Skocz do zawartości

Dyskusja książki "Ziemskie Anioły"


Aura

Rekomendowane odpowiedzi

Ziemskie Anioły autorstwa dr.Dorren Virtue zaintrygowały mnie.

A po przeczytaniu paru zdań "wciągneły" mnie tak, że po 2 godz. miałam już ukończoną lekturę.

Znalazłam tam wiele odp. na nurtujące mnie pytania, oraz w logiczny (dla mnie) sposób wytłumaczono mi dlaczego tak w moim życiu bywa.

Interesuje mnie wasze spojrzenie na zawarty w książce temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie czytalam wprawdzie tej ksiazki ale czytalam inna Dorren Virtue ,ktora rozniez goraco polecam:,,Healing with the angels,,Szukalam w merlin ksiegarni ale nie moglam znalezc jak by bylo poprawnie przetlumaczenie.Cos okolo: ,,Uzdrawianie przez anioly,,

Zachecam do przeczytania rowniez tej ksiazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

O, właśnie chciałam zapytać o "Ziemskie Anioły" i proszę, temat o nich już jest :)

 

Auro, mam zamiar kupić tę książkę w nadchodzących dniach :) Jak myślisz, znajdę w niej coś dla siebie?

 

Jaka ona jest? To pocieszacz, który powinno się traktować na luzie czy rzeczywiście jest tam dużo prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przecztałam tę książkę, bardzo ciekawa, przyznam, ale ja podchodze do niej z lekkim przymróżeniem oka. Chociaż nie twierdzę, że to co tam pisze nie jest prawdą, sama się zastanawiałam czy nie jestem wcielonym aniołem i elementalem po części ;)

Polecam przeczytac wszystkim interesującym się aniołami, lub czującym się tu na ziemi nieswojo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci znalazłam opinię, jakoby książka tak naprawdę miała być poradnikiem psychologicznym (i tak tym poziomie może być traktowana jak najbardziej serio, pomaga ona myśleć pozytywnie) tylko ujętym w lekkie ramy o Aniołach, wróżkach itp. które przemawiają do czytelnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnęłam *_*

 

Niestety, miałam cały czas w pamięci historyjkę o jakimś znajomym wujka mojego ojca, który spotkał "szamankę". Babka mu wmówiła, że jest on wcieleniem wilka. Cóż, wpadł w sektę a potem tak trochę mu leczenie było potrzebne.

 

Tak naprawdę, jeśli odrzucić opowiadanie o królestwach wcielonych, to niewiele zostaje z tej książki. No, może fragment o kobietach, które ładują się w chore, negatywne związki i małżeństwa jest w miarę pomocny nawet dla sceptyków, o ile potrafią podejśc do tej książki z przymróżeniem oka.

 

Autorce jakoś nie przyszło do głowy, że istnieje jeszcze coś takiego jak CZŁOWIEK. Pisze o tych wcielonych, niby są to pojedyncze jednostki, ale w ostatecznym rozrachunku wychodzi na to, że każdy z nas albo jest aniołem, albo pochodzi z innej plany, albo jest elfem, duszą kamienia szlachetnego, albo inkarnowanym magiem/czarownicą ze średniowiecza... Autorka namawia nas do odszukania siebie w opisach. A jeśli nie potrafimy... to stwierdza ona, że cały czas pracuje nad odkryciem nowych królestw i prawdopodobnie należymy do takiego jeszcze nie poznanego, albo jesteśmy duszami, które dopiero poddają się ewolucji.

 

Ja się nie odnalazłam w żadnej grupie (prócz jednej) chociaż pewne moje cechy, zdarzenia z życia, pasują do kilku.

Najpełniej pasuję do wcielonych zwierząt - jak tak się zastanowić, mogłabym sporządzić długą listę argumentów, według których jestem podobna do kota, z kotami mam związek i do kota mnie porównywano.

 

Książka na pewno inspirująca, ciekawa. Zdziwiłam się, że jest taka malutka - i kosztuje niewiele. Ale też z pewnością kontrowersyjna.

 

Mnie tam ona w żaden sposób nie pomogła mimo wszystko. Nie czuję się szczęśliwsza, nie odkryłam niczego nowego ;P

Edytowane przez Reina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...