Jump to content

Wąż pożerający własny ogon, krew, pełno krwi...


Embargo
 Share

Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że moje sny często się sprawdzają, dają mi jakieś odniesienie do obecnej sytuacji w życiu - do stopnia, który mnie lekko niepokoi. Zaczęłam w końcu mieć pod ręką koło poduszki coś do pisania, by wyłapać to, co najbardziej udało się mi zapamiętać. Z zasady te sny nie są spójne i pewne symbole wydają się być ze sobą niepowiązane, ale ich znaczenia jako całość są zadziwiająco trafne. Nie bardzo jednak radzę sobie z interpretacją dzisiejszego snu.

 

To, co zapamiętałam najmocniej, to duży zielony wąż, który wił się i po kawałku odgryzał swój własny ogon. Był w kałuży krwi, zresztą krew ciekła mu z pyska i z ran które sobie zadawał. Ja obserwowałam to jakby przez szybę, on mnie nie widział. I pamiętam jeszcze to, że kiedy mu się przyjrzałam, sam wąż wydawał się... sztuczny. Miał nienaturalny kształt głowy, skórę miał jakby z wełny czy materiału. Ale krew była z całą pewnością prawdziwa.

 

Mogę tylko zgadywać. Jestem od kilku dni w fatalnej formie psychicznej za sprawą dwóch rzeczy - z zagranicy ma wrócić mój ojciec, z którym [bardzo oględnie powiedziane] nie układa mi się zbyt dobrze, lub - co wybiło mnie z równowagi dużo mocniej - pewien człowiek, na którym mi bardzo zależy, spędził ostatnie dwa dni [o ironio, jego własne urodziny, i moje zaraz dzień po nich] w szpitalu przez jakiś nagły atak bólu i problemy zdrowotne. Krew jako symbol lęku o kogoś, w tym wypadku o niego - to by się zgadzało. Tylko nie była to ludzka krew, tylko krew tego węża. Co może znaczyć szyba - nie wiem. Poczucie bezsilności? Że ja nie jestem w stanie nic zrobić, mogę tylko patrzeć? A sam wąż, jego wygląd, zachowanie? Nie mam pojęcia. Nie boję się węży, więc to nie ma wpływu.

 

Biorąc pod uwagę sprawdzalność tego, co mi dyktuje podświadomość, boję się, że to może znaczyć coś złego. Bardzo proszę o interpretację - a jeśli to zły omen, czy mogę coś zrobić.

Edited by Embargo
Link to comment
Share on other sites

Guest cyganicha

Witaj,kłopoty emocjonalne spowodowane przez problemy o jakich piszesz.szyba symbolizuje tutaj,że nie masz dostępu do czegoś a bardzo bys chciała. Obserwujesz tylko przez szybę,czujesz się bezsilna,chcesz pomóc a nie możesz.I sny odnoszą się jak dla mnie do tego co jest między Tobą a tym mężczyzną.Wąż symbolizuje Twoje wyniszczanie emocjonalne,obnizona odporność psychiczną.

Tu nie ma zapowiedzi czegoś złego co nadchodzi, sen mówi o tym co jest aktualnie,o tym co przeżywasz,co jest w Tobie;uwalniają się podczas snu Twoje emocje które na jawie kontrolujesz i kontrolujesz siebie.

Link to comment
Share on other sites

Jest dokładnie tak jak mówisz, ostatnio ciągle mam problemy z emocjami przez poczucie bezsilności, a o ile dobrze pamiętam, kiedy mi się to przyśniło, przed snem w nocy płakałam, póki nie padłam ze zmęczenia. Rozjaśniło mi to troszkę w głowie, dziękuję:)

Mogę jeszcze zapytać, czy jakieś znaczenie ma to, że ten wąż był sztuczny? Czy widzę jakiś problem jako poważniejszy niż powinnam była?

Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...