Skocz do zawartości

Charakter i wygląd osoby na podstawie karty


Akante

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jak wiadomo karty mówią nie tylko o sytuacjach, ale i konkretnie odnoszą się do osób. Moje pytanie brzmi - jak charakteryzować, widząc kartę, wiek, wygląd itp. danej osoby

 

W AW nie ma większego problemu - Gwiazda to bardzo młoda kobieta, powiedzmy Cesarz, to często ojciec, ktoś wpływowy, także prezes, dyrektor... itp. Ale gdy mamy np. karty dworskie, jak wyczuć subtelne różnice między Królową Buław, a Królową Mieczy itp.

 

Czy ma ktoś może jakieś ciekawe źródło tego dotyczące. Ja mam wiele swoich tego typu 'określników' część wyczytanych, część sprawdzonych w praktyce, ale zastanawia mnie czy nie ma jakiś usystematyzowanych cech - która królowa jest starsza, która jest blondynką... Bo zstanawia mnie czasami jak niektóre wróżki potrafią łącznie z kolorem oczu powiedzieć wróżącej pewne elementy charakteryzujące daną osobę.

 

Proszę się podzielić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alla Alicja Chrzanowska dość dokładnie określa wiek i wygląd osób symbolizowanych przez karty dworskie w swej książce "Tarot. Podstawy."

Wszystkich jej danych na temat wyglądu tutaj nie przepiszę, bo sił i czasu mi brak, ale wiek dla przykładu:

Królowie Denarów i Mieczy - osoby stare, po 75 roku życia

Królowie Kielichów i Buław - osoby pomiędzy 65 a 75 rokiem życia

Królowe Denarów i Mieczy - osoby między 55 a 65

Królowe Kielichów i Buław - 45-55

Rycerze Denarów i Mieczy - 35-45

Rycerze Kielichów i Buław - 25-35

Giermkowie Denarów i Mieczy - młodzież między 15 a 25

Giermkowie Kielichów i Buław - dzieci poniżej 15 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alla Alicja Chrzanowska dość dokładnie określa wiek i wygląd osób symbolizowanych przez karty dworskie w swej książce "Tarot. Podstawy."

Wszystkich jej danych na temat wyglądu tutaj nie przepiszę, bo sił i czasu mi brak, ale wiek dla przykładu:

Królowie Denarów i Mieczy - osoby stare, po 75 roku życia

Królowie Kielichów i Buław - osoby pomiędzy 65 a 75 rokiem życia

Królowe Denarów i Mieczy - osoby między 55 a 65

Królowe Kielichów i Buław - 45-55

Rycerze Denarów i Mieczy - 35-45

Rycerze Kielichów i Buław - 25-35

Giermkowie Denarów i Mieczy - młodzież między 15 a 25

Giermkowie Kielichów i Buław - dzieci poniżej 15 lat

 

KatiJo mi jakoś wiek według Chrzanowskiej nie sprawdza się wcale..... hmm, np królowa mieczy zazwyczaj określa mi osobę w wieku 35-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dworskie to ludzie, z Aw też całą masę rzeczy można wyczytać, ale znajduję tak czesto ciekawe, a czasem dosć zaskakujace interpretacje zupełnie innych kart, bo z arkan małych, że po prostu pytam :) Dziękuję jednakowoż i jednak zostanę przy tym co mówicie, i co dotąd sotosowałam sama.

Jak zwykle jesteście niezastąpione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...