Jump to content

Gofry - szukam przepisu

Guest Vampirella
 Share

Recommended Posts

Guest Vampirella

Będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś zechciałby się podzielić jakimś swoim sprawdzonym i wypróbowanym przepisem na gofry :D

Edited by Vampirella

ja słyszałam od kolegi, który jest kucharzem, że gofry robi się jak naleśniki tylko, że ciasto musi być gęstsze...czyli daje się mniej mleka/wody, więc jak umiesz robić naleśniki to możesz iść za tą radą :) no ja w kuchni robię wszystko "na oko" więc nie podam żadnych konkretnych proporcji :P ale za to mogę się podzielić trikiem mojej ciotki, który może być stosowany przy naleśnikach i gofrach....uwaga....można dodać ulubiony budyń żeby wzbogacić smak :D

• Like 1

Guest Vampirella

Jak ktoś by chciał coś dodać, albo podzielić się swoim przepisem to będę wdzięczna niezmiernie :)

Bo jak do tej pory próbowałam jeszcze przepis na ciasto biszkoptowe, tylko że zamiast biszkoptu w foremce to w gofrownicy robiłam takie gofry - biszkopciki, smaczne wyszły, no ale to nie gofry ...

Umiesz robić naleśniki? To i gofry zrobisz z takiego samego ciasta, tylko że lepiej aby było ciut gęściejsze. Możesz dodać budyń do smaku jak napisała boilerek albo kakao, cynamon lub inne dodatki jakie lubisz

• 1 month later...
Guest LuckyBoy94

Noz kurde, ludzie ;D

Pisac, dzielic sie, a jak ktos da cos niedobrego to czakramy poskrecam ;D

Vampus ale mi smaka narobilas ;/

To moze ja powiem co ja daje ;p

Mleko, troszke wody zwyklej/mineralnej, troche bialej oronzady, troche cukru waniliowego, troche proszku do pieczenia, naprawde kilka ladnych jajek ;D, maka oczywiscie, duzo cukru ;D (no bez przesady), kropelka lub dwie armotu, troszke cynamonu, zdarza mi sie skropic troche cytryny.

Robienie ciasta na gofry w moim wykonaniu to magia ;D.

• Ismer changed the title to Gofry - szukam przepisu