Skocz do zawartości

Moc Żywiołów


Silvey

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to rozkład, który opracowałam sama - natchnęła mnie do tego Talia Endory. Myślę jednak, że pod karty Tarota, również może się nadać. W nawiasach dodałam słowa od siebie, które mówią ogółem o strukturze rozkładu (konkretnej serze życia). Pytania, które się tutaj pojawiły są stosowane przeze mnie najczęściej, jednak rozkład ten stworzyłam na zasadzie elastyczności. Najważniejszy jest żywioł i to jakiej sferze życia odpowiada oraz aspekty ("dziedziny") - i właśnie do nich należy odpowiednio dopasować swoje pytanie.

Jak rozkładam karty? Najpierw jedną kartę dobieram do żywiołu, później przy każdym aspekcie pojawiają się trzy karty. Karta pojedyncza, mówi nam o ogóle sytuacji, a pozostałe odpowiadają na konkretne pytania.

 

1. Aspekty Powietrza (Rozwój duchowy i wewnętrzny, oddziaływanie sił z zewnątrz na nas samych, siła umysłu, kreatywność)

- Natchnienie: Co jest mi teraz potrzebne (gdzie szukać inspiracji), co mnie może wspierać?

- Oddech: Jak mam się wyciszyć, co mi pomoże się uzdrowić i ukoić nerwy?

- Wolność: Jak rozwiną się moje pragnienia, na czym się skupić?

- Podświadomość: Czym są rzeczy, które przeczuwam, co oznaczają?

 

2. Aspekty Ognia (Pasje, żarliwe pragnienia cielesne i emocjonalne, bolesne próby, głębokie metamorfozy i fizyczny hart ciała)

- Osąd: Co w sobie mam poddać próbie, nad czym mam pomyśleć?

- Ukaranie i wynagrodzenie: Jakie będą skutki moich poczynań i pragnień?

- Pokusy: Jaki kierunek przyjęły moje skryte pragnienia, co je wywołuje?

- Seksualność: Jak fizyczne pragnienia wpływają na mnie, czy zostaną zaspokojone?

 

3. Aspekty Wody (Codzienne emocje i ich zmiany, oczyszczenie myśli i uczuć, relacje z drugim człowiekiem)

- Oczyszczenie: Czego mam się wyzbyć, co mi to przyniesie?

- Początek: Jakie jest źródło moich rozterek emocjonalnych, jaka jest geneza obecnej sytuacji uczuciowej (relacji)?

- Transformacja: W jakim kierunku zmierzają moje przemiany, co z nich wyniknie?

- Niewiedza: Co mi umknęło, co nie zostało odkryte?

 

4. Aspekty Ziemi (Powłoka fizyczna, zdrowie, sfera materialna, praca i finanse)

- Pewność: Na czym mam się opierać, co będzie dla mnie ostoją?

- Życiodajność: Jak rozwinie się moje sytuacja zdrowotna, co z niej wyniknie?

- Rozwaga: Na co mam zwrócić uwagę, czego się wystrzegać w pracy i finansach?

- Umiejętności: Co jest najsilniejsze we mnie, jakie zdolności są moim atutem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba. Jest to rozkład naprawdę uniwersalny, który jednak pokazuje bardzo dokładnie obecną sytuację życiową i dokąd ona zmierza. Może się wydawać czasochłonny i bardzo rozbudowany - jednak dla osób, które już jakiś czas posługują się kartami nie będzie żadnych problemów. Sfera w jakiej się ukazują odpowiedzi na pytania, bardzo mocno oddziałuje na intuicję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...