Skocz do zawartości

Pentagram


Jeicam

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat Pentaklu. Czyli Pentagramu wpisanego w okrąg. Jak wiem przede wszystkim pełni on funkcję ochronną osoby noszącej go przy sobie. Ważne jest aby jednym wierzchołkiem skierowany był ku górze.

Jednak, czy oprócz funkcji ochronnej, może służyć on do gromadzenia energii z zewnątrz i przekazywania jej właścicielowi?

Czy na forum znajdują się osoby szukające, sposobu na gromadzenie mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jego dłonie

Dlaczego nie może być dwoma wierzchołkami skierowany do góry?

Przecież właśnie tego chcesz?

 

Sprecyzuj pojęcie mocy.

 

Bo jeśli chodzi, o energię czy inne ki, chi to nie potrzebujesz do tego przedmiotów, a praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User2

Jeśli chodzi o wierzchołki. Jeden wierzchołek ku górze symbolizuje (ogólnie ujmując) ochronę przed złą energią dążenie do wzrostu duchowego, że istotny jest dla nas również duch/energia, z kolei dwa wierzchołki ku górze symbolizują przeciwieństwo czyli materię. Tutaj będzie kierował naszą energię, myśli ku materii. Osoby lubiące pieniądze, materialne sprawy najczęściej będą nosić w ten sposób symbol. Oczywiście niektóre kręgi osób identyfikują ten rodzaj pentagramu z Szatanem, ze złem. Jednakże w mojej ocenie jest to nazbyt daleko posunięty wniosek. Choć ja w ten sposób symbolu nie noszę to przypuszczam, że odwrócony pentagram może mieć również właściwości uziemiające, co niektórym zdecydowanie by się przydało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu się z deczka pochrzaniło. Ponieważ ja i "Jego dłonie" napisaliśmy znacznie więcej w tym wątku. Brakuje jakichś 2 postów.

Napisałem, że chciałbym aby mój pentakl działał w tle tj. przyciągał korzystne energie, bez mojej uwagi. Odnieśliśmy się także do tego jaką moc może mieć mów znak. I doszliśmy do wniosku, że wszystko zależy od intencji posiadacza. Co Ty na to?

Wspomniane zostało także o VIDE PENTAGRAM. Jednak tego nie dokończyliśmy, czy mógłbyś coś na ten temat napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jego dłonie

Wraz z powrotem na stary serwer trochę postów zniknęło.

 

 

Skrótowo wygląda to tak:

Nie ma czegoś takiego jak "vide pentagram", vide to makaronizm z łaciny oznaczający "patrz".

W tym konkretnym przypadku chciałem zwrócić Ci uwagę na fakt iż pentagram jest jednym z tych symboli, które mają własną historię i przypisane znaczenie.

Dlatego pisałem byś nie przesadzał w "modyfikacjach" bo możesz przypadkowo pozbawić drzewo korzeni.

 

Lukan napisał Ci byś nie wierzył przesadnie że samemu możesz przypisać znaczenie danemu symbolowi.

Napisał: "Wpatruj się przez pół godziny w pieczęć demona z Lemegetonu wierząc że jest to przyjazny amulet i obserwuj efekty" (cytat z pamięci, na wszelki wypadek była to ironia).

 

Thoth napisał zaś iż pentagram jako symbol ziemi będzie magazynował energię, ale równie dobrze nie potrzebujesz do tego przedmiotów (reszty posta nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło o pentagram tylko o pentakl, że jest symbolem Ziemi i dlatego "magazynuje" energie. Ogólnie pentagram służy do ochrony. Jeżeli chcesz zrobić coś co będzie dawać ci energie to zrób servitora lub po prostu pomyśl, że masz w sobie jakieś "pudełeczko" do którego magazynujesz energie a potem jak ci potrzeba to otwierasz i gotowe.

 

Mniej więcej chyba to napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiadasz, pudełeczko w wyobraźni. Czy coś takiego naprawdę działa. Masz jakieś doświadczenie i mógłbyś się ze mną nim podzielić?

Wracając do wątku Pentagramu. Pentakl jest Pentagramem w pisanym w okrąg jeśli dobrze rozumiem, i takowy posiada zdolność magazynowania energii, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa tyle, że magazynuje dla ziemi do siebie a nie dla ciebie. Działa na zasadzie żywiołu ziemi. Co do pudełeczka to tak jeżeli potrafisz dobrze manipulować energią. W przeciwnym wypadku po prostu nic sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User2

Pentagramu główne działanie polega na ochronie. Jeśli nosisz go m.in. z intencją uziemiania, magazynowania energii to w pewien sposób będzie tak samo działał. To jest na tej samej zasadzie co telefon. Służy do dzwonienia, lecz można dodać opcję robienia zdjęć, co nie znaczy, że będą najlepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Mówicie, że magazynuje energię dla siebie i pełni funkcję ochronną. Rozumiem, że chroni dzięki energii, którą sobie pobiera z ziemi. Ale przed czym chroni?

Czy możecie odesłać mnie do jakiegoś tematu na temat manipulowania energią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...