Skocz do zawartości

Problem podczas medytacji


Mentoel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od dłuższego czasu mam pewien problem. Otóż medytując od jakiegoś czasu bez żadnych specjalnych technik, utworów(Po prostu do oddechu), miewam coś w rodzaju dziwnej autosugestii.

 

Otóż mam tak, że niezależnie ile medytuje, zawsze mam uczucie, jakby całe ciało się prężyło czy coś, żebym przestał medytować. Zwykle odbywa się to w ten sposób, że np. po 5 minutach lub po godzinie od momentu, w którym położyłem się do łóżka.

Wcześniej działo się to, bo się działo. Dzisiaj zazwyczaj to się dzieje, gdy do mojego mózgu docierają myśli: "Kurde, znowu to prężenie" i za chwile to się dzieje. Czasami uda mi się to przezwyciężyć, ale po kilku minutach znowu to wraca ze zdwojoną siłą i niestety muszę przestać medytować.

Tu chodzi o to, że mam wrażenie, że mam jakąś blokadę w sobie czy coś.

 

Wie ktoś w czym problem? ; / Medytuje regularnie jakoś od roku, a problemy tego typu mam jakoś od kilku miesięcy (Prawie zawsze coś takiego się zdarza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest inny,i każdy inaczej może przechodzić reakcje organizmu na napływ nowej energii z kosmosu ,a która wpływając w ciało ,wyzwala również stłumienia z głębi psychiki (jak na górze tak na dole ) i wypływają na powierzchnię świadomości .

 

Medytacja regularnie wykonywana , kontroluje wypływanie stłumień z psychiki do świadomości ,natomiast ludzie którzy nie medytują -zalewają ich stłumienia z głębi psychiki do świadomości i nazywa się to Schizofrenią - Ostre Rozszczepienie Osobowości ,gdzie człowiek może być uwikłany we własne wyobrażenia z Nieświadomej Części Psychiki - Królestwa Archetypów ,że uwierzy w cudowny świat ,chociaż nieprawdziwy ,bo to będą Iluzje Umysłu Jedynie ,poczytaj C.G.Junga a zrozumiesz .

 

Polecam ci również Medytowanie Z Postacią Na dole u mnie w sygnaturze -kliknij na link na dole i napis w prawym dolnym rogu "Kundalini Ascent" a komputerowa animacja pokaże ci przepływającą energię już obudzoną i ożywiającą oraz odblokowującą po drodze 7 Czakr.

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczysz postać po kliknięciu ,to siadasz - Zen znaczy siedzenie po japońsku ,a po polsku Medytacja - i siedzisz sobie przybierając najlepszą Asanę - Pozycję .

 

Jak najwygodniejszą zastanawiając się nad sprawami Myśli I Uczuć ,ale taką żeby kręgosłup był wyprostowany ,i stopniowo oddech powinien się uspokajać -umożliwia to swobodny przepływ Energii przez Kręgosłup gdy siedzisz prosto ,a jak napięcie w ciele - ból będzie duży to wykonaj parę swobodnych pozycji z Jogi -Joga to Też Medytacja tylko Czynna : 1.TADASANA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczysz postać po kliknięciu ,to siadasz - Zen znaczy siedzenie po japońsku ,a po polsku Medytacja - i siedzisz sobie przybierając najlepszą Asanę - Pozycję .

 

Jak najwygodniejszą zastanawiając się nad sprawami Myśli I Uczuć ,ale taką żeby kręgosłup był wyprostowany ,i stopniowo oddech powinien się uspokajać -umożliwia to swobodny przepływ Energii przez Kręgosłup gdy siedzisz prosto ,a jak napięcie w ciele - ból będzie duży to wykonaj parę swobodnych pozycji z Jogi -Joga to Też Medytacja tylko Czynna : 1.TADASANA

 

Dziękuje.

 

Ciekawi mnie jednak, czy ten problem minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Czasem tak ,ale pamiętaj jak zaczniesz poświęć się temu - bądż konsekwentny - poczytaj jeszcze na inne tematy - w ogóle wiele czytaj - Konsekwentne,Cierpliwe - Teoria i Praktyka (Samo - Doskonalenie i Samo Dyscyplina czyli Praca Nad Sobą ) To Droga Do Sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...