Jump to content

Afirmacja - tworzenie, działanie


Ziggy
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam pytania dot. afirmacji. A więc zacząłem afirmować: "Przyciągam dużo pieniędzy", podświadomość powiedziała mi: "jesteś zbyt leniwy". Dało mi to do zrozumienia, że powinienem afirmować również "Jestem pracowity". Teraz moje pytanie, czy lepiej afirmować to w postaci: "Jestem pracowity i przyciągam dużo pieniędzy" czy najpierw przez jakiś czas 1. "Jestem pracowity" i gdy zauważę zmianę, np. po kilku dniach to dopiero 2. "Przyciągam dużo pieniędzy" ? A może po prostu afirmować sobie najpierw kilka razy 1. a później 2. ? Co przynosi najlepsze efekty ?

 

Teraz kolejne pytanie. Słyszałem, że coś można zepchnąć do głębszej podświadomości i później ta negatywna myśl gdzieś tam nadal jest, ale trudniej jest ją nadpisać. Czy tak to działa ? Co sprawia, że myśli nie są nadpisywane, a spychane 'dalej' ?

 

I chyba ostatnie pytanie :) Jest taki cytat: "(...) postawcie sobie cel i nie myślcie o tym, jak do niego dojdziecie...". Tu moje pytanie. Mam pewien pomysł na napisanie aplikacji, jednak wpadłem na to jeszcze zanim poznałem sekret afirmacji. Szczerze mówiąc niezbyt chce mi się to pisać (lenistwo, które jak mówiłem już afirmuje na pracowitość). Czy myślicie, że lepiej jest to napisać i czekać na zyski, czy może poczekać aż moja afirmacja przyniesie mi lepszy pomysł na zarobienie pieniędzy ? Pytam, bo jest też cytat: „Postaw pierwszy krok ku wierze – nie musisz widzieć całych schodów, po prostu zrób pierwszy krok.” – Dr Martin Lutter King Junior." I nie wiem czy w moim przypadku ten pierwszy krok nie będzie właśnie napisaniem tej aplikacji. Jestem studentem i na chwilę obecną nie mam żadnych dochodów, dlatego myślę, że gdy to napiszę i będę afirmował pieniądze, to aplikacja będzie się efektywnie sprzedawać - mam rację ?

 

Aha, jeszcze jedno pytanie. Czasami afirmuje 1. "przyciągam dużo pieniędzy", a czasami 2. "przyciągam do siebie bogactwo". Po prostu czytałem sporo artykułów o tym i zapominam się afirmując przez chwilę 2. zamiast 1., którą afirmuję najczęściej. Czy to stanowi jakiś problem jeśli w 1. i 2. przypadku myślę o tym samym, tylko słowa są inne ?

 

A jeszcze wpadłem na jedno pytanko. Mianowicie zajmuję się tworzeniem stron internetowych i zauważyłem, że gdy afirmuje te pieniądze to przychodzi mi dużo więcej zleceń, na które jest nastawiony.. no tak średnio, bo jak mówiłem jestem leniwy, dlatego gdy odpisuje i podaję cenę (nie zawyżam nawet mimo, że nie chce mi się tego robić) to i tak klient już więcej nie odpowiada. Pewnie dlatego, że sam tego w głębi chciałem :D. Bardziej marzy mi się stworzenie czegoś co będzie samo zarabiało (czyli w moim przypadku pewnie jakaś ciekawa strona mojego autorstwa) - gdyby był świetny pomył myślę, że nawet lenistwo by mi nie przeszkodziło w jego realizacji. Tak więc pytanie: Może powinienem zmienić swoją afirmację na coś w stylu "z łatwością przyciągam dużo pieniędzy" ? Co o tym sądzicie ?

 

Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Edited by Ziggy
Link to comment
Share on other sites

Witam. Mam pytania dot. afirmacji. A więc zacząłem afirmować: "Przyciągam dużo pieniędzy", podświadomość powiedziała mi: "jesteś zbyt leniwy". Dało mi to do zrozumienia, że powinienem afirmować również "Jestem pracowity". Teraz moje pytanie, czy lepiej afirmować to w postaci: "Jestem pracowity i przyciągam dużo pieniędzy" czy najpierw przez jakiś czas 1. "Jestem pracowity" i gdy zauważę zmianę, np. po kilku dniach to dopiero 2. "Przyciągam dużo pieniędzy" ? A może po prostu afirmować sobie najpierw kilka razy 1. a później 2. ? Co przynosi najlepsze efekty ?[/Quote]

 

Najlepiej się wziąć do pracy i dążyć do sukcesu materialnego. Same afirmacje na nic się nie zdadzą, jak lenistwo cię przerasta.

Link to comment
Share on other sites

Teraz moje pytanie, czy lepiej afirmować to w postaci: "Jestem pracowity i przyciągam dużo pieniędzy" czy najpierw przez jakiś czas 1. "Jestem pracowity" i gdy zauważę zmianę, np. po kilku dniach to dopiero 2. "Przyciągam dużo pieniędzy" ? A może po prostu afirmować sobie najpierw kilka razy 1. a później 2. ? Co przynosi najlepsze efekty ?

Hmmm.... Wydaje mi się, że najlepszym sposobem na pracowitość jest zaczęcie robienia czegokolwiek, nawet małych rzeczy, ale regularnie, a nie "wmawianie sobie, że się jest pracowitym" ;)

 

Czy myślicie, że lepiej jest to napisać i czekać na zyski, czy może poczekać aż moja afirmacja przyniesie mi lepszy pomysł na zarobienie pieniędzy ?

Lepiej to napisać, ale nie czekać na zyski, tylko po napisaniu to ulepszać, albo wziąć się za napisanie kolejnej aplikacji.

 

Jestem studentem i na chwilę obecną nie mam żadnych dochodów, dlatego myślę, że gdy to napiszę i będę afirmował pieniądze, to aplikacja będzie się efektywnie sprzedawać - mam rację ?

To nie tak. Afirmacja to NIE jest jakieś tam głupie pojedyncze zdanie typu "aplikacjo, sprzedaj się". Afirmacja to cały proces ufności i pozytywnego nastawienia. Jeżeli afirmujesz, to robisz to od początku do końca, a nie tylko na końcu sobie coś tam powiesz.

Poza tym, jeżeli już masz coś afirmować, to nie pieniądze, ale wartość dla użytkownika.

 

 

zauważyłem, że gdy afirmuje te pieniądze to przychodzi mi dużo więcej zleceń, na które jest nastawiony.. no tak średnio, bo jak mówiłem jestem leniwy, dlatego gdy odpisuje i podaję cenę (...) to i tak klient już więcej nie odpowiada. Pewnie dlatego, że sam tego w głębi chciałem :D.

Pewnie tak.

 

Bardziej marzy mi się stworzenie czegoś co będzie samo zarabiało (czyli w moim przypadku pewnie jakaś ciekawa strona mojego autorstwa) - gdyby był świetny pomył myślę, że nawet lenistwo by mi nie przeszkodziło w jego realizacji. Tak więc pytanie: Może powinienem zmienić swoją afirmację na coś w stylu "z łatwością przyciągam dużo pieniędzy" ? Co o tym sądzicie ?

Nie. Powinieneś zmienić frameworki, których używasz do robienia stron, żebyś mógł zrobić podstawowy szkielet strony w kilka godzin a nie dni. Wtedy nie zdąży dopaść Cię lenistwo i zniechęcenie.

 

Też dobre jest, żeby tworząc coś, mieć już obcykane większość rzeczy, począwszy od oczywistości typu składnia CSS-a, aż po konkretne rozwiązania, typu np. jak zaprojektować system wysyłania prywatnych wiadomości. Poza tym przydaje się obcykać też wszystkie technologie, z których się będzie korzystać. Czyli np. API Facebooka.

 

Wtedy będziesz mógł tworzyć strony bez zastanawiania się nad każdym szczegółem, co pozwoli skrócić czas jej robienia, a więc nawet będąc leniwym, będziesz mógł coś wymodzić, bez poświęcania całych dni na siedzenie w kodzie (choć czasem będzie trzeba, nie oszukujmy się ;)

 

Ja tu widzę w sumie problem technologiczny, a nie ezoteryczny ;)

Link to comment
Share on other sites

bądź co bądź to z ezoteryką ma dużo wspólnego :) afirmacja założonego celu (bez względu na to, jak bardzo jest on skomplikowany technologicznie) to proces mocno duchowy i wymagający kontroli umysłu... bity i bajty na niewiele się tu zdadzą ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...