Jump to content

7 DROGA ŻYCIA - charakterystyka


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Wszystko o wibracji, Drodze Życia, numerologicznej siódemce

 

Siódemki to osoby uduchowione, obdarzone intuicją. Ich marzenia nie są z tego świata. Szukają prawdy, a ich ciekawość nie zna granic. Żywa inteligencja i nieufność wobec powszechnie przyjmowanych prawd jest jedną z głównych cech Siódemek. To prawdziwi filozofowie, oddani ideom i stale poszukujący lepszych rozwiązań. Jednak aby w coś uwierzyć Siódemki muszą najpierw dobrze to poznać. Nie zgadzają się z wiekszością, nie ufają potocznym opiniom, są wielkimi indywidualistami. Kochają wolność. Sprawy materialne, sława czy awans nie mają dla nich większego znaczenia. Siódemki to osoby powściągliwe. O wiele lepiej radzą sobie z pojęciami naukowymi niż z własnymi emocjami. Zazwyczaj nie mają wielu przyjaciół, w głębi duszy bywają samotne. Miewają kompleksy dotyczące własnego wyglądu. W kłopotach starają się nie prosić o pomoc. Ludzie często nie rozumieją problemów Siódemek, które nie lubią zwierzać się i sprawiają wrażenie wyniosłych. Siódemki przez niektórych uważane są za dumne i nieprzystępne.

Łatwo je urazić, ce****e je też niezwykłe poczucie godności i honoru.

Są perfekcjonistami i z tego powodu wyznaczają sobie cele niemożliwe do realizacji. Bywają też nadmiernie pesymistyczne i melancholijne, czasem trudno im powstrzymywać się przed krytyką innych. Aby nauczyć się czerpać więcej radości z życia Siódemki powinny dopuścić do głosu drzemiące w nich emocje. Siódemki pasjonuje wszystko to, co ukryte i tajemnicze. Wybierają przyjaciół o podobnych zainteresowaniach, razi je wulgarność i pospolitość. W pracy zawodowej są sumienne i odpowiedzialne, jednak z trudem akceptują niemądre polecenia i nie wahają się krytykować szefa. Lepiej radzą sobie w wolnych zawodach, chętnie poświecają się karierze naukowej czy badawczej. Są dobrymi inżynierami, archiwariuszami, jubilerami, botanikami. W miłości napotykają Siódemki na problemy. Dystans do otoczenia sprawia, że mogą mieć problemy w zainteresowaniu sobą innej osoby. Wierzą w przeznaczenie, a los w końcu stawia na ich drodze właściwą osobę. Uczucia przeżywają bardzo intensywnie, choć nie potrafią wyrazić ich słowami. Odpowiedni partnerzy to inne Siódemki oraz Czwórki i Dziewiątki.

 

Osoby posiadające wibrację cyfry siedem, to urodzeni perfekcjoniści. W każdej dziedzinie życia starają się być najlepsze. Siódemki bardzo skupiają się na swoim życiu wewnętrznym, mają naturę refleksyjną, analityczny umysł, są raczej skryte, mogą wydawać się chłodne i niedostępne. Mają doskonale rozwiniętą intuicję, są dociekliwe, inteligentne, chętnie zgłębiają tajniki wiedzy, ich zamiłowanie do nauki nie wygasa przez całe życie. Samodoskonalenie się jest dla nich niezwykle ważne. Odczuwają dużą potrzebę przestrzeni. Posiadają zmysł artystyczny, są pomysłowe, mają naturę odkrywców. Siódemki są dyskretne, kulturalne, posiadają umiejętność słuchania innych, są raczej tajemnicze, ale to, jak również wrodzony magnetyzm, sprawia, że ludzie lgną do siódemek i uwielbiają z nimi przebywać. Siódemki posiadają zdolność błyszczenia w towarzystwie. Są życzliwe, cierpliwe, mogą wydawać się mało przystępne i obojętne, ale tak naprawdę bardzo zależy im na pozyskaniu szacunku i zaufania, otoczenia. Ważna jest dla nich opinia innych, źle znoszą krytykę, choć starają się tego nie pokazywać na zewnątrz. Siódemki najbardziej cenią sobie spokój, uwielbiają zaszywać się w domu i w samotności zgłębiać interesujące je tematy. Poznanie intelektualne sprawia jej największą satysfakcję. Osoby z wibracją cyfry siedem nieustannie dążą do osiągnięcia ideału, we wszystkich dziedzinach starają się być perfekcyjne. W sprawach zawodowych ce****e je profesjonalizm i sumienność. Siódemki mają wspaniały dar przekazywania wiedzy innym, potrafią nauczać, a ich zasób wiedzy jest ogromny. Siódemki to osoby zadbane, eleganckie, nie znoszą kiczu i złego gustu. Chętnie eksperymentują, wypróbowują nowe potrawy, udają się w nieznane miejsca. Siódemkom dosyć ciężko przychodzi zaufanie do drugiej osoby, mają one skłonność do dystansowania się, izolacji. Wszystko to wynika ze strachu przed zranieniem. Ich słabym punktem może być ucieczka w świat używek, w momencie, kiedy życie im się nie układa, czują się osamotnione i nierozumiane. Ponadto numerologiczne siódemki ce****e brak otwartości, często zdarza się im być zarozumiałym, co może być przyczyną braku porozumienia z otoczeniem. Do wad siódemek należy także brak wiary w siebie.

 

Źródła - Charakter numerologicznej Siódemki i Numerologia - Numerologiczna 7

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

Emocjonalna wibracja, osoby o ogromnej wewnętrznej wrażliwości, osoba taki twardziel o gołębim sercu. Osoby takie dość trudno poprawnie „zinterpretować” , to SA osoby które mają wielką potrzebę postępowania wg norm, zgodnie z prawem, posiadają wewnętrzny kodeks i nie można ich kupić. Daje ona czasami zbyt mocne rozbudowanie wewnętrzne, jeśli zbyt mocno wystrzelimy w tą strukturę to możemy zawirować . Niemalże intuicyjne rozumienie tła danej sytuacji, prawdziwych intencji drugiego człowieka, i z tego też względu ta wibracja chroni nas przed wszelakimi oszustami, ale też zaczynamy się zamykać na tzw. Spontaniczne reakcje, spontaniczne znajomości. Wtedy jesteśmy niby towarzyscy , dlaczego ? bo jeśli dana znajomość budzi we właścicielu dziwne przeczucie to natychmiast zostaje ucięta. Jeśli jest ona przede wszystkim z dnia urodzenia lub drogi życia to mówi o tym, iż taka osoba niemalże posiada dar jasnowidzenia. To takie strzały, które niejednokrotnie wyprzedzają wydarzenia co też daję czasami problemy psychiczne. Choroby schizofrenii , alkoholizmu wesłanie występują u osób które posiadają je w nadmiarze lub w negatywie. Ona nas nieco „zmusza” do tego byśmy mieli tą swoją wewnętrzną ostoje, „pasa bezpieczeństwa”. Siódemka mówio sobie tyle ile chce, ma wręcz awersje do pytan na tematy związane z jego osobą, niestety nie sprzyja ona dla związków, to karta rydwanu czyli zamykanie się na zbyt głęboką penetracje otoczenia naszej przestrzeni życiowej. U Crowley’ a na karcie tej widnieje na splocie słonecznym tarcze, czyli jest to zamykanie się, ogromna wrażliwość. Można to wyjeździć, gdyż 7 bardzo sprzyja sukcesom zawodowym właśnie na wyjazdach, ona wręcz wspiera naszą karierę , co niestety daje rozsypkę związków. Osoby mające takie powinny zawierać związki małżeńskie dopiero po 30 r.z. Czasami jest to informacja o autyzmie kiedy np. siódemka podparta jest 9 i 4 . Bardzo trudno jest okazywać uczuć, paradoks polega na tym,że bardzo pragnie się właśnie wtedy tych uczuć.

Osoba nie będzie celebrowała odpoczynku biernego, lecz czynnego .

Ludzie mający tą 7 zwykle nie cierpią na niedosyty materialne , to jest takie preludium do 8 . Są to osoby, które poniekąd doświadczają pomostu między duchowością a materią . Swojemu właścicielowi podarowuje świadomość własnego celu, kierowanie się w życiu własnymi regułami. Osoby , które urodziły się do południa mając 7 jako drogę życia są najbardziej delikatne, szalenie miłe, oddane, przyjacielskie, bardzo emocjonalne – w pozytywie, takie osoby które bardzo lubia się zaprzyjaźniać. Osoby , które urodziły się po południu szczególnie do 24-tej również są przyjacielskie, ale pojawia się u nich duża doza mistycyzmu, to własnie te osoby najmocniej są obdarzone wpływami ezoterycznymi, jasnowidzeniem, snami proroczymi. Natomiast osoby, które urodziły się w nocy czyli pomiędzy 24-tą a 6 rano wtedy niestety ta 7 manifestuję się swoim cieniem czyli wewnętrzne napięcia, niepokój wewnętrzny, pewnego rodzaju odrzucanie otoczenia, środowiska, podążanie w zakamarki swej wewnętrzności.

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

7 - FILOZOF

 

Introwertyczne, skierowane do wewnątrz siebie Siódemki nie należą do najbardziej towarzyskich i śmiałych osób.

Nadprzyrodzona intuicja, tajemniczość, zdolności parapsychiczne, uduchowienie i bogate wnętrze to cechy najbardziej charakterystyczne dla Siódemek. Ze względu na swoje predyspozycje psychiczne i konieczność koncentracji Siódemki uchodzą za osoby zamknięte, wyniosłe, a nawet gburowate. Ich wizerunek zewnętrzny ma jednak niewiele wspólnego z ich osobowością.

Nie są z pewnością ludźmi liczącymi na tani poklask, w związku z czym nie widzą potrzeby nadmiernego afiszowania się i reklamowania własnej osoby. Takie zachowanie lub też brak aktywności towarzyskiej postrzegana jest jako nieprzystępność, a tym samym nie przysparza wielbicieli. Za tą maską kryje się jednak nieśmiałość, niepewność siebie, a także nadwrażliwość.

Posiadają analityczny umysł, co prowadzi niekiedy na ścieżkę rozmyślań, refleksji nad sobą i światem, skłania je do wnikliwych badań naukowych. Posiadane uzdolnienia wyróżniają Siódemki z grona przeciętności. Doskonała intuicja, przenikliwość i nieprzeciętny zmysł obserwacji pomaga odczytać intencje otoczenia na długo przed tym, gdy inni zorientują się w sytuacji. Dlatego też Wibracja ta jest najbardziej ze wszystkich predysponowana do zajmowania się psychologią, nauką, jasnowidzeniem, odczytywaniem przyszłości z kart, astrologią i wszelkimi dziedzinami związanymi z wnętrzem natury ludzkiej.

Przedstawiciele tej Wibracji są niezwykle dumni, niezależni, obdarzeni nieuchwytnym magnetyzmem, logiczni, odpowiedzialni i inteligentni. Walory, jakimi obdarzyła ich natura, mogą jednak zostać niezauważone czy wręcz zbagatelizowane przez otoczenie z powodu niechęci do przebywania w większym gronie, popisywania się wiedzą i wrodzonymi zdolnościami. Także duma i godność, z jaką się noszą, odbierana jest raczej jako przejaw arogancji niż dystynkcji i elegancji.

W gronie zaufanych przyjaciół potrafią zabłysnąć intelektem, błyskotliwym poczuciem humoru oraz komunikatywnością. Jest to zazwyczaj małe grono ludzi wypróbowanych.

Występy publiczne to przedstawienia nie dla nich, chyba, że swą drogę życiową zwiążą z teatrem lub rozrywką. Zdarza się to nieczęsto, mimo licznych zdolności i talentów artystycznych, ze względu na stałą potrzebę spokoju, kontemplacji i wyciszenia.

Celem Siódemek nigdy nie powinno stać się dążenie do zdobywania dóbr materialnych. Brak umiejętności w tym kierunku może doprowadzić je do działań autodestrukcyjnych. Siódemki powinny wiedzieć, że pieniądze spłyną do nich same, jeżeli swe życie skierują na tory rozwoju wewnętrznego, pracy nad własnymi zdolnościami i dzielenie się owocami z innymi.

Intelektualizm Siódemek jest dla nich często pułapką prowadzącą do hiperpesymizmu, sarkazmu, krytykanctwa, złośliwości i paradoksalnie popadania w kompleksy. Ich wymagania wobec siebie i innych są wygórowane i niewielu potrafi im sprostać. Dlatego też Siódemki zazwyczaj prowadzą samotniczy tryb życia, w izolacji od ludzi hodując w sobie nieufność, melancholię i mrukliwość.

Z uwagi na nadwrażliwość Siódemki są chodzącymi barometrami pomiaru uczuć innych. Te subtelne zachowania, niezauważalne niekiedy przez mniej spostrzegawczych lub wręcz nie liczących się z uczuciami, potrafią wyprowadzić Siódemkę z równowagi emocjonalnej. Skłonna jest wówczas do silnej depresji, która może doprowadzić ją do zupełnej alienacji i wpędzić w nałogi.

Pozorna oziębłość nie czyni z Siódemek osób często adorowanych przez płeć przeciwną. Ten fakt również nie pomaga przedstawicielom tej Wibracji wierzyć we własne możliwości na tym polu i często rodzi nieuzasadnione kompleksy. Dlatego związki Siódemki z innymi Wibracjami są dość skomplikowane, tym bardziej, że nie jest to Wibracja specjalnie "rodzinna" czy "małżeńska".

Jeśli jednak uda się dotrzeć do prawdziwej osobowości Siódemki, można być pewnym, że trafiło się na osobę lojalną, wierną i wrażliwą. Subtelna, uprzejma, znająca granice jest z pewnością dobrym kompanem i towarzyszem życiowym.

Szczęścia powinna szukać z Wibracjami 7, 4 i 9. Siódemki rozumieją się bez słów, odbierają swoje myśli wręcz telepatycznie, więc o harmonię w związku nie trudno. 4 jest podobnie jak Siódemka poważna, zdyscyplinowana i odpowiedzialna. Jednak brak w tym związku spontaniczności i okazywania uczuć. Na dłuższą metę może znudzić obie strony. Z 9, jak z żadnym innym numerem Siódemka może odkrywać tajemnice zakamarków duszy i dążyć do duchowej doskonałości.

Witalność i entuzjazm 3 i 5 porywa chwilowo Siódemkę, lecz już po pierwszym okrążeniu czuje się zmęczona.

1 i 8 imponuje Siódemce aktywnością i umiejętnością radzenia sobie w życiu. Może nawet przymknąć oko na tupet, agresywność i zuchwałość 1 oraz 8 z uwagi na szacunek, jakim darzy ich inteligencję i przebojowość.

Z wrażliwą i na ogół gadatliwą 6, Siódemka może związać życie pod warunkiem, że 6 reprezentować będzie wysoki poziom intelektualny i moralny.

Nadwrażliwość 2 i jej ciągła potrzeba akceptacji i okazywania uczuć może działać na Siódemkę odpychająco.

 

Numerologiczna Siódemka poszukuje rozwoju duchowego, broni swojej wrażliwości, próbuje chronić swoje terytorium często agresją , w towarzystwie często czuje się dość niepewnie. Ucieka często w samotność. Siódemka czyta, analizuje, rozwija się, poszerza swoje horyzonty myślowe, docieka, uczy się, jest współczująca oraz odważna. Także nadmierny krytycyzm, ponuractwo.

 

Źródła opisów - Numerologia i http://tarot-ewa.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=59&Itemid=49

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest truskawka

Siódemki z trudem osiągają harmonię z samym sobą. W konsekwencji trudniej im, niż innym ludziom, znaleźć stabilizację w związkach. Siódemki są zwykle rozsądne, elokwentne i posiadają szeroką wiedzę, którą się dzielą. Ale brak umiejętności wyrażania uczuć, nieśmiałość i zdystansowanie powodują, że są one postrzegane jako osoby chłodne i obojętne, co izoluje je od innych osób, często czyniąc samotnikami. Jednak w głębi duszy Siódemki są głęboko uczuciowe, wrażliwe na zranienie i o dużej skali intensywności przeżyć.

 

źródło - Dobry, Lepszy, Najlepszy - IDEALNY ZWIĄZEK

 

Siódemka tęskni do wielkiej przygody, uwielbia poszukiwania nieznanych lądów, poznawanie wszystkiego, co tajemnicze i niezbadane. Przepada za podróżami i... romansami. Wciąż szuka nowych miłości, skacze z kwiatka na kwiatek, a jednocześnie za wszelka cenę dąży do niezależności. Często zrywa nowy związek właściwie bez powodu, chyba z samego leku przed przywiązaniem się do partnera. Chociaż świadomie szuka odosobnienia, to jednak samotność mocno jej doskwiera. Siódemka to typowy nastrojowiec, łatwo ulega depresji, męczą ja chandry, nawet wpada w histerie. Zachowywanie równowagi wewnętrznej to dla niej wyjątkowo twardy orzech do zgryzienia ! Swoje źle chwile i huśtawki nastrojów skrzętnie ukrywa przed ludźmi. Zwierzanie się z kłopotów traktuje jak publiczne obnażanie się. Jest wyjątkowo skryta i zamkinięta w sobie, nawet przyjaciele nie wiedza, co ja trapi. Siódemka nigdy nie prosi o pomoc, uważa, ze wszystkim musi sobie sama poradzić. Sprawia wrażenie osoby uprzejmej, ale chłodnej i obojętnej. W rzeczywistości to istny gejzer, targany namiętnościami. Otoczenie nie bardzo rozumie, o co właściwie chodzi Siódemce i uważa ja za nieszkodliwego dziwaka. Siódemkę fascynuje religia i filozofia, miewa skłonności mistyczne i okultystyczne. Dość często zdarza się, ze ludzie urodzeni pod wpływem tej Cyfra maja pewna zdolność jasnowidzenia i silnie rozwinięta intuicje. Siódemka musi pokonać wiele życiowych trudności, ale do wszystkiego dochodzi sama. Z wiekiem staje się coraz silniejsza i potrafi naprawdę wiele dokonać. Ma doskonale rozwinięta wyobraźnie i wiele ciekawych pomysłów. W tym znaku spotykamy pisarzy, artystów, filozofów, marynarzy i handlowców. Szczęśliwe dni dla Siódemki to niedziela i poniedziałek, okres roku miedzy 22 czerwca a 22 lipca. Korzystne kolory to seledynowy i kremowy, a kamieniami przynoszącymi szczęście są: agat, kocie oko, perła i selenit.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Magia Liczb

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

"Panie Boże daj mi cnote czystosci, ale jeszcze nie teraz....."

 

1. Osobowośc 7

Przez cale swoje zycie 7 usiłuje polapac sie na czym polega tajemnica ludzkiego zywota i doszukuje sie trancendentalnego drugiego dna w szarym garze codziennosci.

Aby nie uronic ani odrobinki z doswiadczenia swych narodzin, przychodzi na swiat w aurze maksymalnej koncentracji, zdajac sobie sprawe, ze im wiecej teraz zapamieta, tym mniej wybuli w przyszlosci psychiatrom, rebirtherom i hipnotyzerom za pomoc w odreagowaniu szoku poporodowego.

Sama bierze głeboki wdech i wydaje pierwszy okrzyk, zeby zasygnalizowac ze wszystko gra i zadna przemoc fizyczna w postaci pielegniarskiego klapsa nie bedzie potrzebna, poniewaz asysta poloznicz reaguje jak nalezy, mala 7 wnioskuje, ze swiadome dzialanie pozwala uniknac nieprzyjemnych ponaglen ze swiata zewnetrznego i odtad do konca zycia niezmordowanie sciga sie ze swym losem, usiłujac zgłebic duchowy sens kazdego zdarzenia i ubiec wredna fortune zanim ta zdarzy przywalic jej z grubej rury.

Dla postronnego obserwatora, czyli kazdego, z wyjatkiem jej samej, 7 egzystuje w swiecie fantazji, nieustannie bredzac o jakis subtelnych energiach, wszechobecnych aurach i innych bzdurkach rodem szamanskiej sesji drug-and-play. Przystosowanie do funkcjonowania raczej w swiecie ducha niz materii, umysł i zmysł 7 zawieraja specjalny filtr, ktory informuje ze swiata zewnetrznego przetwarza na fale energetyczne przy okazji odsiewajac tez to co zbyt niewiarygodne dla spojnej 7 wizji wszechswiata. Zaaobsorbowana kwestiami wagi kosmicznej, sprawy zwizane z codzienna egzystencja na planecie ziemia traktuje po lebkach, czego oplakane skutki w postaci odcietego pradu i telefonu za niezaplacone rachunki kwituje nastepnie westchnieniem "taka karma" wbrew ludowej interpretacji "jak sobie poscielisz tak sie wyspisz"

 

Wzorem ksieznej z Alicji z krainy czarow 7 uwaza ze ze wszystkiego wynika jakis morał jesli tylko potrafi sie go odnalezc, a ze, podobno, kto szuka, ten na upartego znajdzie, 7 potrafi dopatrzyc sie nadludzkiego sensu w nieludzkim nonsensie. moze faktycznie dałoby sie wyniesc jakas korzysc z jej wywodow, gdyby umiala po ludzku powiedziec, o co jej chodzi, zamiast serwowac rozmowcy niestrawna papke, w ktorej az roi sie od trudnych do przelkniecia glutow wymyslonych przez stowarzyszenia nawiedzonych poetow po to, zeby zamacic czlowiekowi w głowie. mimo to przy odrobinie samozaparcia jako takie dogadanie sie z 7 jest mozliwe, choc nie obejdzie sie bez kieszonkowego slowniczka jezyka duchowego, dxieki ktoremu, zrozumiesz ze odzywianie praniczne nie polega na konsumowaniu przepierki, a Akasza nie lezy w supermarkecie na polce z groszkiem, zas karma to nie tylko Whiskas i CHappi.

Jako ze w naturze wszystko dazy do rownowagi 7 rownie czesto, co mowi o sprawach duchowych, mysli o sprawach lozkowych. Widac nie tylko głodnemu chleb na mysli, bo choc 7 wcale nie posci, po glowce wciaz jej chodzi smakowite bara - bara, do ktorego aluzje widzi, słyszy i czuje wszedzie wokol. A choc usiłuje zachowac swoje liczne nieduchowe skojarzenia dla siebie, jej podswiadomosc jest bardziej wylewna niz swiadomosc i co rusz funduje 7 niespodzianke w postaci jakiegos freudowskiego lapsusu. Nie zdziw sie wiec, jesli usłyszysz z jej ust opowiesc o tym, jak to pewnego dnia zadymala sie nad swoim zyciem i przeleciał ja Stach, 7 nie dzieli sie z toba szczegółami swego zycia erotycznego, lecz refleksjami na temat przerazajaco nieubłagalnego upływu czasu....

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

A ja z wieloma aspektami siódemki nie mogę wręcz się zgodzić. Znam siebie i wiem, że introwertyzm przejawia się u mnie jedynie w tym, iż nie lubię publicznie mówić o swoich kłopotach i z trudem przychodzi mi proszenie o pomoc (zazwyczaj do wszystkiego dochodzę sama, choć powoli uczę się rzeczonego proszenia). Reszta cech introwertyków totalnie nie pasuje do mojej osoby - lubię błyszczeć w otoczeniu, lubię nawiązywać nowe znajomości, nie jest to dla mnie problematyczne, wręcz przeciwnie itp itp. Uwielbiam ekspozycję publiczną - czy to w szkole, na uczelni, czy zawodowo, nie wspominając już o płaszczyźnie prywatnej.

 

Nie zgodzę się również z opisem dotyczącym targania emocjami wszelakimi, nieumiejętności zapanowania nad nimi - nigdy mi się nie zdarzyło "zaszaleć" w tym obszarze. Doskonale panuję nad swoimi emocjami i potrafię doprowadzić je do harmonii. Obce są mi emocje, jakie odczuwają ludzie w depresji, przy chandrach, a histerie (?) - nigdy mi się nie przydarzyło.

 

Co to jeszcze wstrząsnęło mną w opisie 7? A tak, nieumiejętność radzenia sobie z dysponowaniem budżetem i realizacją zobowiązań finansowych (rachunki itp).Bzdura - no, przynajmniej w moim przypadku.

 

Siódemka musi pokonać wiele życiowych trudności, ale do wszystkiego dochodzi sama. Z wiekiem staje się coraz silniejsza i potrafi naprawdę wiele dokonać
I tu widać ścieżkę mojego życia (rzec by można wciąż pod górkę, ale powoli, systematycznie do przodu i z sukcesem.

 

Jeszcze pewnie było sporo tego "ale" z mojej strony a propos opisu siódemki, niemniej nie wywołały owe treści we mnie takiej potrzeby, by zaprzeczyć i pokazać, że jest inaczej.

 

Pozdrawiam i składam gratulacje za tak obszerne opisy :)

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Emocjonalna wibracja, osoby o ogromnej wewnętrznej wrażliwości, osoba taki twardziel o gołębim sercu. Osoby takie dość trudno poprawnie „zinterpretować” , to SA osoby które mają wielką potrzebę postępowania wg norm, zgodnie z prawem, posiadają wewnętrzny kodeks i nie można ich kupić. Daje ona czasami zbyt mocne rozbudowanie wewnętrzne, jeśli zbyt mocno wystrzelimy w tą strukturę to możemy zawirować . Niemalże intuicyjne rozumienie tła danej sytuacji, prawdziwych intencji drugiego człowieka, i z tego też względu ta wibracja chroni nas przed wszelakimi oszustami, ale też zaczynamy się zamykać na tzw. Spontaniczne reakcje, spontaniczne znajomości. Wtedy jesteśmy niby towarzyscy , dlaczego ? bo jeśli dana znajomość budzi we właścicielu dziwne przeczucie to natychmiast zostaje ucięta. Jeśli jest ona przede wszystkim z dnia urodzenia lub drogi życia to mówi o tym, iż taka osoba niemalże posiada dar jasnowidzenia. To takie strzały, które niejednokrotnie wyprzedzają wydarzenia co też daję czasami problemy psychiczne. Choroby schizofrenii , alkoholizmu wesłanie występują u osób które posiadają je w nadmiarze lub w negatywie. Ona nas nieco „zmusza” do tego byśmy mieli tą swoją wewnętrzną ostoje, „pasa bezpieczeństwa”. Siódemka mówio sobie tyle ile chce, ma wręcz awersje do pytan na tematy związane z jego osobą, niestety nie sprzyja ona dla związków, to karta rydwanu czyli zamykanie się na zbyt głęboką penetracje otoczenia naszej przestrzeni życiowej. U Crowley’ a na karcie tej widnieje na splocie słonecznym tarcze, czyli jest to zamykanie się, ogromna wrażliwość. Można to wyjeździć, gdyż 7 bardzo sprzyja sukcesom zawodowym właśnie na wyjazdach, ona wręcz wspiera naszą karierę , co niestety daje rozsypkę związków. Osoby mające takie powinny zawierać związki małżeńskie dopiero po 30 r.z. Czasami jest to informacja o autyzmie kiedy np. siódemka podparta jest 9 i 4 . Bardzo trudno jest okazywać uczuć, paradoks polega na tym,że bardzo pragnie się właśnie wtedy tych uczuć.

Osoba nie będzie celebrowała odpoczynku biernego, lecz czynnego .

Ludzie mający tą 7 zwykle nie cierpią na niedosyty materialne , to jest takie preludium do 8 . Są to osoby, które poniekąd doświadczają pomostu między duchowością a materią . Swojemu właścicielowi podarowuje świadomość własnego celu, kierowanie się w życiu własnymi regułami. Osoby , które urodziły się do południa mając 7 jako drogę życia są najbardziej delikatne, szalenie miłe, oddane, przyjacielskie, bardzo emocjonalne – w pozytywie, takie osoby które bardzo lubia się zaprzyjaźniać. Osoby , które urodziły się po południu szczególnie do 24-tej również są przyjacielskie, ale pojawia się u nich duża doza mistycyzmu, to własnie te osoby najmocniej są obdarzone wpływami ezoterycznymi, jasnowidzeniem, snami proroczymi. Natomiast osoby, które urodziły się w nocy czyli pomiędzy 24-tą a 6 rano wtedy niestety ta 7 manifestuję się swoim cieniem czyli wewnętrzne napięcia, niepokój wewnętrzny, pewnego rodzaju odrzucanie otoczenia, środowiska, podążanie w zakamarki swej wewnętrzności.

 

wszystko ok oprócz jednego ,ja urodziłam się o 7 rano i nie lubię się zaprzyjaźniać ,jestem całe życie sama i rozwijam się duchowo ,nigdy nie miałam prawdziwej przyjaciółki ,....mam silny pociag do rzeczy nadprzyrodzonych i wrózbiarstwa i po 10 latach skończyłam z tym ,swój smutek i tęsknotę za tym że nie mogę być wróżką przelałam na rozwój duchowy w kościele ,modlitwę która także ma swój magiczny pierwiastek i zrozumiałam że to nie ruchome piaski ...tak jak czary i wróżby na własną ręke...a po zatym jestem w 9 tego roku więc chyba było mi dane zmienić tryb życia ,choć ezoteryka i magia to moja pierwsza prawdziwa miłość stoi przede mną jak najprzystojniejszy facet na ziemi a ja już nie mogę go dotknąć ...

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Z książki ‘Niezły Numer’ Ryśka Oślizło ;)

Wstęp i cała osobowość wędruje zawsze gdzieś na necie. Ja też nie będę pisać wszystkiego, bo za dużo tego jest, ale napiszę tylko o siódemce i jej miłości z sentymentu do własnej osoby.

W każdym razie zawsze wszyscy ryczą ze śmiechu, jak to czytamy;)

 

Miłość siódemki

Choć o kwestiach naukowych, filozoficznych i duchowych Siódemka potrafi dyskutować bez końca, jej elokwencja ulatnia się jak kamfora, kiedy przychodzi do wyrażania uczuć. Siódemka nie grzeszy wylewnością, co nie znaczy, że nie ma, o czym mówić, bo jej życie emocjonalne jest znacznie intensywniejsze, niż ta wstydliwa cyferka chciałaby przyznać. Co prawda, wzorem naszych babć, Siódemka cichutko przysiada na brzegu krzesełka z rączkami na podołku i buzią w ciup, skromnie spuszczając oczka albo też wznosząc je do góry jak męczennica na świętym obrazku, w rzeczywistości jednak jej aureola nie lśni tak niepokalaną cnotą, jak sugerują jej niewinne minki. To, bowiem, o czym Siódemka niezbyt chętnie mówi, całkiem ochoczo robi, a nieliczni wtajemniczeni w szczegóły jej miłosnych poczynań gubią się w domysłach, czy to Kama Sutra inspiruje wyczyny Siódemki czy też raczej jakieś starożytne wcielenie Siódemki było inspiracją do stworzenia Kama Sutry.

 

Pan-Siódemka, jako persona niezwykle uduchowiona, sprawy podlegające najniższej czakrze traktuje z należną im czcią, a ich celebrowaniu oddaje się regularnie i wielkim zaangażowaniem, służąc radą i przykładem damom mniej niż on zaawansowanym w naukowcach duchowych, lecz chętnym, by pod jego przewodnictwem zgłębiać ich tajniki. W swej przebogatej ofercie Pan-Siódemka ma do zaoferowania szeroki wachlarz technik, a że w wykładanych naukach propaguje raczej podejście ekumeniczne, w jego sesjach erotyczno-medytacyjnych dla każdego znajdzie się cos miłego, coś tradycyjnego, coś nowoczesnego, coś znanego i coś eksperymentalnego.

 

Pani-Siódemka jest zdania, że wszędzie i od każdego może nauczyć się czegoś interesującego i pożytecznego, a że w sferze miłosnych uniesień żadne słowa nie są w stanie oddać istoty rzeczy, Pani-Siódemka nie traci czasu na teoretyzowanie, lecz z miejsca bierze się za praktykę. Marzy o odnalezieniu swojego karmniczego partnera, a choć wierzy, że jej Trzecie Oko dostrzeże Go i rozpozna natychmiast, gdy tylko Ten Przeznaczony pojawi się w zasięgu jej ponadzmysłowego wzroku, na wszelki wypadek posługuje się także ziemskimi zmysłami, których zawodność zmusza ja z kolei do zostawania metody prób i błędów. Poszukiwania Wybrańca tak ją pochłaniają, że kiedy ten wreszcie objawia się przed nią, Pani-Siódemka przymyka nieco swoje Trzecie Oko w myśli filozofii głoszącej, że przecież ważniejsza od celu jest prowadząca do niego droga.

 

A pięknego zakończenia jego ksiązki nie można pominąć:

(…) Nikt nie działa tak szybko i sprawnie jak Jedynka, mocną stroną Dwójki jest jej dyplomacja i wrażliwość na potrzeby innych, zaś błyskotliwości i wszechstronności Trójki nie dorówna żadna inna cyferka. Wielu zazdrości Czwórce jej oszczędności i zorganizowania, Piątka może pochwalić się dynamizmem i kreatywnością, a o rodzinności i komunikatywności Szóstki krążą istne legendy. Uduchowienie Siódemki dorównuje jej zmysłowości. Ósemka swoją siłą i zdecydowaniem potrafi zadziwić niejednego, a Dziewiątka słynie ze swej tolerancji i altruizmu.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

7 WIBRACJA OSOBISTA

Liczba 7 to FILOZOF, MISTYK, UCZONY, NAUCZYCIEL (NIOSĄCY ŚWIATŁO), PIEWCA KULTURY, FANTASTA, EPIKUREJCZYK, MENEDŻER.

 

Jej słowami-kluczami są: wiedza, kontemplacja, dystans, intelekt, wiara, zwycięstwo nad samym sobą, sekret.

 

Jest to liczba świętych mistyków zatopionych w kontemplacji. Symbolizuje wiarę, mistycyzm, samotność, rozwój intelektualny, wyciszenie, odsunięcie się od świata w poszukiwaniu Prawdy, medytację, podróże do własnego wnętrza, oświecenie, twórczą samotność wobec ogromu Boga i Wszechświata, doświadczenia materialne i duchowe.

 

Jest to liczba magiczna. Jej pozytywne wibracje dają siłę wiary, medytację, zintegrowanie wewnętrzne, pokój duszy, świadomość boskości każdej cząstki świata; negatywne: ucieczkę w iluzję, alkohol, narkotyki, bezwolność, brak kontaktu z rzeczywistością, problemy egzystencjalne.

 

Władcą Siódemki jest Ketu, południowy węzeł księżycowy. Rządzi on ludźmi urodzonymi 7, 16 i 25 dnia każdego miesiąca, oraz tymi, których Liczba Drogi Życia lub Imienna wynosi Siedem. Najbardziej jest widoczny u ludzi, których Liczbą Duchową jest Siódemka.

 

Według Hindusów (symbolicznie), Ketu to bezgłowy tułów o rybim ogonie. Uważa się, że jest szkodliwy, jednak mniej niż Rahu - północny węzeł księżycowy (na Zachodzie odwrotnie). Jest tak dlatego, że uważa się go za moksha- karak (przyczynę wyzwolenia). Obdarza on zdolnością do nie przywiązywania się do materialnych pragnień i tendencjami duchowymi. Daje mądrość, zdolność świadomego osądu i zdolności parapsychiczne. Pod jego wpływem ludzie stają się wrażliwi i ulegają emocjom, czują awersję do zdobyczy materialnych i tracą zainteresowanie psychodramą życia. Czują, że nie mają ambicji i motywacji. Interesują się wiedzą o Jaźni i starają się osiągnąć oświecenie poprzez „prawdziwą wiedzę”.

 

Ketu ma apatyczną naturę i destrukcyjny i niszczycielski charakter. Swoich podopiecznych czyni pasywnymi. Jest szczególnie silny w nocy i łatwo wpada w gniew. Kiedy Ketu nie znajduje się w pozycji korzystnej astrologicznie, upośledza swoich podopiecznych. Tracą oni umiejętność trzeźwego osądu i stają się szaleńcami w światowym rozumieniu. Mogą wydawać się owładnięci przez złe duchy i demony. Kiedy Ketu jest w sprzyjającej pozycji, uzyskują moc uzdrawiania ludzi opętanych przez złe moce. To sprawia, że interesują się sztukami uzdrawiania, takimi jak medycyna naturalna, parapsychologia, tantra, czary, nauki okultystyczne, ziołolecznictwo, przyprawy, pokarmy, wibracje dźwiękowe.

 

Osoby pod władzą Ketu są gadatliwe; uwielbiają dyskusje i debaty i mają własny typ logiki. Żyją w świecie fantazji i śnią na jawie. Obdarzeni są intuicją i wyobraźnią i uwielbiają przesadę. Czasami są dobrze ubrani, a czasami nie. Mają kosmopolityczne poglądy: przyjmują prawdy ze wszystkich religii i stwarzają swoją własną religię.

 

Ketu włada wiekiem dojrzałym. Merkury, Wenus, Rahu i Saturn są jego przyjaciółmi, a Słońce, Księżyc i Mars wrogami. Jowisz jest neutralny.

 

Moc węzłów księżycowych (Rahu i Ketu) i Saturna wzrasta w czasie Kali-jugi (obecny Wiek Żelaza).

 

Ludzie zdominowani przez liczbę Siedem żyją w oddaleniu od świata. Mogą być abstrakcyjnymi naukowcami, poetami, duchownymi lub mistykami. Są uzdolnieni intelektualnie i mają dar widzenia świata z dystansu, dar uogólnień i wyciągania abstrakcyjnych wniosków. Mimo iż nie pociągają ich sprawy materialne, mają zaufanie do materii, dogłębnie ją poznają i są dobrymi menedżerami.

 

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Numerologiczna 25, to 7.

 

 

Droga Życia 7

 

FILOZOF

Wiedza, kontemplacja, dystans, intelekt, wiara, zwycięstwo nad samym sobą, sekret

 

Ta wibracja kieruje uwagę na życie wewnętrzne, na jego jakość. Organizuje więc w pewnym sensie samotność jako sytuację sprzyjającą wypracowaniu dystansu i uwewnętrznieniu przeżyć. Równocześnie „siódemka", będąc liczbą przyporządkowaną materii, zmusza do poznania jej dogłębnie, co oznacza, że wiedzę zdobędziesz poprzez wyobcowanie, dobrowolne lub nie, z tzw. normalnego życia: dzięki ciału (czyli przez kłopoty z nim), drogą wiary (np. wstąpienie do zakonu) lub drogą poznania (np. podporządkowanie życia pracy naukowej).

 

We wszystkim, co robisz, starasz się być perfekcyjny (i często jesteś). Wbrew swej sekretnej i dyskretnej naturze, jesteś często osobą błyszczącą w towarzystwie, potrafiącą skupić na sobie zainteresowanie, by „zgasnąć” w intymnej, domowej sytuacji, zatapiając się w swym wnętrzu.

 

Świat wartości materialnych nie powinien nigdy stać się dla ciebie celem. Bezpieczeństwo materialne, a nawet luksus osiągniesz wtedy bez żadnych starań. Jeśli Wibrujesz negatywnie, będziesz prawdopodobnie skupiać swe wysiłki na posiadaniu jak największej ilości rzeczy i staniesz się zatwardziałym materialistą. Jako negatywna „siódemka" jesteś osobą lekceważącą, zamkniętą w sobie, nieuczciwą. Brak ci autentycznej wiary w siebie, jesteś nastawiony na poklask i cyniczny. Musisz przełamać swój dystans, brak wiary, nieufność, zintegrować się z rodziną i społeczeństwem i nauczyć się lojalności w stosunkach intymnych. Uczyć się być pokornym, tzn. umieć widzieć siebie w całości, a nie jako całość.

 

Nie jest to też najbardziej „małżeńska" czy „rodzinna" wibracja, chyba że spotkasz kogoś, z kim nawiążesz kontakt intelektualny lub duchowy. Jesteś partnerem, który wymaga dostosowania się do twojego światopoglądu i rezygnacji z własnych ambicji. Swe uczucia często skrywasz, gdyż twoim zdaniem są oznaką słabości. Masz bardzo silne potrzeby seksualne, ale twoim sercem kieruje rozsądek. Jeśli znajdziesz odpowiedniego partnera, potrafisz być całkowicie wiemy.

 

Możesz robić wrażenie osoby obojętnej, ale w rzeczywistości masz ogromną potrzebę zdobycia zaufania i szacunku otoczenia. Jesteś wrażliwy i obdarzony wyjątkową intuicją, często zaskakujesz innych trafnością swych przewidywań. Jesteś niezależny, ale gotowy dzielić się z innymi tym, co masz i co wiesz. Twoja pomoc duchowa może ulżyć cierpieniu tych, którzy pomimo dystansu, jaki stwarzasz, zbliżą się do ciebie.

 

Twojemu życiu, często samotnemu, obok książek i własnych myśli, towarzyszy sztuka. Umiesz docenić wartość dzieł wielkich kompozytorów i malarzy, a zdolności muzyczne są często twoim udziałem.

 

Pragnienie poznania, a więc i doświadczania jest w tobie tak silne, że często prowadzi do huśtawek losu: góra i dół na przemian. A ponieważ na drodze tej chodzi o zrozumienie sensu istnienia — często idealizm, marzycielskość i intelektualizm „siódemki" nie przystają do twardych praw tego świata i twoje życie wydaje ci się pasmem rozczarowań, które poddajesz nieustannej analizie.

 

Słabe punkty to: kolana, nogi, stawy, czasami system nerwowy. Najwięcej przypadków schizofrenii jest właśnie wśród „siódemek".

 

Dla „siódemek", które nic nie robią połowicznie, a to co robią jest oryginalne, skuteczne i humanitarne, interesujące są wszystkie dziedziny takie jak: nauka, filozofia, psychologia, astrologia, medycyna, gdzie niezbędna jest umiejętność analizy, wykorzystania własnych wniosków i doświadczeń. Wśród „siódemek" spotyka się też wielu uzdrowicieli.

 

Natomiast podwibracja 25 oznacza trudną pierwszą połowę życia, w której trzeba ciężko pracować, walczyć, aby cokolwiek osiągnąć. Życie wypełnione jest licznymi zmianami, oczekiwaniem na wiadomości i rozpoczynaniem na nowo. Nie jest łatwo „stanąć na nogi" i ustatkować się. Brak stabilizacji zawodowej. Niebezpieczeństwo schwytania w pułapkę zmysłów. Konieczność nauczenia się używania swej wolności, aby dalej się rozwijać. Jeśli negatywnie reagujemy na wydarzenia zewnętrzne, sprowadzamy na siebie konflikty, utratę energii, nie kończymy nigdy zaczętego dzieła, a nasze lenistwo i bezwład powodują, że stajemy się okrutni. 25 zapewnia jednak zmysł obserwacji i zdolność do refleksji, co pozwala na wyciągnięcie wniosków ze swoich doświadczeń i przeżycie drugiej połowy życia znacznie łatwiej. Przysłużyć się temu może także zamieszkanie na wsi, blisko natury.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Liczba 7

 

Liczba 7 to FILOZOF, MISTYK, UCZONY, NAUCZYCIEL (NIOSĄCY ŚWIATŁO), PIEWCA KULTURY, FANTASTA, EPIKUREJCZYK, MENE DŻER.

 

Jej słowami—kluczami są: wiedza, kontemplacja, dystans, intelekt, wiara, zwy cięstwo nad samym sobą, sekret.

 

Jest to liczba świętych mistyków zatopionych w kontemplacji. Symbolizuje wiarę, mistycyzm, samotność, rozwój intelektualny, wyciszenie, odsunięcie się od świata w poszukiwaniu Prawdy, medytację, podróże do własnego wnętrza, oświecenie, twórczą samotność wobec ogromu Boga i Wszechświata, doświad czenia materialne i duchowe.

Jest to liczba magiczna. Jej pozytywne wibracje dają siłę wiary, medytację, zintegrowanie wewnętrzne, pokój duszy, świadomość boskości każdej cząstki świata; negatywne: ucieczkę w iluzję, alkohol, narkotyki, bezwolność, brak kon taktu z rzeczywistością, problemy egzystencjalne.

Władcą Siódemki jest Ketu, południowy węzeł księżycowy. Rządzi on ludźmi urodzonymi 7. 16 i 25 dnia każdego miesiąca oraz tymi, których Liczba Drugi Życia lub Imienna wynosi Siedem. Najbardziej jest widoczny u ludzi, których Liczbą Duchową jest Siódemka.

Według Hindusów (symbolicznie), Ketu to bezgłowy tułów o rybim ogonie. Uważa się, że jest szkodliwy, jednak mniej niż Rahu: północny węzeł księżyco wy (na Zachodzie odwrotnie). Jest tak dlatego, że uważa się go za mokshakaruk (przyczynę wyzwolenia). Obdarza on zdolnością do nieprzywiązywania się do materialnych pragnień i tendencjami duchowymi. Daje mądrość, zdol ność świadomego osądu i zdolności parapsychiczne. Pod jego wpływem ludzie stają się wrażliwi i ulegają emocjom, czują awersję do zdobyczy materialnych i tracą zainteresowanie psychodramą życia. Czują, że nie mają ambicji i moty wacji. Interesują się wiedzą o Jaźni i starają się osiągnąć oświecenie poprzez „prawdziwa wiedzę".

Ketu ma apatyczną naturę oraz destrukcyjny i niszczycielski charakter. Swo ich podopiecznych czyni pasywnymi, fest szczególnie silny w nocy i łatwo wpa da w gniew. Kiedy Ketu nie znajduje się w pozycji korzystnej astrologicznie, upośledza swoich podopiecznych. Tracą oni umiejętność trzeźwego osądu i stają się szaleńcami w światowym rozumieniu. Mogą wydawać się owładnię ci przez złe duchy i demony. Kiedy Ketu jest w sprzyjającej pozycji, uzyskują moc uzdrawiania ludzi opętanych przez złe moce. To sprawia, że interesują się sztukami uzdrawiania, takimi jak medycyna naturalna, parapsychologia, tantra, czary, nauki okultystyczne, ziołolecznictwo, przyprawy, pokarmy, wi*bracje dźwiękowe.

Osoby pod władzą Ketu są gadatliwe; uwielbiają dyskusje i debaty i mają wła sny typ logiki. Żyją w świecie fantazji i śnią na jawie. Obdarzeni są intuicją i wy obraźnią i uwielbiają przesadę. Czasami są dobrze ubrani, a czasami nie. Mają kosmopolityczne poglądy: przyjmują prawdy ze wszystkich religii i stwarzają swoją własną religię.

Ketu włada wiekiem dojrzałym. Merkury, Wenus, Rahu i Saturn są jego przy jaciółmi, a Słońce, Księżyc i Mars wrogami. Jowisz jest neutralny.

Moc węzłów księżycowych (Rahu i Ketu) i Saturna wzrasta w czasie Kalijugi (obecny Wiek Żelaza).

Ludzie zdominowani przez liczbę Siedem żyją w oddaleniu od świata. Mogą być abstrakcyjnymi naukowcami, poetami, duchownymi lub mistykami. Są uzdol nieni intelektualnie i mają dar widzenia świata z dystansu, dar uogólnień i wy*ciągania abstrakcyjnych wniosków. Mimo iż nic pociągają ich sprawy material ne, mają zaufanie do materii, dogłębnie ją poznają i są dobrymi menedżerami.

Jeśli liczba Siedem jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i/lub jest Liczbą Duchową, Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia, to twoja uwaga kierowana będzie na życie wewnętrzne, na jego jakość. Równocze śnie zmuszony będziesz dogłębnie poznać materię — poprzez wyobcowanie z nor malnego życia: dzięki ciału (przez kłopoty z nim), dzięki wierze (zakon, świąty nia) lub dzięki poznaniu (praca naukowo-badawczą). Dzięki medytacji i anali zie odkryjesz sens i nowe prawdy.

Obdarzony jesteś wrażliwością i intuicją, która pomaga ci trafnie przewidy wać wydarzenia. Interesujesz się wszystkim co niematerialne. Jesteś z natury filozofem i pustelnikiem, rozmodlonym mnichem i utalentowanym naukowcem. Z pasją zdobywasz wiedzę i dla niej jesteś w stanie poświęcić bardzo wiele. Jesteś niezależnym (choć chętnie dzielisz się z innymi owocami swojej pracy), mądrym i pełnym wewnętrznego spokoju człowiekiem.

Uwielbiasz czytać książki, które zastępują ci towarzystwo. Kochasz sztukę i jesteś jej prawdziwym znawcą. Interesujesz się kulturą i chętnie sam tworzysz, odnajdując ścieżkę swojej kreatywności. Twoje nastawienie do życia jest filozo ficzne, dlatego potrafisz zrozumieć trudne sytuacje, które cię spotykają i wycią gnąć z nich należyte wnioski. Pragnienie poznania jest dla ciebie tak silne, że często sam powodujesz różne, nie zawsze mile wydarzenia, które następnie poddajesz analizie.

Jesteś samotnikiem. Nic potrafisz otworzyć się przed drugą osobą, niechęt nie okazujesz uczucia, uważając, że są w życiu ludzkim sprawy ważniejsze niż wyznawanie miłości. Potrafisz zaakceptować tylko takiego partnera, który do*stosuje się do twojego światopoglądu i chociaż częściowo dorówna ci intelektualnie.

 

Siódemka zapowiada niezwykłe powodzenie w realizacji zamierzeń.

Podejmował się będziesz rzeczy wielkich i osiągniesz je. Życie dostarczać ci będzie wciąż nowych wyzwań. Będziesz panem swego Losu. Twoje życie będzie bardzo udane.

Jesteś uzdolniony artystycznie i lubisz pracować w pojedynkę. Z natury je steś introwertykiem. Niezbyt łatwo akceptujesz kogoś jako przyjaciela. Nasta wiony jesteś duchowo i intelektualnie. Lubisz długie spacery i kontemplacyjne rozmyślania. Nie jesteś ani egoistą, ani chciwcem, może ci jedynie doskwierać melancholia. Próbujesz poznać istotę rzeczy. Jesteś myślicielem-filozofem. Po winieneś się zająć czymś konkretnym, zamiast pogrążać się w marzeniach. Ktoś powinien się zająć jednak twoimi finansami, gdyż sam masz z tym problemy. Z powodzeniem możesz studiować parapsychologię, okultyzm, wiedzę vedyjską czy gnozę. Możesz być związany z misteriami i mediumizmem.

Jesteś wrażliwy na krytykę. Jeśli się nie skontrolujesz, możesz być nieprzy jemny dla otoczenia. Jesteś dość zimny, powolny i analityczny; ostrożnie szu kasz mocnej podstawy. Nie jesteś przygotowany, by cokolwiek wyznawać po*wierzchownie. Dzięki medytacji i analizom odkrywasz stare i nowe prawdy. Właściwą rolę w twoim życiu odgrywa pomoc i ukojenie, jesteś pełen smutku. gdy cierpi twoje ciało i dusza. W stosunku do innych jesteś pełen rezerwy. Ce nisz ludzi delikatnych, o wielkim spokoju. Emanuje z ciebie powaga i godność, przy czym miejsce i pozycja, jakie zajmujesz, nie odgrywają żadnej roli. Czujesz naturalny respekt przed innymi. Twoje zainteresowania mają fundamenty filo zoficzne i kulturalne.

Miewasz też trudne chwile, przeszkody i trudności. Czerpiesz z nich jednak później profity. Traktujesz życie jako wyzwanie, co ułatwia ci zrozumienie go i panowanie nad nim.

 

Uciechy życia są dla ciebie ważne. Uważasz, że bez nich życie byłoby nudne. jesteś jego znawcą i smakoszem (hulaką).

Żyjesz z dala od gonitw dnia codziennego. Z natury jesteś introwertykiem, powściągliwym, poważnym, pełnym godności i opanowania samotnikiem. Nie interesują cię wygody i pieniądze. Wolisz refleksje i rozmyślania nad problema mi głębokich prawd i tajemnic. Mimo wnikliwego umysłu możesz mieć trudno ści w przekazywaniu swoich myśli innym. Możesz być głęboko nieszczęśliwy i rozczarowany, pesymistyczny, wyniosły i pełen rezerwy. Wiele jest tajemnic w twoim życiu. Również twój wpływ na innych jest tajemny. Lubisz morze, pod róże i wielkie projekty. Skłonny jesteś do kapryśnych dziwactw. Obdarzony je steś wyobraźnią, intuicją i logiką. Zagłębianie się w siebie przynosi ci depresję i ponury nastrój. Z samotności czerpiesz jednak inspirację. Ignoranci zniechę cają cię.

 

Staraj się pokonywać tendencję do wycofywania się. Bądź aktywną częścią świata. To warunek twojego szczęścia. Jesteś jednostką silną i wzbudzającą zaufa nie. Wykorzystaj to.

Siódemka umożliwia ci zrozumienie więzi łączącej człowieka ze Wszech światem. Dzięki krytycznemu osądowi nie poddajesz się „vox populi"; każda informacja przechodzi przez gęste sito. Ciekawość twoja nic zna granic. Masz wielki zmysł obserwacji. Nie ustajesz w poszukiwaniu prawdy, doskonałości, piękna i przyczyny. To czyni cię bibliofilem i estetą.

Masz niezależną indywidualność i nie zgadzasz się z opinią większości. Stąd skłonność do samotności. Będąc ostrożnym, powściągliwym, zahamowanym i zakompleksionym człowiekiem, odczuwasz wstręt do emocji. Samotność nie jest dla ciebie ciężarem. Szukasz jej i rozkoszujesz się nią (nawet cię wzboga ca). Możesz być postrzegany jako osoba dziwna i hermetyczna.

Trudno cię zrozumieć, gdyż nic jesteś wylewny i komunikatywny. Możesz sprawiać wrażenie osoby wyniosłej, zimnej i pełnej rezerwy. Przypisać ci można zarozumiałość, pychę i przemądrzałość. Dla niektórych jesteś antypatyczny. Przy czyna jest taka, że będąc świadomy tego, jak łatwo cię zranić, przybierasz pozę pełną rezerwy, by ukryć swe emocje i chronić prywatność.

Łatwo „wnikasz" w psychikę innych i poznajesz ich motywacje, ukrywając swe własne oblicze. Oryginalność, duma i niezależność sprawiają, że niechętnie przyjmujesz rady i pomoc innych.

Pozostajesz wierny swym ideałom i walczysz o nic do upadłego, nie przejmu jąc się opinią innych. Rozumiesz, że oświecenie osiąga się poprzez naukę, stu dia i zagłębianie się we własne wnętrze.

Obdarzony jesteś magnetyzmem, przenikliwością i intuicją. Nic nie uchodzi twojej uwadze. Nic ufasz niczemu, czego nic znasz. Aby uwierzyć, musisz naj pierw poznać i zrozumieć. Odwołujesz się do własnej logiki i racjonalnego myślenia. Promieniujesz wewnętrzną dystynkcją i elegancją. Jesteś enigmatycznym mędrcem, trudnym do zdefiniowania. Żyjesz w swoim własnym świecie, odgro dzony szklanym murem od rzeczywistości, która cię otacza. Sprawiasz wraże nie osoby nieśmiałej i samotnej.

Mimo że nie pociągają cię dobra materialne i tytuły, możesz być popularny. Popularność ta będzie ci jednak ciążyć. Lubisz towarzystwo nielicznych, wy próbowanych przyjaciół, podzielających te same zainteresowania. Wśród nich jesteś towarzyski i komunikatywny. Jesteś wybredny w doborze przyjaciół i z tru dem się zaprzyjaźniasz. Jeśli jednak dasz komuś swoją przyjaźń, będziesz mu wierny i oddany. Nie chcesz być ani przełożonym, ani podwładnym. Potrafisz słuchać, choć nic lubisz pustej gadaniny.

Jesteś perfekcjonistą; nie akceptujesz zwykłej przeciętności i złego gustu. Pra gniesz wszystkiego, co najlepsze. Wyznaczasz sobie różne normy i ideały nie do zrealizowania. To rodzi frustracje i kompleksy. Musisz nauczyć się wykorzysty wać swe zdolności i nie hamować uczuć (otworzyć się na innych). Winnym przypadku dojdą do głosu negatywne wibracje Siódemki: pesymizm, mroczność, melancholia, sarkazm, mrukliwość, popadanie w kompleksy, nieufność, egoizm, złośliwość, krytykanctwo. Mogą one rodzić obsesje i nerwice. W chwi lach depresji możesz sprawiać wrażenie osoby cierpiącej za całą ludzkość.

Najlepsze rezultaty osiągniesz pracując na własny rachunek. Wszędzie sobie dasz radę, gdzie liczy się dobra jakość i skuteczne działanie. Będziesz mógł wykorzystać swoją perfekcyjną naturę i rzetelność. Środowisko musi być jed nak estetyczne i piękne. Dobre są dla ciebie zawody polegające na upiększaniu (projektowanie mody, dekoratorstwo wnętrz, sztuka użytkowa, fryzjerstwo, kosmetyka). Możesz być także naukowcem, badaczem, psychologiem, psychiatrą lub literatem. Dobrze się czujesz w zawodach umożliwiających kontakt z na turą (geologia, rolnictwo, ogrodnictwo, budownictwo). Możesz być też kolek cjonerem.

Mimo iż nic posiadasz zmysłu praktycznego i nie interesujesz się sprawami materialnymi, możesz osiągnąć wielki majątek, sławę i sukces. Przyjdą one do ciebie same. Świat materialny nic powinien stać się jednak dla ciebie celem. Negatywne wibracje mogą skłaniać cię do zdobywania wielu rzeczy, co zapro wadzić cię może do materializmu, zamknięcia w sobie, nieuczciwości, lekcewa żenia innych i cynizmu. Staraj się widzieć siebie w całości, a nie jako całość.

Mimo pewnej obojętności, masz potrzebę /.dobycia zaufania i szacunku cie czenia. Twoja pomoc duchowa może ulżyć w cierpieniu tym, którzy mimo dy stansu, jaki stwarzasz, zbliżą się do ciebie.

Obok książek i własnych myśli, towarzyszy ci w życiu sztuka (kompozycje, obrazy, starocie). Nic unikniesz jednak huśtawek Losu, tak że życic wyda ci się pasmem rozczarowań, które poddawał będziesz analizie.

Twój idealizm, marzycielskość i intelektualizm, mające cię doprowadzić do zrozumienia świata, nie przystają do twardych reguł tego świata.

Życic utrudnia ci dystans, jaki posiadasz do innych, cynizm i izolowanie się. Możesz stać się nieuczciwym materialistą, który w nic nie wierzy i z prawdzi wym brakiem pokory kpi sobie z wszystkich religii. Taka postawa będzie klęską. Twoje słabe punkty w ciele to: kolana, nogi, stawy i system nerwowy. Grozi ci schizofrenia.

Sprawiasz wrażenie niewzruszonego i zbliżasz się do ludzi usiłując ich ocza rować i rozbroić swą przyjemną powierzchownością. Oddany jesteś planowa niu i zabawie (sprawiasz wrażenie lekkoducha, Narcyza). Planowanie przyszło ści, według różnych opcji, jest twoją strategią obronną, by zwiększyć przyjem ność życia, eliminując nudę i cierpienie. Masz w sobie wicie energii i potrafisz ciężko pracować, o ile sprawa cię interesuje. Pragniesz robić „coś ciekawego". Potrafisz pracować bez końca, lecz wolisz zajmować się jednocześnie kilkoma sprawami. Pragniesz włączyć się w ożywczy prąd wartościowych zajęć. Dopa sowywanie różnych opcji przeszkadza ci w angażowaniu się w jedną rzecz. Sta le myślisz o kilku rzeczach naraz. Rozpraszają cię różne formy terapii i kierunki działania. Twoim rdzeniem jest paranoja, choć nie przejawiasz lęku. Lubisz igrzyska słowne, burze mózgów, myśli i rozważania. Cieszą cię wszelkie zaba wy. Przyjemności są formą ucieczki przed cierpieniem. Pragniesz adoracji ludzi ciekawych; nudzą cię powtórzenia. Wzbudzasz oczekiwania w tych, którzy mniej są przyzwyczajeni do kwiecistości, wdzięków i „współuczestniczenia w tym co najlepsze". Jesteś skoncentrowany na sobie. Patologiczny narcyzm każe ci mnie mać, że jesteś kimś lepszym intelektualnie niż inni, zasługującym na większe uznanie i wsparcie. Twoje cierpienie polega na lęku przed zdemaskowaniem cię jako osoby mniej wartościowej, niż mniemałeś. Z osobami mającymi autorytet pragniesz być jak równy z równym.

Wicie w tobie obaw i lęków. Dążysz do miłych kontaktów, by rozbroić kon trolę autorytetu. Lubisz życie w grupie i potrafisz poprawić jej nastrój. Lubisz być wolnym strzelcem, odpowiedzialnym przed samym sobą („Zostaw mnie w spokoju, nie mów mi, co mam robić."). Wolisz małe dawki dobrych przygód niż posiłek z jednej. Do twoich głównych zalet należą entuzjazm dla możliwości twórczych i au tentyczna umiejętność wyciągania ręki do ludzi. Umiesz koordynować działa nia grupy, prowadzić burzę mózgów, eksperymentować, dostosowywać własne zasady do nowych pojęć, dostrzegać punkty styczne w przeciwnościach, wi dzieć we wszystkim lepsze strony. Jesteś teoretykiem nowych paradygmatów. Nie lubisz prac rutynowych, nie mających posmaku przygody.

 

WIDZENIE ŚWIATA,

jesteś człowiekiem skoncentrowanym na faktach, za jętym planowaniem usprawnień, które mogą uczynić twoje życie łatwiejszym. Ce****e cię niespożyta energia i rzutki umysł. Zdarza ci się jednak podejmować pochopne decyzje. Nieustannie szukasz cudownego środka na cierpienia ziem skiej egzystencji. Potrafisz tworzyć „raj na ziemi", w którym ożywa każda fan tazja, marzenie i możliwość. Pragniesz za wszelką cenę uniknąć bólu i niewygo dy. Wypaczona motywacja każe ci szukać dobrostanu i szczęśliwego życia. Pod stawową sprawą jest dla ciebie uczynienie życia łatwym i miłym, zaś głównym uzależnieniem psychicznym: zachłanność. Łapczywie sięgasz po wszystko co nowe i co może dać ci poczucie piękna i komfortu.

 

DZIAŁANIE W ŚWIECIE.

Uciekasz od szarej rzeczywistości, gdyż widzisz w niej źródło cierpienia. Wolisz skoncentrować się na wytworach własnego umysłu, budując fantastyczne plany i możliwości. Chronisz się w ten sposób przed uwikłaniem w stres codziennego życia. Nie jesteś realistą, lecz optymistą z nawyku. Bez przerwy angażujesz swój ana lityczny umysł do projektowania planu, który zapewni ci szczęście. Nowe projek ty tworzysz nałogowo; wierzysz, że świetny plan wystarczy, by wszystko uległo poprawie. Masz opinię idealisty bujającego w obłokach. Ograniczasz przez to szan sę wzbogacenia swojej osobowości i duchowego rozwoju. Sposób, w jaki pod chodzisz do życia, zżera twoje poczucie własnej wartości, ulec przynosi ci odda wanie się przyjemnościom.

 

ŻYCIE W RODZINIE I WŚRÓD PRZYJACIÓŁ.

Trwale więzy przyjaźni i mi łości cenisz sobie ponad wszystko. Jesteś hojny aż do przesady. Kiedy tylko możesz, reagujesz na cudze nieszczęście, niezależnie od tego, jak duża jest roz*bieżność między tym co mówi osoba pokrzywdzona, a rzeczywistą stratą. Wi dzisz więcej niż mówisz. Uważany jesteś za człowieka łatwowiernego, o do brym sercu. Wszystkich traktujesz z humorem. Dbasz o przyjaźń z ludźmi do równującymi ci intelektem. Źle znosisz burzliwe rozmowy. Uwielbiasz komfort i elegancję. Jesteś „dzieckiem szczęścia", czymś najlepszym, co mogło się przy trafić ludziom. Łatwy we współżyciu, mistrz tańca, humoru, ujmująca osobo wość, zdolna porwać każdego. Brakuje ci tylko wiary we własne siły i dlatego niekłamana miłością darzysz ludzi, którzy traktują cię serdecznie i poważnie. Interesują cię nowe osiągnięcia. Nie jesteś jednak w stanie samodzielnie wykorzystać ich w życiu. Interesujesz się wieloma dziedzinami życia.

Gdy dojrzejesz, ujawnisz następujące dobre cechy: zdolność ukazywania no wych perspektyw, błyskotliwy umysł, głębia charakteru, wytrwałość, wrodzony optymizm, moralność, wierność w przyjaźni, energia, dowcip, zdolność umilania życia innym, pogodne usposobienie, wszechstronne zainteresowania, filo zoficzne i naukowe usposobienie, zdolności pedagogiczne, mistycyzm, zdolność wprowadzania w życic nowych pomysłów.

 

źródło: Henryk Rekus "Numerologia-Portret numerologiczny"

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Mam wrazenie ze siodemkom los nie sprzyja, ze sa bardzo czesto osamotnione i zagubione, sama jestem siodemka i kiedys interesowalam sie numerologia. Zbyt wiele sprzecznosci w nas, ludzie czesto nas nie rozumieja. Sam fakt ze ciezko nam mowic o uczuciach a bardzo tego chcemy. Czy ktos probowal sobie z tym jakos poradzic?

Link to comment
Share on other sites

Mam wrazenie ze siodemkom los nie sprzyja, ze sa bardzo czesto osamotnione i zagubione, sama jestem siodemka i kiedys interesowalam sie numerologia. Zbyt wiele sprzecznosci w nas, ludzie czesto nas nie rozumieja. Sam fakt ze ciezko nam mowic o uczuciach a bardzo tego chcemy. Czy ktos probowal sobie z tym jakos poradzic?

 

Jeśli jesteś 7 z podliczby 16 to nie ma się co dziwić, że są trudności w sferze uczuć.

 

Podliczba Szesnaście (16/7) wyraża Długi Karmiczne, zapowiada regenerację poprzez klęskę.

Wskazuje na człowieka (1) wobec odpowiedzialności i miłości (6).

W którymś z poprzednich wcieleń zostały zlekceważone czyjeś uczucia i zobowiązania rodzicielskie.

Dlatego teraz są trudności w tej dziedzinie.

Trzeba będzie zbudować relacje partnerskie na planie bardziej subtelnym, wykluczającym egoizm, zazdrość, ambicję i współzawodnictwo.

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...

Wibracja 7

 

Charakter - osobowość

Uważana we wszystkich prawie epokach i religiach za liczbę magiczną, 7 symbolizuje człowieka, który stojąc na ziemi, wznosi wzrok ku temu, co nieznane w poszukiwaniach duchowości. Liczba ta mówi o wewnętrznej głębi, duchowości, których potrzebuje ludzka istota; mówi nam też o więzi łączącej człowieka ze wszechświatem.

Reprezentanci tej liczby są to najczęściej osoby natchnione, pragnące poznać i przeniknąć to, co nieznane i tajemnicze. Zwykle obdarzone są nadprzyrodzoną intuicją i zdolnościami parapsychicznymi. Są to urodzeni filozofowie, bardziej zainteresowani sprawami ducha i myśli, niż materialną stroną życia. Owa intuicja, uduchowienie, a także głęboka umysłowość, stwarzają dystans między nimi, a osobami zaabsorbowanymi życiem doczesnym.

7 niemal od kołyski pochłaniają wszelką wiedzę. Jako że rozumują w sposób analityczny, wiedza, którą zgłębiają, jest przez nich dokładnie zbadana i sprawdzona. Osoby te nigdy nie przyjmą żadnej prawdy czy faktu tylko dlatego, że tak chce vox populi; każda informacja przechodzi najpierw przez sito ich krytycznego osądu.

Ciekawość 7 nie zna granic. Mają przy tym wyjątkowy zmysł obserwacji. Nigdy nie ustają w poszukiwaniu prawdy, doskonałości, piękna i przyczyny wszystkiego. Ta pielgrzymka do prawdy nierzadko czyni z nich namiętnych bibliofilów.

7 to istoty niezależne i indywidualiści, nie zgadzający się z opinią większości. Dlatego też często kroczą przez życie w samotności.

Ostrożne, powściągliwe, nierzadko pełne zahamowań lub kompleksów, odczuwają nieodparty wstręt do okazywania własnych emocji. Wiele 7 ucieka od świata zewnętrznego, a samotność nigdy nie jest dla nich ciężarem, przeciwnie - szukają jej i rozkoszują się nią. Wiedzą przecież, że izolacja od otoczenia i codziennego zgiełku, czyni je bogatszymi wewnętrznie. Pełne metafizycznego niepokoju, lubią w ciszy i samotności rozmyślać nad zagadką wszechświata, istnienia i ludzkiego bytu.

Ogromnie powściągliwe, enigmatyczne i introwertyczne, są postrzegane przez otoczenie jako osoby dziwne i hermetyczne. Trudno je zrozumieć, gdyż nie odznaczają się wylewnością ani komunikatywnością. Bez wątpienia 7 jest najbardziej tajemniczą liczbą spośród całej skali numerologicznej.

Osoby o tej wibracji sprawiają wrażenie wyniosłych, zimnych i pełnych rezerwy. Przypisuje się im również takie cechy, jak zarozumiałość, pycha i przemądrzałość. Jednym słowem, uważa się je często za osoby dość antypatyczne. Prawdziwa przyczyna takiej postawy 7 jest prosta: świadome tego, jak łatwo je zranić, przybierają pozę pełną rezerwy, tak aby ukryć swe prawdziwe emocje i ochraniać swą prywatność.

Dzięki wspomnianej intuicji i przenikliwości, z łatwością potrafią przeniknąć innych i poznać ich prawdziwe motywacje, ukrywając jednocześnie własne oblicze. Jedynie osoby o podobnej wrażliwości i subtelności, są w stanie poznać i zrozumieć prawdziwe Ja tej wibracji.

Przedstawicielami tej wibracji są osoby oryginalne, dumne i do tego stopnia niezależne, że niechętnie przyjmują wszelkie rady, czy pomoc ze strony otoczenia. Zwykle przez całe życie pozostają wierne swym ideałom i walczą o nie do upadłego, nie przejmując się opinią innych.

7 wyróżniają się głębią intelektualną i wielką godnością osobistą. Otacza je aura tajemniczości, która jest następstwem obsesyjnego wręcz poszukiwania Prawdy. Wykształcone 7 zrozumiały, że oświecenie osiągną jedynie poprzez naukę, wytężone studia i zagłębianie się we własne wnętrze.

Osoby te obdarzone są nieuchwytnym magnetyzmem, a także przenikliwością i intuicją graniczącą nieraz z jasnowidztwem. Dlatego też, nic nie ujdzie ich uwadze. Nie ufają niczemu, czego nie znają. Aby w coś uwierzyć, najpierw muszą to poznać i zrozumieć. A zatem, kluczem do 7 jest odwołanie się do jej inteligencji, logiki i zdolności racjonalnego myślenia.

Dumne i pełne godności, promieniują wewnętrzną dystynkcją i elegancją. Enigmatyczne i trudne do zdefiniowania, żyją w swoim własnym świecie, odgrodzone szklanym murem od rzeczywistości, która je otacza. Na ogół są to osoby nieśmiałe, ciche i samotne. Posiadają przy tym skłonności do mistycyzmu, filozofowania i kontemplacji.

 

Pasjonuje je wszystko, co tajemnicze, interesują się starożytnymi cywilizacjami, religiami świata, a także wiedzą tajemną i parapsychologią. Nieustannie studiują, czytają lub prowadzą badania naukowe, a ich głęboka wiedza jest powszechnie ceniona. Mimo, że nie pociągają ich dobra materialne, czy tytuły, nierzadko cieszą się popularnością, która im nieco ciąży. Najlepiej bowiem czują się w samotności lub w kontakcie z przyrodą; mogą wtedy spokojnie oddawać się medytacjom. Uwielbiają podróże do miejsc spokojnych i odosobnionych, starannie omijają duże aglomeracje i skupiska ludzkie. Wolą towarzystwo nielicznych, ale wypróbowanych przyjaciół, podzielających te same zainteresowania. Tylko w takich warunkach 7 stają się towarzyskie i komunikatywne. Na ogół są bardzo wybredne w doborze przyjaciół, z trudem się zaprzyjaźniają. Potrafią słuchać, nienawidzą jednak pustej gadaniny. Nigdy nie znajdą wspólnego języka z osobami wulgarnymi czy ordynarnymi. Jeśli natomiast zaoferują komuś swą przyjaźń, na pewno nie znajdzie się przyjaciela bardziej wiernego i oddanego.

Osoby o tej wibracji to perfekcjoniści, nie akceptujący przeciętności i złego gustu. Pragną tego, co najlepsze, a owo dążenie do doskonałości, jest chyba najwidoczniejsze w ich postawie wobec życia. Wyznaczają sobie normy postępowania i ideały niemożliwe do zrealizowania. Z tego powodu nierzadko stają się ofiarami frustracji i kompleksów.

7 osiągną sukces, jeśli nauczą się wykorzystywać zdolności, które posiadają. Jedynie w atmosferze ciszy i pewnej izolacji od wewnętrznego świata, osoby te będą w stanie wykazać się swymi licznymi zaletami, odzyskać wewnętrzny spokój i zgodę z własnym Ja.

Powinny również mieć na uwadze fakt, iż zbytnie hamowanie własnych emocji i uczuć, może uczynić z nich istoty niedostępne, oziębłe i egocentryczne, co doprowadzić je może jedynie do gabinetu psychiatry. Dlatego też jednym z głównych zadań stojących przed 7 jest większe otwarcie się na innych, co pozwoli im w pełni cieszyć się życiem.

Jeśli poddadzą się negatywnym aspektom tej wibracji, niechybnie poniosą życiową klęskę. Niedostosowane do rzeczywistości, będą od niej uciekać na wszelkie sposoby: poprzez alkoholizm, narkotyki, seks lub życie w świecie iluzji.

Inne ujemne cechy tej wibracji to: pesymizm, mroczność, melancholia, sarkazm, mrukliwość, popadanie w kompleksy, nieufność oraz egoizm, złośliwość i krytykanctwo. Cechy te mogą stać się przyczyną różnych obsesji i nerwic.

Ta sama wrażliwość, która pozwala 7 wyczuwać najbardziej subtelne stany ducha osób je otaczających, sprawia, że nawet najsilniejsze psychicznie, są podatne na okresowe depresje. W takich momentach 7 sprawia wrażenie, jakby cierpiała za całą ludzkość, dźwigając na swych barkach smutek i ciężar całego niemal wszechświata. Po jakimś czasie owe czarne myśli ulatniają się równie szybko, jak przyszły, a dusza 7 na nowo, niczym ptak, zrywa się do lotu.

 

źródło: Gladys Lobos

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 years later...
 • Administrator

DROGA ŻYCIA nr. 7

FILOZOF

Wiedza, kontemplacja, dystans, intelekt, wiara, zwycięstwo nad samym sobą, sekret

 

Ta wibracja kieruje uwagę na życie wewnętrzne, na jego jakość.

Organizuje więc w pewnym sensie samotność jako sytuację sprzyjającą wypracowaniu dystansu i uwewnętrznieniu przeżyć.

Równocześnie siódemka, będąc liczbą przyporządkowaną materii, zmusza do poznania jej dogłębnie, co oznacza, że wiedzę zdobędziesz poprzez wyobcowanie, dobrowolne lub nie, z tzw. normalnego życia: dzięki ciału (czyli przez kłopoty z nim), drogą wiary (np. wstąpienie do zakonu) lub drogą poznania (np. podporządkowanie życia pracy naukowej).

 

We wszystkim, co robisz, starasz się być perfekcyjny (i często jesteś).

Wbrew swej sekretnej i dyskretnej naturze, jesteś często osobą błyszczącą w towarzystwie, potrafiącą skupić na sobie zainteresowanie, by "zgasnąć" w intymnej, domowej sytuacji, zatapiając się w swym wnętrzu.

Świat wartości materialnych nie powinien nigdy stać się dla ciebie celem. Bezpieczeństwo materialne, a nawet luksus osiągniesz wtedy bez żadnych starań.

 

Nie jest to też najbardziej "małżeńska" czy "rodzinna" wibracja, chyba że spotkasz kogoś, z kim nawiążesz kontakt intelektualny lub duchowy.

Jesteś partnerem, który wymaga dostosowania się do twojego światopoglądu i rezygnacji z własnych ambicji.

Swe uczucia często skrywasz, gdyż twoim zdaniem są oznaką słabości. Masz bardzo silne potrzeby seksualne, ale twoim sercem kieruje rozsądek. Jeśli znajdziesz odpowiedniego partnera, potrafisz być całkowicie wiemy.

 

Możesz robić wrażenie osoby obojętnej, ale w rzeczywistości masz ogromną potrzebę zdobycia zaufania i szacunku otoczenia.

Jesteś wrażliwy i obdarzony wyjątkową intuicją, często zaskakujesz innych trafnością swych przewidywań.

Jesteś niezależny, ale gotowy dzielić się z innymi tym, co masz i co wiesz. Twoja pomoc duchowa może ulżyć cierpieniu tych, którzy pomimo dystansu, jaki stwarzasz, zbliżą się do ciebie.

Twojemu życiu, często samotnemu, obok książek i własnych myśli, towarzyszy sztuka. Umiesz docenić wartość dzieł wielkich kompozytorów i malarzy, a zdolności muzyczne są często twoim udziałem.

 

Pragnienie poznania, a więc i doświadczania jest w tobie tak silne, że często prowadzi do huśtawek losu: góra i dół na przemian. A ponieważ na drodze tej chodzi o zrozumienie sensu istnienia to często idealizm, marzycielskość i intelektualizm siódemki nie przystają do twardych praw tego świata i twoje życie wydaje ci się pasmem rozczarowań, które poddajesz nieustannej analizie.

 

Jeśli wibrujesz negatywnie będziesz prawdopodobnie skupiać swe wysiłki na posiadaniu jak największej ilości rzeczy i staniesz się zatwardziałym materialistą.

Jako negatywna siódemka jesteś osobą lekceważącą, zamkniętą w sobie, nieuczciwą. Brak ci autentycznej wiary w siebie, jesteś nastawiony na poklask i cyniczny.

Musisz przełamać swój dystans, brak wiary, nieufność, zintegrować się z rodziną i społeczeństwem i nauczyć się lojalności w stosunkach intymnych. Uczyć się być pokornym, tzn. umieć widzieć siebie w całości, a nie jako całość.

 

Słabe punkty to: kolana, nogi, stawy, czasami system nerwowy.

Najwięcej przypadków schizofrenii jest właśnie wśród siódemek.

 

Dla siódemek, które nic nie robią połowicznie, a to co robią jest oryginalne, skuteczne i humanitarne, interesujące są wszystkie dziedziny takie jak: nauka, filozofia, psychologia, astrologia, medycyna, gdzie niezbędna jest umiejętność analizy, wykorzystania własnych wniosków i doświadczeń.

Wśród siódemek spotyka się też wielu uzdrowicieli.

 

źródło: N. Czarmińska "Liczby losu"

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...