Jump to content

piwnica, porcelana, lalki

flore
 Share

Recommended Posts

jestem z moją dawną koleżanką i chcę jej pokazać pewne miejsce. jest noc. idziemy i pod murem, brudnym, zarośniętym znajduje się przejście, ale trzeba się tam wślizgnąć, przecisnąć. jest to jakaś piwnica, jest chyba dość tłoczno, jakbym mijała ludzi. idziemy i nagle zostaję sama, ale nie szukam koleżnki, po prostu jestem sama. piiwnica ma wiele ciekawych miejsc, jakby zakątków po prawo i lewo od głównej drogi,a w tych zakątkach znajdują się jakieś starocie, różne przedmioty i jestem nimi bardzo zainteresowana. już prawie na końcu podziemnego korytarza jest zakątek z porcelaną, który bardzo mi się podoba i długo go oglądam, podziwiam porcelanowe talerze, dzbanki, filiżanki, wszystkie pięknie ozdobione. na samym końcu korytarza jest stół a wokół siedzą ludzie. i ja znam tych ludzi, jest starsza pani, jakiś mężczyzna i mały chłopiec, jest też wysoki mebel z pustymi półkami, muszę wejść na krzesło, bo na samym szczycie leżą lalki, jedna obok drugiej, wszystkie pięknie przystrojone, z perłami na szyjach. ja chcę wybrać jedną z nich i kupić, ale kupuję ją jako matkę dla chłopca siedzącego przy stole, bo wiem, że jest sierotą. starszuka podchodzi do mnie i poleca mi lalkę-babcię, ale mowi ze jest bardzo droga i kosztuje 10 tys. ja nie chcę tej lalki wybieram inną, dużo tańszą, kosztuje 1 tys. lalka jest młodą smukłą damą, także z perłami na szyi.

proszę o pomoc w interpretacji

Ta piwnica w Twoim śnie to podróż w nieświadomość. Zapowiedź tego co w twoim życiu zacznie być ważne, i tu należałoby wytłumaczyć co symbolizują przedmioty które tam znajdujesz. Ja bym widziała to w ten sposób, że antyki - to jakby wspominanie przeszłości, tęsknota za tym co było - być może za jakimś związkiem, porcelana - cała zastawa - być może teraz będą dla Ciebie bardzo ważne spotkania z najbliższymi o czym mógłby świadczyć jeszcze na końcu korytarza stół z ludźmi. będziesz obdarowywać innych ciepłymi uczuciami. Niepokoi mnie tylko ta lalka w Twoim śnie bo ona reprezentuje wszystko co sztuczne i fałszywe...

Pozdrawiam (: