Jump to content

ARS-SCRIPT 2 " Tajemnice numerologii" Emmy Lange


solweig
 Share

Recommended Posts

“Tajemnice numerologii” Emmy Lange to książka wnosząca kolejną perspektywę w rozważania z obszaru powiązań liczb z losem człowieka. Jest pozycją bardzo przystępną, uniwersalną; napisaną prostym, klarownym językiem - to czytelny, kompaktowy przekaz - wiedza w pigułce. Sądzę, że nadaje się dla każdego, jako świetne wprowadzenie do tematu. Nie jest to jednak literatura dla zaawansowanego numerologa lub kogoś, kto oczekuje rzetelnego i metodycznego omówienia różnych systemów numerologicznych, bo dostarcza wiedzy podstawowej, choć ciekawie ujętej.

 

Autorka podaje dwie możliwości przypisywania wartości liczbowych literom. Z jednej strony pozostawia tu dowolność wyboru czytelnikowi, z drugiej powoduje to niejednoznaczność, bo uzyskujemy różne wyniki i co za tym idzie odmienne interpretacje.

 

Ciekawym pomysłem wydaje się przypisanie liczby miesiąca do chińskiego zodiaku. Jeśli ktoś się interesuje astrologią chińską, to może włączyć tę wiedzę do tworzenia portretów numerologicznych. Emma Lange omawia również tzw. kwadrat Pitagorasa - ilość poszczególnych wibracji liczbowych występujących w portrecie. Podaje też sposób wyliczania roku osobistego, pracy z kartami tarota oraz omawia kolory przypisane poszczególnym liczbom drogi życia. Natomiast brak w tej książce opisu długów karmicznych i metody ich wyliczania, a tworzenie portretu zostało omówione w sposób bardzo uproszczony np. bez podziału na samogłoski (wibracje duszy) i spółgłoski (wibracje osobowości). Nie ma też interpretacji podpisu, a także metod wprowadzania korekt do portretu numerologicznego (wibracja podpisu i dodawanie imion).

Zdecydowanie przyciąga uwagę pomysł dołączenia odrębnych, zróżnicowanych wizualizacji dla poszczególnych dróg życia, chociaż wielka szkoda, że ilustracje medytacyjne zostały wydrukowane w wersji czarno-białej. Idealnie byłoby uczynić z nich zestaw kolorowych kart dołączony do książki.

 

Reasumując, pozycja wydaje mi się ciekawym szkicem - relaksacyjną lekturą na lato. Nie jest jednak rozbudowanym kompendium wiedzy. Świetna, jako wstęp do numerologii.

3130-ars-script-2-tajemnice-numerologii-emmy-lange-numerologia-jpg

Edited by NeoNówka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...