Skocz do zawartości

Magia czy przypadek


leperek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam pewien problem gdyż ludzie gdy mnie dotykają obrywają prądem (prawie zawsze) zdarza mi się psuć urządzenia elektryczne gdy je dotykam.Wiele razy oberwałem prądem z gniazdka ale to mnie nie boli nie mrowi ani nic czy jest to nieświadome kontrolowanie energii elektrycznej czekam na ODP.

 

PS.(jestem Wodnikem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest to nieświadome kontrolowanie energii elektrycznej

no cóż - jeżeli by to było "nieświadome kontrolowanie energii elektrycznej" to raczej nie magia ;) Już prędzej parapsychologia. Albo nawet zwykła biologia (tj. biologia jest niższym poziomem parapsychologii. Czy raczej parapsychologia korzysta ze zdobyczy współczesnej biologii, żeby wytłumaczyć pewne zjawiska). Na dodatek na jeszcze głębszym poziomie opierałoby się to i tak na fizyce, ponieważ ona jest właśnie nauką o różnych energiach, w tym o prądzie elektrycznym ;)

 

Tym niemniej jak chcesz, to możesz wierzyć, że to magia :) Magia to kwestia wiary.

 

PS.(jestem Wodnikem)

No to wodnik tym bardziej nie powinien mieć problemów ani z uwierzeniem, że to magia, ani z szukaniem innych, bardziej racjonalnych wytłumaczeń. Wodnik to jest ten, kto jednego dnia może latać ze szkiełkiem i okiem, a drugiego dnia pisać mistyczny poemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uwazales na fizyce?

Elektrostatyka

natomiast to jak naelektryzowane jest twoje cialo zalezy w duzej mierze od rodzaju ubran jakie nosisz, czy np pranie pluczesz w plynie antyelektorstatycznym itd

 

bol z porazenia pradem nie wynika z porazenia pradem lecz z powodu gwaltownych skurczy miesni (neurony kieruja cialem impulsami elektrycznymi), jezeli nie poczules bolu tzn ze byles uziemiony i prad przeplynal przez ciebie do innej rzeczy

zupelnie osobna kwestia jest natomiast tzw 'prog oczuwania bolu' ktory rowniez odgrywa przy tym duza role

 

nie ma w tym zadnych magicznych rzeczy, przykro mi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...