Jump to content
tom2

Wahadełka z minerałów

Recommended Posts

tom2

Jak sądzicie który minerał jest najodpowiedniejszy na Wahadełko ?

Jah-Jah

uważam ze najlepszym minerałem na wahadełka jak i różczki jest Selenit nie mylić z kamieniem księżycowym.

gullfaxi

moim zdaniem wahadła z kamieni są b. wpływowe łatwo zanieczyszczają się energetycznie wymagają starannego oczyszczania ,sam mam z kwarcu różowego

Hrefna
uważam ze najlepszym minerałem na wahadełka jak i różczki jest Selenit nie mylić z kamieniem księżycowym.

Ekhem... ale selenit i kamień księżycowy to jedno i to samo...

Guest Viperius

A to zabawne, nazwa selenit pochodzi z greki i oznacza kamień księżycowy, ale w istocie selenit i kamień księżycowy, jako odmiana ortoklazu, a nie gipsu to inne minerały.

Bynajmniej tak jest na wikipedii, a skoro tam coś jest i pisze o tym mądrze, to znaczy, że to prawda.

Szizi

Może super wikipedia mądra aż tak nie jest.

Ale Selenit a Kamień księżycowy to jest co innego ;)

Warto doczytać.

dariusz.gracjan

Wracając do meritum pytania od tom2, to co z tym minerałem?

Jakie ma spełniać wymagania do pracy jako wahadło? Wydaje mi się, że co inna szkoła to inny minerał jest proponowany do wykonania wahadła. Sami nie musimy już odkrywać, że minerały charakteryzują sie wysoką "reaktywnością" promieniowań. Tak więc do samej pracy radiestezyjnej osobiście uważam, że taki materiał może nawet przeszkadzać w odczytach wahadła. Biorąc pod uwagę, że pracujemy mentalnie z wahadłem, to możemy metodą prób i błędów sami stwierdzić czy owe wahadło pracuje w sposób nas zadowalający. Z kolei pracując metodą fizyczną z wahadłem nie powinno się używać wahadeł wykonanych z materiałów mocno "reaktywnych", bo i sama metoda fizycznej pracy jest mało dokładna. Sprawa napromieniowania wahadeł jest tak prozaiczna jak sprawa brudnych rąk u kucharza, bądź też lekarza. Podstawowe metody pracy radiestety - BHP pracy radiestezyjnej - wahadło należy zawsze oczyszczać i rozładowywać, bez względu na kształt i materiał z jakiego jest wykonane.

Szizi

A co sądzicie o wahadle z ametystu?

Ostatnio jakoś mnie tknęło na jego widok i kupiłam. Dogadujemy się bardzo dobrze. Ale zastanawiam się, co mogłabym zrobić nim fajnego skoro jest z ametystu. Bo to jjakiś wpływ ma.