Jump to content

Zma o,co w tym chodziło?


sikorka11
 Share

Recommended Posts

Witam piszę tutaj sprawie mojego dzisiejszego snu. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Byłam gdzieś na jakiś wyścigach konnych i stał koło mnie koń,haflinger. I te koń za mną chodził. Znalazłam się z nim na łące i biegł w moją stronę,jakiś głos powiedział,że mam się go nie bać. Podszedł do mnie i położył mi głowę na ramieniu i zaczął gdzieś iść,poszłam za nim i pojawiły się dwa małe konie,które chciały mnie i jego pogryźć. On przeskoczył przez płot a ja przeszłam pod i razem z nim gdzieś poszłam. Przez cały czas nie mogłam zobaczyć oczu tego konia. Przeniosłam się do autobusu,była zima i padał śnieg,przechodziłam przez niego i była tam pewna osoba(która ciągle mi się śniła, i śni) ,ona stała a ja ją mijałam i patrzyłam jej w oczy i ona mi,ale tak głęboko. I zauważyłam jak jej źrenicę bardzo się powiększyły,zostawiłam ją w tym autobusie,a ona stałą jakaś ogłupiała pośrodku autobusu. Poszłam do lasu cały czas czułam,że ona przy mnie jest. Zgubiłam się w tym lesie,ale szłam przed siebie,widziałam mętna rzeką,a w oddali słyszałam wilki. Doszłam do jakieś jaskini,a tam była jakaś złowroga istota,bo dookoła była krew nie widziałam jej,ale się okropnie bałam bo słyszałam jej przerażający głos i sapanie,chciałam się obudzić i się obudziłam. I to koniec mojego snu.

Czy ktoś,mógłby mi powiedzieć,o co w nim chodziło? Bardzo mi zależy na jego znaczeniu.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, sen wydaje się mocno symboliczny, ale takie sny najlepiej interpretuje się w oparciu o własny, osobisty sennik, który powinno się stworzyć samemu. Koń w Twoim śnie może oznaczać potrzebę wolności i niezależności, której musisz stać się w pełni świadoma, ale na razie możesz mieć z tym problemy (nie mogłaś zobaczyć oczu zwierzęcia). Ta potrzeba niezależności w jakimś stopniu kieruje lub będzie kierować Twoimi dalszymi życiowymi wyborami. Możliwe, że napotkasz jakieś przeszkody, ale będą one mało znaczące i nie będą w stanie Ci zaszkodzić - ponieważ będziesz wiedziała, jak ich uniknąć i nie pozwolisz się zatrzymać.

 

Wątek z autobusem jest trochę enigmatyczny. Nie napisałaś, czy ta osoba, która Ci się śni ciągle, jest kimś realnie istniejącym, czy może po prostu nieokreśloną sylwetką, która pojawia się w Twoich snach. Możliwe, że jest to jakiś aspekt Ciebie, własnej osobowości. Zimowe otoczenie może symbolizować zapowiedź przeszkód. Patrzenie prosto w oczy interpretowałabym jako pewnego rodzaju konfrontację (z czymś, co jest w Tobie?), odkrycie prawdziwej natury czegoś. Piszesz, że źrenice tej osoby się rozszerzyły - być może miała nastąpić jakaś przemiana, może miało się stać coś ważnego, ale nie zdążyłaś tego zaobserwować, bo przerwałaś kontakt i odeszłaś. Nie piszesz, jakie odczucia Ci towarzyszyły w czasie tego spotkania, a to może mieć spore znaczenie.

 

Dalsza część snu mówi o dosyć trudnych sprawach. Zagubienie się w lesie, dotarcie do jaskini może być alegorią podróży w głąb własnej osobowości, własnej duszy - to wyprawa do tych mniej znanych zakamarków, może bardziej pierwotnych i mrocznych. Są tam jakieś niepokoje, coś jest nie takie, jakie powinno być, coś Ci przeszkadza i powinnaś to uporządkować. Bestia w jaskini to tak naprawdę jakaś bestia w Tobie, jakiś strach lub bardzo silna blokada, z którą na razie nie umiesz się zmierzyć. Krew w jej otoczeniu może mówić o zranieniu, o poczuciu krzywdy. Być może w rozwiązaniu problemu może Ci pomóc osoba, która wyruszyła z Tobą do lasu (lub aspekt Twojej osobowości przez nią reprezentowany), ale wcześniej zrezygnowałaś z pełnej konfrontacji z nią, przerwałaś kontakt wzrokowy i być może z tego względu - ponieważ ją odrzucasz - tak naprawdę nie może Ci pomóc, może tylko Ci towarzyszyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...