Skocz do zawartości

Mój ulubiony film - ZAKOŃCZONE


Inez2503

Rekomendowane odpowiedzi

  • Maestro

Chyba mogę dać nowe ćwiczenie, co?

 

Bardzo lubię pewien film.

 

1.O czym on opowiada, jaka jest jego tematyka, itp.? (to co Wam karty pokażą)

2. W jakim okresie się rozgrywa, czy sa to czasy współczesne, czy nie, czy tłem są wydarzenia hist.,a może i nie...

3. Jedną z ról gra tam mój ulubiony aktor. Jak on wygląda (wszystko co Wam do głowy przyjdzie, wiek, wzrost,itp.), może zgadniecie kto to jest?

4. Na monitorze mojego komputera w pracy mam zdjęcie z tego filmu. Co ono przedstawia?

 

Może któraś pokusi się o odgadnięcie tytułu?

Edytowane przez NeoNówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.O czym on opowiada, jaka jest jego tematyka, itp.? (to co Wam karty pokażą)

- O czym on opowiada - As Mieczy, Słońce - Opowiada o uwolnieniu się od czegoś, zmianie punktu widzenia i tego co przysłaniało dotychczasowe widoki, patrzenie na przyszłość z optymizmem i nadzieją, ruszenie w dalszą drogę z doświadczeniami, ale zarazem po to by droga stała się jaśniejsza i weselsza. I mam wrażenie że na początku fabuła tego filmu jest taka ciężka, nie zbyt optymistyczna ale niosąca nadzieje i że wgl ten film kończy się takim happy endem :-) Może ktoś do bohatera tego filmu wyciąga pomocną dłoń, daje szansę, przyjaźń i zaufanie :D

 

2. W jakim okresie się rozgrywa, czy sa to czasy współczesne, czy nie, czy tłem są wydarzenia hist.,a może i nie...

- W jakim okresie rozgrywa się fabuła tego filmu - 3 Buław - Wydaje mi się że w czasach gdy rządzili Cesarzowie, może jakaś republika rzymska/grecja, czyli Starożytność :P

Dużo się wtedy podróżowało statkami :) Więc myślę że można to też do tematyki filmu połączyć. Historia! :D

 

3. Jedną z ról gra tam mój ulubiony aktor. Jak on wygląda (wszystko co Wam do głowy przyjdzie, wiek, wzrost,itp.), może zgadniecie kto to jest?

- Jak on wygląda - Sprawiedliwość - Jeśli chodzi o wygląd ogólny, dłuższe włosy - blond, lub ciemny blond :D takie odcienie na pewno ma.

Budowa bardzo dobra, widać po nim że jest "mocny" po prostu. Rysy twarzy ma delikatne, nosił tam szatę czy jakieś inne odzianie które miało w sobie czerwone kolory, pewnie też coś ze złotem połączonego.. Może i niebieskie kolory miało.. Pewnie władał też mieczem / szablą. Ogólnie to była postać szanowana, sprawiedliwa, pokorna. Miał władzę, ale i sprawiedliwy stosunek do swoich podwładnych. Doradzano mu w różnych wyborach :P Lat bym mu nie wiem ile dało od 20 do 30 nie więcej :P

Mi się to tylko z jednym aktorem skojarzyło :)) Brad Pitt hahaha :D

 

4. Na monitorze mojego komputera w pracy mam zdjęcie z tego filmu. Co ono przedstawia?

- Co przedstawia to zdjęcie - 9 Denarów, Król Denarów - Oj ładne widoki :P Masz co podziwiać, przedstawia ono osobę ładnie ubraną/przystojną, w ładnym krajobrazie ustawioną :D Na pewno zadowoloną. I tą osobą na tym zdjęciu jest mężczyzna :)

 

==================================================================

 

To tyle :D Pewnie głupoty jakieś wyszły :P Ale wiesz co Ci powiem? Skojarzyło mi się to z jednym filmem a mianowicie..

Troja z 2004 roku :) W Końcu to taki dramat historyczny jest. Jakby nie patrzeć :buja_w_oblokach_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.O czym on opowiada, jaka jest jego tematyka, itp.? (to co Wam karty pokażą)

6 monet-7 mieczy-Królowa mieczy

 

Od razu skojarzyło mi się ze starymi czasami.. gdzie byli ludzie owinięci w szaty....Film opowiada o dawaniu i braniu, królowa mieczy skojarzyło się oczywiście z królową,która rządziła w tamtych czasach..a może to był facet,a kobieta się tylko przewija w innej roli. Jakaś tajemnica i zdrada (7 mieczy).

 

2. W jakim okresie się rozgrywa, czy sa to czasy współczesne, czy nie, czy tłem są wydarzenia hist.,a może i nie...

4 mieczy-5 monet

 

Ciężkie karty,więc i ciężkie czasy: Bieda, smutek ubóstwo. Na karcie mam śnieg, zabici ludzie. Mi to podchodzi pod dramat..albo również pod coś przerażającego,wojna, film historyczny.

 

 

3. Kto gra główną rolę?

Moc- 7 buław-As monet

 

Mężczyzna, w średnim wieku. Posiadający chęć i siłę do walki. Jest zdeterminowany.

 

4. Na monitorze mojego komputera w pracy mam zdjęcie z tego filmu. Co ono przedstawia?

2 monet-Księżyc- 8 monet.

 

Na pewno jest tam mężczyzna, który coś trzyma..może miecz,może kobietę. Mniej więcej ciemne tło. Jest noc, gwiazdy, może jakieś stworzonko obok.Koń:)

 

Jak on wygląda?

10 mieczy-9 mieczy- 5 pucharów- 6 mieczy-Diabel

Młody..albo w średnim wieku. Chyba ma ładne, lśniące włosy, może zarost. Nosi tarczę? Nie nie..to zbyt wiele możliwości, ale może jakąś zbroję czy cos w tym stylu. Ciemne włosy i jasne oczy. Dobra postura. I tak mi się właśnie skojarzyło,ze moje postacie na kartach maja odwrócone twarze.. więc może jednak jest oszpecony,albo ma pomalowaną twarz.

 

Co się dzieje w pierwszej połowie?

4 mieczy-5 pucharów-6 mieczy

 

Akcja zaczyna się agresywnie,a później przechodzi w spokojną..Główny bohater trafia w odosobnione miejsce $ mieczy), gdzie może pomyśleć i się wyciszyć. Później zostaje mu coś odebrane..coś co bardzo kochał-traci coś na zawsze, więc wyrusza w długą podróż, z chęci zemsty..hm..

 

Druga połowa filmu

As pucharów-Koło fortuny-Król buław

 

Akcja zmienia się na lepsze.Ale tylko na chwilkę. Ten król buław z kołem fortuny skojarzył mi się z obalonym władcą..bitwa wygrana. A as pucharów może symbolizować wielką miłość i upór., czyli jednak piękne zakończenie;)

 

Stawiam na BRAVEHEART'a:)

Edytowane przez czarna131415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
1.O czym on opowiada, jaka jest jego tematyka, itp.? (to co Wam karty pokażą)

6 monet-7 mieczy-Królowa mieczy

 

Od razu skojarzyło mi się ze starymi czasami.. gdzie byli ludzie owinięci w szaty..prawdopodobnie historyczny,ale niekoniecznie, może po prostu dramat..Film opowiada o dawaniu i braniu, królowa mieczy skojarzyło się oczywiście z królową,która rządziła w tamtych czasach..a może to był facet,a kobieta się tylko przewija w innej roli. Jakaś tajemnica i zdrada (7 mieczy).

 

2. W jakim okresie się rozgrywa, czy sa to czasy współczesne, czy nie, czy tłem są wydarzenia hist.,a może i nie...

4 mieczy-5 monet

 

Ciężkie karty,więc i ciężkie czasy: Bieda, smutek ubóstwo. Na karcie mam śnieg, zabici ludzie.

 

 

3. Kto gra główną rolę?

Moc- 7 buław-As monet

 

Ja jednak obstawiam,że jest to kobieta. Kobieta władcza, która na filmie pokonuje niezliczone ilości problemów. Ktoś się przed nią buntuję,ale potrafi utrzymać przy sobie kasę, jest zaradna.

 

4. Na monitorze mojego komputera w pracy mam zdjęcie z tego filmu. Co ono przedstawia?

2 monet-Księżyc- 8 monet.

 

Na pewno jest tam mężczyzna, który coś trzyma..może miecz,może kobietę. Mniej więcej ciemne tło. Jest noc, gwiazdy, może jakieś stworzonko obok.

 

Jak on wygląda?

10 mieczy-9 mieczy- 5 pucharów- 6 mieczy-Diabel

Młody..albo w średnim wieku. Chyba ma ładne, lśniące włosy, może zarost. Nosi tarczę? Nie nie..to zbyt wiele możliwości, ale może jakąś zbroję czy cos w tym stylu. Ciemne włosy i jasne oczy. Dobra postura.

 

Co się dzieje w pierwszej połowie?

4 mieczy-5 pucharów-6 mieczy

 

Same smutki..Ktoś jest zawiedziony, jakiś związek się kończy,a pewna osoba wyjeżdża w podróż.

Druga połowa filmu

As pucharów-Koło fortuny-Król buław

 

Akcja zmienia się na lepsze..Tworzy się nowa miłość i pojawiają się nowe perspektywy.

 

Jeżeli mi podpowiesz czy jest to znany film to pokuszę się o odpowiedź ;)

 

Film jest znany :-) Podpowiem, że powstał w drugiej połowie lat 90 - tych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.O czym on opowiada, jaka jest jego tematyka, itp.? (to co Wam karty pokażą)

6 pucharów, Królowa mieczy, 2 buław

film opowiada o jakiejś kobiecie, może o jej dzieciństwie lub młodości, kobieta ta stoi przed ważnym życiowym wyborem, być może w przeszłości łączyło ją coś z mężczyzną, ale teraz z jakichś przyczyn nie są razem

2. W jakim okresie się rozgrywa, czy sa to czasy współczesne, czy nie, czy tłem są wydarzenia hist.,a może i nie...

3 monet, Królowa buław, 6 mieczy

okres kiedy kobiety nosiły długie suknie bogato zdobione, na balach zakrywano maskami twarze a praca głównie polegała na wyrobach ręcznych, nie było wtedy jeszcze samochodów, mechanizacji, a na bale jeździło się konno, możliwe, że był to okres początku XIX wieku, jak również epoka późnego średniowiecza, prym wśród klas społecznych wiodła szlachta

3. Jedną z ról gra tam mój ulubiony aktor. Jak on wygląda (wszystko co Wam do głowy przyjdzie, wiek, wzrost,itp.), może zgadniecie kto to jest?

Paź monet, As monet, 5 monet

no znana buźka, ale nie wiem kto to :lol: szczupły brunet, wysoki, umięśniony, możliwe, że nosi się nieco niedbale, ale z taką dla niego charakterystyczną manierą, starszy facet, ale nie wygląda na swoje lata

4. Na monitorze mojego komputera w pracy mam zdjęcie z tego filmu. Co ono przedstawia?

7 pucharów, Moc, Kapłanka

jakiś rozległy krajobraz, może nawet jest tam zwierzę jakieś (tygrys/lew) oraz kobieta

 

Podobnie jak Olkacool pomyślałam o Romeo i Julii tak mi się skojarzyły karty 6 pucharów z Królową mieczy - rozdzieleni kochankowie, potem do głowy mi przyszedł Kevin Costner, ale on nie jest brunetem :zeby:

a zwierzaki kojarzą mi się z "Pożegnaniem z Afryką"

nie mam pojęcia co to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobnie jak Olkacool pomyślałam o Romeo i Julii tak mi się skojarzyły karty 6 pucharów z Królową mieczy - rozdzieleni kochankowie, potem do głowy mi przyszedł Kevin Costner, ale on nie jest brunetem :zeby:

 

:mrgreen:

Ja sobie pomyślałam o tym filmie, bo to mój ulubiony :) tzn. mam sentyment do niego, a on chyba właśnie w 1996 wyszedł ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen:

Ja sobie pomyślałam o tym filmie, bo to mój ulubiony :) tzn. mam sentyment do niego, a on chyba właśnie w 1996 wyszedł ;P

 

też lubię ten film, a będąc szaloną nastolatką miałam ściany wytapetowane plakatami z Leonardo :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen:

Ja sobie pomyślałam o tym filmie, bo to mój ulubiony :) tzn. mam sentyment do niego, a on chyba właśnie w 1996 wyszedł ;P

 

Ja jeszcze o innym pomyślałam, ale wieczorkiem napisze razem z ćwiczeniem;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale będzie jak Was zmylę.. :co_jest_na:

 

eee tam, wydaje mi się, że jesteś blisko właśnie albo nawet trafiłaś ;)) Inez nas niebawem oświeci mam nadzieje :zeby:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
eee tam, wydaje mi się, że jesteś blisko właśnie albo nawet trafiłaś ;)) Inez nas niebawem oświeci mam nadzieje :zeby:

 

Oświecę, oświecę, jak przynajmniej ze 4 odpowiedzi będą... Zdziwicie się i to bardzo mocno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Intrygujesz... :D

 

Wiem, wiem :-) Daffne, skoczysz do mojego wątku Carmen? Szalenie mi zależy, zobaczysz o co chodzi, nery mam jak diabli....Będę Cię wielbić:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem :-) Daffne, skoczysz do mojego wątku Carmen? Szalenie mi zależy, zobaczysz o co chodzi, nery mam jak diabli....Będę Cię wielbić:-)

 

Tylko nie wielbić hehe ;P Jasne, już zaglądam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przepraszam,bo dzisiaj przejrzałam jeszcze raz karty i spojrzałam na to z innej strony,a więc zmieniłam swoją odpowiedź, tym razem kierując się w jedną stronę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przepraszam,bo dzisiaj przejrzałam jeszcze raz karty i spojrzałam na to z innej strony,a więc zmieniłam swoją odpowiedź, tym razem kierując się w jedną stronę;)

 

A bardzo ciekawie że zdanie zmieniłaś, to był mój drugi typ :mrgreen:

Braveheart.. nawet muzykę z tego filmu dziś katuję ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze... wy tu o Romeo i Juli gadacie :D a ja w swoich kartach normalnie.. widziałam Brada Pitta ! :olaboga:

 

Przynajmniej coś widziałaś..ja na początku to chyba tylko ciemną plamę ;) Ale dobrze jest przy interpretacjach skupić się na jednym celu..a nie chodzić z jednej strony na drugą..najwyżej będzie wszystko źle hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może karty sprobujesz postawić?

 

A mogę spróbować P

Tylko tak nakręcona jestem tematem, że nie wiem czy coś wydedukuję ponad to, co wydaje mi się że wiem i czuję .. jakoś mnie nakręciło to ćwiczenie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, karty online.. czasem ciągnę dla testu ;P

 

gatunek filmu 4 Buław 5 Monet jak dla mnie dramat, ewentualnie film dla całej rodziny, starsze dzieci mogą obejrzeć pod opieką dorosłych.. jest w nim trochę akcji, może kostiumy? albo jakaś charakteryzacja, coś się dzieje i jakieś przeciwności losu się pojawiają.. ale raczej pozytywny w przekazie film, jakby nie ta 5 monet powiedziałabym że komedia romantyczna, taki wyciskacz łez z dobrym końcem ;)

 

bohaterowie świat rycerz buław hm, jest ich co najmniej dwoje np.kobieta i mężczyzna, albo podróżnicy jacyś? ktoś "w ruchu", ktoś kto się przemieszcza, przeprowadza, ewentualnie to losy rodziny lub grupki przyjaciół, kogoś kto trzyma się razem..

wątek główny 2 kielichy 3 monet uczucia rodzące się, emocje międzyludzkie, może dorabianie się, praca/studia ..dążenie do czegoś.. wchodzenie w interakcje społeczne

poboczny 5 Monet Umiarkowanie coś wiatr w oczy wieje bohaterom, jakieś przeciwności.. trzeba myśleć realnie, trzymać się razem, coś robić wspólnie, jednoczyć się gdy nam źle i zawalczyć, przetrwać, ciężko im z jakiegoś powodu

 

początek środek koniec 4 Monet 7 Mieczy pax kielichów poznajemy jakiś dom rodzinę, ich strukturę.. albo konkretny dom lub miejsce, krainę itp. potem coś się dzieje w ukryciu, za plecami, nie do końca wiadomo o co chodzi, może łzawy, wzruszający koniec jest w tym filmie..

 

aktor as buław młody, przystojny, może brąz jasny/po ciemnoblond włosy, męski

 

wygląd rycerz monet/paź kielichów ma coś delikatnego w wyglądzie choć to 100% mężczyzna, nie za wysoki, taki średni raczej, proporcjonalny w budowie, może ma ładne ciało :P

 

cecha charakterystyczna as kielichów może ma niebieskie oczy albo dłuższe włosy..albo duże wilgotne oczy ;)

 

okres w którym rozgrywa się akcja rycerz monet wieża .. może jakieś przemiany polityczne.. możliwe że czasy teraźniejsze i retrospekcja, wspomnienia czyjeś, albo czasy w których konno się jeździło....

 

zdjęcie z filmu, co na nim król kielichów rydwan może pojazd jakiś, mężczyzna chyba..albo coś z wodą skoro kielichy.. może dosłownie król lub rycerz na nim ;)

 

A sam film, nie mam pojęcia ;P już się zamotałam

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.O czym on opowiada, jaka jest jego tematyka, itp.? (3 buław, rycerz pucharów, Wisielec ->Kochankowie)

Cholerka, ja to mam wrażenie, że film opowiada o podróży, w którą wyruszyło kilku bohaterów i podczas tej podróży jeden z nich niespodziewanie zachowuje się z wzajemnością, miłość ta jest silna, ale niestety kończy się to katastrofą...sytuacja zmusza ich do rozłąki, alee może przysięgli sobie, że jeszcze się spotkają?

Film z serii romantyczno-dramatycznej?

 

2. W jakim okresie się rozgrywa, czy sa to czasy współczesne, czy nie.(as monet, 2mieczy,Król monet ->Koło)

Myślę,że dotyczyło to czasów, w których zaznaczał się podział ludzi bogatych i biednych...klasa wyższa i niższa, gdzie klasa niższa służyła wyższej... Mógły to być czasy Panowania króli albo początki lat 1900-nych również.

 

3. Jedną z ról gra tam mój ulubiony aktor. Jak on wygląda ?(2 pucharów, Śmierć, Mag->Kochankowie)

On się podoba kobietom, baaardzo seksowny, magnetyczny wręcz o nieokreślonym uroku osobistym. Włosy ciemne blond maks szatyn, czasem mógł mieć dłuższe włosy, ładna sylwetka ciała, która zahaczyła o siłownię :). młodzieńcze rysy twarzy, dzięki czemu wygląda młodziej aniżeli metryka wskazuje, ciepły wyraz twarzy, wydaje się być sympatyczny otoczeniu, trochę już przeszedł w życiu, ale wyszedł z trudności obecnie i wiedzie dość spokojne życie na ile to możliwe :) Gra w znaczących filmach,ma osiągnięcia na swoim końcie.

Kojarzy mi się dwóch:

Bratt Pit i drugi Leonardo Di Caprio

 

4. Na monitorze mojego komputera w pracy mam zdjęcie z tego filmu. (3 monet, Koło Fortuny, Słońce->Sąd)

Zdjęcie przestawia jakąś istotną scenę z filmu...może to być płynący statek z natury w tle i główni bohaterowie.

 

Z kart jakie mi wylazły to skojarzył mi się Titanic ;P Miłość, rozłąka z przymusu i obietnica, że się kiedyś jeszcze spotkają...

 

Ciekawe, czy to same głupotki mi powychodziły hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Veroniczka

 

1.O czym on opowiada, jaka jest jego tematyka, itp.? (to co Wam karty pokażą)

- O czym on opowiada - As Mieczy, Słońce - Opowiada o uwolnieniu się od czegoś, zmianie punktu widzenia i tego co przysłaniało dotychczasowe widoki, patrzenie na przyszłość z optymizmem i nadzieją, ruszenie w dalszą drogę z doświadczeniami, ale zarazem po to by droga stała się jaśniejsza i weselsza. I mam wrażenie że na początku fabuła tego filmu jest taka ciężka, nie zbyt optymistyczna ale niosąca nadzieje i że wgl ten film kończy się takim happy endem :-) Może ktoś do bohatera tego filmu wyciąga pomocną dłoń, daje szansę, przyjaźń i zaufanie :D

 

2. W jakim okresie się rozgrywa, czy sa to czasy współczesne, czy nie, czy tłem są wydarzenia hist.,a może i nie...

- W jakim okresie rozgrywa się fabuła tego filmu - 3 Buław - Wydaje mi się że w czasach gdy rządzili Cesarzowie, może jakaś republika rzymska/grecja, czyli Starożytność :P

Dużo się wtedy podróżowało statkami :) Więc myślę że można to też do tematyki filmu połączyć. Historia! :D

 

3. Jedną z ról gra tam mój ulubiony aktor. Jak on wygląda (wszystko co Wam do głowy przyjdzie, wiek, wzrost,itp.), może zgadniecie kto to jest?

- Jak on wygląda - Sprawiedliwość - Jeśli chodzi o wygląd ogólny, dłuższe włosy - blond, lub ciemny blond :D takie odcienie na pewno ma.

Budowa bardzo dobra, widać po nim że jest "mocny" po prostu. Rysy twarzy ma delikatne, nosił tam szatę czy jakieś inne odzianie które miało w sobie czerwone kolory, pewnie też coś ze złotem połączonego.. Może i niebieskie kolory miało.. Pewnie władał też mieczem / szablą. Ogólnie to była postać szanowana, sprawiedliwa, pokorna. Miał władzę, ale i sprawiedliwy stosunek do swoich podwładnych. Doradzano mu w różnych wyborach :P Lat bym mu nie wiem ile dało od 20 do 30 nie więcej :P

Mi się to tylko z jednym aktorem skojarzyło :)) Brad Pitt hahaha :D

 

4. Na monitorze mojego komputera w pracy mam zdjęcie z tego filmu. Co ono przedstawia?

- Co przedstawia to zdjęcie - 9 Denarów, Król Denarów - Oj ładne widoki :P Masz co podziwiać, przedstawia ono osobę ładnie ubraną/przystojną, w ładnym krajobrazie ustawioną :D Na pewno zadowoloną. I tą osobą na tym zdjęciu jest mężczyzna :)

 

czarna

 

.O czym on opowiada, jaka jest jego tematyka, itp.? (to co Wam karty pokażą)

6 monet-7 mieczy-Królowa mieczy

 

Od razu skojarzyło mi się ze starymi czasami.. gdzie byli ludzie owinięci w szaty....Film opowiada o dawaniu i braniu, królowa mieczy skojarzyło się oczywiście z królową,która rządziła w tamtych czasach..a może to był facet,a kobieta się tylko przewija w innej roli. Jakaś tajemnica i zdrada (7 mieczy).

 

2. W jakim okresie się rozgrywa, czy sa to czasy współczesne, czy nie, czy tłem są wydarzenia hist.,a może i nie...

4 mieczy-5 monet

 

Ciężkie karty,więc i ciężkie czasy: Bieda, smutek ubóstwo. Na karcie mam śnieg, zabici ludzie. Mi to podchodzi pod dramat..albo również pod coś przerażającego,wojna, film historyczny.

 

 

3. Kto gra główną rolę?

Moc- 7 buław-As monet

 

Mężczyzna, w średnim wieku. Posiadający chęć i siłę do walki. Jest zdeterminowany.

 

4. Na monitorze mojego komputera w pracy mam zdjęcie z tego filmu. Co ono przedstawia?

2 monet-Księżyc- 8 monet.

 

Na pewno jest tam mężczyzna, który coś trzyma..może miecz,może kobietę. Mniej więcej ciemne tło. Jest noc, gwiazdy, może jakieś stworzonko obok.Koń:)

 

Jak on wygląda?

10 mieczy-9 mieczy- 5 pucharów- 6 mieczy-Diabel

Młody..albo w średnim wieku. Chyba ma ładne, lśniące włosy, może zarost. Nosi tarczę? Nie nie..to zbyt wiele możliwości, ale może jakąś zbroję czy cos w tym stylu. Ciemne włosy i jasne oczy. Dobra postura. I tak mi się właśnie skojarzyło,ze moje postacie na kartach maja odwrócone twarze.. więc może jednak jest oszpecony,albo ma pomalowaną twarz.

 

Co się dzieje w pierwszej połowie?

4 mieczy-5 pucharów-6 mieczy

 

Akcja zaczyna się agresywnie,a później przechodzi w spokojną..Główny bohater trafia w odosobnione miejsce $ mieczy), gdzie może pomyśleć i się wyciszyć. Później zostaje mu coś odebrane..coś co bardzo kochał-traci coś na zawsze, więc wyrusza w długą podróż, z chęci zemsty..hm..

 

Druga połowa filmu

As pucharów-Koło fortuny-Król buław

 

Akcja zmienia się na lepsze.Ale tylko na chwilkę. Ten król buław z kołem fortuny skojarzył mi się z obalonym władcą..bitwa wygrana. A as pucharów może symbolizować wielką miłość i upór., czyli jednak piękne zakończenie;)

 

Stawiam na BRAVEHEART'a:)

 

Erza

 

.O czym on opowiada, jaka jest jego tematyka, itp.? (to co Wam karty pokażą)

6 pucharów, Królowa mieczy, 2 buław

film opowiada o jakiejś kobiecie, może o jej dzieciństwie lub młodości, kobieta ta stoi przed ważnym życiowym wyborem, być może w przeszłości łączyło ją coś z mężczyzną, ale teraz z jakichś przyczyn nie są razem2. W jakim okresie się rozgrywa, czy sa to czasy współczesne, czy nie, czy tłem są wydarzenia hist.,a może i nie...

3 monet, Królowa buław, 6 mieczy

okres kiedy kobiety nosiły długie suknie bogato zdobione, na balach zakrywano maskami twarze a praca głównie polegała na wyrobach ręcznych, nie było wtedy jeszcze samochodów, mechanizacji, a na bale jeździło się konno, możliwe, że był to okres początku XIX wieku, jak również epoka późnego średniowiecza, prym wśród klas społecznych wiodła szlachta

3. Jedną z ról gra tam mój ulubiony aktor. Jak on wygląda (wszystko co Wam do głowy przyjdzie, wiek, wzrost,itp.), może zgadniecie kto to jest?

Paź monet, As monet, 5 monet

no znana buźka, ale nie wiem kto to :lol: szczupły brunet, wysoki, umięśniony, możliwe, że nosi się nieco niedbale, ale z taką dla niego charakterystyczną manierą, starszy facet, ale nie wygląda na swoje lata4. Na monitorze mojego komputera w pracy mam zdjęcie z tego filmu. Co ono przedstawia?

7 pucharów, Moc, Kapłanka

jakiś rozległy krajobraz, może nawet jest tam zwierzę jakieś (tygrys/lew) oraz kobieta

Podobnie jak Olkacool pomyślałam o Romeo i Julii tak mi się skojarzyły karty 6 pucharów z Królową mieczy - rozdzieleni kochankowie, potem do głowy mi przyszedł Kevin Costner, ale on nie jest brunetem :zeby:

a zwierzaki kojarzą mi się z "Pożegnaniem z Afryką"

nie mam pojęcia co to ;)

 

olkacool

 

gatunek filmu 4 Buław 5 Monet jak dla mnie dramat, ewentualnie film dla całej rodziny, starsze dzieci mogą obejrzeć pod opieką dorosłych.. jest w nim trochę akcji, może kostiumy? albo jakaś charakteryzacja, coś się dzieje i jakieś przeciwności losu się pojawiają.. ale raczej pozytywny w przekazie film, jakby nie ta 5 monet powiedziałabym że komedia romantyczna, taki wyciskacz łez z dobrym końcem ;)

 

bohaterowie świat rycerz buław hm, jest ich co najmniej dwoje np.kobieta i mężczyzna, albo podróżnicy jacyś? ktoś "w ruchu", ktoś kto się przemieszcza, przeprowadza, ewentualnie to losy rodziny lub grupki przyjaciół, kogoś kto trzyma się razem..

wątek główny 2 kielichy 3 monet uczucia rodzące się, emocje międzyludzkie, może dorabianie się, praca/studia ..dążenie do czegoś.. wchodzenie w interakcje społeczne

poboczny 5 Monet Umiarkowanie coś wiatr w oczy wieje bohaterom, jakieś przeciwności.. trzeba myśleć realnie, trzymać się razem, coś robić wspólnie, jednoczyć się gdy nam źle i zawalczyć, przetrwać, ciężko im z jakiegoś powodu

 

początek środek koniec 4 Monet 7 Mieczy pax kielichów poznajemy jakiś dom rodzinę, ich strukturę.. albo konkretny dom lub miejsce, krainę itp. potem coś się dzieje w ukryciu, za plecami, nie do końca wiadomo o co chodzi, może łzawy, wzruszający koniec jest w tym filmie..

aktor as buław młody, przystojny, może brąz jasny/po ciemnoblond włosy, męski

wygląd rycerz monet/paź kielichów ma coś delikatnego w wyglądzie choć to 100% mężczyzna, nie za wysoki, taki średni raczej, proporcjonalny w budowie, może ma ładne ciało :P

 

cecha charakterystyczna as kielichów może ma niebieskie oczy albo dłuższe włosy..albo duże wilgotne oczy ;)

 

okres w którym rozgrywa się akcja rycerz monet wieża .. może jakieś przemiany polityczne.. możliwe że czasy teraźniejsze i retrospekcja, wspomnienia czyjeś, albo czasy w których konno się jeździło....

 

zdjęcie z filmu, co na nim król kielichów rydwan może pojazd jakiś, mężczyzna chyba..albo coś z wodą skoro kielichy.. może dosłownie król lub rycerz na nim ;)

 

A sam film, nie mam pojęcia ;P już się zamotałam

 

Daffne

1.O czym on opowiada, jaka jest jego tematyka, itp.?
(
3 buław, rycerz pucharów, Wisielec ->Kochankowie
)

Cholerka, ja to mam wrażenie, że
film opowiada o podróży, w którą wyruszyło kilku bohaterów i podczas tej podróży jeden z nich niespodziewanie zachowuje się z wzajemnością, miłość ta jest silna, ale niestety kończy się to katastrofą...sytuacja zmusza ich do rozłąki, ale może przysięgli sobie, że jeszcze się spotka
ją?

Film z serii romantyczno-dramatycznej?

2. W jakim okresie się rozgrywa, czy sa to czasy współczesne, czy nie.
(
as monet, 2mieczy,Król monet ->Koło
)

Myślę,że dotyczyło to czasów, w których zaznaczał się podział ludzi bogatych i biednych...klasa wyższa i niższa, gdzie klasa niższa służyła wyższej... Mógły to być czasy Panowania króli albo początki lat
1900-nych również
.

 

3. Jedną z ról gra tam mój ulubiony aktor. Jak on wygląda
?(
2 pucharów, Śmierć, Mag->Kochankowie
)

On się podoba kobietom, baaardzo seksowny, magnetyczny wręcz o nieokreślonym uroku osobistym
.
Włosy
ciemne blond maks
szatyn, czasem mógł mieć dłuższe włosy
,
ładna sylwetka ciała,
która zahaczyła o siłownię
:)
.
młodzieńcze rysy twarzy
,
dzięki czemu wygląda młodziej aniżeli metryka wskazuje, ciepły wyraz twarzy
,
wydaje się być sympatyczny otoczeniu
,
trochę już przeszedł w życiu, ale wyszedł z trudności obecnie i wiedzie dość spokojne życie na ile to możliwe
:)
Gra w znaczących filmach,ma osiągnięcia na swoim końcie.

Kojarzy mi się dwóch:

Bratt Pit i drugi Leonardo Di Caprio

 

4. Na monitorze mojego komputera w pracy mam zdjęcie z tego filmu. (3 monet, Koło Fortuny, Słońce->Sąd)

Zdjęcie przestawia
jakąś istotną scenę z filmu...
może to być płynący statek z natury w tle i
główni bohaterowie.

 

Z kart jakie mi wylazły to skojarzył mi się
Titanic
;P
Miłość, rozłąka z przymusu
i obietnica, że się kiedyś jeszcze spotkają...

 

Ciekawe, czy to same głupotki mi powychodziły hehe

 

Punkty dla Daffne, była najbliżej i olkicool :-) Wszystkim pozostałym b.dziękuję :-)

Edytowane przez Inez2503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

A teraz odpowiedź właściwa.Mój ulubiony filmto "Angielski Pacjent", fabuły nie opowiem, bo film znany. Mój ukochany aktor to oczywiście Ralph Fiennes, myślę, ze wiecie jak wygląda, mi się b.podoba, bo jest męski, jednocześnie ma coś takiego niesamowitego w oczach, coś nieokreślonego w spojrzeniu :-)

Moja tapeta na monitorze wygląda tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...