Skocz do zawartości

Oczyszczanie, ładowanie i programowanie kamieni


iridos

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są metody oczyszczania kamieni?

Kąpiel w słonej wodzie - do naczynia wsypujemy garstkę soli (najlepiej morskiej, ale może też być zwykła), układamy kamienie i wszystko zalewamy letnią wodą. Kamienie pozostawiamy w takiej wodzie na około 1 - 2 godziny. Po wyjęciu warto przepłukać kamienie pod bieżącą wodą a następnie je wytrzeć lub pozostawić na słońcu aż do wyschnięcia.

Uwaga! Zielone kamienie (lub kolorowe zawierające w sobie odcienie zieleni) nie przepadają za słoną wodą!

 

Oczyszczanie pod bieżącą wodą - kamień umieszczamy pod strumieniem letniej wody na kilka minut. Metoda zalecana dla zielonych kamieni oraz innych nie przepadających za solankami (np. turmaliny). Ważne- niektórych kamieni nie wolno umieszczać w wodzie gdyż mogą się rozpuścić (sól, chalkantyt), lub uwalniać szkodliwe substancje do wody (np. wanadynit)

 

Oczyszczanie w dymie - nasze kamienie możemy oczyszczać w dymie np. białej szałwii, drzewa sandałowego, itd. Warto podczas takiego oczyszczania wizualizować sobie to, że kamień opuszczają wszelkie negatywne energie, wibracje a sam kamień staje się "czysty". Metoda zalecana dla kamieni nie lubiących kontaktu z wodą (np. piryt).

 

Mycie z użyciem delikatnym środków czyszczących - jedynie w wyjątkowych sytuacjach, gdy nasz kamień staje się lepki i bardzo zanieczyszczony energetycznie i fizycznie. Myślę, że metoda ta jest wskazana jedynie dla osób bardziej obeznanych z tematyką.

 

Umieszczanie w sypkiej soli morskiej - zasypany kamień trzymamy w soli przez 24h a następnie opłukujemy kamień pod wodą. Sól raz na jakiś czas wymieniamy a pojemnik oczyszczamy.

 

Przy użyciu wizualizacji i słów - metoda dla zaawansowanych. Kamień umieszczamy w dłoni i wypowiadamy na głos formułę:

"Pragnę, aby ten kamień został oczyszczony! Niech opuszczą go złe energie!" . Podczas kilkukrotnego wypowiadania tych słów warto wizualizować sobie jak kamień staje się jaśniejszy, a złe energie, niczym zdmuchnięty kurz opuszczają kamień.

 

Wodę, która pozostała w naczyniu po oczyszczaniu kamieni należy szybko wylać do ścieków a samo naczynie- przepłukać.

Jeśli nie wiesz jaka metoda jest najodpowiedniejsza dla Twojego kamienia, nie wiesz czy możesz go umieścić w wodzie- oczyść go za pomocą dymu z kadzidła. To najbezpieczniejsza metoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

a jeszcze zapytam, czy wielkość kamieni ma znaczenie ? :D mam sporo tzw bębniaków małych ale też kilka dużych surowych kryształów górskich no i małe tygrysie oko które noszę na rzemyku, ono by się nadawało do wzmocnienia jego cech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie wiem, ja przy surowych znacznie mocniej odczuwałem przepływ energii gdy połozyłem duży kryształ górski nad głową.. Ale te małe też coś tam działają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, skoro już mowa o oczyszczaniu kamieni...może ktoś wie coś na temat wód energetyzowanych kamieniami? niewiele na ten temat można znaleźć, a jak już jest to za każdym razem coś innego...i mam lekki mętlik...aaaaa i czy świetne właściwości złotej wody to prawda czy raczej mit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...