Jump to content
Shadow97

Niesamowita podświadomość + LD

Recommended Posts

Shadow97

Czytałem gdzieś że nasza podświadomość zapamiętuje wszystko i wszystkich. Ponoć podczas LD można przywoływać miejsca i ludzi których się nie zna ale widziało sie ich na np ulicy. Czy to prawda? Według tego jak uczyłem się z historii ;) to tak naprawdę cały tekst jest w mojej głowie? Porównując:

 

-podświadomość- twardy dysk jak na kompie ;)

-świadomość teraźniejsza - pamięć ram(czasowa)

 

Dobrze rozumiem? Czyli miejsca wykreowane w snach były przez nas widziane, a postacie istnieją w realnym życiu?(oczywiście rozumiem że z pewnymi zmianami). Aż śmiać się chcę jak człowiek sobie wyobrazi jakie ma możliwości ;). Spojrzymy na zdjęcie, przypomnimy sobie o nim w śnie i bum odwzorowanie tamtego wspomnienia jak film dokumentalny. Widzimy zdjęcie Hawai a nasz mózg kreuje dalszy świat na podstawie filmów zdjęć przeżyć. Czy to nie jest niesamowite? :) Ogólnie gdyby nie LD to nie było by to możliwe. Tworzymy coraz to lepsze komputery a najlepszy,najszybszy i najwydajniejszy mamy na wyciągnięcie ręki oo przepraszam to on nam tę rękę wyciąga i nią steruje. Można powiedzieć że ogólnie sny są odtwarzaczem filmów z naszej podświadomości i silnikiem gier rodem z minecraft czyli kompletnie bez fizyki i robimy/tworzymy co chcemy. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dragon2

Też o tym słyszałem jak i o tym, że takie wspomnienia można niekiedy przywołac w głebokiej hipnozie. Niekiedy zdarza się, że fragmenty takich nieświadomych wspomnień mogą pojawiać się w snach, ale nie sądzę aby można to było zrobić na zawołanie ani w ld. Owszem można inkubować określone sny, niekiedy wypływa w snach nasza nieświadoma wiedza, ale nie jest to takie proste. Postacie ze snów są wytworem naszego umysłu, grą wyobraźni zbitką i nie koniecznie muszą istnieć gdziekolwiek - na szczęście bo nie chciał bym na jawie spotkać niektórych postaci z moich snów :-) Te możliwości są potencjalne i zazwyczaj poza naszym zasięgiem dobrze się prezentują tylko w reklamach :-) Śnić o fajnych miejscach można poprzez inkubację a konkretnie jej pewien rodzaj zwany snuciem snów - choć nie tylko co do ld to ma ono wiele ograniczeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites
befadka

Nie tylko to co czytamy świadomie .Wszystko totalnie wszystko nawet teksty widziane kątem oka których świadomie nie czytamy czy widzimy .

Sny nie mogłyby by snami gdyby nie te pokłady informacji - obrazów - wspomnień bo nie da się stworzyć czegoś z niczego ;-)

 

A pomyśleć że wykorzystujemy tylko zaledwie 10 % możliwości naszego mózgu ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
asembler

Tego uczy Huna, podświadomość zapamiętuje każdą chwilę życia, w tym także tekst który przeczytałeś.

Od jakiegoś czasu pracuje nad wyciąganiem wspomnień właśnie z podświadomości, niestety na razie się nie udało.

 

Głównym tego powodem, jest to że podświadomość nie potrafi myśleć logicznie i wszystko w sobie magazynuje.

 

Co do możliwości, to wchodząc do czyjegoś snu możemy przyzwać jego wspomnienia i oglądać jak film :)

Edited by asembler

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dragon2

Można też latać przenikac przez ściany chodzić po lawie tyle, że jakoś nigdy nie widziałem nawet na filmiku aby ktoś to potrafił :-) Huna dobrze wygląda w książkach to takie starsze NLP i w jednym i w drugim para idzie w gwizdek:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
TrutH's

Takie pytanie for fun no ale dobrze można odtworzyć swoje wspomnienia kreować sny. Świadomość wpływa na sny ale można wyjść ponad świadomość. Wejść do snu czyjegoś się da ale wchodzisz tylko na jego drogę snu to ta osoba jest konstruktorem nie masz tam władzy nie możesz dostać się do wspomnień jeśli nie dostaniesz przyzwolenia. Jak zaczniesz siłą prawdopodobnie zerwiesz połączenie ścieżek sennych gdyż wybudzi się ta osoba z uczuciem dyskomfortu psychicznego

Share this post


Link to post
Share on other sites
rudyrower

Tak jak ktoś wyzej napisal ze sny skałdaja sie z tego co widzisz a nie koniecznie zapamietujesz, czasem cos twoj mózg widzi kontem oka a ty tego nie zauwazasz i w tym momecie przypomina mi sie film "Jestem Bogiem" Jestem Bogiem / Limitless ? Filmy online, seriale online z lektorem, za darmo. Kinolive.pl to nie jest film paktofoniiki:D W tym filmie jak to wyzej napisałeś ze takie zeczy których ty nie pamietasz a sa w twoim mózgu mozesz przywołac tylko w LD to w tym filmie gosciu robi to jedna tabletka w realu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
hipnozaisen

Ja napisze tylko, że jak mam jakąś książkę w rękach to zawsze ją chociaż przekartkuje :) i zdarzało mi sie z tego korzystać

Share this post


Link to post
Share on other sites
Seji7

Warto pamiętać, że podświadomość magazynuje również pamięć przeszłych wcieleń i ona nie raz dochodzi o głosu w snach, także w LD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...