Jump to content

Studio Astropsychologii - Autoterapia. Sposoby i metody leczenia duszy i ciała.


KatiJo

Recommended Posts

Książka P. Ewy Kulejewskiej „Autoterapia. Sposoby i metody leczenia duszy i ciała” wydana przez Studio Astropsychologii jest już drugą recenzowaną przeze mnie pozycją tegoż wydawnictwa.

 

01001729.jpg&w=106&h=150

 

Autorka jest uznaną wróżką, terapeutką i jasnowidzącą. W swej książce ukazuje nam nasz wrodzony potencjał do pozostawania przez całe życie w dobrej kondycji i zdrowiu. Najważniejszym jest, aby traktować każdego człowieka, a w zasadzie nie tylko człowieka, a każdy organizm, jako niepodzielną całość składającą się z ciała, duszy oraz energii.

 

O każdej niemal chorobie - zanim ujawni się ona w ciele – nasz organizm informuje nas najpierw na poziomach subtelniejszych – duchowo-energetycznych. Większość znanych nam współcześnie chorób zaliczamy zatem do psychosomatycznych. Wszyscy lekarze i terapeuci będący zwolennikami holistycznego podejścia do człowieka (i świata) wiedzą o tym od dawna, co więcej – osiągają doskonałe wyniki w leczeniu.

Autoterapia – jak sama nazwa wskazuje – oznacza, iż w każdym przypadku pomóc możemy sobie sami. Zostaliśmy stworzeni do życia w zdrowiu i szczęściu i od nas samych to tylko zależy. Znawca tematu, lekarz czy terapeuta może jedynie pomóc ukierunkować nasze myślenie. Zmienić negatywne wzorce myślowe na pozytywne, tym samym przestawić nas na właściwe tory. Czyni to również w swej książce Pani Kulejewska.

 

Niestety temat został potraktowany bardzo powierzchownie, w zasadzie tylko „liźnięty”.

 

Kiedy lektura trafiła w moje ręce – przejrzałam ją najpierw pobieżnie. Parę ciekawych rzeczy rzuciło mi się w oczy i, szczerze mówiąc, spodziewałam się więcej…

 

W rozdziale pierwszym autorka wyjaśnia zasady działania ludzkiego ciała, przyczyny pojawiania się chorób, znaczenie stresu i emocji. Trochę zbyt wiele w tych wyjaśnieniach terminów naukowych, jednak P. Kulejewska lojalnie uprzedza, iż jest to „rozdział, którego nie musimy czytać, bowiem zawiera zbyt dużo informacji”.

 

Dalsze części książki zawierają przydatne wiadomości na temat afirmacji, ziołolecznictwa, znaczenia odpowiedniej diety i pozytywnego podejścia do życia dla naszego samopoczucia i zdrowia. Autorka przedstawia podstawowe techniki relaksacji oraz zachęca do stosowania medytacji. Dowiadujemy się także jak rozpoznać symptomy chorób czy zaburzeń w organizmie już na bardzo wczesnym etapie. Podstawą życia w zdrowiu i szybkiego wyleczenia ewentualnych stanów chorobowych jest bowiem ich jak najwcześniejsze zdiagnozowanie. Taką całościową mapą kondycji naszego ciała jest cała powierzchnia naszej skóry. Wszelkie alergie, wysypki, a nawet skaleczenia niosą dla nas istotne informacje.

W ostatnim rozdziale lektury poznajemy różne rodzaje zabiegów wpływających pozytywnie na zdrowie i urodę. Dowiadujemy się także co jawny już i zaawansowany stan chorobowy danego organu oznaczać może dla naszej psychiki. Konkretnie – jakie braki lub zaburzenia emocji spowodowały chorobę.

 

Reasumując – książka jest ciekawa i przeczytałam ją w ciągu jednego wieczora. Zdaję sobie sprawę, iż jest to temat rzeka i niemożliwym jest zrealizowanie go w jednej 120-stronicowej lekturze. Jednak wydaje mi się, iż chcąc być fair wobec czytelnika – tytuł brzmieć powinien „Wprowadzenie do autoterapii” lub też „Podstawowe zagadnienia” tejże.

 

Na okładce książki zamieszczono informację, iż książka pozwoli na zgłębienie poruszonych w niej zagadnień. Możemy jednak tylko je wstępnie poznać, dowiedzieć się o nich.

 

Polecam więc lekturę wszystkim, którzy o holistycznym podejściu do leczenia niewielkie mają pojęcie. Ci bowiem, którzy oczekują więcej mogą poczuć się rozczarowani.

 

Książkę można kupić w sklepie Talizman.pl - cena 16,30 zł

Edited by NeoNówka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...