charakteru, wysoki poziom moralności i inne wspaniałe zalety, jakimi się odznaczają, stanowiły inspiracje dla bliźnich do poważnego i odpowiedzialnego życia.

 

Planeta: Saturn, Merkury

 

Kamień: granat, szafir

 

Metal: uran, ołów

 

Znak zodiaku: Panna

 

Dzień: środa

 

Kolory: ciemna zieleń, brąz

 

Szczęśliwe liczby: 4, 6, 8.

 

źródło : Liczba 4 - Solaris - rozwój osobisty | Solaris – rozwój osobisty - Solaris – rozwój osobisty

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Administrator

DROGA ŻYCIA nr. 4

BUDOWNICZY

Twórcza praca, ograniczenia, organizacja, wysiłek

 

To prawda, że ta droga wymaga dużo wysiłku, ale i konstrukcje stworzone dzięki niej są najsolidniejsze. A o to właśnie tym razem chodzi: żeby nauczyć się konstruować bazę, organizować życie, czyli budować rzeczywistość od podstaw.

To jest tak, jak budować dom: najpierw trzeba zrozumieć potrzeby, jakim ma służyć, następnie zebrać odpowiednie środki, a potem wziąć się do pracy.

I nigdy nie będziemy się czuć w nim bezpiecznie i wygodnie, jeśli nie zaakceptujemy jego rozmiarów, planu wnętrza, sposobu urządzenia, czyli jego ograniczeń.

Tego właśnie uczymy się dochodząc do programu cztery - poczucia istoty stabilnej konstrukcji, która zapewnia bezpieczeństwo dzięki swym ograniczeniom, odpowiadającym naszym rzeczywistym potrzebom.

 

Jeśli jesteś czwórką, umiesz jasno widzieć swoje cele, kończyć zaczęte i rzeczy, utrzymywać porządek w sobie i wokół siebie, postępować metodycznie, ale wystrzegaj się fanatyzmu i pedanterii: one są tylko przykrywką dla niepewności i lęku.

Twoje życie wypełnione będzie zapewne ciężką, systematyczną pracą przynoszącą owoce, jesteś praktyczny, wytrwały i uczciwy we wszystkim, co robisz. Dzięki tym niezwykłym zaletom zjednasz sobie zaufanie i miłość, choć nie należysz do osób potrafiących okazywać uczucia i można ci zarzucić pewien brak fantazji.

 

Masz umiejętność analitycznego myślenia, dostrzegania szczegółów, planowania, organizowania, znajdowania metod na wszystko i we wszystkim.

Jesteś ostrożny w dobieraniu przyjaciół, zachowujesz spokój i dystans wobec problemów życia codziennego.

Posiadasz silną wolę, czasem graniczącą z uporem. Można ci zaufać, gdyż jesteś lojalny, wierny i odpowiedzialny. Rzadko się mylisz.

Twoja zachowawczość, przywiązanie do przeszłości i owoców swej wytrwałej pracy powoduje często brak elastyczności i ograniczoność, które nie pozwalają na zmiany, a więc utrudniają rozwój.

 

Jeśli wyrażasz tę wibrację negatywnie możesz stać się osobą leniwą, nietolerancyjną, obsesyjną, zbyt ambitną, przesiąkniętą rutyną.

Twoja odwaga zamienia się wówczas w potrzebę dominacji i autorytatywność. Stajesz się nerwowy, kłótliwy i skutecznie burzysz każdą harmonię np. psując nastrój przyjęcia, wywołując podskórne konflikty między członkami zespołu w pracy itd.

Ważne jest dla ciebie, byś był otoczony ludźmi praktycznymi i pełnymi entuzjazmu, gdyż aby osiągnąć sukces

nieustannie potrzebujesz dodawania ci odwagi. W przeciwnym razie zamykasz się w swej skorupce i z trudem

nawiązujesz kontakt z otoczeniem.

 

Jeśli chodzi o zdrowie i ciało, należy zwrócić uwagę na drogi oddechowe, struny głosowe, tarczycę i system trawienny.

Ograniczać zbyt obfite posiłki i upodobanie do dobrego wina, gdyż może się to skończyć otyłością i kłopotami z wątrobą.

 

Czwórki są niezastąpione we wszystkich dziedzinach, które wymagają metodyczności, precyzji, analizy i organizacji. Odnoszą sukces wszędzie tam, gdzie liczy się praktyczność i konstruktywne myślenie.

Dlatego czwórki, które chcą "przebudować świat", mogą stać się znakomitymi reformatorami we wszystkich dziedzinach.

 

źródło: N. Czarmińska "Liczby losu"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...