Jump to content

5 DROGA ŻYCIA - charakterystyka


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Wszystko o wibracji, Drodze Życia, numerologicznej piątce

 

5 - PODRÓŻNIK

 

Piątki są osobami ekspansywnymi, zmiennymi, niezwykle dynamicznymi, niecierpliwymi, nieprzeciętnymi, oryginalnymi oraz impulsywnymi w myśleniu i działaniu.

Bardzo inteligentne, błyskotliwe, obdarzone talentem oratorskim potrafią zjednywać sobie ludzi różnych profesji i nierzadko wysoko usytuowanych w hierarchii społecznej.

Pociąga je wszystko co nieznane, nowoczesne, mające znamiona szeroko pojętej wolności. Wibracja Piątki gwarantuje ciekawe, pełne niespodziewanych wydarzeń życie. Ruchliwość może przejawiać się w częstej zmianie miejsca zamieszkania, licznych przygodach miłosnych, odkrywczych podróżach, poznawaniu ciekawych ludzi i miejsc.

Potrzeba wolności jest dla Piątki priorytetem. Dlatego też główną nauką życiową tej Wibracji powinno być dostrzeżenie granic pomiędzy tym, gdzie kończy się jej wolność życiowa a zaczyna wolność innych. Konsekwencją dostrzeżenia tej granicy będzie pohamowanie się przed ranieniem uczuć bliższych i dalszych osób, poszanowania odmiennych poglądów, a także nienaruszalność ich terytorium. Piątka często nie zauważa braku taktu, jakim się wykazuje, nic nie robiąc sobie ze zgryźliwości, jakimi obdarowuje innych. Jest jednak osobą szybko uczącą się, a mając wokół siebie dobrych doradców potrafi pohamować niesamowitą ekspresję werbalną i motoryczną.

Żywiołem Piątki są zmiany, działanie, kontakty towarzyskie z ludźmi, zabawa, wieczne świętowanie, brylowanie w towarzystwie i nieokiełznana komunikatywność przejawiająca się w szybkim, najczęściej głośnym sposobie bycia i mówienia. Te wszystkie cechy przyciągają rzesze zwolenników żywotności i epatowania radością. Towarzyskość Piątki powoduje, że otacza się wianuszkiem przyjaciół, których traktuje jak swoją "świtę". Korzyści w tym przypadku są obopólne, jeżeli Piątka wykazuje się odpowiednią empatią i taktem w kontaktach z ludźmi.

Zmienność nastrojów tej Wibracji może przyprawić o zawrót głowy niejednego, nawet najspokojniejszego osobnika o iście stoickim usposobieniu. Jej niewątpliwa charyzma przyciąga interesujące, nie stereotypowe osobowości, co Piątce imponuje i daje poczucie niepowtarzalności. Jednak częste, dość dokuczliwe nawet dla niej samej zmiany nastroju, mogą powodować wybuchy agresji, zgryźliwości oraz wypowiedzi o niewyszukanym słownictwie. Ekspresja, z jaką Wibracja Piątki przeżywa wszelkie niepowodzenia, może ją doprowadzić do niezwykłej pasji, a także sprowokować myślenie paranoiczne. To ostatnie jest bardzo niebezpieczną pułapka dla Piątek, gdyż paranoja zamyka w świecie własnych iluzji i może doprowadzić do kompletnego oderwania od rzeczywistości.

Czar i magnetyzm Piątki są bardzo silnymi czynnikami przyciągającymi płeć przeciwną. Mimo mocy jaką posiadają, umiejętności brylowania w towarzystwie często są osobami nieśmiałymi, zakompleksionymi i pełnymi różnych lęków. Romantyczność i idealizm Piątek sprawia, że szukają miłości namiętnej, szalonej, jedynej w swoim rodzaju. Jeżeli takiej nie doświadczają, stają się smutne i zgnuśniałe. Nie poddają się jednak tak łatwo i poszukują wytrwale wyśnionej "połówki".

Aby Piątka była naprawdę szczęśliwa w związku, powinna dołożyć wszelkich starań przy precyzyjnym doborze partnera. Dopiero wówczas ujawnią się wszystkie jej pozytywne, nieprzeciętne, charyzmatyczne cechy. W przeciwnym razie może być agresywna, nadmiernie krytyczna, dyktatorska i autorytarna.

Szczęśliwy związek Piątka może stworzyć z inną, pełną pasji, szaloną, namiętną 5, która objawi jej cud życia w harmonii z drugim, rozumiejącym i rozumianym człowiekiem.

Również 3 jest jak najbardziej odpowiednim partnerem dla Piątki. Podobne dążenia i światopogląd może ich razem zaprowadzić na przysłowiowy "koniec świata".

Osobowość Piątki na pewno zafascynuje niejedną 2 i 6. Jednak ich spokój wewnętrzny i konserwatyzm nie współgra ze zmiennością i witalnością Piątki. Mogą być zatem świetnymi współpracownikami, jednak w życiu osobistym 2 i 6 powinny szukać spokojniejszej przystani.

Wibracja 7, osobowości przeważnie zamkniętej w sobie, introwertycznej i refleksyjnej może pobudzać intelektualnie Piątkę. Jednak na dłuższą metę 7 będzie zmęczona ciągłymi zmianami jakie oferuje jej szalona i nieokiełznana Piątka. Mogą być przyjaciółmi pod warunkiem, że Piątka wykaże się daleko posuniętym taktem wobec wrażliwej 7.

Szczęście i powodzenie w miłości Piątki w związkach z 1, 4, 8 i 9 wymagać będzie przede wszystkim dużego poświęcenia, ogromnej pracy i gotowości do wzajemnych ustępstw. W innym wypadku każda z tych relacji skazana jest na niepowodzenie.

 

Śmiałość żywotność, energia, aktywność branie na siebie licznych i zróżnicowanych zadań, chodż nie zawsze z najlepszym skutkiem. Na ogół towarzyszy temu odwaga w obliczu trydności oraz niezwykle dobre zdrowie fizyczne i psychiczne.

Osoby pozostający pod wpływem Piątki są wyjątkowo kochliwi, namiętni, towarzyscy, mają ogromne poczucie humoru. Piątki bywają doskonałymi podróżnikami. Także niestałość, kapryśność, nierzetelność.

 

Źródło - Numerologia i TAROT, WRÓŻKA, JASNOWIDZ - EWA STANISŁAWSKA - start - Numerologia

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

to wibracja środka. Jest to informacja, że osoby, które mają tę wibrację w swojej drodze życia po pewnym etapie będą chciały coś zmienić.

Jest to wibracja transformacji, zrozumienia praw i zrozumienia miejsca przebywania w jednym miejscu., czy czasu przebywania w jednej przestrzeni.

 

5 wyraża 5 żywiołów, a sama 5 wyraża się poprzez ten piąty żywioł ETER (takie wyższe poznanie). Stąd pojawiając się w naszej drodze jest nawoływaniem do poszukiwania, nawoływaniem do wykorzystania sytuacji. Jest nawoływaniem nas poprzez świat, poprzez kosmos do poznawania jak wiedza realizuje się w życiu codziennym i jaką dzień codzienny dostarcza nam jeszcze wiedzę. (Pentagram to pięć, jest to harmonia, która wyraża się bezpieczeństwem).

 

5 w ziemskim wymiarze manifestuje się dwojako, ale zawsze niosąc tę samą informację jest to poszukiwania, doznawanie, doświadczanie. Do tego właśnie wibracja 5 będzie nas popychała.

Jest to też wykraczanie poza granice i na planie fizycznym, często mówimy o wyjazdach, o częstych podróżach, o poszukiwaniu nowych możliwości, o stawaniu do różnego rodzaju konkursów, ale które odbywają się nie na tej ziemi, którą udeptała 4ka, 5ka wychodzi poza schemat.

 

5 wypycha nas z tego, co jest skostniałą strukturą. Jest jak odpalony lont dynamitu, który pojawiając się w naszej dacie urodzenia może przysporzyć nam bardzo wiele dobrego, ale może też skomplikować sytuacje, szczególnie wtedy, kiedy realizujemy ten trudniejszy wymiar 5, ten jej cień, ciekawość pt. tu trochę zacznę, tam trochę spróbuję, tego się pouczę.........Wtedy ta 5 nas rozprasza i doprowadza do sytuacji, że nic nie mamy zakończone.

 

W pozytywnym jej przesłaniu jest to przede wszystkim pozyskiwanie wiedzy, ale w sposób realnego realizowania siebie wśród ludzi czy na planie fizycznym.

 

Pojawiając się w naszych punktach zwrotnych jest to czas, że czujemy potrzebę uczenia się. Jeśli do tego towarzyszą nam 7ki, 9ki to 5 wyraża się poprzez studiowanie, pogłębianie wiedzy, zdobywanie nowej wiedzy, poprzez wnikanie w strukturę, która po raz kolejny daje nam możliwość sprawdzenia siebie w nowej przestrzeni.

 

Przy 9, przy 7 jeśli 5 jeśli daje nam podróże, to nie są one miłe, lekkie i przyjemne. Są to raczej podróże, które niosą w sobie mądrość poszukiwania, też i historii. Wtedy przede wszystkim chcemy zwiedzać, dotykać miejsc, które są przez nas uznane jako miejsca wyjątkowe, jako miejsca tradycji, jako miejsca niosące ze sobą jakieś szczególne walory energetyczne.

 

Tarotowa 5ka to Papież, to też jest podążanie do miejsc, które mają charyzmę, to jest poszukiwanie mistrzów i weryfikowanie wiedzy, ale poprzez doświadczenie – jak ona na planie fizycznym działa, jak ta wiedza, którą zdobyliśmy pomaga nam lub przeszkadza.

5 ma właśnie w swoim przesłaniu dla nas, że nic na słowo, wszystko musi zostać dotknięte, posmakowane, poznane. Stąd można powiedzie, że 5 to wibracja „echa wszędobylskiego”. Jest to wibracja, która chce jak najwięcej ofiarować swojemu właścicielowi jako potencjał, który później można rozwijać.

Oczywiście 1ka też nam dała taką ciekawość życia, ale 1ka w opozycji do tej 5ki raczej popychała nas do stawania na szczycie w nowych miejscach. 5 niekoniecznie dąży do przywództwa.

5 pojawiając się w portrecie numerologicznym będzie nas raczej inspirowała do mierzenia się, do konfrontowania się. To jest wchodzenie w układ rankingów – czy jeszcze, czy też już mojej wiedzy wystarczy; zdobyłem coś nowego i chcę sprawdzić na zewnątrz czy to jest wystarczające.

 

Osoby mające tę wibrację w swojej piramidzie życia to są niespokojne duchy – oczywiście w tym pozytywnym przesłaniu.

Są to ludzie, którzy nie chcą wierzyć w dogmaty. 5 to dotknę, poznam, będę wiedział. Dlatego 5 to doświadczać, a nie doświadczający.

 

5 u swoich właścicieli wzbudza ogromne poczucie niezależności, ogromne poczucie swobody. Oczywiście w negacji będzie to swoboda posunięta do granic zdrowego rozsądku. W pozytywie jest to wyłamywanie się spod nadzorów, spod chorych nakazów.

 

5 niosąc tę mądrość wewnętrzną, ten bagaż wiedzy zdobytej poprzez doświadczenia potrafi niemalże natychmiast zweryfikować czy dany nakaz lub zakaz ma rację bytu, czy jest to normą niezbędną do prawidłowego funkcjonowania określonej grupy społecznej, czy jest to chore widzimisię i próba wprowadzenia tyrani. Wtedy 5, jako mały rewolucjonista, będzie zdecydowanie opowiadał się przeciwko tego typu posunięciom.

 

5 to wibracja związane ze wszystkimi zmysłami. Stąd ludzie, którzy ją posiadają w swojej dacie urodzenia będą mieli szczególną umiejętność percepcji świata zewnętrznego i to na każdym poziomie - można byłoby powiedzieć niemalże na kształt koneserów życia.

 

Ta wibracja już sama w sobie mówi o dojściu do pewnego etapu, do pewnego momentu (kiedyś w szkole 5 była najwyższą oceną, najwyższym szczytem poznania wiedzy, a później było sprawdzanie jak ta wiedza działa w świecie zewnętrznym).

Mamy 5 palców, mówi się – bierz się w garść, podaję tobie coś na dłoni. Więc ta 5 jest wymiarem pewnej zamkniętej całości, która musi się teraz zacząć wyrażać poprzez świat fizyczny, a nie tylko poprzez poznanie, osiągnięcie i trwanie. To jest właśnie ten przełom, który powoduje, że czas stagnacji to nie dla tych, którzy mają tę wibrację w swojej drodze życia.

 

5 pojawiając się w naszej drodze życia daje swojemu właścicielowi pęd do ludzi, do nowych kontaktów, do nowych znajomości. Pęd do poznawania. Powoduje to ogromną ilość znajomości, które nie do końca są trwałe. Dopiero te,, które przetrwają próbę czasu stają się podwaliną czegoś nierozerwalnego.

 

5 w drodze życia poprzez tę łatwość komunikacji, poprzez ten pęd do doświadczania, pęd do nowości, pęd do wyrwania się z układów i struktur może dawać rozpady związków. Te rozpady nie następują jako wynik problematycznego związku, ale są to po prostu zdrady, chwilowe zawirowania i to o dość płytkim podłożu. Oczywiście, żeby to się dopełniło to ta druga strona musi mieć silnie zaznaczone wibracje, które mówią o rozpadzie związku.

 

U kobiet bardzo często ta 5 daje mnogość kontaktów z mężczyznami, romansowanie, wchodzenie w relacje dość płytkie, ale intensywne, które trwają kilka tygodni lub miesięcy i równie szybko jak się zapaliły, to równie szybko się wypalają. To jest ten trudniejszy aspekt 5ki, ta ciemna jej strona.

To są również podróże poprzez różne przestworza emocji i poprzez poznawanie innych ludzi, ale też drogą doświadczeń i przy użyciu wszystkich zmysłów.

 

5 daje pęd do parcia przed siebie, daje pęd, który nie cierpi barier, nie cierpi zatrzymań, przeciągania w czasie. Ludzie, którzy mają 5 w swoim portrecie bardzo źle znoszą w ogóle oczekiwanie na cokolwiek, np. kiedy pojawią się okresy przestoju w pracy z powodu długiego weekendu, to wtedy wyszukują sobie różne sposoby zaangażowania się w jakąś formę działania.

 

Jest tutaj także talent to zarażania otoczenia swoją ciekawością życia.

5 byłaby dobrym kapitanem zespołu, bo 5 lubi działanie zespołowe, w przeciwieństwie do 1ki, która jest indywidualistką. 5 lubi pracę w zespole i ta praca ją inspiruje, ale też ona inspiruje zespół.

 

5 też niesie w sobie ogromny potencjał duchowości, mądrości, intuicji, ponadczasowego wglądu w sytuację.

5 to ruch, to mądrość, to poszukiwanie wiedzy. 5 to wiedza, którą niesiemy nie wiadomo skąd ją posiadając – wiedza duszy, mądrość duszy.

 

5 w naszym portrecie jest jak nieoszlifowany diament. ogromna wartość, ogromny potencjał i blask, ale jak ona się zamanifestuje w naszym życiu będzie zależało przede wszystkim od tego, jak my ten diament oszlifujemy - czy ona pójdzie poprzez poznawanie, ruch i wszelkiego rodzaju podróże, dynamikę, czy pójdzie w poszukiwanie w sferze naukowej.

 

Przy 5, jako przy jedynej wibracji wszystko jest możliwe.

 

Ona pojawiając się w punktach zwrotnych zawsze wprowadza w nasze życie zmiany. Sama 5 jest wibracją pośrodku panteonu cyfr, a więc coś co się budowało do pewnego momentu musi ulec weryfikacji i konsumpcji.

Patrząc na układ cyfr od 1 do 9:

Od 1 do 5 są to wibracje raczej rozwoju wewnętrznego, gromadzenia, a od 5 do 9 to wibracje, które mówią, że w materii czynimy zmiany. Duch zmienia to co jest wokół nas, nasza myśl zaczyna być twórcza i sprawcza.

Do 5 to właściwie jest poszukiwanie ideału i ciągłe pilnowanie materii, ale nie kształtowanie materii. Stąd ta 5 w naszych portretach może się w przedziwne i na różne sposoby manifestować.

 

5 wykracza poza granice. Dynamika tej wibracji nie pozwala usiedzieć na miejscu i bez względu na to, czy to są chwilowe przemieszczania się, czy to są stałe zmiany poprzez zmiany kraju jako miejsca pobytu. Ona musi rzucić swojego właściciela na nowy grunt, na którym znów powalczymy o siebie. To też jest pewnego rodzaju ekstremalność zawarta w tej wibracji, pewien ciąg adrenalinowy.

 

5 lubi zmiany i lubi stawiać nas w sytuacjach, gdzie stawiamy coś na jedną kartę, gdzie pewien rodzaj hazardu odbywa się poniekąd w sposób przez nas kontrolowany, ale nie do końca. To co oglądamy w dacie urodzenia, w naszym diamencie życia, są to przede wszystkim wpływy zewnętrzne, które wymuszają na nas podejmowanie odpowiednich, stosownych działań.

Jeśli nie zrobisz czegoś, to zatrzymując pewną dynamiczną energię – ona musi się jakoś rozejść – zwykle wtedy rozchodzi się w naszym ciele fizycznym uderzając nas zdrowotnie.

 

5 to też intuicja, ale raczej jako umiejętność szybkiego odczucia czy coś jest dla mnie dobre czy nie. Daje ona umiejętność przyjęcia odpowiedniej postawy i to jest właśnie kreatywność, jak również asertywność, bo 5 nie lubi smyczy, nie lubi być okiełznana, nie lubi, kiedy jej się coś narzuca odgórnie. Nie dlatego, że czuje się zdominowana, ale dlatego że zaczyna czuć, że jej potencja jest nie do końca wykorzystana, że ona mogłaby więcej ofiarować swojemu właścicielowi.

 

5 daje też wielkoduszność, która mówi o silnej, wewnętrznej potrzebie natychmiastowego działania na rzecz osoby czy sytuacji, która dla osoby z tą wibracją w odbiorze jest krzywdząca. Ta 5 popycha nas, aby działać na rzecz słabszego, pokrzywdzonego, biedniejszego.

 

Ona też daje zdrowy wgląd w psychikę człowieka, ale nie z poziomów głębokich analiz.

5 pozwala nam przy realizacji siebie w relacjach z drugim człowiekiem odczuwać i rozumieć skąd bierze się określone zachowanie. To jest zdrowy fizycznie psychoterapeuta, który dość mocno będzie stał na ziemi i na pewno nie będzie prowadził jałowej dyskusji.

 

Liczby naturalnie dopasowane – czyli te, które nie wywołują dysonansu w portrecie.

 

1, 5, 7

 

doskonale przy 1 realizuje się wartość poznawcza i dynamika.

Przy 7 daje odwagę w podróżach

Przy 7 i 1 to może być silna potrzeba niemalże kierowcy formuły 1

 

Liczby kompatybilne

 

3, 9

 

Liczby kompatybilne - takie z którymi 5 się dogaduje – przede wszystkim z poziomu interakcji z otoczeniem. I 3ka i 9ka są takie otwarte na ludzi, czerpiące przyjemność. Właśnie dlatego 5 dość dobrze się z tymi wibracjami lokuje w naszym portrecie.

 

Liczby niebezpieczne

 

2, 4, 6

 

to wibracje mówią o grupie, o pewności, o stałości, o potrzebie drugiego człowieka. 5 tu wkraczając będzie wnosiła zgrzyt i zaburzenie, które może dawać problem wewnętrznego rozdarcia. (z jednej strony każą mi wyjechać, z drugiej strony nie ma dla mnie nic ważniejszego niż rodzina; z jednej strony życie zmusiło mnie do opuszczenia kraju, z drugiej strony są tu wartości materialne, które są dla mnie bardzo istotne jako podłoże bezpiecznego funkcjonowania).

 

Neutralna 8

 

8 jest bardzo silną wibracją i jest to panowanie ducha nad materią. 5 dąży właśnie do takiego panowania. Co prawda może czasami wprowadzać zamęt w tej materii, ale jest to stosunkowo zdrowy zamęt.

 

Aspekty negatywne

 

5 w negatywnych aspektach, jeśli pojawia się w nadmiarze lub w wyzwaniach (czarnych szczytach) bardzo często informuje o tym, że osoba, która posiada ten trudny wpływ może odznaczać się nadmierną gadatliwością, która niczego nie wnosi do tematu, do relacji. Ta nadmierna gadatliwość może wręcz przeistaczać się w agresję słowną, w toczenie nieustannej walki słownej, gadanie po to aby gadać, sprzeciwianie się po to, aby się sprzeciwiać, stawanie w ciągłej opozycji po to tylko, aby zaznaczyć swoją opozycyjność w stosunku do tego, co nasz rozmówca, czy co sytuacja w naszym życiu ma nam do zaproponowania.

 

W negacji przy 5 występuje pewien rodzaj labilności umysłowej i słownej, a więc ciągłe powtarzanie. Tu mogą pojawić się problemy z wymawianiem, czyli jąkanie, powtarzanie wciąż tych samych wyrazów, używanie zamienników, które są nieadekwatne do całości wypowiedzi.

 

5 pojawiając się w naszej drodze życia może (w przeciwieństwie do pozytywu – tam daje ruchliwość, energetykę własną, która wciąż popycha nas do działania, powoduje ciekawość świata, zgłębianie jego tajemnic, pozyskiwanie nowych sposobów rozwiązań) w negacji przynosić lenistwo. Szczególnie, jeśli w dopełnieniu ma 6, która jako taka jest ciepła, miła i przyjemna, ale daje wpływ: „gdyby tak mi się chciało, jak mi się nie chce”.

 

Ta 5 może wręcz obarczać nas wszechogarniającym tumiwisizmem: a po co? A na co? A po co się szarpać? Jest to zupełny brak potrzeb, które odzwierciedlają bardzo często witalność naszego umysłu, witalność naszej duszy, czyli te potrzeby, które powodują, że my wciąż czegoś pragniemy, wciąż gdzieś zmierzamy, do czegoś dążymy.

 

5 w negacji może obciążać nas daleko posuniętą nie tylko agresją słowną, ale może popychać nas do próby zdominowania otoczenia.

Tu też są liczne wpływy agresji fizycznej, czyli nadpobudliwość, nadreaktywność, nadmierna chęć zdominowania. Może też się manifestować próbą fizycznej przemocy na drugiej osobie, szczególnie jeśli do tego dołączą się wibracje mówiące o problemach z osobowością, o problemach z własnym wnętrzem. Wtedy 5, którą nazywa się też diamentem, który wystarczy oszlifować, może się stać pewnego rodzaju śmiercionośnej broni, którą wywijamy przeciwko drugiemu człowiekowi.

 

Negatywny aspekt 5 przynosi cwaniactwo, wielozwiązkowość, czyli ciągłe poszukiwanie czegoś...

 

To jest też wibracja, która obciąża uzależnieniami, łącznie z tym, że stan podwyższonej adrenaliny w naszym organizmie może stać się uzależnieniem które doprowadza do ekstremalnych sytuacji, wchodzenie w ekstremalne relacje, próbowanie zakazanych owoców.

 

Zdrowie

 

Z powodu swojej silnej dynamiki 5 daje nam wszelkiego rodzaju dolegliwości zdrowotne (układ trawienny, układ wątroby, woreczka żółciowego)

 

Kiedy 5 nie może się zrealizować w działaniu, w rozbiciu na zewnątrz tego co negatywne to niestety bardzo często daje problemy w obrębie nosa – są to problemy związane skrzywieniami: przegrody nosowej, zarośnięcie, nieprawidłowość budowy.

Daje również trochę problemów z mięśniami, z systemem nerwowym i z ciśnieniem.

 

Choroby

 

5 przy 3, 6 i 7

bardzo często występują uzależnieni, jak alkoholizm, narkotyki, ale też i seksoholizm.

 

5 przy 7, 9, 4

często daje ta kombinacja zwyrodnienia stawów

 

5 przy 6, 2, 11, 4

problemy z układem pokarmowym, ale również obrazujące się występowaniem hemoroidów

 

5 przy 1, 6

może dawać infekcyjność, szczególnie przy 1 może dawać problemy z oczami, ale u podłoża tego mogą leżeć problemy z ciśnieniem w dnie oka lub w ogóle z krążeniem i nadciśnieniem, bo 5 też daje obraz nadciśnieniowy.

 

5 potrafi dawać też bezsenność, którą możemy nazwać chorobą, szczególnie jeśli ma przy sobie dużą ilość 1ek (to tak jakby energia własna organizmy nie mogła wejść w „stand by”, przez co organizm ani nie może zasnąć, ani nie jest produktywny

 

Schorzenia jamy ustnej – to są też u małych dzieci afty. Na wszelkiego rodzaju problemy z chorobami w jamie ustnej trzeba uważać przy 1 i przy 2.

 

5 może dawać problemy z zębami i w ogóle z chorobami zębów, i to nie tylko słabość zębów czy próchnica.

5 obciąża skłonnością do paradentozy.

 

5 przy 3 i 6

może dawać odwapnienie kości o podłożu hormonalnym. U kobiet bardzo często to może być właśnie zaburzenie gospodarki wapniowej w organizmie.

 

Stany zapalne około stawowe, czyli stawy i tkanki miękkie, i wiązadła, szczególnie jeśli podparta ta 5 jest 2 i 11 – wtedy występuje duża słabość tkanek około stawowych.

 

Problemy z drogami moczowymi, szczególnie jeśli występują dodatkowo 2, 3, 11, 22

 

Przy 6 może być np. skłonność do ciągłych przeziębień dróg moczowych, mogą też się pojawiać skłonności do refluksów.

 

Przewód pokarmowy, szczególnie układ wątrobowy, szczególnie, gdy w portrecie pojawiają się 6, 4. 5 może dawać nerwicowość ukł. pokarmowego

 • Like 1
 • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Piątki to osoby zmienne i niepokorne.

Kochają zmiany i nowe wyzwania. Zawsze dążą do niezależności

i wolności w wyrażaniu swoich przekonań.

 

Piątki żyją z dnia na dzień - nie dla nich plany, rutyna i monotonia.

Mają dusze rewolucjonistów, nie obawiają się odrzucać starych poglądów i metod postępowania. Niezależność jest ich główną cechą. Często zmieniają zdanie lub nastrój lub podejmują decyzje pod wpływem chwili.

 

W życiu kierują się swoiście pojętą logiką i naginają fakty do swoich potrzeb. Łatwo przystosowują się do zmieniających się okoliczności, uwielbiają przygody i podróże. Uczą się bardzo szybko, cechuje je niezmordowana ciekawość.

 

Problemem Piątek jest brak koncentracji i zbytnie rozpraszanie życiowej energii. Potrafią też bez skrupułów wykorzystać innych dla realizacji swych planów. Mimo tego mają wielu znajomych i dobrze dają sobie radę

w każdym towarzystwie. Są czułe na piękno i sztukę, interesują się duchową stroną egzystencji. Cechuje je wrodzone poczucie humoru

i umiejętność zjednywania sobie przyjaciół.

 

Wbrew pozorom Piątki to osoby nieśmiałe. Brak pewności siebie przykrywają rozmownością i śmiechem. Bywają jednak konfliktowe, bo mają cięty język i pozwalają się prowokować.

Uraz nie pamiętają długo, nie są mściwe.

Pociągają je wszelkie nowości, często też zmieniają pracę. Nie pragną stanowisk czy wielkiego zysku, a ciekawego i emocjonującego zajęcia.

Są doskonałymi handlowcami, reporterami, sportowcami, specjalistami od reklamy. Niestety - więcej czynności rozpoczynają, niż kończą.

Rzadko mają oszczędności, a ich sytuacja finansowa jest bardzo zmienna.

 

Piątki mają naturalną skłonność do ryzyka - tak w przypadku operacji finansowych, jak i w sportach. Bywają uzależnione od sporych dawek adrenaliny, życie nie szczędzi im też emocjonujących sytuacji.

Piątki pozbawione emocji i ruchu stają się zgryźliwe i ponure.

 

W miłości boją się pełnego zaangażowania, a rodzinne obowiązki zdają się je przerażać. Potrafią uwodzić innych, są też bardzo romantyczne

i marzą o emocjonujących przygodach we dwoje. Czasami mają wielkie kompleksy i nie doceniają swoich zalet.

Odpowiedni partnerzy dla Piątek to inne Piątki oraz Trójki.

 

Piątki posiadają wielki ładunek energetyczny! Są niezwykle żywiołowe, ekspansywne, pełne ruchu, komunikatywne, wyluzowane i wesołe. Łatwo nawiązują kontakty z otoczeniem, posiadają umiejętność rozmawiania na prawie każdy temat. Są dobrymi mówcami, ale potrafią być również wspaniałymi słuchaczami. Wrodzony dynamizm, wdzięk, magnetyzm pomaga im w zjednywaniu ludzi, sprawia, że mają one szerokie grono przyjaciół i znajomych. Piątki mają dosyć zmienną naturę, czasami są wręcz nieprzewidywalne i działają zaskakująco. Dosyć często zmieniają swoje zainteresowania, są rozrywkowe i bardzo towarzyskie. Podobnie jak u numerologicznych trójek, posiadają one wspaniałe zdolności adaptacyjne do nowych miejsc i sytuacji. Piątki mają naturę odkrywców, uwielbiają zawierać nowe znajomości, badać nieznane miejsca, smakować nieznane dotąd potrawy. Bardzo ciekawi ich także człowiek, potrafią one zadawać mnóstwo pytań, w celu poznania drugiej osoby, ale za to mniej mówią o sobie...

Numerologiczne piątki raczej nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu, długo zajmuje im znalezienie odpowiedniego miejsca w życiu, uwielbiają podróżować i prowadzą bujne życie towarzyskie. Przesiadywanie w domu, raczej je nudzi, wolą one spędzać czas w miejscach, w których coś się dzieje, są ludzie, muzyka, ruch.

Odznaczają się dużym urokiem osobistym. Prowadzą dosyć burzliwe, niespokojne życie. Ich słabą stroną jest niecierpliwość, konfliktowość, impulsywność i wybuchowość.

Są dosyć nerwowe. Piątki mają dosyć dużą potrzebę niezależności. Może cechować je również niestabilność emocjonalna. Uwielbiają one wszelkie przygody, które dodają ich życiu smak. Raczej źle znoszą rutynę. Piątki mają żywy, lotny umysł, dar przekonywania, ekspresji, łatwość dostosowania się, odznaczają się elokwencją.

Ich słabymi punktami są problemy ze stabilnością, skłonność do przesady, nerwowość, napięcie, brak wiary we własne siły. Na pierwszy rzut oka piątki uchodzą za osoby mocno stąpające po ziemi, pewne siebie, wręcz przebojowe, ale tak naprawdę piątki cechuje dosyć duża niepewność siebie.

W partnerstwie nie znoszą nudy, lubią niespodzianki i przygody, mogą mieć problemy z wyrażaniem uczuć.

 

Źródła opisów - Charakter numerologicznej Piątki i Numerologia - Numerologiczna 5

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest truskawka

Piątki są pogodne, uczuciowe i towarzyskie. Ale ludzi traktują dosyć powierzchownie więc niewielu mają przyjaciół i bywają samotne. Są żywotne i zmysłowe więc przyciągają płeć przeciwną, ale bywają nieśmiałe i nie potrafią wyrażać uczuć, chociaż marzą o romantycznej miłości. Odważnej Piątce rzadko kto się oprze, bo życie z nią jest bardzo ciekawe. Ona powinna jednak uważnie dobrać sobie partnera. Z odpowiednim będzie szczęśliwa, z każdym innym stanie się zgorzkniała, krytykująca i napastliwa. Piątki powinny opanować swój zmienny temperament.

 

źródło - Dobry, Lepszy, Najlepszy - IDEALNY ZWIĄZEK

 

Piątka jest gwałtowna i zmienna, popada w czarna rozpacz albo śmieje się w glos. Silniej niż inne Cyfra podlega prawom cyklu, jej życie to huśtawka radości i rozpaczy, powodzenia i kłopotów. Kocha podróże i przygody, szuka napięcia i ryzyka, potrzebuje wciąż nowych bodźców. Nuda i rutyna załamują ją, w krańcowych przypadkach mogą być nawet przyczyną choroby ! Życie w nieustającym napięciu jest pożywką dla umysłu, ale zwiększa tez podatność na chandry i załamania. Piątka jednak wierzy bez zastrzeżeń w swą szczęśliwa gwiazdą i jest lekkomyślna. Ma duże zdolności adaptacyjne, w całkiem nieoczekiwanej sytuacji czuje się naturalnie i swobodnie - o ile oczywiście jest w odpowiednim nastroju ! Pędzi za nowościami, interesuje ja wszystko, co oryginalne i dziwne. Reaguje spontanicznie, potrafi bez żalu zerwać z wieloletnia przyjaźń, czy tez zburzyć ognisko domowe dla chwilowej miłostki. Nie ma wyrzutów sumienia i nie ogląda się za siebie. Silny temperament niesie ja do przodu, a ona nie zwraca uwagi na przeszkody. Piątka ma wyjątkowy talent do szybkiego i łatwego robienia pieniędzy, nie boi się ryzyka, ma żyłkę hazardzisty. Nie dba przy tym o swój majątek i nie uznaje gromadzenia w skarpecie. Jest hojna dla ludzi, poratuje w biedzie nawet kogoś obcego ! Często pieniądze przepływają jej miedzy palcami, ale właściwie nie wie, co to kłopoty finansowe. Z najtrudniejszych sytuacji znajdzie wyjście - pożyczy i zainwestuje, pomnażając te sumę lub po prostu wygra. Piątka ma rozliczne talenty - przede wszystkim do biznesu, jest idealnym maklerem giełdowym, w sprzyjających warunkach stanie się prawdziwym rekinem finansjery. Ma tez świetne wyczucie pisarskie. Dniami fortuny są dla tego znaku środa i piątek, kamieniem diament ( najlepiej w platynowej oprawie ). Korzystne kolory to biały i żółty. Piątka zdecydowanie powinna unikać ciemnych barw.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Magia Liczb

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

5 WIBRACJA OSOBISTA

 

Liczba 5 to WĘDROWIEC, PISARZ, BADACZ (ZGŁĘBIAJĄCY), KOLEKCJONER DOŚWIADCZEŃ, OBSERWATOR.

 

Jej słowami-kluczami są: siła życia, doświadczenie, zmiana, wolność, miłość, seks.

 

Piątka przypisywana jest wodzom i przywódcom z powołania. Symbolizuje władzę, dostojeństwo, króla, trwanie, potęgę, majestat, charyzmę, posłuch wśród innych, zdolność wpływania na ludzi, zapalania ich do swoich idei, zmiany, poszukiwania, wolność i doświadczenie. Rządzi świadomym używaniem woli, inteligencją, błyskotliwością i erudycją. Mówi o szczególnych darach losu, o talentach i zdolnościach człowieka. Jest pełnią człowieczeństwa, zdolnością do jednoznacznych decyzji i ponoszenia ich konsekwencji.

 

Manifestując się pozytywnie daje siłę woli i charakteru, bystrość, komunikatywność, charyzmę, wielkoduszność, szlachetność, dobre serce, rycerskość.

 

Manifestując się negatywnie daje wygórowane ambicje, lenistwo, niekompetencję, ograniczoność, egotyzm, żądzę władzy i panowania.

 

W tabeli przeciwieństw przypisuje się jej awanturniczość, nerwowość, wszechstronność, niepewność, seksualizm.

 

Niespokojny, niejednolity, niesolidny charakter Piątki wynika z jej środkowego położenia, między liczbami od 1 do 9, tak że „zwraca się w obydwie strony”. Głównym kluczem do niej jest to, że jest liczbą pięciu zmysłów. Powstaje z Jedynki (Bóg) i Czwórki (materia); jest więc liczbą życia boskiego, natchnionego w świat przyrody i żyjącego ciała (związek umocniony przez pięć ran, od których Chrystus cierpiał na krzyżu w swojej cielesnej postaci). Jest to liczba PENTAGRAMU - pięciokąta symbolizującego człowieka, jako że ciało ludzkie posiada pięć wystających członków, które mieszczą się w pięcioramiennej gwieździe wpisanej w okrąg, symbolizującej człowieka jako MIKROKOSMOS, miniaturową replikę całego Wszechświata. Wskazuje na niebojącą się ryzyka, entuzjastyczną osobowość, człowieka stojącego na ziemi ze wzniesionymi ramionami, jakby chciał objąć nimi wszystko, co go otacza, z umysłem skierowanym ku NIESKOŃCZONOŚCI.

 

Władcą Piątki jest Merkury, opiekujący się ludźmi urodzonymi 5, 14 i 23 każdego miesiąca, oraz tymi, których Liczba Drogi Życia lub Imienna wynosi Pięć. Najwyraźniej jest widoczny w Liczbie Duchowej.

 

Merkury jest najmniejszą planetą Układu Słonecznego, związaną z refleksem, zmiennym charakterem, bystrym umysłem i niepokojem. Jest młody, zielony i inteligentny (w sanskrycie: Kumar, Budha).

 

Odpowiada za układ oddechowy, system nerwowy, mowę, wykształcenie i inteligencję.

 

Jest uważany za planetę rodzaju nijakiego, zimną i wilgotną. Włada Panną i Bliźniętami. Jest - jak Pluton - planetą skrajności. Jego podwładni są albo miłośnikami komfortu fizycznego i pieniędzy, albo nie dbają o pieniądze w ogóle.

 

Mimo iż Merkury jest dobroczynną planetą, jego podopieczni są dość podejrzliwi, poważni i przebiegli. Cechuje ich wielki dowcip, humor i rozrywka. Umieją postępować z ludźmi. Są mądrzy i subtelni, atrakcyjni, kochający podróże i przygody. Cechuje ich naukowa postawa i logika. Są urodzonymi mówcami i miłośnikami sztuk pięknych. Chętnie studiują astrologię, numerologię, chiromancję, fizjonomikę, grafologię i psychologię. Chcą w ten sposób poznać siebie i innych, jak to tylko możliwe.

 

Mając naturę duchowo-materialistyczną, racjonalną, analityczną i krytyczną, są inteligentni i praktyczni. Lubią nowatorskie idee i krótkie podróże. Rozważają wszystkie „za” i „przeciw” każdej sprawy. Są ludźmi wykształconymi i uczonymi, którym sprawia przyjemność towarzystwo ludzi im podobnych. Wszystkiego im za mało; nie umieją spocząć i powiedzieć: „dość”. Pędzą życie bogate w zdarzenia i pełne przygód. Są zwykle wędrowcami, lecz trudno im jest znaleźć cel i osiągnąć szczęście. Lubią gdy coś się dzieje i mocne wrażenia, ocieranie się o niebezpieczeństwo. Nie gardzą też hazardem i ryzykiem. Są zmienni i porywczy, żyją pełnią życia.

 

Merkury jest jedyną planetą, która góruje w swoim własnym znaku: w Pannie. Jego przyjaciółmi są Słońce, Wenus, Rahu, Ketu i Saturn. Mars i Jowisz są neutralni. Księżyc jest traktowany jak wróg, choć nie odwzajemnia tych uczuć.

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...

Liczba 5

Liczba 5 to WĘDROWIEC, PISARZ, BADACZ (ZGŁĘBIAJĄCY), KOLEK CJONER DOŚWIADCZEŃ, OBSERWATOR.

 

Jej słowami—kluczami są: siła życia, doświadczenie, zmiana, wolność, mi łość, seks.

 

Piątka przypisywana jest wodzom i przywódcom z powołania. Symbolizuje władzę, dostojeństwo, króla, trwanie, potęgę, majestat, charyzmę, posłuch wśród innych, zdolność wpływania na ludzi, zapalania ich do swoich idei, zmiany, poszukiwania, wolność i doświadczenie. Rządzi świadomym używaniem woli, inteligencją, błyskotliwością i erudycją. Mówi o szczególnych darach losu, o ta lentach i zdolnościach człowieka. Jest pełnią człowieczeństwa, zdolnością do jednoznacznych decyzji i ponoszenia ich konsekwencji.

Manifestując się pozytywnie daje silę woli i charakteru, bystrość, komunika tywność, charyzmę, wielkoduszność, szlachetność, dobre serce, rycerskość. Manifestując się negatywnie daje wygórowane ambicje, lenistwo, niekompeten cję, ograniczoność, egotyzm, żądzę władzy i panowania. W tabeli przeciwieństw przypisuje się jej awanturniczość, nerwowość, wszech stronność, niepewność, seksualizm.

Niespokojny, niejednolity, niesolidny charakter Piątki wynika z jej środko wego położenia, między liczbami od 1 do 9, tak że „zwraca się w obydwie stro ny". Głównym kluczem do niej jest to, że jest liczbą pięciu zmysłów. Powstaje z Jedynki (Nóg) i Czwórki (materia); jest więc liczbą życia boskiego, natchnio nego w świat przyrody i żyjącego ciała (związek umocniony przez pięć ran, od których Chrystus cierpiał na krzyżu w swojej cielesnej postaci). Jest to liczba PENTAGRAMU: pięciokąta symbolizującego człowieka, jako że ciało ludzkie posiada pięć wystających członków, które mieszczą się w pięcioramiennej gwieź dzie wpisanej w okrąg, symbolizującej człowieka jako MIKROKOSMOS, mi niaturową replikę całego Wszechświata. Wskazuje na niebojącą się ryzyka, en tuzjastyczną osobowość, człowieka stojącego na ziemi ze wzniesionymi ramio nami, jakby chciał objąć nimi wszystko, co go otacza, z umysłem skierowanym ku NIESKOŃCZONOŚCI.

Władcą Piątki jest Merkury, opiekujący się ludźmi urodzonymi 5, 14 i 23 dnia każdego miesiąca oraz tymi, których Liczba Drogi Życia lub Imienna wy nosi Pięć. Najwyraźniej jest widoczny w Liczbie Duchowej.

Merkury jest najmniejszą planetą Układu Słonecznego, związaną z reflek sem, zmiennym charakterem, bystrym umysłem i niepokojem. Jest młody, zie lony i inteligentny (w sanskrycie: Kumar, Budha).

Odpowiada za układ oddechowy, system nerwowy, mowę, wykształcenie i in teligencję.

Jest uważany za planetę rodzaju nijakiego, zimną i wilgotną. Włada Panną i Bliźniętami .Jest - jak Pluton - planetą skrajności. Jego podwładni są albo miłośnikami komfortu fizycznego i pieniędzy, albo nie dbają o pieniądze w ogóle,

Mimo iż Merkury jest dobroczynną planetą, jego podopieczni są dość po dejrzliwi, poważni i przebiegli. Ce****e ich wielki dowcip, humor i rozrywka. Umieją postępować z ludźmi. Są mądrzy i subtelni, atrakcyjni, kochający pod róże i przygody. Ce****e ich naukowa postawa i logika. Są urodzonymi mów cami i miłośnikami sztuk pięknych. Chętnie studiują astrologię, numerologię, chiromancję, fizjonomikę, grafologię i psychologię. Chcą w ten sposób poznać siebie i innych, jak to tylko możliwe.

Mając naturę duchowo-materialistyczną, racjonalną, analityczną i krytyczną, są inteligentni i praktyczni. Lubią nowatorskie idee i krótkie podróże. Rozwa żają wszystkie „za" i „przeciw" każdej sprawy. Są ludźmi wykształconymi i uczo nymi, którym sprawia przyjemność towarzystwo ludzi im podobnych. Wszyst kiego im za mało; nic umieją spocząć i powiedzieć: „dość". Pędzą życic bogate w zdarzenia i pełne przygód. Są zwykle wędrowcami, lecz trudno im jest zna leźć cel i osiągnąć szczęście. Lubią gdy coś się dzieje i mocne wrażenia, ociera nie się o niebezpieczeństwo. Nie gardzą leż hazardem i ryzykiem. Są zmienni i porywczy, żyją pełnią życia.

Merkury jest jedyną planetą, która góruje w swoim własnym znaku: w Pan nie. Jego przyjaciółmi są Słońce, Wenus, Rahu, Ketu i Saturn. Mars i Jowisz są neutralni. Księżyc jest traktowany jak wróg, choć nic odwzajemnia tych uczuć.

Jeśli Piątka jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i/lub jest Liczbą Duchową, Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia, to jesteś wę drowcem, poszukującym sensu życia, zrozumienia świata i samego siebie. Twoje bujne życic jest niespokojne, pełne niespodziewanych spotkań i niezwykłych wydarzeń. Poprzez przygodę, która ci towarzyszy, próbujesz znaleźć drogę do własnego wnętrza. Jest to pozytywna, otwierająca umysł aktywność, która po zwala ci lepiej zrozumieć ludzi i ich problemy.

Lubisz wszelkie podróże i czujesz się wszędzie tak jak w domu. Łatwo uczysz się obcych języków; jesteś wszechstronny, pełen życia, otwarty na nowe idee, zmysłowy, żądny przyjemności, bystry, dowcipny, szybki, pełen entuzjazmu, energii i pogody ducha. Kochasz wszelkie nowości i to co „niezwykle"; cierpisz z powodu rutyny. Twoje życie jest pełne niezwykłych przygód. Pragniesz życia świadomego i rozkosznego, i lubisz je. Zmiany, które ci towarzyszą, harmoni zują z twoją naturą. Ce****e cię aktywność i chętnie stajesz się ośrodkiem zainteresowania w grupie.

Najczęściej podróżujesz w nieznany wymiar, choć zwiedzanie materialnego świata też cię interesuje. Żyjesz bowiem w dwóch światach: w świecie material nym i w świecie duchowym. Jeden z nich dominuje.

Wolność jest twoim prawem i celem. Nic pozwalasz jej nikomu naru szać. Równocześnie szukasz odpowiedzi na pytanie, gdzie kończy się wol ność innych.

Jesteś ekspansywny i dumny; towarzyszą ci doświadczenia. Ce****e cię nie spożyta energia i impulsywna niecierpliwość. Lubisz dobrą zabawę i słowną szer mierkę. Będąc elokwentny i błyskotliwy, jesteś doskonałym retorykiem i na wszystko masz gotową odpowiedź i odpowiedni argument. Kochasz życic i jego atrakcje. Pociąga cię piękno świata. Dobry humor i pogoda ducha rzadko cię opuszczają.

Twoją lekcją jest zrozumienie, że wszystko, co najważniejsze, znajduje się w lobie i nie ma potrzeby szukać uznania w oczach innych ludzi. Chełpliwość, szukanie potwierdzenia własnej atrakcyjności, nadużycia seksualne lub ozię błość są więc zbędne.

Bywasz czasem pasywny, gdy ktoś oczekuje rady. Twoje poszukiwania szczę ścia są pasmem pogody ducha, radości i dobrego humoru, który szybko odzysku jesz po kryzysie. Masz też poważne chwile, gdyż jesteś człowiekiem uduchowio*nym i inteligentnym (mistrzem słowa). Możesz osiągać szczyty w każdym zawo dzie tak długo, jak długo twoja praca będzie związana z językiem (bogate słownictwo, retoryka). Bez kłopotu możesz zostać duszpasterzem, nauczycielem, śpie wakiem lub pisarzem. Wszechstronne, nieprawdopodobne wręcz uzdolnienia w dziedzinie mowy mogą napotykać na trudności w tematach, w których nic masz rozpoznania. Rzucać możesz wtedy kąśliwe uwagi mniej zdolnym niż ty. W natu rze masz skłonność do niekonsekwencji. Dzięki wskazówkom potrafisz rozwijać się duchowo i intelektualnie. Ce****e cię oryginalność i niecierpliwość zarazem, zarówno w myśleniu, jak i działaniu. Zawsze gotowy jesteś poznać i doświadczyć wszystkiego co nowe, niezwykle czy nowoczesne. Pociąga cię wolność, wielość i zmiana. Nie szukasz schronienia w przeszłości; żyjesz teraźniejszością i nieustan nie kroczysz naprzód ze wzrokiem utkwionym w przyszłość, żądny przygód i no wych wrażeń. Posiadasz niezwykłą zdolność przyswajania nowych informacji; chwytasz w lot sedno sprawy i niuanse tematu. Jesteś przy tym ciekawy, a twoja uwaga skierowana jest na wiele spraw jednocześnie (co powoduje czasem „sło miany zapał"). Powinieneś uczyć się koncentracji i wykorzystywać swe liczne, wspaniale zalety. Jeśli uda ci się to osiągnąć - nie będzie celu, którego nic bę dziesz mógł osiągnąć. W przeciwnym razie możesz ponieść klęskę.

Szybko reagujesz na bodźce zewnętrzne. Spiesząc się, chcesz być tam, gdzie się coś dzieje; we wszystkim uczestniczyć, wszystkiego doświadczyć. Bezpo średni, spontaniczny, żywotny, romantyczny, zachęcasz innych do działania. Sprawiasz wrażenie człowieka pewnego siebie i błyskotliwego. Za tą fasadą kry je się jednak czasem nieśmiałość. Jesteś pełen entuzjazmu i uwielbiasz życie, ruch, przygody i wolność. Każdy swój nowy dzień traktujesz jak wyzwanie i przy godę, którą trzeba przeżyć do końca, niczego nie planując i niczego nie przewi dując. Z radością podejmujesz każde ryzyko.

Możesz być nadwrażliwy. Twoje reakcje trudno przewidzieć. Potrafisz przejść od największej euforii do najczarniejszej rozpaczy bez żadnego racjonalnego powodu, zrozumiałego dla otoczenia. Wszystko odczuwasz intensywnie, jesteś w stanie chwycić i smakować wszelkie odcienie rzeczywistości, niedostrzegalne dla osób o innych wibracjach. Posiadasz duszę tułacza („posłańca bogów"), o wielkiej niezależności. Buntujesz się przeciw wszelkim więzom, by być zawsze wolnym i iść tam, gdzie prowadzi cię twoja cygańska natura. Niedoceniany, szybko zrywasz krępujące cię więzy. Nie ma bowiem kajdan, którymi by można było ograniczyć twoją wolność. Lubisz nagłe podróże i zmiany otoczenia, zwie dzanie i penetrowanie świata. Decyzje podejmujesz nagle, pod wpływem impul su. Umysł masz chłonny, silny, dynamiczny, twórczy. Rozkwitasz tam, gdzie jest inteligencja i ruch. Możesz mieć światłą „świtę" wiernych wielbicieli podzi wiających twój geniusz i talenty. Niełatwo jest jednak z tobą żyć. Masz wielkie wymagania i zmienne nastroje. Sprowokowany stajesz się agresywny i zgryźli wy. Masz jednak szlachetną naturę i nie zachowujesz żalu. Twoje wyskoki szkodzą bardziej tobie niż tym, których obrażasz.

Jesteś czuły i piękny, mądry i wspaniały. Pragniesz rozwijać się duchowo, choć na ogól nie poświęcasz się niczemu do końca. Starasz się zrozumieć i uczest niczyć we wszystkim, co cię otacza, jednak nie angażując się emocjonalnie, zarówno jeśli chodzi o ludzi, jak i o sprawy. )estcś zimny i obojętny; nie chcesz by emocje przesłoniły ci zdolność racjonalnego myślenia.

Nie masz w sobie mściwości, złości i pamiętliwości. Do późnej starości za chowasz czysty, promienny umysł dziecka, mimo iż nabyte doświadczenia na uczą cię sprawiać wrażenie osoby światowej, rozsądnej i doświadczonej.

Jesteś przyjazny ludziom, grzeczny, sympatyczny, z łatwością przystosowu jesz się do otoczenia. Tam gdzie się pojawiasz, pojawia się ruch, aktywność i podniecenie i zaczynają się dziać ciekawe rzeczy. Jesteś „solą tej Ziemi"; po*siadasz nieodparty urok i ciepło (magnetyzm, który czyni cię niezwykle atrak cyjnym, zwłaszcza wobec płci przeciwnej). Jeśli masz poczucie samorealizacji, będziesz uszczęśliwiony. Nikt nie oprze się twojej radości, entuzjazmowi i chęci działania. Będziesz miał przy tym wspaniałe poczucie humoru.

Wiódł będziesz życie aktywne i bardziej ciekawe i zajmujące niż inni. Jeśli jednak nie wykorzystasz swojej wielkiej energii lub poddasz się pasywności, staniesz się istotą niezadowoloną i agresywną. Twoja natura nie znosi monoto nii rutyny. Wyzwalać może w tobie destruktywne siły. Jeśli zabraknie ci emocji i przeżyć, staniesz się najnieszczęśliwszym człowiekiem. Jeśli będziesz czul się skrępowany nadmiarem obowiązków i nakazami, przeistoczysz się w nieśmia łego, ponurego i mrukliwego samotnika. Nigdy nie zgodzisz się z szarą egzy stencją i będziesz sądził, że życie cię oszukało, bowiem zasługujesz na coś lep szego. Jeśli nie będziesz mógł panować nad swoimi impulsami i nic wykorzy stasz swoich talentów, skończysz jako osoba rozgoryczona i przegrana. Jeśli nie znajdziesz odpowiedniej dla siebie drogi, staniesz się osobą niepohamowaną, gwałtowną, działającą w sposób destrukcyjny. Będziesz krytykował wszystko i wszystkich, nic przyznając się do własnych błędów i nie umiejąc wykorzysty wać swoich życiowych doświadczeń, które mogłyby przyczynić się do twojego duchowego rozwoju i osiągnięcia emocjonalnej dojrzałości. Swych talentów mo żesz używać do oszukiwania i wykorzystywania innych. W ostateczności mo żesz stać się ofiarą rozwiązłości i buntu.

Za wszelką cenę powinieneś nauczyć się relaksacji, koncentracji i wytrwało ści. Nic powinieneś żyć chwilą, poświęcając wszystko dla przygody i wolności. W przeciwnym razie będziesz jak biblijny talent, który, zmarnowany, nic przy nosi korzyści nikomu, zwłaszcza samemu sobie.

Cechy, które posiadasz (wszechstronne uzdolnienia, wielka inteligencja, ta lent, energia i bogata osobowość) sprzyjają osiągnięciu sukcesu i wysokiej po zycji społecznej. Sukces nie oznacza jednak dla ciebie władzy czy pieniędzy, lecz życie pełną piersią i nieustanne poszukiwanie nowych wyzwań, by uniknąć nudy lub samorealizacji. Żyjąc w ten sposób niełatwo jest osiągnąć zamierzone cele. Jak. zdobyć sukces, gdy neguje się uznane normy postępowania? Zdobę dziesz go tylko wtedy, gdy twoja praca pozwoli ci na barwne, pełne emocji życic i nieliczenie się z normami społecznymi. Niewiele jest takich zajęć, ale są. Powi nieneś ograniczyć przesadę, szukać piękna i złotego środka, opanować wro dzoną niecierpliwość i poświęcać swą energię i zdolności na wytrwałą pracę w dziedzinie, którą zsyła ci Los.

Najwłaściwsze są dla ciebie te zajęcia, które pozwalają na zmiany, ruch i wy magają bystrego umysłu, wyobraźni, inicjatywy, znajomości natury ludzkiej, re fleksu, oryginalności, aktywności, twórczego podejścia do życia, żyłki handlo wej i umiejętności wpływania na otoczenie. Rutyna i brak silnych bodźców mogą być dla ciebie przyczyną porażki. Powinieneś poszukiwać swojego zawodu, wymagającego otwartego, nowoczesnego i postępowego myślenia oraz pamię tać o wytrwałości.

Ze względu na wielką odwagę, graniczącą z heroizmem, zuchwałość, niespokojność i ryzykanctwo sprawdzisz się jako żeglarz, geograf, podróżnik, sporto wiec, pilot, oblatywacz samolotów, nauczyciel wychowania fizycznego, repor ter, producent filmowy lub teatralny, pisarz, tancerz, muzyk, kompozytor, dzien nikarz, powieściopisarz (literatura przygodowa lub science-fiction), fotograf i „public relations". Wyróżnisz się jako makler giełdowa', sprzedawca, komiwo jażer, wynalazca, naukowiec, innowator poszukujący nowych metod pracy. Po winieneś omijać biura i urzędy, za wyjątkiem biur podróży i agencji reklamo wej. Możesz wybić się jako adwokat, detektyw, agent tajnej służby, polityk, urzęd nik państwowy zajmujący eksponowane stanowisko, przewodnik, kierowca, Dobry jest dla ciebie show bussines, przemysł motoryzacyjny i górnictwo. Jeśli zapanujesz nad swoim temperamentem, nic będzie dla ciebie rzeczy niemożli wych do osiągnięcia. Niemożność wykonywania odpowiedniego zawodu zre kompensujesz sobie hobby.

Jako szef jesteś zaskakujący: błyskotliwy, ujmujący i tolerancyjny, a czasami, pod wpływem problemów - arbitralny i choleryczny.

Nie przeceniasz pieniędzy. Cenisz ich wartość i korzystasz z ułatwień, jakich dostarczają, lecz nie stanowią one dla ciebie celu. W ciągu jednej chwili możesz stracić całą fortunę, stawiając wszystko na jedną kartę i z bogacza stać się nę dzarzem, przy czym obie te sytuacje przyjmiesz z jednakową obojętnością i stoicyzmem. Bardziej od straty pieniędzy boli cię utrata wolności działania. Wolisz życie niepewne i pełne ryzyka od uległości konwenansom i obowiązkom, które w zamian niosą bogactwo. Zdobycie majątku nie jest jednak dla ciebie trudne. Trudniej jest ci go zachować, gdyż jesteś człowiekiem hojnym i lekkomyślnym (gotów jesteś oddać „ostatnią koszulę" potrzebującemu). Nie martwi cię stabilizacja życiowa. Najlepiej zrobisz, jeśli piecze nad swoim majątkiem powierzysz komuś rozsądnemu.

Masz wicie kontaktów towarzyskich i uczuciowych: jesteś człowiekiem po godnym, sympatycznym i pełnym życia. Nic wielu masz jednak przyjaciół. Jesteś zbyt zagoniony, by poświęcać im dostateczną uwagę i zgłębiać ich proble my. Jeśli nie pokonasz tej wady, zapłacisz za to samotnością.

Twój czar jest nie do odparcia. Masz moc przyciągania i zniewalania płci przeciwnej, choć nie zawsze zdajesz sobie z tego sprawę. Przeszkadza ci w tym nieśmiałość, fobie i kompleksy, które utrudniają ci wyrażanie uczuć. Będąc nie poprawnym idealistycznym romantykiem marzysz o cudownych przygodach mi łosnych. Jeśli zwalczysz nieśmiałość i skromność, twoje marzenia mogą się speł nić. Magnetyzm i bogata, nieprzeciętna osobowość, mogą utrudniać ci wybór właściwej partnerki. Bądź ostrożny.

Szczęśliwy i owocny związek stworzysz z inną „Piątką". Związek ten będzie burzliwy, szalony, lecz szczęśliwy. Odpowiednia będzie także „Trójka". „Dwój kom" i „Szóstkom" spodobasz się, ale trudno im będzie dotrzymać ci kroku i pogodzić się z twoją ogromną witalnością i ruchliwością. Z „Dziewiątką" i „je dynką" trudno ci będzie się zrozumieć.

Jako rodzic będziesz ustępliwy i niezbyt wymagający. Pragnął będziesz, by twój związek z dziećmi oparły był na przyjaźni i partnerstwie.

DROGA, która idziesz, jest drogą zmian i ruchu, by w ciągłym wirze do świadczeń znaleźć niezmienny punkt odniesienia: samego siebie. W doświad czeniach tych testowane jest twoje pojęcie rozumienia wolności.

Wolność jest dla ciebie ważna i dostępna. Potrzebujesz ją potwierdzać w każ dej sytuacji, by zrozumieć, gdzie kończy się twoja wolność, a zaczyna wolność innych. Twoją lekcją jest nauczyć się nie ranić innych i nie naruszać ich własne go terytorium, być wolnym w przestrzeni ograniczonej charakterem związków, rodzajem i wymaganiami życia i pracy.

Celem tej drogi jest rozstanie się z przekonaniami, że to co najważniejsze, znajduje się na zewnątrz; że aby zaistnieć, trzeba być zauważonym przez in nych, zaakceptowanym, kochanym. Musisz nauczyć się znajdować potwierdze nie swojego istnienia w samym sobie, przestać szukać swojego odbicia w oczach innych, oczekiwać na oceny otoczenia. Musisz porzucić swoje pragnienia i po trzeby zmysłowe i zwrócić się w kierunku rzeczywistych potrzeb i kontaktów nadzmysłowych (duchowych), dojrzeć do prawdy, że prawdziwa wiedza to wie dza wewnętrzna, nic błyskotliwa erudycja.

Twoje aktywne życie uczy cię zrozumienia innych i otwiera twój wzniosły umysł.

Wycofywanie się i obserwowanie świata z ukrycia jest twoją strategią obronną. W celu zachowania prywatności wycofujesz się, ograniczasz kontakty do mini mum, redukujesz potrzeby i ochraniasz prywatną przestrzeń za wszelką cenę. Stosujesz wymyślne sposoby utrzymywania bezpiecznego dystansu. Świat ze wnętrzny widzisz jako napastliwy i groźny. Skłonny jesteś poprzestawać na tym, co ci Los przynosi, niż ryzykować opuszczenie bezpiecznych murów domo*stwa. Możesz żyć jak pustelnik, prowadząc życie samotne, poświęcone rozmy ślaniom i służbie dla Boga. Możesz zaangażować się w życic publiczne, choć przyjmiesz wtedy pozycję zdalnego sterowania, pozostawiając działania na pierw szej linii frontu innym, a raporty będziesz odbierał telefonicznie. Publicznie bę dziesz krył się za maską, ograniczając swoje emocje do minimum i stapiając się ze scenerią wydarzeń. Nie będziesz chciał się angażować.

Interesy finansowe będą dla ciebie niebezpieczne. Zobowiązania — zniewala jące. Złość i rywalizację skłonny będziesz kontrolować, a przywiązania emocjo nalne uważał będziesz za obciążenie. Możesz czuć się ograniczony pozytywny mi oczekiwaniami. Kultywował będziesz drobne rytuały przyjaźni.

 

WIDZENIE ŚWIATA.

Skoncentrowany jesteś na faktach. Twoje przewidy wania i procesy myślowe skierowane są na zewnątrz. Twoim celem jest obiekty wizm, a metodą: życie w świecie idei, traktowanym jako rzeczywistość.

Podglądasz życie z dystansu, zachowując trzeźwy osąd. Izolowanie się od otoczenia pozbawia cię umiejętności porozumienia się /ludźmi, wrażliwości i wszechstronności. Czując się pustym w środku, napełniasz się (dzięki fał szywej motywacji) wszelką wiedzą, co stanowi ratunek przed tym uczuciem. Podstawową sprawą w twoim życiu jest „wiedzieć", a głównym uzależnieniem: chciwość.

 

DZIAŁANIE W ŚWIECIE.

Świat wydaje ci się złożony i interesujący. Masz skłonność do badania go bez włączania się w jego rytm. Lubisz wiedzieć wszystko o wszystkim i wszystko rozumieć, by móc zobaczyć, jak poszczególne dane układają się w logiczną całość. Określasz siebie na podstawie zakresu posiada nej wiedzy, a chaos i brak jasności napawa cię strachem. Sądzisz, że najlepiej wykorzystywać czas na myślenie, przewidywanie i definiowanie. Zobowiązania są potencjalnym zagrożeniem dla twojej samotniczej pasji myślenia i planowa nia przedsięwzięć. Lekceważysz sposoby poznania nie oparte na analizie i lo gicznym myśleniu. Masz skłonność do szufladkowania rzeczywistości, tworze nia skomplikowanych systemów postrzegania i reagowania na świat. Jesteś czło wiekiem kompetentnym i starannie obmyślającym plany. Poszukiwanie przej rzystości czyni cię osobą nieszablonowo myślącą i oryginalną. Drobiazgowo badasz wszystkie fakty, metodycznie grupujesz informacje i wyciągasz z nich

logiczne wnioski. Ponieważ nie nastręcza ci to problemów, irytuje cię kolektyw ne podejmowanie decyzji. Twoja zdolność dopracowywania projektów jest nie zrównana. Znajdujesz błędy we wszystkich pi,mach. które nie są twojego autor stwa, co psuje ci kontakty z podwładnymi, gdy jesteś szefem lub kontakty z sze fem, gdy jesteś podwładnym.

Swą miłość do bliskich wyrażasz we wspólnych podróżach. Lubisz zajęcia na świeżym powietrzu. Nic ujawniasz swoich potrzeb i pragnień nawet najbliższym.

Gdy dojrzejesz, ujawnisz następujące dobre cechy: ciekawość świata i ludzi, talent do promowania nowych rozwiązań i pomysłów, doskonałą logikę, poczu cie humoru, odwagę, zdolność odkrywania nowych możliwości, uduchowienie, niezależność, zdolność wychwytywania absurdów życia, atrakcyjność, nauko we podejście do świata i problemów.

Utrzymujesz ludzi na dystans i pragniesz im przewodzić. Możesz mieć po czucie, że obserwujesz innych tak, jakby między wami znajdowała się wielka pusta przestrzeń lub lustrzana szyba. Możesz czuć się niewidzialnym, co uła twia ci obserwację. Nie musisz angażować się w rozmowy czy reagować w sto sowny sposób. Gdy jesteś zmuszony do mówienia, może ci się wydawać, że inni nie tylko są fizycznie oddaleni, ale także, że są „karykaturami" z innego świata.

Starasz się zdobyć informacje o nadchodzących zdarzeniach, by móc przygo tować się na wszystkie ewentualności. Znając je stajesz się bardziej przystępny.

Najbardziej ożywiasz się w samotności („ładujesz akumulatory" i wyrzucasz z siebie uczucia, które w obecności innych uległy zamrożeniu). Wspominasz i myślisz, wolny od emocjonalnych napięć. Nie potrzebujesz uznania innych; wolisz ekonomiczną samowystarczalność; chcesz przychodzić i odchodzić, gdy przyjdzie ci na to ochota.

W miejscach publicznych stosujesz różne sposoby odwracania od siebie uwa gi. Kierujesz rozmowę na tematy budzące obopólne zainteresowanie lub zwra casz uwagę na to, co opowiadają inni. Oceniasz ludzkie zachowania, by stwo rzyć wyczerpujący system wiedzy (w oparciu o psychoanalizę, astrologię, nu merologię, itp.). Gdy go stworzysz, będziesz mógł nawiązywać głęboki kontakt z ludźmi i rozumieć ich dramaty emocjonalne z pozycji intelektualnej.

Twoim głównym problemem jest lęk przed odczuwaniem. W czasie bliskich spo tkań twoje uczucia są zamrożone. Silniejsze emocje odczuwasz, gdy jesteś sam i odtwarzasz je w pamięci. Rozumiesz wtedy co czujesz. Silny, nieprzerwany kon takt wyczerpuje cię, toteż wycofujesz się, by określić swe stanowisko. Partnerzy mogą sądzić, że w czasie spotkania jesteś nieobecny i emocjonalnie oziębły. Od wracasz jednak tylko w ten sposób uwagę od emocji i przenosisz swoje uczucia w sferę intelektualną. Ma to tę zaletę, że w kontaktach intymnych posiadasz zdol ność wielowymiarowego postrzegania partnerów. Zobowiązujesz się intelektualnie, a dopiero później emocjonalnie. Ody zobowiązanie zostanie powzięte, jest bardzo trwale, choć ograniczone (wytyczone). Unikasz sytuacji wyzwalających spontaniczne uczucia, zwłaszcza konfrontacji. Partner musi być stroną aktywną.

Nie znosisz, gdy inni dysponują twoim czasem i wysiłkiem. Bronisz się przed tym przez wycofywanie się spod cudzej kontroli. Szczególnie nie lubisz szefów pojawiają cych się z nikąd lub domagających się raportów. Dowody uznania, jak tytuły czy podwyżki, traktujesz jako środki zniewalania i zmuszania do wyczerpywania zaso bów czasowych i energetycznych. Potrafisz poświęcić się osobistym zainteresowa niom bez wsparcia innych ludzi. Zdolność ograniczania kontaktu z uczuciami uła twia ci pomaganie innym w sytuacjach stresowych. Jesteś sprawnym menedżerem, gdyż potrafisz zachować jasne myślenie pod naciskiem. Możesz być wielkim przyja cielem ludzi (na cale życic), jeśli umowa towarzyska pozwoli ci zachować całkowitą niezależność i możliwość wycofywania się we własne zacisze. Nic lubisz otoczenia i zawodów wymagających otwartej rywalizacji lub bezpośredniej konfrontacji. Powi nieneś nauczyć się tolerować własne uczucia bez odrywania się od nich.

Twoim powołaniem życiowym jest pokazywanie innym, że można rozwijać się wewnętrznie, zachowując jednocześnie pełną wolność i niezależność. Powi nieneś wykorzystywać swoje życiowe doświadczenia tak, aby wzrastać ducho wo, nie tracąc swojego entuzjazmu i żywotności. Twoją misją życiową jest zachęcanie innych do działania, stawiania czoła trudnym sytuacjom i uświada miania sobie i innym wszystkiego (Bliźnięta i Merkury to wszystkie .światy w pro mieniu stworzenia).

W sprawach osobistych powinieneś starać się opanować niespokojny i zmienny temperament, byś mógł nim dysponować dowolnie (być zmiennym lub stałym według uznania).

 

żródło: Henryk Rekus "Numerologia-Portret numerologiczny"

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Też jestem piątką. Czy wiecie, że piątki to np Adolf Hitler i Mao Tse Tung? Sweeeet :PPP

 

Sławne piątki:

Mario Yargas Llosa, Aleksander Fleming, Mar-lon Brando, Juliusz Cezar, Micke Jagger, Paul Cezanne, Karol Darwin, Johann Cruiff, Benjamin Franklin, Yincent Van Gogh, Abraham Lincoln, Lope de Vega, Marconi, Lord Nelson, Felix Mendelsson, Ruben Dario, Franklin Delano Roosevelt, Mao Tse Tung, Honore Balzac, William Faulkner, Fryderyk Chopin, Bertrand Russell, Adolf Hitler, Newton.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Wibracja 5

 

Charakter - osobowość

Według filozofii pitagorejskiej, liczba ta symbolizuje człowieka świadomego siebie, pełnię człowieczeństwa. Przedstawia ona parę ludzką i Boską Trójcę: człowiek stojący na ziemi wznosi ramiona, chcąc objąć nimi wszystko, co go otacza, a umysł jego skierowany jest ku nieskończoności.

Osoby o tej wibracji obdarzone są nieprzeciętną inteligencją, zdolnościami twórczymi, bogatą wyobraźnią oraz lotnym, przenikliwym umysłem. Bez wątpienia 5 są najbardziej ruchliwe, niespokojne i zmienne spośród wszystkich liczb.

Osoby te ce****e oryginalność, niecierpliwość i impulsywność, zarówno w działaniu, jak i w myśleniu. Zawsze gotowe są poznać i doświadczyć wszystkiego, co nieznane, niezwykłe czy nowoczesne, pociąga je wszystko, co oznacza, wolność i zmianę.

Nigdy nie szukają pociechy ani schronienia w przeszłości, żyją teraźniejszością i nieustannie kroczą naprzód ze wzrokiem utkwionym w przyszłość, zawsze żądne przygód i nowych wrażeń. Piątki nie wahają się, aby wykorzeniać te obyczaje, wierzenia i sposoby zachowania, które - ich zdaniem - są przestarzałe i uniemożliwiają rozwój cywilizacji.

Ludzie ci posiadają niezwykłą zdolność przyswajania nowych informacji, chwytają w lot zarówno sedno, jak i wszelkie niuanse danego tematu. Są przy tym bardzo zmienne i ciekawe wszystkiego, a ich uwaga na ogół skierowana jest jednocześnie na wiele spraw, co powoduje, że najczęściej ulegają słomianemu zapałowi. Powinny zatem nauczyć się koncentracji i wykorzystać do maksimum swe liczne i wspaniałe zalety. Jeśli im się to uda, nie będzie celu, którego by nie mogły osiągnąć.

W przeciwnym razie, zmarnują wielkie możliwości, jakie zawdzięczają swej wibracji i w konsekwencji poniosą życiową klęskę.

Osoby o tej wibracji są bardzo nerwowe i niespokojne, niezwykle szybko reagują na wszelkie bodźce. Wiecznie w pośpiechu, chcą być wszędzie, gdzie się coś dzieje, we wszystkim uczestniczyć, wszystkiego doświadczyć.

Bezpośrednie i spontaniczne, 5 są żywotne i zachęcają swym przykładem innych do działania, a zarazem są romantyczne. Sprawiają wrażenie osób bardzo pewnych siebie, jednak za tą fasadą skrywają wielką nieśmiałość.

Są to jednostki pełne entuzjazmu, kochają życie, ruch, przygody i wolność tak bardzo, że myśląc o nich, słowa te powinno się pisać dużą literą. Szare, normalne życie jest dla nich wegetacją, toteż każdy nowy dzień traktują jak wyzwanie i nieznaną, pasjonującą przygodę, którą trzeba przeżyć do końca, niczego nie planując, ani nie przewidując.

Ci niepoprawni ryzykanci z radością podejmują wszelkie ryzyko, które wprawiłoby w przerażenie osoby o wibracjach bardziej stabilnych.

5 są często pobudliwe i nadwrażliwe. Ich reakcje są zwykle instynktowne i nie dające się przewidzieć. Potrafią przejść od największej euforii do najczarniejszej rozpaczy, bez żadnego racjonalnego powodu, zrozumiałego dla otoczenia. Wszystko odczuwają i przeżywają niezwykle intensywnie, są w stanie chwycić i smakować wszelkie odcienie rzeczywistości, niedostrzegalne dla osób o innych wibracjach.

5 posiadają dusze tułaczy i silne poczucie niezależności. Buntują się przeciw jakimkolwiek więzom, ponieważ potrzebują czuć się wolne, aby móc pójść wszędzie tam, gdzie je zaprowadzi ich cygańska natura.

Jeśli osoby, którym przyszło żyć z 5, potrafią zaakceptować je takimi, jakie są, zdołają zatrzymać je przy sobie. W przeciwnym razie 5 szybko zerwą krępujące je więzy. Nie istnieją bowiem łańcuchy ani kajdany, którymi można by ograniczyć wolność osób o tej wibracji.

5 uwielbiają podróże, zmiany otoczenia, zwiedzanie odległych, egzotycznych miejsc. To umiłowanie zmian dotyczy również ich światopoglądu, planów czy wyboru dróg życiowych.

Decyzje podejmują najczęściej pod wpływem nagłych impulsów. Zmienność ta ma swoje korzenie również w ich wewnętrznym niepokoju, ogromnej wyobraźni i wyjątkowej podatności na zewnętrzne bodźce.

Osoby o tej wibracji posiadają umysł chłonny, dynamiczny i twórczy. Rozkwitają wszędzie tam, gdzie jest ekspansja i ruch.

 

Często mają własną świtę wielbicieli podziwiających ich geniusz. Nie dziwi to, jeśli wziąć pod uwagę barwną ich osobowość.

Jednakże ci, którzy je lepiej poznali i doświadczyli ich nagłych zmian humoru, a w przypadku, gdy ktoś je sprowokuje, także agresywności; zgryźliwych, mogących zranić do żywego wypowiedzi, najlepiej wiedzą, jak trudno jest żyć z osobą o tej wibracji.

Gwoli prawdy należy jednak dodać, że 5 mają szlachetny charakter i nie zachowują długo żalu, a ich wyskoki często więcej szkody przynoszą im samym, niż tym, których obraziły.

Osoby te są bardzo wrażliwe na piękno, sprawy intelektualne i sztukę. Pragną rozwijać się duchowo, lecz na ogół nie poświęcają się niczemu dogłębnie. Starają się zrozumieć i uczestniczyć we wszystkim, co je otacza, jednak nie angażują się emocjonalnie, zarówno jeśli chodzi o ludzi, jak i o sprawy.

Raczej zimne i obojętne, nie chcą dopuścić, aby emocje przesłoniły im zdolność racjonalnego myślenia.

Jak już wspomnieliśmy, 5 nie mają w sobie nic z mściwości, złośliwości czy pamiętliwości. Łatwo natomiast je zranić lub oszukać, jako że zwykle są łatwowierne, naiwne i prostoduszne.

Do późnej starości zachowują czysty i promienny umysł dziecka, mimo że nabyte doświadczenia nauczyły je sprawiać wrażenie osób światowych, rozsądnych i doświadczonych, a przede wszystkim ukrywać swą wrodzoną nieśmiałość. Nieśmiałość ta wydaje się niemożliwa w przypadku osób tak odważnych, postępowych i dynamicznych. Jest jednak nieodłączną częścią ich kontrowersyjnej, pełnej sprzeczności osobowości.

5 są na ogół przyjazne ludziom, uprzejme i sympatyczne i z łatwością przystosowują się do otoczenia. Tam, gdzie pojawiają się 5, panuje ruch, aktywność i ogólne podniecenie i z pewnością będą się działy ciekawe rzeczy.

Osoby te bez wątpienia stanowią sól ziemi, posiadają nieodparty urok i ciepło, rodzaj wewnętrznego magnetyzmu, który czyni je niezwykle atrakcyjnymi, zwłaszcza wobec płci przeciwnej.

Jeśli mają poczucie samorealizacji, są szczęśliwe. Nikt wówczas nie potrafi się oprzeć ich zaraźliwej radości, entuzjazmowi i chęci działania. Mają przy tym wspaniałe poczucie humoru, przejawiające się przez natychmiastowe i błyskotliwe riposty. Z łatwością potrafią znaleźć się w centrum zainteresowania każdej grupy, czy spotkania.

Osoby urodzone pod wpływem tej wibracji, zwykle wiodą życie o wiele ciekawsze i bardziej zajmujące, niż przedstawiciele pozostałych wibracji. Jeśli jednak nie wykorzystają w pozytywny sposób swojej ogromnej energii lub jeśli poddadzą się pasywności, staną się istotami wiecznie niezadowolonymi, przykrymi dla otoczenia, a nawet agresywnymi.

Ich natura nie znosi monotonii, czy rutyny. Wyzwalają one destruktywne siły. Jeśli osobie o tej wibracji zabraknie w życiu emocji, stanie się najnieszczęśliwszym w świecie stworzeniem. Podobnie rzecz się ma, gdy czują się skrępowane nadmiernymi obowiązkami czy nakazami, przeistaczają się wtedy w nieśmiałych, ponurych i mrukliwych samotników.

Nigdy nie pogodzą się z szarą, nieciekawą egzystencją i zawsze będą uważały, że życie je oszukało, bowiem zasługują na coś lepszego.

Piątka, która nie potrafi panować nad swymi impulsami, nie będzie w stanie wykorzystać swych licznych zalet i skończy jako osoba rozgoryczona i przegrana.

Jeśli nie odnajdzie odpowiedniej dla siebie drogi, stanie się osobą niepohamowaną, gwałtowną, działającą w sposób destrukcyjny. Będzie z łatwością krytykowała wszystko i wszystkich, nie przyznając się do własnych błędów, ani nie umiejąc wykorzystywać swych życiowych doświadczeń, które mogłyby przyczynić się do jej duchowego rozwoju i osiągnięcia emocjonalnej dojrzałości.

5 znajdująca się pod wpływem negatywnego aspektu tej wibracji, użyje swej elokwencji i sprytu, aby oszukiwać i wykorzystywać innych. Może również - w poszukiwaniu nowych wrażeń i emocji - stać się ofiarą rozwiązłości, alkoholu, narkotyków czy hazardu.

Osoby te za wszelką cenę powinny nauczyć się relaksacji, koncentracji i wytrwałości.

Niestety, wiele osób o tej wibracji, potrafi żyć jedynie chwilą, nierzadko poświęcając wszystko dla przygody i wolności. Tym samym stają się niczym biblijne talenty, które - zmarnowane - nie przynoszą korzyści nikomu, a zwłaszcza samym 5.

 

źródło: Gladys Lobos

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
Liczby naturalnie dopasowane – czyli te, które nie wywołują dysonansu w portrecie.

 

1, 5, 7

 

doskonale przy 1 realizuje się wartość poznawcza i dynamika.

Przy 7 daje odwagę w podróżach

Przy 7 i 1 to może być silna potrzeba niemalże kierowcy formuły 1

 

Liczby kompatybilne

 

3, 9

 

Liczby kompatybilne - takie z którymi 5 się dogaduje – przede wszystkim z poziomu interakcji z otoczeniem. I 3ka i 9ka są takie otwarte na ludzi, czerpiące przyjemność. Właśnie dlatego 5 dość dobrze się z tymi wibracjami lokuje w naszym portrecie.

 

Liczby niebezpieczne

 

2, 4, 6

 

to wibracje mówią o grupie, o pewności, o stałości, o potrzebie drugiego człowieka. 5 tu wkraczając będzie wnosiła zgrzyt i zaburzenie, które może dawać problem wewnętrznego rozdarcia. (z jednej strony każą mi wyjechać, z drugiej strony nie ma dla mnie nic ważniejszego niż rodzina; z jednej strony życie zmusiło mnie do opuszczenia kraju, z drugiej strony są tu wartości materialne, które są dla mnie bardzo istotne jako podłoże bezpiecznego funkcjonowania).

 

Neutralna 8

 

8 jest bardzo silną wibracją i jest to panowanie ducha nad materią. 5 dąży właśnie do takiego panowania. Co prawda może czasami wprowadzać zamęt w tej materii, ale jest to stosunkowo zdrowy zamęt.

Z autopsji powiedziałbym, że liczba 3 jest doskonała, za to 9 niebezpieczna, a nie kompatybilna. :wink:

 

Mam pytanko - z jakiej książki pochodzi ten opis?

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • Administrator

DROGA ŻYCIA nr. 5

WĘDROWIEC

Siła życia, doświadczenia, zmiany, wolność, miłość i seks.

 

Jest to droga zapraszająca (lub zmuszająca) do zmian, by w ciągłym ruchu i wirze doświadczeń znaleźć jedyny

niezmienny punkt odniesienia - samego siebie.

Może się to wyrazić w częstych zmianach miejsca zamieszkania, wielu przy godach (także miłosnych), podróżach pełnych odkryć, nowych znajomościach, różnorodności życiowych doświadczeń.

Testowane jest tutaj rozumienie pojęcia wolności. Potrzeba wolności jest dla piątek tak silna, że muszą ją potwierdzić w każdej sytuacji, by zrozumieć, gdzie się kończy ich wolność, a zaczyna wolność innych.

Lekcją tej drogi jest nauczyć się nie ranić innych, nie naruszać ich terytorium, być wolnym w przestrzeni ograniczonej charakterem związków, rodzajem i wymaganiami życia i pracy.

 

Jesteś osobą ekspansywną, dynamiczną, zmienną, zarówno w relacjach z innymi ludźmi, jak i zainteresowaniach, zręczną w komunikacji słownej i w dyplomacji, umiejącą szermować argumentami.

Lubisz literaturę, towarzystwo, zabawę, posiadasz niespożytą energię. Jesteś zachłanny na życie.

Żyjesz w napięciu i niepewności. Bywasz niecierpliwy i impulsywny.

Jeśli umiesz kontrolować swą energię i kierować się rozsądkiem - nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwej do zrealizowania.

Jeśli natomiast energia ta wyraża się w napięciu emocjonalnym, stajesz się nieobliczalny i wybuchowy, niewolniczo przywiązany do swych urojonych pragnień i niemożliwych do zaspokojenia (bo nie rozpoznanych) potrzeb uczuciowych.

 

Możesz być też osobą nieśmiałą, pełną kompleksów, lękającą się zmian, wahającą się za każdym razem, gdy trzeba poszerzyć swój obszar doświadczeń, wyruszyć w nieznane.

 

Obydwa warianty piątki mają za zadanie rozstać się z przekonaniem, że to, co najważniejsze znajduje się na zewnątrz nich. Że aby zaistnieć, muszą być zauważone przez innych, zaakceptowane, kochane.

Piątki muszą znaleźć potwierdzenie swego istnienia w samych sobie, przestać wiecznie szukać własnego odbicia w oczach innych, oczekiwać na oceny i reakcje.

Muszą porzucić swe pragnienia i potrzeby zmysłowe i zwrócić się w kierunku rzeczywistych potrzeb i kontaktów nadzmysłowych, duchowych. Dojrzeć do prawdy, że prawdziwa wiedza to wiedza wewnętrzna, a nie błyskotliwa erudycja.

Dlatego osoby z programem 5 często doświadczają w sposób ekstremalny, do końca, by sprawdzić na sobie samym, czy się nie mylą.

Twoje aktywne życie uczy cię zrozumienia innych i otwiera umysł.

Często jesteś osobą pełną magnetyzmu, uwodzicielską, zmysłową, pełną erotyzmu i fantazji.

Idziesz prosto do celu i nie lubisz komplikacji, gdyż jesteś wystarczająco skomplikowany wewnątrz.

Jesteś wierny pod warunkiem, że partner, podobnie jak ty, lubi wypełnione przyjemnościami życie i możecie cieszyć się nim wspólnie.

 

Negatywnie wibrujące piątki są posesywne, zazdrosne, egoistycznie zaspokajają swoją potrzebę wolności kosztem cierpienia innych.

Jesteś skłonny do ryzyka, możesz więc ulec wypadkowi lub oparzeniu.

Grożą ci też nadużycia seksualne lub przeciwnie, zahamowania w tej dziedzinie oraz zależność od wszelkiego rodzaju używek i leków.

 

Piątki miewają problemy z nosem, mięśniami, systemem nerwowym i ciśnieniem.

 

Są pełnymi fantazji pisarzami, oratorami, dziennikarzami lub natchnionymi lekarzami.

Skutecznie działają w reklamie, handlu, a także w szkolnictwie i w sporcie.

 

źródło: N. Czarmińska "Liczby losu"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...