Jump to content

Autentyczny Stan Medytacyjny - Nadświadomy,Transcendentny.


Pit

Recommended Posts

Jako że niekturzy nie mają pojęcia czym tak naprawdę jest stan medytacji ,mylą go z koncentracją która jest wstępem do stanu bez myśli ,inni mylą go z relaksacją ,nie jest to ten stan ,i osiągając go niewiedzą napewno że to jest ten stan medytacji-samadhi-nadświadomości w który wchodzą ,postanowiłem napisać czym jest ów stan medytacji na przykładzie mojej wieloletniej praktyki :

Są Trzy ,3 Stany Prowadzące Do Osiągnięcia Medytacji-Transcendencji -Nadświadomości } Samadhi z Sanskrytu -Indie Starożytne .

 

1. Relaksacja -Rozluźnienie Ciała I Umysłu Za pomocą Postaw Jogi,Ćwiczeń Tai Qi ,Samotnego Spaceru W Lesie (Kontemplacja ) itp.

 

2. Koncentracja - Niełatwy Proces ,Osobisty Wysiłek Prowadzący Do Osiągnięcia Stanu Medytacji ,Pomocne W Tym Procesie Są Skupianie Się Na - Oddechu,Płomieniu Świecy ,Lub Wpatrywaniu Się W Jakiś Symbol (może być własnoręcznie wykonany ) ,Powtarzanie jednostajne jakichś słów - Mantra (np. słowa modlitwy w kościołach ,czy cokolwiek co wprowadza nas w stan wyciszenia -medytacyjny ,lub modlitewny -oprużniamy umysł w ten sposób i pozbywamy się nagromadzonych stresów dnia codziennego.

 

3. Medytacja -Dhyana Z Sanskrytu - Indie ,Zen -Po Japońsku } Ponadświadomy,Nadświadomy,Ponadlogiczny ,Transcendentny Stan Bez Żadnych Procesów Myślowych,A Co Za Tym Idzie Opanowując,Wyciszając Myśli ,Opanowujemy Również Stany Psychiczne,Emocjonalne ,Oraz Stan Naszego Zdrowia Czyli Dbamy O Zrównoważony Stan Naszych Organów Wewnętrznych.

Edited by Pit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...