Jump to content

Koniunkcja Saturna do Księżyca


aniusia206

Recommended Posts

Bardzo ważną sprawą jest "jaki to Saturn" oraz "jaki to Księżyc". Gdyby to był np Saturn w Koziorożcu na Księżycu w Koziorożcu to... czemu miałoby być źle ? Poza tym (swoją drogą) ważniejsze są osobiste aspektowania Twojego Księżyca. Może się np okazać, że masz go w koniunkcji z Neptunem, czyli "marzysz o niebieskich migdałach", a Saturn chłopaka sprowadza na ziemię...

 

No dobra, koniec przekomarzania, zacytuję Ci Leszka Szumana, "Astrologię porównawczą" : 'Zdecydowanie niekorzystna jest wzajemna koniunkcja Saturna do Slonca, albowiem Saturn bedzie staral sie zawojowac wlasciciela Slonca lub Ksiezyca. W kazdym razie trzeba sie bedzie liczyc z usilowaniami, dazacymi do pognebienia partnera[ki] ze strony Saturna. Jest rzecza charakterystyczna, ze dzialanie Saturna jest zrazu zawsze nieznaczne i nigdy nie przejawia sie gwaltownie. Stopniowe ochladzanie sie wzajemnych stosunków przygotowuje sie nieraz latami. Aspekt taki toczy harmonie malzenska powoli, jak trad, aby w koncu wybuchnac jawna nienawiscia przy odpowiednich tranzytach wyzwalajacych, prawie zawsze przechodzacych przez czyjs asc.'

 

Powiem Ci jedną radę jako praktyk, który przekopał kilkaset horoskopów (i się wstydzi że tak mało!). Nie wierz powyższemu opisowi, on demonizuje pewne sprawy. Synastrie i porównania nic nie znaczą, jeśli nie znamy horoskopów indywidualnych. Da się "wyczyć" czy jedna strona, czy dwie "psują" związek, czy "bawią się", albo kompletnie nie nadają. I do tego nie potrzeba synastrii. Nawet przepiękne koniunkcje Słońc z Księżycami nie pomogą, jeśli jedna z osób ma np Marsa w Wadze na DESC i jednocześnie Neptuna na ASC (albo Księżyc). Źródło "porażki" tkwi w predyspozycjach, nie zaś w "niedopasowaniu". Nie istnieje coś takiego jak niedopasowanie, to jest "legenda miejska". Natomiast istnieje coś takiego, co nazwałbym nieświadomością postępowania w związkach. O tym można dyskutować :-)

 

Pozdrawiam!

----------

Gwiazdologia

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A sama koniunkcja Saturna z Księżycem to (ale nie zawsze - znak, dom, etc ! ):

- tendencje do perfekcjonizmu

- "pępowina" matczyna

- zakompleksienie

- powaga granicząca z surowością do siebie i świata

- pracoholizm, nałogi czasem

- słabsze zdrowie

 

To tak AD HOCem

 

Pozdrawiam !

----------

Gwiazdologia

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 years later...
Guest Bethany

Znam dwie osoby z koniunkcją Księżyc Saturn, są to kobiety. Obie mają problematyczne relacje z matkami, skłonność do depresji, ogólnie też niełatwe życie uczuciowe. Jest też coś na zasadzie trudności z wyrażaniem swojej kobiecości. Żadna z nich nie ma dzieci. Księżycowi i Saturnowi po prostu nie jest po drodze.

Link to comment
Share on other sites

Oj tam juz nie straszcie.

Sam Ksiezyc ani Saturn nie ma wiele do dzieci w sensie plodnosci, no chyba ze akurat jest w 5 domu.

Saturn ogolnie daje popalic i kazda planeta w koniukcji z nim moze wpasc w depresje :)

Wyrazanie kobiecosci tez dyskusyjne, bo trzeba by okreslic co to wlasciwie znaczy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

Jak Księżyc nie ma do płodności? Jak najbardziej ma. Mówię o horoskopach kobiecych.

I nie straszę, a mówię jak to wygląda u kobietach, które znam, a mają koniunkcję Księżyc - Saturn.

Edited by Bethany
Link to comment
Share on other sites

Ksiezyc sam w sobie nie nic do plodnosci, o plodnosci mowi dom 5 i znak Lwa.

Ksiezyc miedzy innym (bo ma wiele do zrobienia) mowi o naszym wzorcu kobiecosci, ale z sama plodnoscia, w sensie dzieci, czy ogolnie tworczosc nie ma nic wspolnego.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

Księżyc włada znakiem Raka, to jest dom IV, który jak najbardziej się odnosi do płodności. Jeżeli chodzi o samo posiadanie dzieci, to nie tylko dom V, ale też właśnie Księżyc, dom IV, Ascendent. Często też grają rolę domy VI (zdrowie) i dom XII, zwłaszcza jeśli ma powiązania z domem VI. Od jakiegoś czasu analizuję kosmogramy i to bym musiała napisać wypracowanie na ten temat :P. Powiem tylko tyle, że Księżyc w znakach wody, czyli Ryby, Rak i Skorpion są sprzyjające posiadaniu dzieci, trzeba oczywiście popatrzeć na inne aspekty też. Z moich "badań" wynika też, że Jowisz w znakach wodnych, czyli Rak, Ryby i Skorpion występuje często u osób, które nawet jak na współczesne warunki mają spore rodziny ( minimum 3 dzieci ). Ważny jest oczywiście, jak napisałaś dom V, ale to czasem rzeczywiście, aby coś orzec w temacie, to niejednokrotnie trzeba przekopać cały radix. I to już czasem zahacza o astrologię medyczną ;). A jeśli kto pyta, kiedy zajdzie, to tranzyty i progresje wchodzą w grę.

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Obie macie rację ;p

Zarówno Księżyc sam w sobie sygnifikuje - ogólnie - żyzność, płodność, ale to z domu 5 czyta się szczegóły. Jeśli dom 5 ma związek z tym, co wypisała Magnolia, to... - no to zaczynają się schody i szukamy co powie natal nie tylko o płodności ale także jak z grubsza może przebiegać proces wychowawczy, czy dzieci będą zdrowe itd. I oczywiście w sprawę angażują się te wszystkie powiązania, planety i aspekty.

Ale z kolei z 5 domu nie można odczytać o sprawach dotyczących wszystkich kolejnych dzieci, gdyż on przede wszystkim mówi o pierworodnym i o zdolności rozrodczej. Żeby było ciekawiej czasami włącza się do analizy horoskop mężczyzny, bo są i takie sytuacje, że z jednym partnerem kobieta może mieć dzieci a z innym nie.

Przyznam, że przejechałam się na takiej sprawie, dziewczyna długo była "bezpłodna", nie mogła zajść w ciążę, ja w natalu z jednej strony widzę problem, ale też widzę, że... jest wysoka płodność. Nie wiedziałam jak to ugryźć, bo to sprzeczne. Rozmawiałyśmy wiele, zasugerowałam, że to chyba nie jest bezpłodność, tylko problem leży w partnerze, tzn. nie że on jest bezpłodny, tylko ona nie może zajść w ciążę z tym partnerem. Minął jakiś czas, dziewczyna poznała innego mężczyznę, dziś mają sześcioro dzieci.

 • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

Ismer, ale historia. No należy nie zapominać, że do dzieci trzeba dwojga ;).

 

Dom V ważny jest w sam w sobie.Mówi o ogólnym potencjale. Tyle, że u kobiety pierwsze dziecko, to dom IV, drugie- dom VI, trzecie- dom VIII.

Jak tak analizowałam, to tak przykładowo, jeśli dom XII jest w Byku, a Wenus ma negatywne aspekty : z Księżycem, albo z planetami z domu VI, to biorę pod uwagę, że mogą być problemy np. hormonalne, albo coś związane ze sprawami kobiecymi. Tak jak pisałam, czasem wychodzi z tego analiza całego radixu. Jedna rzecz ciągnie drugą.

Link to comment
Share on other sites

No dobrze, ale skoro Ksiezyc to plodnosc, to co robimy z meskim Ksiezycem?

Faceci po prostu nie sa ksiezycowi, no co zrobic ;)

Moze sa wyjatki, ale to wyjatki i jednak jak juz, to bardziej wenusowo kobiecy, ksiezycowo "kobiecego "faceta nigdy nie widzialam.

Biorac pod uwage wlasnie ze trzeba dwojga ?

Dlatego twierdze ze 5 dom jest najwazniejszy, bo maja go po rowno obydwie plcie, a Ksiezyc bedzie w horoskopie meskim mowil o jego wyobrazeniu (wzorcu)na temat kobiecosci, o jego plpdnoosci nic .

W zenskim to kobieta bedzie tym ksiezycem niejako.

Ale Ksiezyc pokaze raczej jej zdanie na temat "matczynosci", a nie sama plodnosc (to nie to samo ).

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Koma, u mężczyzn też bada się zdolność do zapłodnienia, a to nic innego jak męska płodność ;p

A na podstawie domu 5 bada się ilość dzieci nie tylko w horoskopie żeńskim - u mężczyzn także to działa. Jeśli przyjdzie do Ciebie facet i poprosi, byś spojrzała czy i ilu będzie miał potomków, to na co patrzysz? także na dom 5 i jeśli Księżyc ma z nim jakiekolwiek powiązania, to będzie mówił o tym właśnie. I tu często wyskakuje zonk - mówisz panu, że ma dziecko - on twierdzi, żeś chyba niespełna rozumu, gdyż żadnych dzieci nie posiada - i faktycznie, tak jest. Tylko nie ma ich z własną żoną, a tymczasem gdzieś na świecie żyje sobie jego córka czy syn, spłodzony w ciągu jednej szalonej nocy, o której on nawet nie pamięta.

Księżyc u mężczyzn także odnosi się do płodności, w pewnym sensie, także twórczej, mężczyźni także mają wyobraźnię.

Oczywiście jest tak, że w pewnych aspektach Księżyc więcej odnosi się do kobiet i jest u nich bardziej widoczny na zewnątrz, ale panów jego wpływ także nie omija, za to jest mniej widoczny na zewnątrz, co zresztą jest logiczne.

Księżycowo kobiecego faceta nie widziałaś? - a typowo żeńskich cech u mężczyzn - bynajmniej nie wenusowych - także nie? A "matkowanie" rodzinie - to się zdarza częściej niż myślisz, a chimery księżycowe u panów, a wrażliwość? Ponieważ panowie wstydzą się swoich żeńskich cech - w tym chyba przede wszystkim właśnie tych księżycowych, to u nich trudniej jest je dostrzec. Ale zapewniam Cię - są.

 

Magnolia - dowcip polegał na tym, że w ww. przykładzie ów pierwszy jej partner miał dziecko ze swoją żoną, dlatego ona myślała, ze "wina" leży po jej stronie.

Ale pierwsze dziecko to dom 5 i dalej skaczemy jak mówisz, co drugi dom.

Edited by Ismer
 • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

Koma, pisałaś coś tam, że Lew to płodność. Akurat ten znak ma taki związek z płodnością, że jest właśnie bezpłodny. I jeżeli próg V domu jest we Lwie, albo w domu V jest Słońce, to akurat niekoniecznie dobrze.

Analizowałyśmy na innym forum kosmogramy ludzi, którzy mieli próg V domu we Lwie i wyszło, że tych dzieci rzeczywiście mało. Badaliśmy też oczywiście inne wskaźniki. Znajdę te analizy, to wrzucę.

Najpierw, jak analizuję dom V, to patrzę na planety w tym domu, potem władca progu, znak, dom, aspekty.

Dom IV- najpierw planety w nim, jak brak planet, to próg domy, władca, dom, aspekty. Często się zdarza, że dom obejmuje dwa znaki, to patrzę na obie planety.

Link to comment
Share on other sites

Koma, pisałaś coś tam, że Lew to płodność. Akurat ten znak ma taki związek z płodnością, że jest właśnie bezpłodny. I jeżeli próg V domu jest we Lwie, albo w domu V jest Słońce, to akurat niekoniecznie dobrze.

 

Moze sobie byc bezplodny a i tak mowi o dzieciach i nic nie poradze :D.

Znaki plodne mowia raczej o duzej ilosci czegos.

Owszem Ryby, Rak i Skorpion pewnie przepowiedza wieksza ilosc dzieci niz Lew.

Niemniej z mojego doswiadczenia wynika ze znak Lwa duzo powie o dzieciach i o podejsciu do nich, ale 5 dom mowi konkretniej jednak.

Link to comment
Share on other sites

Koma, u mężczyzn też bada się zdolność do zapłodnienia, a to nic innego jak męska płodność ;p

A na podstawie domu 5 bada się ilość dzieci nie tylko w horoskopie żeńskim - u mężczyzn także to działa. Jeśli przyjdzie do Ciebie facet i poprosi, byś spojrzała czy i ilu będzie miał potomków, to na co patrzysz? także na dom 5 i jeśli Księżyc ma z nim jakiekolwiek powiązania, to będzie mówił o tym właśnie. I tu często wyskakuje zonk - mówisz panu, że ma dziecko - on twierdzi, żeś chyba niespełna rozumu, gdyż żadnych dzieci nie posiada - i faktycznie, tak jest. Tylko nie ma ich z własną żoną, a tymczasem gdzieś na świecie żyje sobie jego córka czy syn, spłodzony w ciągu jednej szalonej nocy, o której on nawet nie pamięta.

No toz wlasnie o tym mowie, u faceta tez bym spojrzala na d 5 i Lwa !

 

Księżyc u mężczyzn także odnosi się do płodności, w pewnym sensie, także twórczej, mężczyźni także mają wyobraźnię.

Oczywiście jest tak, że w pewnych aspektach Księżyc więcej odnosi się do kobiet i jest u nich bardziej widoczny na zewnątrz, ale panów jego wpływ także nie omija, za to jest mniej widoczny na zewnątrz, co zresztą jest logiczne.

Księżycowo kobiecego faceta nie widziałaś? - a typowo żeńskich cech u mężczyzn - bynajmniej nie wenusowych - także nie? A "matkowanie" rodzinie - to się zdarza częściej niż myślisz, a chimery księżycowe u panów, a wrażliwość? Ponieważ panowie wstydzą się swoich żeńskich cech - w tym chyba przede wszystkim właśnie tych księżycowych, to u nich trudniej jest je dostrzec. Ale zapewniam Cię - są.

Oj, wrazliwosc to wypadkowa wielu cech, nie tylko Ksiezyca poza tym , sa Ksiezyce malo wrazliwe :P

Wez taki Ksiezyc w Barania, czy Skorpionie-duzo rzeczy bym powiedziala , ale nie to ze jest szczegolnie wrazliwy czy sentymentalny.

Czy ja wiem, matkowanie moze i bywa, ale wciaz , wedlug mnie to nie jest to samo .

Po prostu faceci nie maja tych cech, co najwyzej szczatkowo, i to nie chodzi o zadne udawanie macho, jakos tego pierwiastka kobiecego im brakuje :P.

Na zasadzie, ze moga miec najlepsze checi, ale po prostu nie potrafia, (az tak jak kobiety ) chocby chcieli.

Ja wiem doskonale ze bywaja kobiety "meskie" i "kobiecy " faceci, ale jednak tak w najglebszym sensie , to Ksiezyc jest kobieta.

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Koma, księżyc w Skorpionie jest najbardziej wrażliwym Księżycem, tylko inaczej ;p i w Baranie też jest wrażliwym Księżycem - i też inaczej... na pewno nie jest wrażliwy, jeśli chodzi o sentymenty, ale Księżyc nie tylko z takiej wrażliwości się składa.

Jeśli widzę go w Skorpionie, to bardzo uważam, by go nie urazić, jeśli w Baranie - żeby go nie specjalnie nie drażnić itd.

Ale nie zgodzę się, że faceci nie mają tych cech księżycowych, tego pierwiastka kobiecego - muszą mieć, tak jak kobiety mają solarny. Tylko proporcje są różne, stąd wzorzec jest właśnie taki jak mówisz. Żeby daleko nie sięgać - mam ciotecznego brata - to istna księżycowa kobieca (!) natura jest i w dodatku widoczna na zewnątrz. Jasne, że to mniejszość, że "faceci nie płaczą", ale jesteśmy całym kosmogramem a nie wycinkiem i zawsze biorę pod uwagę tą naturę księżycową także u mężczyzn. Bo może się okazać, że ta natura Księżyca warunkuje to, czego nikt po facecie się nie spodziewa ;)

 • Like 3
 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...