Skocz do zawartości

Świat bez narzekania


Gość Patryk8

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patryk8

Znalazłem w internecie świetny filmik, mam nadzieję, że podejmiecie razem ze mną to wezwanie. Już po kilku sekundach poległem, bo pomyślalem "ale błędów narobili" :) Trudniejsze to niż myślałem

[video=youtube;BPWAHE77MKw]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mym zdaniem świat bez narzekania byłby bardzo ubogi, i już jest, bo wyeliminowaliście wszystkich narzekaczy

 

- aaa(?)... to nie jest czasem tak, że Świat bez narzekania byłby Piekny... ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infedro, wtedy wszyscy by po sobie przytakiwali, wtedy świat by był zły, bez krytycyzmu, tacy co narzekają krytykują, a krytyka buduje

 

jak tego nie wiesz mistrzu duchowy, to znaczy że marny z ciebie mistrz

Edytowane przez dark_ages
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy świat by był zły, bez krytycyzmu

 

Wlasnie w tym filmie byly dwie rzeczy: narzekanie i krytycyzm. Jedno i drugie rozni sie od siebie.

Niewesolo jest miec kogos obok, kto ciagle narzeka. Taka osoba potrafi siac zgorzknienie dookola, ze nawet innym odchodza checi do motywacji czy zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to istny wampir psychiczny, należy go przekuć kołkiem

 

trzeba odróżnić jak ktoś mówi o narzekaniu, czyli zrzędzeniu które jeszcze można znieść, a czy ktoś mówi o krytycyzmie, który jest konstruktywny, tylko że tłumaczenie z angielskiego jest tak ułomne, że powstało już z 10 znaczeń tego pojęcia, i już wszyscy rozumieją to każdy inaczej, bo ułomni tłumaczą to na zły sposób, ostrożnie więc z filmami z youtube.

 

a jeżeli ktoś nie umie znieść narzekania, czyli krytycyzmu, to znaczy że ma problem ze sobą, i nie jest to sprawa osoby która krytykuje.

Edytowane przez dark_ages
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk8

Przecież nie chodzi w tym filmiku o to, żeby nie mówić co nam nie pasuje, jeśli ktoś nas denerwujmy nie warto tłumić tego w sobie, albo nie jedzmy przesolonych ziemniaków, tylko dlatego, aby nie narzekać, chodzi o to, aby nie mówić, że coś znowu się nie uda, bo jestem głupi, stary, mały, brzydki, a mówić, że wszystko nam się uda, bo mamy do tego zdolności, chęci i w ogóle jesteśmy wspaniałymi dziećmi Boga.

 

1 dzień uważam za... niezaliczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infedro, wtedy wszyscy by po sobie przytakiwali, wtedy świat by był zły, bez krytycyzmu, tacy co narzekają krytykują, a krytyka buduje

hmm... raczej chyba nie do końca obejrzałeś filmik... ;) gdzie przestrzegano ażeby nie mylić "Narzekania" z konstruktywna krytyką... :)

- wybacz ale Narzekanie... to nie konstruktywna "krytyka" tylko stan przygnębienia Samego Siebie, człowiek wtedy wpada w "pułapke Ego" i jest skłonny obwiniać wszystko i wszystkich dookoła... tylko nie Siebie :/

- dlatego z "narzekaniem" Świat jest własnie zły... gdyż ten proces/stan niejako "dołuje" samego narzekającego a przy okazji wpływa raczej także "destrukcyjnie" na innych...

 

jak tego nie wiesz mistrzu duchowy, to znaczy że marny z ciebie mistrz

- hmm... wprawdzie nie wiem skąd Tobie się wzięło to "mistrzu duchowy", bo ani się nim nie ogłaszałem ani się nim wcale nie czuje wiec to chyba tylko Twój... błędny Punkt widzenia... raczej :)

 

- Mistrz... to wielkie słowo, wiec raczej bym tak nim nie szafował na prawo i lewo, gdyż za Mistrza można uważać tylko kogoś kto uzyska wewnętrzny "Spokój Ducha" w Sobie... :) aaa, tego to raczej NIGDY nie uzyskasz, poprzez tylko narzekanie... :))

 

--- pozdrawiam... bez narzekania... infedro :)

Edytowane przez infedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...