Jump to content
Parnasus

Niechciany Amulet

Recommended Posts

Parnasus

Witajcie mam pewien problem.Rok temu dostałem amulet pentagram w formie pierścienia.Jest wykonany z miedzi i jakiegoś czerwonego kamienia z wyrytym na nim złotym pentagramem.Kumpel jest Gotem i zakupił go w Egipcie od kąd go posiadam prześladuje mnie pech.Kolega powiedział że dał go mi bo go też prześladował pech.Co zrobić z amuletem jak się go pozbyć (nie chce go przekazywać dlatego że niemoge byc winny cudzego nieszczęścia) powiedzcie mi .

Lady Charlotte

niechciane amulety chyba najlepiej powierzyć ziemi, czyli zakop ten pierścień gdzieś w ustronnym miejscu.

Belen

A może po prostu spróbuj go oczyścić. Szkoda pierścionka.

Thoth

Pierścionek ten mógł być i właściwie jest wykorzystywany tylko przy rytuałach wtedy to się go nosi. W innym wypadku oczyszczenie go nie da rezultatu. Jeżeli nie chcesz go nikomu oddać oraz nie chcesz by ciebie pech prześladował to włóż go do pudełka. Następnie zasyp najlepiej solą i zamknij aby wilgoć się nie dobierała. Po jakimś roku dopiero najlepiej jest przeprowadzić rytuał oczyszczenia lub personifikacji i wtedy będzie neutralny lub przypisany do ciebie a ten pech nie powinien ciebie już prześladować. No i tak jak Belen napisał lepiej go nie wyrzucaj bo go szkoda.

Może ktoś ma lepszy pomysł?

Parnasus

Dziękuje za odpowiedz zaraz się tym zajme

Guest Papa Midnite

Wrzucić go do góry przeznaczenia.

Problem taki, że to zakopanie nie wystarczy. Tutaj jest kwestia bycia właścicielem. Kumpel miał pecha, dał Tobie, a gdy upłynął czas Ty nim się stałeś, więc i właścicielem pecha. Zakop, przekaż dalej. Przestanie być Twój, problem rozwiązany.

Do reszty sposobów zakładających oczyszczenie trzeba praktyki magicznej, a jak nie praktykowałeś, nie jesteś zaznajomiony to się nie uda.Proste.

Tiphereth

Słuchaj Parnasus, może spróbuj na początek mniejszego rytuału Pentagramu (dewokacyjnego)

powinno pomóc

Guest Jagodowa truskawka

Dziwne mam podobny problem. Mam pierscionek, który przynosi mi pecha tylko wtedy gdy go nosze, a gdy trzymam w pudelku jest wszystko w porządku..

asembler

Zgadzam się z użytkownikiem Thoth, ten amulet stosowany jest do magii ceremonialnej

(Opcje: Oczyścić, zakopać, wrzucić do wody, przetopić :D)

Ale najlepsze w tym jest to, że kumpel dał ci pierścień, który przynosi mu pecha.

W tym wypadku nie jest twoim kumplem.

Guest Seid
Dziwne mam podobny problem. Mam pierscionek, który przynosi mi pecha tylko wtedy gdy go nosze, a gdy trzymam w pudelku jest wszystko w porządku..

Trzymaj go więc w pudełku, zakop albo wyrzuć do rzeki.