Skocz do zawartości

Dwie gospodynie i dwa obiady


pawel116

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj cyganicho. Kiedyś miałem dziwny sen, o którym postanowiłem Ci opowiedzieć, bo bardzo mnie to zastanawia i chciałbym dowiedzieć się co on oznacza. Zacznijmy od tego, że w swoim śnie postanowiłem odwiedzić dziadka w jego mieszkaniu. Jak co dzień urzędowała tam jego obecna przyjaciółka, która gotuje obiady i się nim opiekuje. Okazało się, że w domu jest również moja zmarła babcia, którą to zastałem gotującą w kuchni (za życia nie była dobrą kucharką i stroniła od gotowania). Robiła gołąbki i chciała mnie nimi poczęstować. Co ciekawe, przyjaciółka dziadka gotowała w tym czasie swój obiad i było z tego powodu spore zamieszanie. Dziadek siedział w pokoju i czekał na jedzenie, ale od tej przyjaciółki, nie od swojej byłej żony. Babcia nałożyła mi gołąbki na talerz i powiedziała, żebym poszedł zjeść do pokoju. Kiedy usiadłem przy stole, przyjaciółka przyniosła mi drugi talerz, tym razem z pierogami. Powiedziałem, że dziękuję ale zjem później, po gołąbkach, przy czym poprosiłem o polanie pierogów olejem do smaku. Natychmiast babcia przyniosła mi łyżkę oleju, lecz w tym samym czasie dziadek wstał z miejsca i rzucił się na mnie, zaczął mnie wyklinać. Stwierdził, że gardzę jego przyjaciółką i przychodzę tylko w swoim interesie. Złapał mnie za rękę, pchnął w stronę drzwi i krzyknął żebym się wynosił z jego domu. Nie chciałem się tłumaczyć, więc pośpiesznie opuściłem mieszkanie trzaskając drzwiami. Potem stałem na klatce i podsłuchiwałem przez zamknięte drzwi co się dzieje. Otóż po moim wyjściu raptownie nastał spokój. Wtedy uchyliłem po cichu drzwi tak żeby nikt nie zauważył i spostrzegłem, że babcia siedzi na moim miejscu przy stole i spokojnie jak gdyby nigdy nic je obiad. Poczułem do niej straszny żal za to, że nie stanęła w mojej obronie i była obojętna na zachowanie dziadka. Pełen oburzenia zamknąłem drzwi na dobre i wtedy sen się urwał. Pozdrawiam.

Edytowane przez pawel116
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cyganicha

Witaj Pawel ;) Twój sen ma związek z relacjami jakie panują w rodzinie.Powiedz jak jest teraz z relacjami pomiędzy Tobą a dziadkiem?Z tego snu który miałeś dawno wynika,że krótko po nim uległy one pogorszeniu.Dziadek nie chce wtrącania się w jego zycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to traktujemy siebie służbowo, zwłaszcza ja dziadka - jest oschły i złośliwy, nie raz nie dwa wymawiał mi różne rzeczy, czasami zupełnie bezpodstawnie. Ja się nie wtrącam w jego życie, wręcz przeciwnie. Staram się nie angażować, odwiedzam dla oka, dzwonię z życzeniami...

 

A jaką rolę tym razem odegrała babcia?

Edytowane przez pawel116
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cyganicha

No własnie.

 

Czy nie jest tak,że dziadek czuje,iz nie akceptujesz jego przyjaciółki?O to ma żal.Babcia widzi relacje jakie są pomiędzy dziadkiem a tamtą kobietą i nie ma nic przeciwko temu.To Ci pokazała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...