Skocz do zawartości

Loft- pytania do feng shui'sty :)


Leforca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was, jestem żółtodziobem, ale się uczę.

Mieszkam w XIX wiecznej fabryce przerobionej na lofty mieszkalne.

Proszę o pomoc, w sprawie dostrojenia mieszkania.

1. w Podręcznikach nie mam nic o przypadku antresol ( tam mam sypialnię ) jest nad ludzikiem przy biurku i jest odgrodzona niską barierką

2. Ani o aranżacji wysokich śnian ( 4,5 metra )

3. Układ jest sprzyjający, bo blisko prostoąta, ale mam zakątek odstający- jak go traktować, w którym sektorze?

4. Spotykam na dwie sprzeczne reguły nakładania siatki bagua- raz, mam ją nałożyć względem kierunków świata, a raz względem drzwi, jako punktu orientacyjnego, i nie wiem jak powinno być.

5.Cały dom ma strukturę open space. Jak się do tego ma feng shui?

 

Pozdrawiam[ATTACH=CONFIG]3189[/ATTACH]

 

( od projektu do wykonania lepiej rozwiązaliśmy kuchnię, zlew jest na ścianie łazienki, a odrobinę dalej jest kuchenka )( kierunki świata- okna są na południowy zachód - wejście na południowy wschód, kuchnia na północny wschód, łóżko ( antresola i 'biuro' na dole, łóżko na górze ) na południe.

 

Jeszcze wiele można zmienić, bo poza kuchnią, łazienką i antresolą nie kupiłam mebli.

 

Proszę o wsparcie profesjonalne!

Pozdrawiam.

 

Z przyjemnością pomogę, ale jeśli to ma być profesjonalne wsparcie, to potrzebny jest dokładny pomiar kierunku. Najlepsza jest wizyta na miejscu, ale możliwy jest też pomiar on line. Wymagałoby to podania adresu - wtedy można sprawdzić na mapach zumi czy google. Adres moze być na priva. Jeśli nie chcesz podawać adresu, to możesz sama znaleźć to miejsce na mapie, zrobić printscreen i wkleić tu na forum :)

Z zaznaczeniem gdzie to mieszkanie się mieści. Nie ukrywam że przydałyby się też jakieś zdjecia :)

Potrzebna będzie też historia domu - mniej wiecej daty kiedy to zostało przerobione na lofty, jak rozległe były remonty - od tego zależy jaki tam jest teraz układ energii.

Nakładanie bagua to takie przedszkole, to nie jest dokładne. Najlepsze i najskuteczniejsze są takie metody jak opisana w osławionych Żółtodziobach. No to do dzieła :tuptup_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak napisałam, że konwersacja upadła?

 

Ależ nie! Tylko nie zdążyłam jeszcze "dorwać" się do Twojego przykładu. Możesz przesłać zdjęcia (kontakt jest w profilu).

Jak znajdę wolną chwilę zaraz spojrzę i coś wymyślimy, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...