Skocz do zawartości

nieregularny kształt domu-proszę o pomoc


kachna12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie dodam,że jestem zielona i przeczytałam dopiero jedną książkę na temat feng shui. Z książki wynika,że muszę narysować plan domu i podzielić go na 9 w miarę równych części, jednak mój dom nie stoi kierunku (przykładowo) N czy S, tylko pod kątem i ciężko mi jest podzielic go. W dodatku nie ma kształtu kwadratu czy prostokąta, bo część jednego pokoju wychodzi poza obszar prostokąta i w sumie dom tworzy kształt litery L.

W załączniku dodałam projekt, bardzo proszę o pomoc osób zaawansowanych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

sądząc z opisu, przeczytałaś książkę o Feng Shui intuicyjnym, które dzieli dom na 9 kwadratów, prostokątów.

Polecam Ci wersję FS Tradycyjną, opartą na pomiarze kompasem i dzieleniu domu na 8 części. Jeśli chcesz o tym poczytać to

książka "Feng Shui dla żółtodziobów" będzie najlepsza.

Nie przejmuj sie tak nieregularnością swojego domu, ponieważ może sie zdarzyć że "brakująca część" zawiera złe energie a

wtedy masz je niejako "z głowy" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, słyszałam że tą książkę trudno dostać ale poszukam w księgarniach.

Z mojej ksiązki wynika,że dom nalezy pomierzyć, narysować magiczny kwadrat według pomiarów kompasu.

Dlatego pytałam jak mam to zrobić skoro mój dom stoi pod kątem do kierunków. W książce jest jeden przykład jak podzielic dom,ale on jest kwadratowy i jego drzwi są dokładnie na zachodzie, więc łatwo to zrobić, a u mnie nie jest to tak jasne.

Pozdrawiam, będę wdzięczna za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według metody klasycznej dom dzielisz na osiem kawałków tortu i nie masz problemów poza jednym - trzeba znaleźć środek domu.

Nie trać czasu na wątpliwe metody i zapoluj na poleconą książkę. Na mojej stronie możesz o tym przeczytać artykuł Josepha Yu Feng Shui - strona konsultanta Włodzimierza Bulińskiego. Konsultacje Feng Shui i BaZi. - Artykuły: Jak dzielić dom; siatka 9 kwadratów czy 8 kawałków tortu - Joseph Yu

Miłej lektury ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wracam do tematu- ksiązki jak nie mogłam dostac-tak w dalszym ciągu jej szukam. proszę więc o radę jak podzielic dom według sposobu z mojej ksiązki, bo nie moge tracic czasu na szukanie tej której juz nie drukują! czy ktos moze mi pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam do tematu- ksiązki jak nie mogłam dostac-tak w dalszym ciągu jej szukam. proszę więc o radę jak podzielic dom według sposobu z mojej ksiązki, bo nie moge tracic czasu na szukanie tej której juz nie drukują! czy ktos moze mi pomoc?

 

Kachno, wklej proszę skan Twojego domu lub bloku z zaznaczonym mieszkaniem tutaj, a my Ci podzielimy. Jeśli znasz datę budowy domu i jego historię (jeśli jest starszy) - to możemy nawet zrobić dla Ciebie wykres energii. Kierunki trzeba zmierzyć dokładnie, co do stopnia aby to miało sens.

 

Pozdrawiam

xuan :usmiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, dziękuję za odpowiedz, dom w ktorym mieszkam jest wynajmowany, wiec nie mam pojecia jaka jest jego historia, jedyne co wiem to to,ze kiedys uderzyl w niego piorun i ze moje pietro jest od wielu lat wynajmowane :) plan ktory wkleilam to plan calego piętra ktore wynajmuje, a nademną mieszkają ludzie na 1 piętrze. jeżeli chodzi o dokładne pomierzenie domu, to potrzebuję jakiegoś specjalnego kompasu czy zwykły da radę?

z góry dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dziękuję za odpowiedz, dom w ktorym mieszkam jest wynajmowany, wiec nie mam pojecia jaka jest jego historia, jedyne co wiem to to,ze kiedys uderzyl w niego piorun i ze moje pietro jest od wielu lat wynajmowane :) plan ktory wkleilam to plan calego piętra ktore wynajmuje, a nademną mieszkają ludzie na 1 piętrze. jeżeli chodzi o dokładne pomierzenie domu, to potrzebuję jakiegoś specjalnego kompasu czy zwykły da radę?

z góry dziekuje za odpowiedz

 

Najbezpieczniej będzie gdy znajdziesz budynek na zumi, zrobisz printscreen i nam tu wkleisz. Opisz w którym miejscu jest Twoje mieszkanie, a my zmierzymy kierunki na mapie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...