Skocz do zawartości

Codzienne sny


Robert2345

Rekomendowane odpowiedzi

Od mniej więcej roku każdej nocy mam jakiś sen, ewentualnie kilka snów...Czytałem gdzieś , ze jest to normalne bo podobno każdy człowiek śni codziennie ale tylko czasami pamięta swoje sny ...Więc pozostaje pytanie dlaczego ja je pamietam zawsze po przebudzeniu ? No i dlaczego przedtem ich nie pamietałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć :) Możesz teraz pójść krok dalej i zacząć programować sny na konkretne odpowiedzi na Twoje pytania, poznawanie przyszłości a także uzyskiwać świadomość w trakcie śnienia :)

Miłych eksperymentów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Robercie,

 

Wygląda na to, że zainteresowałeś się swoim życiem wewnętrznym i to jest jeden ze skutków.

Budzisz się, dojrzewa Twoja świadomość.

Skutkiem tego otwierają się nowe poziomy.

Dostrzegasz rzeczy, zjawiska, o których do tej pory nie wiedziałeś lub nie zastanawiałeś się nad sensem ich istnienia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja prawie zawsze pamietam swój sen. często też w ciągu jednej nocy mam 3 sny. mój mąż dziwi się że on bardzo rzadko pamieta swoje i ma takie zwyczajne a na podstawie moich snów to chyba moglabym film wyreżyserować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja chciałam dodać parę swoich groszy. Ja to od 4 miesięcy śnię zawsze wtedy kiedy śpię, czyli co noc, za dnia gdy się zdrzemnę. I tak jak w przypadku roberta2345 mogłabym napisać opasły tomik różnych opowiadań na podstawie swoich snów.

Czasem w ciągu nocy śnię parę snów, czasem jeden naprawdę długi i bardzo rozbudowany sen, a czasem krótki dotyczący jakiejś konkretnej rzeczy. Często też akcja moich snów dzieje się w miejscach, gdzie na co dzień przebywam, w śnie pojawiają się ludzie, których znam w rzeczywistości.

Czasem też to co mi się śniło w znacznej mierze powtarza się w realu.

Także się zastanawiam jak to możliwe, że pamięta się każdy sen.

Gdzieś wyczytałam, że takie ciągłe śnienie, może oznaczać jakąś zmianę, jednak nie było wytłumaczone o co dokładnie chodzi.

Także zwracam się z gorącą prośbą, czy może ktoś zna odpowiedź, co tak naprawdę się dzieje z nami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez snie co noc, czesto po kilka snow jednej nocy. Jesli zdarzy mi sie w ciagu dnia zdrzemnac, to tez snie :) Dawniej tak nie bylo, snie intensywnie od okolo roku. Najwazniejsze, najbardziej znaczace sny mam z samego rana. W ciagu nocy, po kazdym ze snow budze sie. Szybko zasypiam i zaczyna sie kolejny sen :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sen i śnienie spełniają w naszym życiu różne role i odpowiadają za wiele funkcji naszego organizmu i naszej psychiki.

Tak jak sen fizjologiczny jest czasem, w którym nasze ciało odpoczywa, regeneruje się, oczyszcza, tak śnienie jest formą odpoczynku, odreagowania i regeneracji naszej psychiki.

 

Funkcje snów są różne i występuja w różnych okresach naszego snu.

Mogą one pełnić rolę odstresowującą, łagodzącą nasze napięcia psychiczne, mogą służyć przepracowaniu konfliktów i problemów, skłaniać do ich przemyślenia, zmiany naszego stanowiska wobec danej sytuacji.

Czasem stanowią pozorne zaspokojenia naszych potrzeb, innym razem przypominają o zignorowanych możliwościach.

Są też sny kreatywne, w których nasza podświadomość otwiera przed nami możliwości, których nie jesteśmy w stanie dostrzec na jawie, gdyż są zagłuszane przez aktywne wówczas stereotypy myślowe.

Na podobnej zasadzie możemy we śnie otrzymywać informacje o grożących nam konfliktach i problemach. Są to komunikaty od naszej podświadomości.

 

...co tak naprawdę się dzieje z nami?

Sen możemy podzielić na fazy: REM (rapid eye movements:szybkie ruchy oczu - cecha charakterystyczna tej fazy), jest to faza marzeń sennych oraz NREM (nonREM) - faza snu głębokiego.

 

W ciągu nocy mamy kilka takich faz w cyklach naprzemiennych.

Ich długość jest zależna od stanu organizmu, ale przeważnie zbliżone są do niżej opisanego schematu.

 

Sen rozpoczyna się etapem przejściowym między snem a jawą, po którym następuje pierwsza faza snu głębokiego, która trwa ok. 90 - 100 min.

Po niej następuje pierwsza faza marzeń sennych/śnienia, która trwa ok. 10 min.

W tej fazie może następować nasze odreagowanie stresów z minionego dnia.

Następnie wchodzimy w kolejną fazę snu głębokiego, trwającą 90 - 120 min.

A po niej ponownie w fazę marzeń sennych. Tym razem dłuższą, bo ok. 20 min.

W kolejnych cyklach faza snu głębokiego się skraca, natomist faza marzeń sennych wydłuża się.

I tak trzeci cykl sny głębokiego trwa już tylko ok. 60 min., a faza marzeń sennych ok. 30 min.

Kolejny głęboki sen trwa do ok. 60 min., a faza REM ok. 40 min.

Po kolejnym krótkim śnie głębokim, nastepuje ostatnie epizod marzeń sennych trwający od 10 do 70 min.

Przekazy w nim zawarte dotyczą przeważnie analizy naszej obecnej sytuacji. Odpowiednia ich interpretacja pomaga we wskazaniu sposobów dalszego postępowania, rozwiązania problemów itp.

Po nim przeważnie się budzimy.

 

Oczywiście długość snu i ilość faz sennych zależy od tego jak długo dana osoba śpi w ciągu nocy. Wyżej opisany cykl charakterystyczny jest dla snu trwającego ok. 8 godzin.

 

To czy zapamiętamy swój sen lub sny zależy od naszej świadomości śnienia, stanu psychicznego i fizycznego.

 

Proponuję zajrzeć do:http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-snie-i-snieniu/21-ld-sen-swiadomy.html#post44874

 

Pozdrawiam :kwiatek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również, jak u poprzedników, różnorakie senne obrazy przelatują przez psyche co noc. Jednak często odnoszę wrażenie, że zamiast oczyszczać świadomość jeszcze bardziej mi ją "brudzą". Sny są dziwne, pokręcone, mieszają się ze sobą, występuje w nich mnóstwo, często wręcz wykluczających się symboli. Bywa, że snia mi sie miejsca i ludzie, których nigdy nie widziałam. Ogólnie straszny bałagan. Owszem, słowo to pasuje doskonale do opisu stanu mej psychiki. Jednak to co śnię zazwyczaj jest dla mnie nie do zinterpretowania, nie pomaga mi więc w jej "uprzątnięciu", i czasem zazdroszczę znajomym, którzy twierdzą, że nic im się nie śni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Skuld,

Jednak często odnoszę wrażenie, że zamiast oczyszczać świadomość jeszcze bardziej mi ją "brudzą". Sny są dziwne, pokręcone, mieszają się ze sobą, występuje w nich mnóstwo, często wręcz wykluczających się symboli.

Aby poprawnie zinterpretować sen rzadko kiedy wystarczy podanie samych znaczeń symboli zawartych w jakimś senniku.

Często jeden symbol ma wiele znaczeń, a jego interpretacja zależy od pozostałej treści snu, obecnej i przeszłej sytuacji życiowej śniącego, jego rodziny, znajomych oraz wszystkich innych elementów, których sen może dotyczyć.

 

Bywa, że snia mi sie miejsca i ludzie, których nigdy nie widziałam.

Mogą one być symbolami przyszłych wydarzeń, czegoś czego jeszcze nie przeżywałaś.

 

... i czasem zazdroszczę znajomym, którzy twierdzą, że nic im się nie śni.

Masz rację, twierdzą. Oni po prostu nie pamiętają swoich snów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni po prostu nie pamiętają swoich snów.

 

I to im zawsze powtarzam :)

 

Co do symboli, przekonałam się już niejednokrotnie, że same one czasem bardzo niewiele mówią.

Dlatego właśnie mam wielki problem z interpretacją moich snów, bo zawsze się waham, czy idę w dobrym kierunku przy poszukiwaniu sensu, czy wręcz przeciwnie.

Ale wydaje mi się , że często, może nawet zbyt często, nie rozumienie snu wynika z tego, że tak naprawdę nie chcę go zrozumieć, bo po prostu się tego boję :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wydaje mi się , że często, może nawet zbyt często, nie rozumienie snu wynika z tego, że tak naprawdę nie chcę go zrozumieć, bo po prostu się tego boję :)

 

Bardzo trafny wniosek :)

 

Nasze sny są zakodowane ze względu na potrzebę zabezpieczenia naszej psychiki przed stresem, jaki przeżywalibyśmy widząc nasze problemy podczas snu.

Problem na jawie, ten sam problem we śnie - prawdziwa paranoja ;)

Jeszcze większym zagrożeniem byłoby ujawniania we śnie naszych lęków.

 

Skutkiem tej ochrony jest również wspomniany przez Ciebie, wewnętrzny opór przed interpretacją własnych snów. Występuje on także u ludzi, którzy bez trudy interpretują sny innych osób.

 

Sposobem na przejście tej bariery jest systematyczne, świadome analizowanie swoich snów.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że mogą one zawierać treści dla nas szokujące, dotyczące naszych lęków, słabości. Elementów naszej psychiki, do których nie przyznajemy się nawet przed samym sobą. Które są wypierane przez naszą świadomość.

Odkrycie ich, przepracowanie, przemyślenie, zrozumienie, akceptacja lub świadome odrzucenie może pomóc nam przezwyciężyć opory, lęki itp., których korzenie sięgają nawet naszego życia płodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedyś nawet często dokładnie, rzeknę nawet extremalnie dokładnie pamiętałem co mi się przyśniło. Od jakiegoś czasu pamiętałem tylko urywki ze snu, a teraz prawie nic. To fizjologia czy psychika ;)?

Poza tym chciałem was spytac czy to normalne, że mam sny, w których widzę miejsca i sytuacje, których zakończenie znam? Mam na myśli to, iż podczas snu odczuwam, że "już tu byłem"czy: on zaraz to/ ona zaraz tamto .... itp.

Nie wiem czemu, ale bardzo często, bodajże w 80% zanotowanych snów jestem w Poznaniu ( jeśli chodzi o powyżej opisane sytuacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Antal,

 

To psychika.

Twoje rozkojarzenie.

Jeżeli chcesz może znowu zacząć zapamiętywać sny.

 

Poza tym chciałem was spytac czy to normalne, że mam sny, w których widzę miejsca i sytuacje, których zakończenie znam? Mam na myśli to, iż podczas snu odczuwam, że "już tu byłem"czy: on zaraz to/ ona zaraz tamto .... itp.

Nie wiem czemu, ale bardzo często, bodajże w 80% zanotowanych snów jestem w Poznaniu ( jeśli chodzi o powyżej opisane sytuacje).

Może są to wspomnienia z Twojej poprzedniej inkarnacji?

A może kod do rozszyfrowania, zinterpretowania.

Jest też trzecia możliwość: może widzisz to, co ma się wydarzyć i jesteś w stanie przewidzieć zakończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...