Jump to content
Rona

Nie wszystko wygląda tak, jak to widzimy...

Recommended Posts

Rona

Tę przypowieść znalazłam kiedyś na forum u czeskich przyjaciół. Spodobała mi się więc ją przetłumaczyłam na język polski...

Dwaj aniołowie podróżujący po Ziemi zatrzymali się w domu bogacza, by tam spędzić noc. Rodzina była niegościnna i odmówiła im noclegu w pokoju gościnnym. Bogacz umieścił anioły w zimnym pomieszczeniu w piwnicy.

Gdy pościelili już sobie na twardej i zimnej podłodze, starszy anioł zobaczył dziurę w ścianie i naprawił ją. Młodszy z aniołów spostrzegł to i zapytał zdziwiony dlaczego to zrobił, starszy odpowiedział: „Nie wszystko wygląda tak, jak to widzimy”...

Dalszą noc przyszło im spędzić w chałupie bardzo biednego, ale gościnnego rolnika i jego żony. Małżonkowie podzielili się z aniołami pożywieniem, które było w chałupie, odstąpili im własne łoże życząc dobrego odpoczynku.

Rano, skoro świt znaleźli aniołowie parę biednych rolników płaczących. Krowa, która była ich jedyną żywicielką, leżała w oborze martwa.

Młodszy anioł zapytał starszego, jak to się mogło stać. Bogacz miał wszystko, a ty mu pomogłeś, wyrzucał. Biedni rolnicy mieli bardzo mało, ale podzielili się z nami wszystkim, co mieli, a ty pozwoliłeś na to, by padła im krowa.

„Nie wszystko wygląda tak, jak to widzimy”, odpowiedział starszy z aniołów.

„Kiedy byliśmy w piwnicy bogacza zauważyłem, że w tej dziurze w ścianie błyszczy złoto. Ponieważ właściciel był skąpy i niechętnie dzielił się tym, co posiadał, naprawiłem ścianę, żeby nie mógł znaleźć skarbu. Kiedy następną noc spaliśmy w łożu biedaka, przyszła śmierć po jego żonę. Dałem jej w zamian krowę. Nie wszystko wygląda tak, jak to widzimy na pierwszy rzut oka. W większości nie znamy głębszego sensu. Nawet, kiedy wierzysz, musisz ufać, że wszystko, co się dzieje, dzieje się dla twojego dobra, a to wychodzi na jaw dopiero po jakimś czasie”.

Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu i szybko odchodzą. Niektórzy z nich stają się naszymi przyjaciółmi i zostają z nami na chwilę. Zostawiają w naszych sercach swoje ślady – a my już nigdy nie jesteśmy tacy sami...

Wczoraj jest historią... Jutro tajemnicą...Teraźniejszość jest darem. Życie jest niezwykłe a smak każdej z przeżytych chwil nigdy się nie powtórzy...

Rona

Nie przekonuj nikogo do swych racji. Każdy ma swój czas przebudzenia...

www.snienie.net

Szyla

Sliczne :zeby: niejednokrotnie "kombinowalam" jak to komus wyjasnic, a tu taka ladna przypowiastka - i wszystko jasne. Dzieki za wpisanie jej u nas :)

Pozdrawiam najserdeczniej

Tomek003

Wspaniała opowieść, podoba mi się, może się czegoś z niej nauczę :-)

Rona

Dziękuję, że spodobała się ta przypowieść, starałam się wiernie przetłumaczyć, by nic z niej nie uronić.

Rona

Początek | Śnienie

Calipso

Rona,piękna przypowieść :icon_biggrin:

Bardzo Ci za nią dziękuję :_kwiatek:

calla70

Przepiękne, dziękuję za przetłumaczenie :)

tribalbellydancer

Piękne, daje do myślenia..:)

chill

jak dobrze ze moglam to przeczytac jest nad czym pomyslec.. :)

Porcelaine

Przepiękna... coś mi przypomina.

Dziękuję :]

Radiana

Opowieść piękna ja za to daję linka do strony gdzie jest wiele pouczających i pięknych opowieści~**~Życiowe refleksje~**~

miłego czytania i słuchania strona z podkładem muzycznym:uscisk:

summer44

Już dawno nie słyszałem czegoś tak moralnego i pouczającego w naszym dzisiejszym "fałszywym" Świecie... Wspaniała przypowieśc... Jej głębszy sens postaram się wnieśc do mojego życia:) Pozdrowienia dla Rony i podziękowania za jej umieszczenie!

hella

Rona, bardzo Ci dziekuje za te przypowiesc:)

kamii1303

Piękna przypowieść, pouczająca. Dziękuję :)