Jump to content

Seks z ojcem


truskawka1
 Share

Recommended Posts

Śniło mi się że wybrałam się ze znajomymi w góry, pamiętam że mieliśmy plany wejść na najwyższą górę, była naprawdę ogromna. Dla mnie w życiu realnym jest to na razie coś nieosiągalnego ze względu na obecny stan zdrowia (mam nerwicę którą w dużej mierze mogę "zawdzięczać" ojcu).

W każdym razie we śnie najpierw musieliśmy wejść po jakieś mniejszej górze żeby dojśc do schroniska i stamtąd pójść na najwyższą górę. Droga do schroniska była bardzo łatwa choć wcześniej myślałam że będzie ogromną męczarnią, noc poprzedzającą wejście na górę spędziliśmy w jakimś schronisku i wtedy z tego schroniska wyciągnął mnie mój własny ojciec w jakieś ciemne miejsce i zgwałcić. Z ojcem nie mam kontaktu od dawna, właściwie darzę go nienawiścią, ale ten sen mnie strasznie zaskoczył i bardzo zdziwił. Jak wróciłam do schroniska była tam moja mama, siostra i znajomi którzy jakby wiedzieli co się stało ale ja nie chciałam o tym mówić ze wstydu. Przez to wydarzenie z ojcem nie byłam w stanie już wejść na tą górę, byłam rozbita i załamana. Pamiętam potem jak nastał poranek stałam na skarpie i patrzyłam na ta najwyższą górą, była piękna i cała w porannym słońcu, wiedziałam i byłam pewna że dałabym radę spokojnie na nią wejść ale ojciec przez to co zrobił odebrał mi całą chęć na pokonanie tej góry. Pamiętam jeszcze jak potem stałam na tej skarpie i obserwowałam innych ludzi którzy spadali ze skarpy przez swoją nieuwagę. Mi to nie groziło bo stałam w bezpiecznym miejscu.

Proszę zinterpretować chociaż ten seks z ojcem bo nigdy coś tak dziwacznego mi się nie śniło, co to może znaczyć ???

Link to comment
Share on other sites

Seks z ojcem prawdopodobnie odzwierciedla jakieś pragnienie bliskości z dzieciństwa w relacji z ojcem, a ponieważ świadomie go nienawidzisz, to przybiera to formę gwałtu we śnie. Żeby było jasnym - domyślam się że świadomie możesz nie chcieć mieć z nim cokolwiek wspólnego, ale skutki poprzednich doświadczeń, przeżyć z nim, mogły się odłożyć w jakiejś nieuświadamianej warstwie psychiki (objawiając się obrazowo właśnie we śnie), co często dzieje się zwłaszcza w przypadku przeżyć z dzieciństwa. Zanim zaczęłaś go nie lubić, nienawidzić, to na pewno były jakieś momenty gdy chciałaś żeby on był inny, żeby się zmienił, żeby był bardziej czuły czy cię kochał. I domyślam się że właśnie te momenty objawiają się w powyższym śnie - z jednej strony pragnienie bliskości (jak mówiłem, nie koniecznie na poziomie świadomym) z drugiej silna odraza do ojca, winienie go, co w formie snu daje gwałt (jesteś z nim blisko ale w sposób który odrzucasz, który Ci się nie podoba).

Całość się kręci właśnie wobec twoich uczuć wobec ojca i tego czego mu nie wybaczyłaś - te właśnie uczucia, nakręcają tego typu zdarzenia we śnie i emocje które się w związku z nimi pojawiają.

Dalsza część snu gdy wracasz do schroniska odzwierciedla jakieś twoje poczucie bezsilności i niemożności wpływu na to co się działo (w twojej przeszłości, w relacji z nim).

Końcówka tyczy się prawdopodobnie tego, że postrzegasz część ludzi w swoim otoczeniu (albo ogólnie bardziej) jako nierozważnych, uważając jednocześnie siebie za rozważną (oni idą i spada.ją bez refleksji a ty zauważasz).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pamiętajmy przy tym, że kolejne góry to kolejne cele do zdobycia. Ty rezygnujesz z największego, który jest aktualnie w zasięgu możliwości, bo hamuje cię cała ta sprawa opisana przez Witka. Wybierasz bezpieczeństwo i rezygnację, ale Twoja podświadomość woła, że masz tu wewnętrzny konflikt

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...